Ratownicy czasu

Okładka książki Ratownicy czasu Justyna Drzewicka
Okładka książki Ratownicy czasu
Justyna Drzewicka Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Ratownicy czasu (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Ratownicy czasu (tom 1)
Jaguar
2019-10-16
2019-10-16

Książkę czyta się błyskawicznie i z zaciekawieniem. Mimo ze lektura skierowana do młodzieży to każdemu się spodoba i liźnie trochę historii :) Piętnastowieczna Bolonia zaprasza w odwiedziny :)

Można byłoby powiedzieć, że gdybym nie przeczytała tej książki rok temu to moja pasja do historii by kompletnie zniknęła. Niestety teraz potrafię dostrzec jej parę wad, jednak to jest nadal bardzo dobra książka. Serdecznie polecam:)

Książka nie jest źle napisana ale mi osobiście fabuła nie podobała się ani trochę. Próbowałam kilka razy i za żadnym nie udało mi się dokończyć.

Bardzo spodobała mi się seria Niepowszedni i to zachęciło mnie do kupienia dwóch części Ratowników Czasu. Przeczytałam pierwszą i szczerze powiem trochę mnie zawiodła i znudziła. Już od samego początku jest drętwo. Nie ma tego czegoś. Bohaterowie nie wzbudzają mega sympatii, ani zachwytu. Podobnie jest z kolejnym bohaterem - kotem. Ta część koncentruje się na podróży do dawnej Bolonii i czasach, kiedy właśnie tam studiował Mikołaj Kopernik. No nie powala ta część. Nie. Da się przeczytać jako taką sobie młodzieżową przygodówkę, ale nie powala. Ja czytałam ją bardzoooo długo. Mam nadzieję, że druga część nadrobi to, co straciła pierwsza.

Ciekawa i wciągająca książka. Dałabym wyższą ocenę, gdyby zakończenie było inne. Według mnie było dość słabe i wprowadzenie dodatkowego wątku niepotrzebne. Być może jest to nawiązanie do kolejnego tomu, jednak uważam, że nie wyszło najlepiej.
Pomijając zakończenie, bardzo dobrze czytało mi się tą powieść. Na duży plus są liczne ciekawostki z życia Kopernika czy z historii Bolonii.
Lekko napisana, z poczuciem humoru, mogę polecić.

Ciekawy i dobry sposób na zaprezentowanie interesujących wiadomości historycznych. To robi w tej książce Justyna Drzewicka.
Do tego podróże w czasie, nowoczesne technologie i postacie, które z każdą stroną stają się bardziej realistyczne. Ponadto humor, ale też ważne decyzje i problemy, a to wszystko w piętnastowiecznej Bolonii.
Autorka naprawdę świetnie przedstawia nam czasy średniowiecza i Bolonię.
Na dodatek książka wciągająca i lekka w czytaniu.
Już czas rozpocząć drugi tom tej naprawdę świetnej serii.

Autorka naprawdę świetnie przedstawia nam...

W ciekawy sposób podane są fakty historyczne. Dużo można się z niej nauczyć.

W ciekawy sposób podane są fakty historyczne. Dużo można się z niej nauczyć.

Daniel i Sara wraz z kotem Mutkiem przenoszą się w czasie. Wracają do czasów Mikołaja Kopernika, patrona ich szkoły. Tam przeżywają wspaniałe przygody, a przede wszystkim ratują Mikołaja przed kłopotami. Robią wszystko, aby Kopernik dostał się na wymarzone studia, bo inaczej historia się zmieni.
Pragnę podkreślić, że Mutek nie jest zwykłym kotem.... To animaloid, pochodzący z przyszłości. 🐱🐱🐱 Książka przygodowa, nie tylko dla młodzieży. Polecam ❤❤❤

2002

- długie tłumaczenie poszczególnych słów co przeszkadza w czytaniu
+ rysunki o sensie żartobliwym i uzupełniające tekst

• Recenzenckie
  • Przeczytane w 2020

Dodaj cytat z książki Ratownicy czasu