Misia i jej mali pacjenci. Spotkanie w górach

Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Spotkanie w górach Aniela Cholewińska-Szkolik
Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Spotkanie w górach
Aniela Cholewińska-Szkolik Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Misia i jej mali pacjenci (tom 8) literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Misia i jej mali pacjenci (tom 8)
Zielona Sowa
2019-05-15
2019-05-15
48 min.
dzieci zwierzęta morał

Kolejne bardzo udane spotkanie z Misią. Polecam

Kolejne bardzo udane spotkanie z Misią. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historie o malej Misi są cieple i przyjazne. Ale też niebezpieczne i nieodpowiednie dla dzieci. Fabuła jest tak napisana, że młodszy czytelnik nie odróżnia fikcji od prawdy, bo 90% historii jest zupełnie wiarygodna (dziewczynka mieszka z rodzicami w domu i opiekuje się zwierzątkami).
Po czym autorka zostawia małe dziecko w obecności młodego niedźwiedzia, z którym to sobie dziewczynka wesoło gawędzi. Książki mają dzieci czegoś uczyć. Np. tego jak zachować się w lesie. I pierwszą zasada jest taka, że nie podchodzi się do dzikich zwierząt. Już na pewno nie do młodych. Generalnie finał tej bajki powinien być taki, że Misia zostaje rozszarpana przez niedźwiedzicę - matkę i to koniec tej serii.
Poza tym Misia w tej swojej klinice ma leki i sama podaje je tym chorym zwierzętom, także ta książka jest super szkodliwa i niepedagogiczna.
Do tego dialogi tego dziecka są jakby miało lat 25 i skończyło filologię, a nie chodziło do przedszkola.
Nie polecam.

Czy znasz serię książek o Misi i jej małych pacjentach? Jeśli nie – to koniecznie sięgnij po tę pozycję. Tym razem bohaterka odwiedzi Bieszczady i spotka ją niezwykła przygoda. Jak minie jej pobyt w tym urokliwym zakątku Polski? Co się stało pieskowi Popikowi w łapkę? Jak Misia pomogła salamandrze plamistej? Dowiesz się również, w jaki sposób dziewczynka wytłumaczyła kosom, by nie zakładały gniazda w niebezpiecznym miejscu, a przeniosła je do własnego ogrodu, gdzie znalazły schronienie. Miłej lektury!

kolejna świetna część o Misi.
Górskie przygody i zwierzęta mi się bardzo podobały.

kolejna świetna część o Misi.
Górskie przygody i zwierzęta mi się bardzo podobały.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lektura na czasie, bo 2 z 3 zamieszczonych w tej książce opowiadań dotyczy majówki. W tym tomie misia pomaga kosowi, salamandrze, Popikowi i.. bieszczadzkiemu niedźwiadkowi, który zgubił gdzieś swoja mamę. Lubię tę serię i jestem na tak.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nasza ukochana Misia po raz kolejny podbiła nasze serca :-) Ta urocza ośmiolatka nadal prowadzi klinikę weterynaryjną i pomaga wszystkim potrzebującym zwierzakom, które spotka na swojej drodze. Poza swoją wrażliwością i empatią posiada jeszcze dodatkowo niezwykły dar... Potrafi rozmawiać ze zwierzętami, dzięki czemu dokładnie wie, co im dolega. Moja A. w przyszłości planuje między innymi zostać weterynarzem, nic więc dziwnego, że kolejne opowiadania o przygodach Misi, sympatycznej dziewczynki, która dba o zwierzęta, tak bardzo jej się podobały :-) Tym razem Misia wybrała się na nocowanie do swojej przyjaciółki Ewy. Tam spotkała kosa, którego gniazdo znajdowało się zbyt blisko drapieżnego kota sąsiadów. Wybrała się również z całą rodziną w Bieszczady, gdzie próbowała razem ze swoim wiernym towarzyszem psem Popikiem uratować salamandrę, która wpadła do potoku. Niestety jej przyjaciel również wpadł do wody... Natomiast w trakcie spaceru po górach znalazła małego niedźwiadka, który zagubił się w lesie. Czy Misia znajdzie schronienie dla kosa? Czy Popikowi coś się stanie? Czy niedźwiadek odnajdzie najbliższych? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w opowiadaniach :-) "Misia i jej mali pacjenci. Spotkanie w górach" to wspaniała książeczka dla każdego przedszkolaka. Uczy wrażliwości i empatii, pokazuje dzieciom jak ważna jest pomoc słabszym i bardziej potrzebującym oraz uzmysławia, że warto mieć swoje pasje i marzenia. Jeśli jeszcze nie znacie tej wesołej kilkulatki, która uwielbia truskawki i kakao z pianką, zbiera kolorowe liście, maluje farbami i czyta o przygodach swojego ulubionego bohatera doktora Dolittle musicie koniecznie nadrobić zaległości :-) :-) Polecam :-)

• Dzieci
  • Martyna
  • Dla dzieci 3-5 lat
  • EmpikGO

Dodaj cytat z książki Misia i jej mali pacjenci. Spotkanie w górach