Kobieta z blizną

Okładka książki Kobieta z blizną Jussi Adler-Olsen
Okładka książki Kobieta z blizną
Jussi Adler-Olsen Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Departament Q (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Departament Q (tom 7)
Selfies
Sonia Draga
2020-05-20
2020-05-20
2017-09-19
Joanna Cymbrykiewicz
Kopenhaga kryminał literatura duńska Carl Mørck Departament Q śmierć morderstwo policja kobieta sprawa sprzed lat trauma policjant śledztwo Dania

Źle się dzieje w Departamencie Q

O rany, co tu się wydarzyło...
Początek nudny, potem za to dzieje się tak dużo, ze mogłoby wystarczyć na 2 książki - o Anne-Line i o Rose oddzielnie.
Wydaje mi się, że tutaj trochę mało było tego czarnego humoru, który tak uwielbiam u tego autora. Jakoś ta książka była strasznie brutalna.
To, co było powodem problemów Rose jest tak potworne, że aż niewiarygodne.
Trochę trudno mi też uwierzyć w przemianę szeregowej pracownicy społecznej w Krwawego Mściciela.
Za bardzo przekombinowane.
No i - nic nie ma o akcji, w której Hardy został ranny? Żadnych nowych tropów?
Gdyby ktoś przeczytał tę pozycję jako pierwszą z serii, chyba by go nie zachęciła do czytania pozostałych.
U mnie Jussi A-O trochę jedzie na opinii :)

O rany, co tu się wydarzyło...
To, co było powodem problemów Rose jest tak potworne, że aż niewiarygodne.
Trochę...

"– Wiem, wiem – oświadczył Carl ze zmęczeniem. – Mamy problemy z Rose, ale ciągle przybywa nam spraw, które trzeba rozwiązać i wprowadzić do rejestrów. Sama kiedyś bez przerwy nam o tym truła. Musimy na bieżąco uzupełniać dokumentację starych spraw i aktualizować papiery tych nowych. To ważna część naszej pracy, więc przestań tak na mnie patrzeć. Rose ma robić, co do niej należy.–Aha! W takim razie to nie było zbyt mądre, Carl. Czuję to w ościach. Carl spojrzał na niego zdezorientowany.– Chyba w kościach, prawda, Assad? Ości to są w rybach."

I w końcu musiało to nastąpić, czyli krótko mówiąc, drastyczny spadek formy J.A-O.
Bardzo naiwna historia mściwej baby z MOPS-u, która momentami ociera się wręcz o absurd.
A żeby tego było mało, to przywalił nam jeszcze dziadkiem nazistą i amerykański żołnierzem, weteranem wielu misji, który stał się dezerterem, bezdomnym alkoholikiem i przestępcą... Jussi zmiłuj się!
Ta część to wielka wtopa.

Ta...

W opisach widzę, że ta część budzi skrajne emocje. Jak dla mnie najciekawsza z dotychczasowych, może trochę dzięki poświęconemu czasowi Rose i jej trudnej przeszłości. Bardzo polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oj, kto uwielbia tych bohaterów, to się nie zawiedzie, super książka... jak zawsze :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Im dalej tym gorzej. Kiedyś przepadałem za Wydziałem Q, którego bohaterowie jeszcze utrzymują książkę przy życiu.. Ale wszystko inne: fabuła, pozostali bohaterowie, to jedna wielka porażka. W mojej ocenie: strata czasu..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo słaba. Pierwsze 3 tomy były naprawdę dobre. Naiwna historyjka o seryjnym mordercy z MOPS-u. Fabuła przewidywalna jak budowa cepa. Zmęczyłam tę książkę, ale to już moje ostatnie spotkanie z departamentem Q. Co za dużo to niezdrowo!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia sfrustrowanej kobiety z pomocy społecznej oraz wydarzenia z przeszłości. Nazista w tle. 6 trochę naciągana.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka, kolejna z serii. Polecam wszystkim fanom duńskich kryminałów.

Świetna książka, kolejna z serii. Polecam wszystkim fanom duńskich kryminałów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z ciekawszych części. Akcja toczy się w taki sposób że prawie od razu wiemy kto jest winny. Jednak w tej historii nie ważne jest kto, ale dlaczego.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Kobieta z blizną