Zmuszona, by zabić

Okładka książki Zmuszona, by zabić Rachel Abbott
Okładka książki Zmuszona, by zabić
Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Stephanie King (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Stephanie King (tom 1)
Mroczna strona
And So It Begins
Filia
2020-01-29
2020-01-29
Adrian Napieralski
Literatura angielska thriller psychologiczny

Ta niezwykła i misternie skonstruowana historia trzyma w napięciu do ostatnich stron, które zawierają elektryzujące zakończenie. Odpowiednio wciągający, z pewnością nie do czytania po ciemku. Wręcz nieznośne napięcie z zabójczym zakończeniem. Mistrzowski i zniewalający. Każda jej książkę polecam ♥️

Niesamowicie wciągająca! Pełna zwrotów akcji, zaskakująca! Druga książka tej autorki i się nie zawiodłam!

Abbott nie zawodzi. Pod względem trzymania w napięciu i zaskakującego zakończenia tytuł ten jest naprawdę rewelacyjny. Początek był bardzo intrygujący, a bohaterowie zainteresowali mnie swoją historią od pierwszej strony. Mój zachwyt nad książką zmalał tylko na chwilę. Moim zdaniem relacja procesu nieco rozwodniła fabułę i stonowała emocje. Jednak zakończenie zrekompensowało mi wszystko. Autorka totalnie pomieszała mi w głowie i to spodobało mi się najbardziej. Dużo się działo, a wydarzenia wywoływały wiele sprzecznych emocji. Postać Stephanie King wydaje się być warta uwagi, a przede wszystkim nie jest kalką Toma w damskiej wersji tylko rzeczywiście autorka miała pomysł na nowych bohaterów. Oczywiście polecam.

Bardzo dobra książka. Można się przywiazać do postaci. Akcja trzyma w napięciu. Chętnie sięgnę po kolejną część.

Spodziewałam się czegoś więcej. Można jednak miło spędzić czas przy lekturze.

Spodziewałam się czegoś więcej. Można jednak miło spędzić czas przy lekturze.

Przeciętna lektura, zakończenie mocno naciągane. Do szybkiego zapomnienia.

Przeciętna lektura, zakończenie mocno naciągane. Do szybkiego zapomnienia.

Irytująca trójka głównych bohaterów. Walnięte rodzeństwo, pokręcona dziewczyna w roli ofiary i oprawcy jednocześnie.

Parę zmian frontu po drodze, przy czym główny nurt pozostaje bez zmian. Od pierwszych stron wiadomo kto i kogo zabije oraz że zrobi to rozmyślnie.

Słaby wątek pani policjant. Niby coś tam się dzieje, ale bez ikry. Postać też zaprezentowana dosyć płytko, mimo że to ona prowadzi ten cykl.

W zasadzie nikt tam nie ma jaj, a najgorszy jest główny poszkodowany. Facet bez charakteru. Po prostu melepeta aż żal czytać.

Przeczytałam do końca tylko dlatego, że to szybko idzie. Może przez język. Ten też nie jest jakoś bardzo wyszukany.

Ps. Tłumaczenie genezy morderstwa żony, pod koniec - wręcz komiczne. Mąż myślał, że to siostra. Ale nigdy jej o to nie zapytał. Siostra myślała, że to brat. Ale nigdy z nim o tym nie mówiła. O panie!

Nie rozumiem tak wysokich not tej książki. Skąd one? Ot, zagadka.

Lektura wakacyjna. 5 to aż nadto.

Interesująca, ale równocześnie przewidywalna.

Interesująca, ale równocześnie przewidywalna.

Kiedy demony przeszłości nie dają spokoju …

Stephanie King zostaje wezwana na nocną interwencję. W pokoju odkrywają dwa ciała przesiąknięte krwią. W pewnym momencie słychać stłumione pojękiwania. Kobieta zdaje się być w szoku. Co takiego się wydarzyło ? Pokój wygląda jak ze sceny horroru, wszędzie krew. Ciszę przerywa płacz dziecka …

Eve zostaje oskarżona o morderstwo, zaczyna się proces a córka trafia do ciotki. Eve przyznaje się do wszystkiego jednak jej adwokat czuje że sprawa na drugie dno. Okazuje się że Eve miała serię dziwnych wypadków poprzedzających wyjazdy jej partnera. Co takiego działo się w ich domu ?

Rachel Abbot jak zwykle nie zawiodła zawiłą fabułą ksiażki. Do ostatniej strony czytałam bez wytchnienia. Byłam pełna podziwu dla bohaterki jak wyrolowała cały system. Jak wiele osób uwierzyło w jej kłamstwa i intrygę od wymiaru sprawiedliwości do najbliższych.

Kiedy demony przeszłości nie dają spokoju …

Eve zostaje oskarżona o morderstwo,...

Nie dałam rady dosłuchać do końca bardzo dziwna, pogmatwana fabuła.

Nie dałam rady dosłuchać do końca bardzo dziwna, pogmatwana fabuła.

• Kryminały