O krok za daleko

Okładka książki O krok za daleko Harlan Coben
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Okładka książki O krok za daleko
Harlan Coben
Inne

Wyróżniona opinia i

O krok za daleko

przeczytanych książek 767 napisanych opinii 194

Bardzo mocne zakończenie; takie, jakiego spodziewałabym się po Cobenie. Ciekawy wątek z sektą, choć dość niejasne jest dla mnie, jak ci porozrzucani po całej Ameryce synowie zdołali odnaleźć swojego biologicznego ojca? To, że odnaleźli siebie nawzajem jest dobrze opisane, ale jak wpadli na trop, kto jest ich ojcem? Swędzi mi tu trochę dziurą fabularną, ale mimo wszystko świetnie czytało się tę książkę.

Schematyczna, jakby pisana w Excelu. Cobena stać na więcej. Do tego nie mogę się pozbyć wrażenia, że jeden z wątków, szczególnie wizytę Eleny w biurze adopcyjnym, gdzieś już widziałam. W filmie? Serialu? Męczy mnie to.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mało jest pisarzy których książki czyta się z taką łatwością jak Harlan Coben.
Tak jest i z tą pozycją,a przecież to mocno skomplikowana,zawiła fabuła z mnóstwem postaci.
Jedna z moich ulubionych książek Cobena.
Polecam.

Mało jest pisarzy których książki czyta się z taką łatwością jak Harlan Coben.
Jedna z moich ulubionych książek Cobena.
Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeszlosc czesto odzywa sie po latach i nie daje o sobie zapomniec. Ksiazka bardzo wciaga i trzyma poziom do konca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pan Coben umie w te zagmatwane historie. 😃 To już kolejna książka tego autora i trzeba przyznać, że każda minuta poświęcona na czytanie książek tego autora, nie jest straconym czasem. ⌚ Nie bez przyczyny Harlan Coben jest tak popularny! 📸 Polecam "o krok za daleko" ! 👌

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja druga książka Cobena.Jest dobra ale może bardziej to kryminał jak triller.Ojciec szukający swojej córki.Sa tajemnice i sekrety oraz sekta,ale dobrze się kończy.Warto przeczytać także polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Patrząc przez pryzmat wcześniejszych książek Cobena ta jest typowo schematyczna, sztampowa i wtórna.
Bez problemów możemy do powieści wrzucić Myrona Bolitara jako szukającego Paige na zlecenie Simone Greena, dodać w niektórych momentach Wina i czytelnik nie zauważy, czy czyta serię z Bolitarem, czy coś nowego, ponieważ cała reszta nie wychodzi poza szablon.
Apropo wtórności - ponownie mamy młodą parę zakochanych w sobie płatnych zabójców jak w "Zostań przy mnie"

Apropo wtórności...

Moje drugie spotkanie z Cobenem. Jest to autor który dużo miesza. Wątki się nawarstwiają i dochodzą coraz to nowe fakty. Zapewne ma to za zadanie dać klimat tajemnicy i niepewności. Mnie zmęczyło. Książki nie zapamiętam na długo. Ot zwykły thriller przepełniony tłem narkotyków i kodów genetycznych gdzie wszyscy mają sekrety, niewiniątka okazują się złoczyńcami, źli dobrymi a sekrety z przeszłości jak zawsze uderzają z wielką mocą.
⬇️

Póki co najlepsza powieść Cobena, którą czytałam. Dobrze opisane postacie - przede wszystkim wątek miłosny Dee Dee i Asha. Na koniec wszystkie wątki łączą się ze sobą, co potrafi zaskoczyć. Trzyma w napięciu :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Męczyłam ją dwa miesiące. Generalnie fabuła spoko, jednak to nie mój styl. Jednakże końcówka na prawdę warta wrócenia i nie porzucenia jej nieprzeczytanej

• Harlan Coben