Pacjentka

2019-03-13
2019-03-13
2019-12-12
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
manipulacja niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy spotkanie szpital psychiatryczny thriller trauma zabójstwo
Inne

Terapeuta

Autor wnika w głąb ludzkiej psychiki, porusza trudny temat przemocy psychicznej stosowanej wobec dzieci przez najbliższych, o traumach dzieciństwa, które tkwią w nas całe życie i mają wpływ na nasze czyny, decyzje, wybory.

Książkę czyta się błyskawicznie, nie mogłam się oderwać,a zakończenie to prawdziwa petarda- wbija w fotel i skłania do wielu refleksji. Gorąco polecam!

Zakończenie wynagradza ciężkość czytania.... potrzebowałem chwilę czasu, aby ją przemyśleć, czyli dała satysfakcję ;)

plot twist daje czadu

plot twist daje czadu

O książce słyszałam wiele dobrego, wyobrażenia miałam więc całkiem spore. Może to kwestia tego, że sięgnęłam po nią, kiedy nie miałam dużo wolnego czasu i często musiałam ją odkładać, a może nie wciągnęła mnie początkowo na tyle, żeby nie móc się oderwać. Akcja dziejąca się w szpitalu psychiatrycznym nie jest dla mnie czymś nowym i nie zaintrygowała mnie tak bardzo.
Nie miałam poczucia czytania czegoś "nowego", "świeżego" czy "intrygującego".
Z czasem wciągnęłam się nieco, byłam ciekawa zakończenia i faktycznie z wielu różnych rozwiązań, tego się nie spodziewałam. Także końcówka wynagrodziła mi dosyć przeciętną fabułę.
Chętnie sięgnę po kolejne książki autora, żeby zobaczyć czy i tam zaskoczą mnie plot teksty.

Nie...

Na początku trudno mi było zrozumieć tak wysokie oceny tej książki. Pierwsze 80 stron było dosłownie nudnych. Później zaczęła się jakaś fabuła, bez szału. Jednak zakończenie było naprawdę dobre, przynajmniej dla mnie nieprzewidywalne.

genialna książka! chociaż plot twist przewidziałam w połowie czytania, tak wciąż "zmiótł mnie on z planszy" i zdecydowanie jest to lektura warta przeczytania!!

Zaskakujący, wciągający, doskonały thriller psychologiczny!

Zaskakujący, wciągający, doskonały thriller psychologiczny!

Takiego zakończenia totalnie się nie spodziewałam! Uwielbiam thrillery

Takiego zakończenia totalnie się nie spodziewałam! Uwielbiam thrillery

Jeśli myślisz że domyślasz się zakończenia to jesteś w błędzie. Zaskakujące zwroty akcji.

Zaskakująca! Jestem w szoku z obrotu akcji! Wciągała mnie z każdą stroną bardziej, ale końcówka rozwaliła mi mózg! Bardzo dobra książka! Zdecydowanie polecam

Psychologiczna, zaskakująca. Czego wymagać więcej :) Zdecydowanie mogę polecić.

Psychologiczna, zaskakująca. Czego wymagać więcej :) Zdecydowanie mogę polecić.