Nikt się nie dowie

Okładka książki Nikt się nie dowie Agnieszka Pietrzyk
Okładka książki Nikt się nie dowie
Agnieszka Pietrzyk Wydawnictwo: Czwarta Strona kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
2020-03-25
2020-03-25
literatura polska

Polecam, bardzo dobra książka.

Polecam, bardzo dobra książka.

Zapraszam was do Kątów Rybackich, gdzie toczy się akcja tej książki.

Wyobraź sobie pogodny, spokojny wieczór, ktory spędzasz z żoną na tarasie. Rozmowa, drink albo dwa...a następnego dnia okazuje się że żona nie żyje, leży na ziemi, spadła z tarasu. Nikt z domowników nie wie jak do tego doszło. Zabójstwo, samobójstwo a może wypadek?
W taki sposób straciła życie Malwina a jej mąż Borys, wzięty pisarz staje się głównym podejrzanym.

Policja prowadzi dochodzenie, a pewna dziennikarka swoje. Stopniowo odgrzebywane sekrety, kłamstwa i traumatyczne przeżycia, oraz zeznania świadków wprowadzą więcej szkody niż pożytku. Jak wygląda prawda i jaki będzie koniec tej historii dowiecie się z lektury.

Bardzo lubię książki autorki, zawsze znajduję w nich to co lubię czyli zgrabnie skonstruowany kryminał, ciekawe, nietuzinkowe postaci, elementy zagadki które mogę przewidzieć, ale i takie które mnie zaskakują. Tak było i tym razem.
Ja spędziłam czas z książką bardzo dobrze, czego i wam życzę.
Polecam.

Zapraszam was do Kątów Rybackich, gdzie toczy się akcja tej książki.

W taki sposób straciła życie Malwina a...

Borys odnoszący sukcesy jako pisarz znajduje ciało żony Malwiny, na jaw zaczynają wychodzić różne wątki i tajemnice. bardzo podobała mi się fabuła ,Pani Agnieszka Pietrzyk już nie raz udowodniła że potrafi wyprowadzić czytelnika w pole. Polecam

Bardzo przyzwoity kryminał. Może nie super porywający, ale do końca nie można być pewnym kto jest zabójcą. Dobrze się czyta, fabuła nie jest zapętlona. Do tego akcja obsadzona w bardzo fajnym miejscu. Nie zawiodłem się i polecam.

Jednym słowem - nudna.

Jednym słowem - nudna.

Pozycja jedna z bardziej interesujących, mnie wciągnęła. Lubię książki p. Agnieszki Pietrzyk, spośród innych autorów wyróżnia ją m.in. fakt, że ukończyła polonistykę, dlatego słownictwo jest bogate, a zdania ciekawie rozbudowane.

Jedna Malwina fiknęła przez barierkę. Wypadek czy zamach? A może to samobójstwo? Kobieta nie żyje a martwa jest warta okrąglutki milion. Malwina zostawiła dzieci, Antosia i Olę i męża, Borysa Rottmana, słabego pisarza i niewiernego męża do tego zadufanego w sobie mężczyznę. Antypatycznego drania. Dlaczego Malwina nie żyje? Co się stało? Najbardziej zależy na odpowiedzi na to pytanie agentowi ubezpieczeniowemu, Karolowi Lubomirskiemu i wietrzącej skandal obyczajowy młodej dziennikarce Annie. Trywialna historia, prosta intryga obyczajowa, śledztwa jak na lekarstwo tylko okoliczności przyrody cudne. Zakończenie oczekiwane i spójne z treścią. Takie małe Kąty Rybackie a zostały świadkiem wydarzeń romantycznych i kryminalnych!

Nawet niezła. Nic niesamowitego. Taka książka na raz. Przyjemnie się to czyta, ale w pamięci na długo nie zostanie. Bardzo prosta historia, bez spektakularnego finału, który czasem potrafi wywrócić całość do góry nogami. Nie tutaj. Tutaj koniec jest logiczny, dość oczywisty, może nawet lekko rozczarowujący - chociaż takie odczucia mam dopiero teraz, dzień po przeczytaniu. Książkę kończyłem czytać będąc ukontentowany i zadowolony.

Jedna z lepszych książek od tej autorki😜

Jedna z lepszych książek od tej autorki😜

Fabuła tego tytułu opiera się na zagadce śmierci Malwiny, której ciało znalazł pewnego ranka jej mąż. Początkowo wszystko wskazywało na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Kobieta była bowiem pod wpływem alkoholu i siedziała na barierce tarasu, z której prawdopodobnie spadła. Z czasem na jaw zaczynają wychodzić nowe fakty, które rzucają zupełnie nowe światło na tą sprawę. Okazuje się, że kilku bohaterów tej opowieści skrywa pewne, mroczne tajemnice. Jakie? Tego dowiecie się po lekturze. Ze swojej strony polecam zapoznanie się z tą historią. Nie był to thriller idealny, bo jego finał specjalnie mnie nie zaskoczył. Już mniej więcej w połowie książki miałam przypuszczenia, jak zagadka dotycząca głównego wątku się rozwiąże i niestety miałam rację. W przypadku pozycji z tego gatunku, lubię jej jednak nie mieć. Uwielbiam, kiedy autor mnie zwodzi i skutecznie wprowadza w ślepy zaułek. Tutaj tego mi właśnie zabrakło. Agnieszka Pietrzyk oczywiście próbowała czytelnika wprowadzić w błąd licznymi zwrotami akcji, ale ze mną niestety jej się nie udało. Mimo to, bardzo dobrze spędziłam czas przy tej lekturze. Tajemnice, jakie skrywali bohaterowie, momentami były szokujące i to właśnie ich obecność poprawiła moje ogólne wrażenie o tej książce. W ostatecznym rozrachunku: polecam zapoznanie się z tym dziełem.

• Przeczytane 2020