Powiedz mi, jak będzie

Okładka książki Powiedz mi, jak będzie Sylwia Trojanowska
Okładka książki Powiedz mi, jak będzie
Sylwia Trojanowska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Dobre chwile (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dobre chwile (tom 1)
Czwarta Strona
2020-05-06
2020-05-06
literatura polska

Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony / Facetom nic do tego (pakiet) Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom wstęp ... Malwina Kozłowska,&...
Okładka książki Facetom nic do tego Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom nic do... Malwina Kozłowska,&...
Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom wstęp ... Malwina Kozłowska,&...

"Powiedz mi, jak będzie" Sylwii Trojanowskiej to książka z mojej półki. Wygrałam ją kiedyś w jakimś rozdaniu. Twórczość autorki nie jest mi obca, gdyż przeczytałam dawno temu całą serię Sekrety i kłamstwa. Spodziewałam się naprawdę dobrej historii, mimo to książka i tak mnie zaskoczyła.

Trzy historie, które biegną swoim torem, by spleść swoje losy. Wojciech już raz sparzył się w związku. Nie spodziewał się, że na jego drodze stanie Ania, która przewróci jego świat do góry nogami. Dla Oli zawsze praca była na pierwszym miejscu, jednak poznanie Mateusza trochę zmieniło tę perspektywę. Kinga myślała, że ma już wszystko. Kochającego faceta i dobrą pracę. Jednak kłamstwo ma niejedno imię i niestety życie układa zaskakujące scenariusze. Jedno wydarzenie sprawi, że losy tych osób przetną się w najmniej oczekiwanym momencie. Co z tego wyniknie?

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Nie spodziewałam się, że wywoła we mnie tyle emocji. Skusiłam się na wersję audio i to był strzał w dziesiątkę. Zdecydowanie książka skończyła się za szybko. Trzy linie czasowe, które przecinają się w jednym, dość tragicznym momencie. Przyznam się, że chwilami miałam łzy w oczach. A rzadko mi się to zdarza, gdy słucham książki. Bardzo się cieszę, że czeka na mnie jeszcze druga część, za którą z pewnością niedługo się zabiorę. Autorka ma niezwykle lekkie pióro. Co nie przeszkadza poruszać trudne kwestie. Przez książkę się płynie. Czytanie powieści autorki jest prawdziwą przyjemnością. Jeśli lubicie emocjonalne historie łapiące za serce to zdecydowanie polecam książki pani Sylwii.

95/100/23 „Powiedz mi, jak będzie” (1-wszy tom serii: Dobre chwile),Sylwia Trojanowska- życiowa. „Życie jest złożone z supełków. (…) Takie jest życie. Supłów nie ubywa, ale ty uczysz się, jak je rozwiązywać.” Wojtek, Kinga i Ola- los ich nie oszczędza i „supełków”ma się wrażenie nie ubywa- poruszane bardzo trudne tematy, jak: zdrada, poronienie, utrata dziecka, podwójne życie, kłamstwa dla „dobra”- dużo bólu i cierpienia, ale i nadziei, siły, zaufania, wsparcia, zrozumienia, miłości i … szczęścia. Bardzo polecam- łezki się zakręciły.

To historia trzech par, a właściwie po prostu kilku osób, których losy nagle się przecinają. Uświadamia nam to, jaki ten świat mały i że tak naprawdę nietrudno znaleźć jakieś powiązania między teoretycznie przypadkowymi osobami. To historia o złamanym sercu, rodzicielskiej miłości, damsko - męskiej przyjaźni, losie który płata nam figle i przeznaczeniu, które zawsze doprowadzi nam nas tam gdzie powinno. Więcej Wam nie zdradzę i fabuły także nie będę opisywać. Traktujcie tę polecajkę jako kilka zdań ode mnie, które pokazują, że warto poświecić jej kilka wieczorów 🤍 Polecam 🥰

RECENZJA Z BOOKSTAGRAMA: https://www.instagram.com/malinowe_historie/

Ta książka wpadła mi w ręce znacznie wcześniej niż planowałam i tak jakoś wyszło, że po 40 minutach byłam na 142 stronie.
Autorka stworzyła piękną powieść wielowątkową. Pełną emocji, poruszających wydarzeń i świetnie splecionych ze sobą historii. Marzy mi się adaptacja filmowa!
Historia idealna na okres świąteczny czy walentynkowy, bo bije od niej przyjemne ciepło i chociaż nie płakałam, to zapewniam, że ta powieść porusza dogłębnie!

Monika Karolina

RECENZJA Z BOOKSTAGRAMA: https://www.instagram.com/malinowe_historie/

Historia idealna na okres...

Jest to książka, która porusza bardzo trudny temat, jak śmierć dziecka, poronienie i wiążące się z tym ból i strata. Choć temat jest bardzo trudny i smutny to ta książka do mnie nie trafiła. Wydaje mi się, że każda z tych historii powinna być obszerniej opisana w osobnych częściach. Tak aby w pełni wykorzystać i skupić się na jednej sytuacji. Tak aby przejść wraz z bohaterami przez wszystkie etapy uczuć i emocji. Wydaje mi się, że tu odbyło się to trochę po łepkach.

Pierwsza książka tej autorki. Cudownie się czytało. Bardzo poruszająca, mądra, emocjonalna lektura - ja płakałam.

Piękna książka taka z emocjami, dzięki czemu wydaje się jeszcze bardziej prawdziwa.
Polecam!

Polecam!

Nie wyczułam się w historię. Przeszkadzało mi , że trzy historie połączyły się na końcu.

polecam, czyta się bardzo przyjemnie

polecam, czyta się bardzo przyjemnie