Mazurskie lato

Okładka książki Mazurskie lato Tomasz Kieres, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Krystyna Mirek, Katarzyna Misiołek, Anna H. Niemczynow, Agnieszka Olejnik, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz
Okładka książki Mazurskie lato
Tomasz KieresAgnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2020-07-02
2020-07-02
9788381951494
literatura polska opowiadania Mazury

Okładka książki Siła wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

Przyjemny czasoumilacz ;) Lubię Mikołajki, spędziłam tam wakacje.

Przyjemny czasoumilacz ;) Lubię Mikołajki, spędziłam tam wakacje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zbiór pięknych,wzruszających i fajnych opowiadań wakacyjnych,miłosnych rozgrywających się w Mikołajkach i na Mazurach w pięknym,malowniczym zakątku bohaterowie krótkich historii to byli,co przeżyli niesamowite,super przeżycia,ale nie wszystkich udało się znaleźć tą prawdziwą miłość to czego szukali.
Napisane opowiadania ciekawie zostały przez wspaniałych polskich autorów naszpikowane ładunkiem bardzo dobrych emocji,wzruszeń tu nie brakowało.
Zrelaksoealam się przy tej świetnej książce przeczytałam z miłą przyjemnością🥰🥰

Napisane opowiadania ciekawie zostały przez wspaniałych polskich autorów...

Niektóre opowiadania warte uwagi, inne nie.

Niektóre opowiadania warte uwagi, inne nie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękne historie, aż by się chciało spakować plecak i jechać na Mazury!

Piękne historie, aż by się chciało spakować plecak i jechać na Mazury!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lato kojarzy się z przygodami, dlatego czytelnicy, którzy tego lata nie planują wyjechać na wakacje, ale chcieliby przeżyć przygodę, powinni sięgnąć po wspólne dzieło znakomitych polskich autorów, "Mazurskie lato". Wspólna praca okazuje się czasem sukcesem, który gromadzi tłumy zwolenników. Wrażenia gwarantowane!

Malownicze Mikołajki to miejscowość słynąca z tłumów turystów, a to za sprawą położenia geograficznego. Mazury od lat kojarzą się ze spokojem, naturą, jeziorami, ale i z imprezami do białego rana i gwarem ludzi. Można by rzec, że w stolicy Mazur każdy znajdzie rozrywkę dopasowaną do własnych potrzeb. Podobnego zdania są bohaterowie tej książki, którzy skuszeni obietnicą znalezienia prawdziwej miłości wybierają ten właśnie kierunek na spędzenie wczasów.

Małgosia, Robert, Maja... Komu z nich uda się zakochać do szaleństwa lub przynajmniej przeżyć niezapomnianą przygodę? Jednemu, dwójce czy może wszystkim...? Jedno jest pewne - pobyt w Mikołajkach odmieni życie tych bohaterów. Miłość nie patrzy na przeciwności losu. "Mazurskie lato" nie jest tytułem przewrotnym, w przeciwieństwie do opisanych w książce wydarzeń, które dają czytelnikowi poczucie, że i jemu należy się coś od życia.
Kazdy kto znajdzie sie w Mikołajkach trafia do tawerny Mazurskie Lato, aby napić sie piwa, schować sie przed słońcem czy deszczem, by coś zjeść i by poznać, uświadomić sobie własną miłość, szczęście. Krótkie opowiadania, kazde inne ale jednak łączy je jakis element...miłośc.

Grupa autorów (Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Olejnik, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz, Katarzyna Misiołek, Krystyna Mirek, Tomasz Kieres, Anna H. Niemczynow) postanowiła dać czytelnikom szansę przeżycia letniej przygody na Mazurach bez wychodzenia z domu. Efektem współpracy jest "Mazurskie lato", które barwnym językiem opisuje trudy poszukiwania miłości z perspektywy kilku osób. Jest to powieść nawiązująca klimatem do innych zbiorowo napisanych powieści ("Gorące lato. Grzeszne opowieści", "Zakochane Zakopane").
Naprawde warto poczytać...

Malownicze Mikołajki to miejscowość słynąca z tłumów...

Wszystkie opowiadania zasługują na uznanie no może oprócz ostatniego do tego wspaniała lektorka.
Polecam audiobooka.

Polecam audiobooka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ponownie sięgnęłam po zbiór opowiadań pisanych na zamówienie, na zadany temat i znowu zabrakło mi spójności. W każdym razie ktoś, kto układał ich kolejność na pewno liczył na słabą pamięć czytających i dlatego pierwsze opowiadanie nie mogło znaleźć się na innym miejscu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem miły zbiór historii o miłości, takich na chłodne wieczóry 🤭.

Całkiem miły zbiór historii o miłości, takich na chłodne wieczóry 🤭.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fajne opowiadania ;) Oczywiście interesowało mnie tutaj opowiadanie konkretnej autorki, ale inne też były ciekawe, chociaż jedne bardziej, a drugie trochę mniej ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytałam tylko dlatego, że akcja dzieje się na Mazurach, ale krótkie formy literackie nie są dla mnie.