Dom Ziemi i Krwi. Tom 1. Część 1 i 2

Okładka książki Dom Ziemi i Krwi. Tom 1. Część 1 i 2 Sarah J. Maas
Okładka książki Dom Ziemi i Krwi. Tom 1. Część 1 i 2
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Księżycowe Miasto (tom 1.1) romantasy
romantasy
Księżycowe Miasto (tom 1.1)
The House of Earth and Blood
Uroboros
2020-05-20
2020-05-20
9788328052062
Marcin Mortka
fantasy
Inne

na początku nie wiedziałam o co chodzi styl pisania autorki nie jest mi obcy z racji, że czytałam już szklany tron. przez pierwsze 100 stron szło mi idealnie gładko i szybko, śmiałam się z tych niekiedy ich odzywek i było zabawnie no ale potem trochę nudziła i dłużyła i znowu im dalej i dalej to jakbym gubiła poprzednie wątki książki. w końcu końcem skończyłam książkę. I śmiało sięgam po dalsze tomy

Re-read
Nie będę kłamać, za pierwszym razem (dług czas temu) nie zapałałam do tej historii miłością. Tyle co skończyłam Dwory i Szklany Tron, i uważałam że Księżycowe Miasto nie dorasta im do pięt. Nie odpowiadała mi ta zmiana klimatu na urban fantasy.
Ale teraz… z ręką na sercu, cofam wszystkie złe słowa. Kocham Bryce, kocham Ruhna*(przykro mi Hunt, nie należysz do grona moich ulubieńców w tej książce😅),kocham Lunathion i wszystko co się wiąże z tą historią. ❤️‍🔥
Wydaje mi się, że za pierwszym razem za szybko czytałam, byleby dalej, byleby dojść do kluczowych wydarzeń i umknęło mi mnóstwo szczegółów, które teraz nadały sens tej opowieści.
To najbardziej wymagająca książka Maas imo, i dla kogoś, kto sięga po nią np po Dworach, może mieć ona wysoki próg wejścia. Ale warto… naprawdę warto! 🤩
*Ruhn to zdecydowanie najmniej doceniona postać tej książki, nikt mnie nie przekona że jest inaczej! 🫡🫡

Re-read

Ocena tyczy sie calego Tomu 1 czyli dwoch części. Do piątego rozdziału myślałem, że to będzie książka o młodzieży i ich wybrykach i love przygodach, zaczynała mnie irytować. W końcu.. od morderstwa zaczęła się cała seria zdarzeń składających się na śledztwo, które nie dłużyło się aż tak, tempo kolejnych wydarzeń następowało, a nie irytowały zbyt długie opisy świata itp. To co nastąpiło na koniec.. iście epickie, jak z hollywood! Kto nie lubi iście wielkich hollywoodzkich zakonczen gdzie ostatnia akcja jest długa i trzyma, że chce się czytać dalej a przy tym sztampowe chwytanie się za serce, bo czyta się o iście szlacheckich czynach to.. będzie rozczarowany. Ha, ja uwielbiam więc mega 10 daje tak jak dałem 10 na epicką końcówkę Szklanego Tronu. Jedynie Dwór cierni I róż też zajebjsty ale końcówkami dwóch sióstr nie miał, aż tak długiego i epickiego końca:P ale dałem 9. Już chwytam kolejnego lektora następnego Tomu 2 Ksiezycowego miasta, gdyż.. ponoć autorka połączy to z Dworem róż i cierni!!! A potem ze Szklanym Tronem ponoć w 2025!! Od tej pozycji wychodzi, że stałem się.. fanem Sarah J.Mass :P

Pierwsze kilka stron było ciężkie i z trudem łapałam o co chodzi. Potem historia się rozkręciła i nie mogłam się od niej oderwać. Świetna fabuła I wykreowane postacie. Najlepsze są jednak zwroty akcji. Matko ile tam się działo. I zaskoczenie za każdym razem gdy wszystko się wyjaśnia i co tak na prawdę się dzieje. Książka cudowna.

Podchodziłam 2 razy. Język wulgarny. Fabuła bez sensu. Nie polecam. Koszmar

Podchodziłam 2 razy. Język wulgarny. Fabuła bez sensu. Nie polecam. Koszmar

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie nie rozumiem aż tylu pozytywnych opinii. Miałam już styczność z twórczością Mass, ale styl pisania w tej książce w ogóle mi nie podpasował. Pomysł ciekawy, świat bardzo szczegółowy, ale a dużo do przyswojenia. Kilka podejść, przebrnięcie po kilkadziesiąt stron i nadal wolno rozwijająca się akcja, a za to mnóstwo informacji, które na tym etapie tylko zniechęciły. Dotarłam do 150 strony, był przełom w historii, który tak na prawdę można było przewidzieć ze względu na opis do książki. Mimo to chciałam czytać dalej, ale mając mnóstwo innych ciekawych książek do przeczytania wolałam odpuścić pozycję przy której tak mocno się męczyłam, bo czytanie to ma być przyjemność. Wiele książek już po 15 stronach potrafią wciągnąć, z reguły nie odkładam książek tylko chce je skończyć, ale tutaj nie umiałam się zmusić, dałam historii 150 stron, a to w większości przypadków powinno utwierdzić czy warto czy nie, dla mnie NIE.

*Jestem po lekturze Tomu 2.1, więc będę tutaj zapewne łaskawsza, a opinia dotyczy całego "Domu ziemi i krwi".

Jest to całkiem przyjemna lektura, jeśli szukamy po prostu rozrywki. Dla osób znających już twórczość Maas, myślę, że się nie zawiodą. Nie ma tu jakichś gigantycznych zwrotów akcji, czy wielopoziomowej fabuły, ale czyta się dobrze, historia wciąga, bohaterowie może trochę wyidealizowani, ale to typowe dla autorki. Końcówka petarda - aż prosi się o sfilmowanie. No i ta przepiękna okładka...

Genialnie wykreowany świat. Bardzo rozbudowany i bogaty, a jednocześnie prosty do poznania i zrozumienia. Książka trochę wulgarna co z początku mi przeszkadzało, ale przyzwyczaiłam się. Przyjęłam, że tak ma tu być, zaakceptowałam ten brutalny świat i od razu pokochałam. Bohaterów uwielbiam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka. Główna bohaterka może trochę irytować, ale kiedy przymknie się oko na niektóre jej zachowania, to zaczyna się czerpać przyjemność z lektury.

Na półkach: , , , , , ,

Początkowo miałam bardzo duży problem, żeby zrozumieć, co i jak się dzieje w tej książce, ale w momencie, kiedy rozrysowałam sobie wszystkie rasy, rozpisałam kto jest kim i z kim powiązany, to wszystko mi się jakoś ułożyło.
Bardzo fajnie zbudowany świat, skomplikowany, ale do ogarnięcia. Byłam w szoku co się wydarzyło na początku, ale bardzo dobrze grają te wydarzenia z całą książką. Moim zdaniem wszystko jest bardzo spójne, co niewątpliwie jest ogromnym plusem. Jednak niestety nie jest to jakaś niesamowicie wciągająca historia, może się nieco rozkręci za jakiś czas, ale na chwilę obecną nie jestem tak mocno wkręcona jak w inne książki Maas.

Sarah J. Maas Dom ziemi i krwi. Część 1 Zobacz więcej
Sarah J. Maas Dom ziemi i krwi. Część 1 Zobacz więcej