Wzgórze Świątecznych Życzeń

Czwarta Strona
2020-10-28
2020-10-28
literatura polska święta Boże Narodzenie choinka

Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony / Facetom nic do tego (pakiet) Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom wstęp ... Malwina Kozłowska,&...
Okładka książki Facetom nic do tego Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom nic do... Malwina Kozłowska,&...
Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom wstęp ... Malwina Kozłowska,&...

Miła, świąteczna pozycja. Lekka, szybko się czyta, idealna na zimowe wieczory :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo ciekawa książka opowiada o czasie przedświątecznym kilku rodzin.Czyta się szybko klimat zimy , śniegu, Świerardowa chciało by się tam pojechać na to wzgórze by poczuć ten klimat świąt. Lekka książka na zimowy świąteczny wieczór.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niestety nie ma wielkiej miłości między mną a tą książką. Miałam nadzieję na przyjemną, świąteczną lekturę, pełną klimatu i przygotowań do najpiękniejszego czasu w roku.

To co najbardziej mnie odrzuciło od pokochania tej książki, to ogromna ilość bohaterów, która w krótkich rozdziałaś się przewijała. Czytając z przerwami, wielokrotnie gubiłam się kto jest kim i co się wcześniej wydarzyło.
Zabrakło mi większej magii z tytułowym "Wzgórzem Świątecznych Życzeń".

Często książki autorki przypadały mi do gustu, więc jest to pierwsze rozczarowanie. Jednak wiadomo, że nie wszystko wszystkim musi się podobać :)

Książkę czytało się szybko i przyjemnie. Jednak po miesiącu od przeczytania tej książki nie pamiętam ani o czym była, ani bohaterów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna i ciepła opowieść o sile uczuć ,o dobroci serca , o wybaczaniu i o tęsknocie za kimś kogo zabrał nam los.
Każdy bohater tej historii to zupełnie inna opowieść o życiu o tym co jest dla nas ważne i o tym co powinno być ważne. O miłości do drugiego człowieka, bo bez ukochanych osób nawet najpiękniejszy dom będzie pusty .polecam serdecznie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książkę zaczęłam czytać w listopadzie, kończę ja w lipcu. Przypomniałam sobie dlaczego ją wtedy odstawiłam. Bardzo przeciętna obyczajówka z motywem świat. Mamy przedstawionych kilka historii, różni ludzie i ich przeżycia mamy przedstawione w bardzo prosty sposób. Autorka pisze dobrze, możliwe ze kiedyś jeszcze sięgnę po jej twórczość

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna wspaniała świąteczna opowieść. W niewielkim stopniu jest nawiązanie do Świątecznej Przystani czyli poprzedniej książki świątecznej jednej z moich ulubionych Pisarek Sylwii Trojanowskiej. Zaczytałam się, wzruszałam się, czasami zaśmiewałam. Polecam do przeczytania :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poruszająca, ciepła opowieść o prawdziwym życiu. Odnajdziemy w niej mnóstwo emocji i świątecznego klimatu. 🎄❄️ Czytając mamy okazję przenieść się do zaśnieżonego, bardzo urokliwego, górskiego miasteczka. 🏔️😍

Świeradów-Zdrój wreszcie pokrył się białym puchem. Co prawda do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka tygodni, ale czuć już podniosłą atmosferę. W wielu domach trwają przygotowania do najpiękniejszych dni w roku. Są jednak i takie rodziny, które trawi smutek i żal po stracie kogoś bliskiego. Lila stara się być twarda, pomagać mamie w wychowaniu braci i uczcić pamięć po zmarłym tacie, trenując narciarstwo biegowe. To była ich wspólna pasja. A dziś Lilka jest coraz bliżej spełnienia swoich sportowych marzeń. Tymczasem Patrycji wreszcie udaje się uwolnić od brutalnego partnera. Schronienie znalazła na drugim końcu Polski, w domu pani Konstancji. To tu wraz z córkami odnajduje spokój. Ma pracę, w której lubi spędzać czas i nieśmiało budzi się w niej nowe uczucie. Konstancja również jest szczęśliwa, czuje się zaopiekowana i ma wreszcie "wnuczki", które dają jej sporo radości. Nie wszytko układa się po myśli mieszkańców Świeradowa, ale ufają, że nadchodząca Wigilia będzie przełomowa, a magiczne Wzgórze Życzeń spełni ich najskrytsze pragnienia.

Bardzo miło spędziłam czas przy tej lekturze. Jest idealna na długie zimowe wieczory. 🥰 Otuli Was, przepełni emocjami i zmusi do zadumy. Autorka poruszyła w powieści wiele życiowych problemów. Nie boi się trudnych tematów i pokazuje nam, jak ważne jest byśmy umieli wyciągnąć pomocną dłoń, nie chowali latami urazy i dążyli do pojednania. Piękna. 😍 Polecam serdecznie! ❤️

Bardzo fajnie się czytało, ale po miesiącu niewiele już z niej pamiętam. Został tylko świąteczny klimat.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W sumie tak się teraz zaczęłam zastanawiać dlaczego książka została tak nazwana, bo na dobrą sprawę nie było w niej zbyt wielu odniesień do tytułowego wzgórza życzeń. Niemniej jednak została ona bardzo fajnie napisana i przyjemnie się ją czytało.

Akcja powieści rozgrywa się w Świeradowie Zdroju i opowiada historię kilku osób, których losy w niejszym lub większym stopniu są ze sobą splecione. Poznajemy między innymi Patrycję, która stara się uciec od ciężkich doświadczeń z przeszłości; ambitną Lilę, która uparcie dąży do wyznaczonych sobie celów; pozytywnie zakręconą Domicelę, której zachowania mogą czasami wydawać się dziwne, ale i tak nie zniechęcają nas do bohaterki. Oprócz wyżej wymienionych kobiet, poznajemy jeszcze kilka innych osób, o których dowiecie się więcej jeżeli sięgniecie po "Wzgórze Świątecznych Życzen" 🙂

Książka w przyjazny czytelnikowi sposób opisuje codzienne trudy życia bohaterów, rodzinne więzy oraz emocje związane z miłością, która nie zawsze jest łatwa. A to wszystko zostało opisane w pięknym świątecznym klimacie 🎄❄️Polecam!

• Świąteczne