W cieniu prawa

Czwarta Strona
2020-11-25
2016-06-15
literatura polska

Może nie jest najwyższych lotów, ale naprawdę przyjemnie się czyta, a akcja nie przynudza. Brakuje mi jedynie jasnej odpowiedzi na najważniejsze pytanie :)

bardzo przeciętna. Zakończenie jak w jakimś tandetnym harlekinie.
Kiepsko zbudowane postacie - czyścibut, który na niektórych stronach ma problemy ze składaniem liter, na innych połyka napisane kaligrafia listy...

bardzo przeciętna. Zakończenie jak w jakimś tandetnym harlekinie.

czytalam lepsze tego autora - nie powala, choc trzeba przyznac ze jest ciekawa, ale bardziej mnie pochlonely inne utwory Mroza

Naiwna banalna męcząca przepraszam ale Nie

Naiwna banalna męcząca przepraszam ale Nie

Zaskoczenie, zdziwienie i podziw w jednym. To że uwielbiam Mroza to jedno, ale sposób w jaki piszę swoje książki jest godny podziwu. Rozumiem kiedy piszę w dziedzinie prawa, ale reszta jest dla mnie zawsze zaskakująca. Jaką trzeba mieć wiedzę, jaką fantazje i jaką umiejętność dostosowania, to tylko sam autor wie. Książka opowiada o początkach lat 20. Styl pisania jakże na ówczesny czas przystało, tło historyczne zachowane. Podziwiam i wielbię z każdą książką coraz bardziej.

Jak zawsze polecam. Fajna książka ukazująca świetny wątek, który czyta się z lekkością.

Cóż napisać o tej książce .. nie jest to jakieś książkowe arcydzieło, ale jest warta uwagi. Taka saga rodzinna z morderstwem w tle. Rodzinne tajemnice, zabójstwo, intrygi, procesy sądowe... Spodobała mi się. Wielowątkowa fabuła, potrafi wyciągnąć.
Z mojej strony polecam, warto jej poświęcić czas. Jedyne czego żałuję, że dopiero ją przeczytałam.
Książka miała mieć kontynuacje jednak w ostatniej chwili pan Mróz zrobił z niej jednorazową historię. Szkoda. Z chęcią przeczytała bym dalsze losy bohaterów.

Książka miała mieć...

Stabilnie.

Stabilnie.

Moim zdaniem jedna z lepszych książek autora. Przenosi nas na początek XX wieku. Wartka akcja, ciekawa intryga. Słuchałam audiobooka i jedyne co mi przeszkadzało to głos lektora pana Gosztyły, który niezmiennie przenosił mnie do Chyłki i nie mogłam wczuć się całkowicie w klimat książki jakże odmiennej.

I kolejna książka Remigiusza Mroza, która z jakiegoś powodu dopiero teraz została przeczytana przeze mnie. A szkoda że nie wcześniej, bo naprawdę zajebista powieść. Szkoda, że nie powstała z tego saga, jak to było w pierwotnym założeniu.

Nie za bardzo wiem, co mogę powiedzieć o tej książce, bo mam bardzo mieszane uczucia co do niej. Czasami czytało się ją bardzo szybko, innym razem bardzo się dłużyła. Nie jest to lekka książka do przeczytania w jeden dzień, ale nie jest też jakaś bardzo trudna. Po prostu przeciętna.
PS: Bardzo mi szkoda Marka-Olivera, wydawał się być ok.

PS: Bardzo mi szkoda Marka-Olivera, wydawał się być ok.

• Remigiusz Mróz
  • 2016