Okładka książki Wędrowiec Luca D’Andrea
2022-01-26
2022-01-26
Tomasz Kwiecień
literatura włoska

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła

Trzymający w napięciu kryminał rozgrywający się w małej zamkniętej miejscowości. Ciekawe postaci i dobrze zarysowana intryga. Chciałabym też zwrócić uwagę na świetną okładkę Tomasza Majewskiego. Wbrew pozorom przy wyborze książki dobrze dobrana i zaprojektowana okładka, wyróżniająca się wśród wielu innych jest wspaniałą reklamą i zachętą do sięgnięcia po daną pozycję. .

Recenzja
Luca D'Andrea
Thriller

Autor książki Istota Zła, której recenzja jest na moim koncie. Serdecznie zapraszamy.

Uwielbiam tego autora. Wiem powtarzam już po raz któryś, ale uwielbiam.

Połączenie napięcia, niepewności, komizmu, grozy jest cudownie napisane. Ciężko się oderwać od książki. Ja ją pożarłam w dwa dni jeśli dobrze pamiętam i mam ochotę zrobić jej reread.

Obejmuję tematy zdrowia psychicznego, znęcania się, nękania, groźby, perspektywa psa, tarot, korupcja.

Trzy perspektywy, no i na końcu podajże w epilogu jest perspektywa, która wyjaśnia losy reszty bohaterów, więc można powiedzieć że 4. Chociaż 3 najbardziej utkną wam w pamięci.
Rozdziały są krótkie, więc dla miłośników idealne będą.

Co to znaczy uśmiech kolibra i Wędrowiec z tym problemem spotka się Tony oraz Sybille. Sprawa, której podejmą się jest na tyle skomplikowana, że wydarzyła się kilkanaście lat temu. A jak na złość nikt nic nie wie.

Tony jest pisarzem, a pojawianie się dziewczyny na motorze sprawia, że musi sobie przypomnieć nieszczęśliwie jego pierwszą drogę życia, czyli dziennikarskie śledztwo. Kariera dziennikarza szybko się skończyła.

Sybille nie wierzy w to, co wszyscy jej od zawsze mówią, że jej matka popełniła samobójstwo. Do matki czuję wręcz bym powiedziała, że nienawiść pomimo faktu, że jej nie znała gdyż była za mała aby ją w ogóle pamiętać. Uważajcie na Sybille, bo może was rozjechać na swoim motorze, a nóż sprężynowy może niczym sprężyna wypaść z kieszeni. Przypadki się zdążają.

Ale co mnie urzekło to jeśli zauważyliście mamy przedstawione dwie perspektywy, a gdzie trzecia?

Otóż trzecia perspektywa to perspektywa psa Tonego. Jest to dla mnie nowość, której nigdy wcześniej nie doświadczyłam, ale doświadczenie jak i odczucia są genialne.

Szczerze mówiąc ja uwielbiam żyć historiami i ta mnie wciągnęła, że gdzie tam świat? Co to jest? Ja żyje historiami. Jestem amatorem Thrillerów, ale je uwielbiam i mi się nie udało odgaść winnego. Ale możesz ty spróbować swoich sił.

Na chwilę obecną będę wciskać każdemu Wędrowca. Uwielbiam styl pisania autora, a Wędrowiec był lepszy od Istoty zła.

A wy macie swoje ulubione Thrillery?

Pokochałam tą historię jak i bohaterów. Niezła była hmm można ją nazwać pomocą domową Tonego, bo Tony jeśli by mógł to by ciągle pisał, o ona mu przypomina, że jedzenie też jest ważne. Tony jest pedantem w swoim miejscu pracy, natomiast Sybille porządek nie obchodzi jedynie prawdziwie zależy jej na swoim motorze i prawdzie, którą wszyscy skrupulatnie przechowują niczym fakt, że się zjadło czekoladę.

Recenzja
Luca D'Andrea
Thriller

Uwielbiam tego autora. Wiem powtarzam już po raz któryś, ale uwielbiam.

Książka jest ciekawa, ale źle napisana, bo nie wydaje mi się, żeby była to kwestia tłumaczenia. Bardzo wiele wątków/dialogów było przerywanych, aby trzymać czytelnika w napięciu, ale powodowało to dodatkowy chaos. Mimo wszystko warto przeczytać. Akcja toczy się w umiarkowanym tempie, jest kilka tajemniczych wątków, dość satysfakcjonujące zakończenie.

Proste, że sięgnę po każdą książkę napisaną przez Luca D'Andrea, "Wędrowiec" to była tylko kwestia kilku chwil po premierze.

Bardzo lubię styl tego autora, a "Lissy" do dziś siedzi mi w głowie. "Wędrowiec" jednak zaczął się co najmniej dziwnie. Skoki fabularne, niby poznajemy Tonego i Sib, ale jakoś tak nie widać jaka relacja ich łączy, do pewnego momentu, w którym zaczyna się to wszystko powoli układać. Bardzo przyjemnie spędzałem czas z bohaterami, ale miałem momentami dość tych "pobocznych", bo najzwyczajniej w świecie było ich bardzo dużo, a stron w książce za mało, aby tychże poznawać lepiej niż tylko "cześć-cześć". Fabuła miejscami mknie, a za chwilę wyciąga nogi na tapczanie. 😉 Ale do tego już autor przyzwyczaił nas (a przynajmniej mnie) w poprzednich książkach, zresztą za to go lubię. Jest jednym z tych pisarzy, którzy zamiast powiedzieć nam gdzie uderzył nabój z pistoletu woli opowiedzieć nam o tym, co w tej kuli się odbija. Wiecie o co chodzi? 😅 Odrobina ezoteryki, mitów/legend, no i jest Wanderer. Tytułowy Wędrowiec, o którym też jakoś jak dla mnie za mało było, przyciąga uwagę za każdym razem gdy jest o nim mowa, a główny wątek został poprowadzony w klimatyczny sposób. Góry, lasy, jeziora, czego chcieć więcej? Zwierząt? Tak, też są, u Luca by miało ich nie być? 😈

Z przykrością stwierdzam, że póki co jest to najgorsza książka D'Andrea, ale i tak bawiłem się przy niej znakomicie. Jeśli jeszcze nie czytaliście nic spod ręki tego włoskiego pisarza to polecam w kolejności "Wędrowiec", "Istota Zła" i na deser "Lissy". 😉 Czytajcie!

Wędrowiec to najsłabsza z książek tego autora. Intryga jest zagmatwana, przez długi czas miotający się bohaterowie nie pchają akcji do przodu. Mimo wszystko warto przeczytać.

Jeśli liczycie na książkę, która nie będzie od was wymagała myślenia, to źle trafiliście.
Książka "Wędrowiec" to ciągła jazda bez trzymanki. Z każdą kolejną stroną dochodzą kolejne sekrety, czy problemy, więc w pewnym momencie czytelnik może zgłupieć. Przyznam szczerze, że nieraz zdarzało mi się tracić wątek i musiałam czytać rozdział od początku, żeby wiedzieć, o co chodzi.
Tym razem poznajemy Tony'ego, który ponownie musi zmierzyć się z tajemniczą śmiercią, która miała miejsce w jego młodości. Wtedy uznano to za samobójstwo, jednak gdy bohater poznaje tajemniczą blondynkę, postanawia znowu przyjrzeć się tej sprawie. Okazuje się, że nic nie jest takie, jak się wydaje, a bohaterowie muszą zmierzyć się z sekretami, które ktoś zamierza chronić za wszelką cenę.
Czy uda im się odkryć prawdę? Czy obronią dobre imię zmarłej kobiety? Musicie przeczytać, żeby dowiedzieć się prawdy!

"Piekło jest byle gdzie"

"Piekło jest byle gdzie"

Trochę thriller, trochę horror , a przede wszystkim mroczny kryminał. Mała społeczność i niewyjaśniona śmierć sprzed dwudziestu lat. Gdy bohaterowie powieści próbują rozwikłać zagadkę , na jaw wychodzą inne bulwersujące tajemnice.

Złożona i tylko momentami przewidywalna fabuła, choć odgrywana przez mocno przerysowanych bohaterów. Górski krajobraz Południowego Tyrolu ratuje sytuację, ale akurat w tym przypadku sławetnych "opisów przyrody" mogłoby być więcej.

Thriller i kryminał z elementami grozy. Prywatne śledztwo popularnego pisarza ujawnia tajemnice z przeszłości. Zamknięta hermetycznie społeczność małego miasteczka źle reaguje na wszystko, co zaburza spokój i prowadzi do wyjawienia niewygodnych faktów. Elementy grozy- legendy, podania i tajemnicze postaci dodają klimatu i ( nieukrywajmy) gmatwają akcję całkiem nieźle. Powieść trochę chaotyczna i..może to tylko moje odczucie, ale stylowo zupełnie " amerykańska".

• Premiery 2022
  • Dedalus