Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice

Okładka książki Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice Barbara C. Unell
Okładka książki Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice
Barbara C. Unell Wydawnictwo: Muza poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Muza
2021-04-14
2021-04-14
dziecko wychowanie rodzicielstwo poradnik dla rodziców

Okładka książki Spraw, by twoje dziecko zamiast NIE mówiło TAK Barbara C. Unell, Jerry Wyckoff
Spraw, by two... Barbara C. Unell, J...
Okładka książki Dyscyplina bez krzyku i bicia Barbara C. Unell, Jerry Wyckoff
Dyscyplina bez... Barbara C. Unell, J...

Bardzo ciekawa książka dotycząca wychowania dzieci. Autorzy mówią o tym jak budować empatyczne relacje, okazywać dzieciom wsparcie czy zapewniać niezbędną ochronę. Książka uczy co robić w sytuacjach konfliktowych oraz jak zapobiegać przyszłym problemom. Autorzy poruszają takie tematy jak złe maniery, przeklinanie, zazdrość, kłamstwa, kradzież, rywalizacje z rodzeństwem, wybuchy złości czy nadużywanie słowa "nie". W książce znajdziemy poparte badaniami naukowymi oraz doświadczeniem teorie psychologiczne oraz praktyczne porady sklasyfikowane według rodzaju niepożądanego zachowania - wszystko to przedstawione w prostej i przystępnej formie. Po książkę można sięgnąć w dowolnej chwili, w poszukiwaniu rozwiązań konkretnych problemów.

Poradnik podzielony jest na 6 rozdziałów. Autorzy wyjaśniają w nich między innymi czym jest toksyczny stres oraz jak go uniknąć. Podsuwają rodzicom techniki wychowawcze, które rozwijają w dzieciach emocjonalną siłę oraz skupiają się na najważniejszych problemach, pułapkach jakie czekają na rodziców. I tak między innymi dowiemy się jak poradzić sobie z dzieckiem które niszczy przedmioty, przejada się, pyskuje czy marudzi i narzeka. Każdy z wielu opisanych tu problemów jest przedstawiony w bardzo prosty sposób - czytając książkę łatwo nam zrozumieć "co autor miał na myśli", sami uczymy się patrzeć na pewne sprawy oczami dziecka oraz pokojowo rozwiązywać konflikty. Autorzy szczegółowo opisują każdy z poruszanych tematów - przedstawiają rady jak postępować, by niewłaściwe zachowanie nie stało się problemem, jak zapobiegać jego eskalacji i co robić, kiedy już do niej dojdzie. Omawiają również przykłady rodzin, które zastosowały proponowane w tej książce strategie do rozwiązania rzeczywistych problemów. Każdy problem zostaje wstępnie omówiony, dalej autorzy zachęcają rodziców do zastosowania techniki "zdrowego podejścia" a następnie podpowiadają jak rozwiązać problem (co robić a czego nie) oraz jak mu zapobiegać.

Myślę, że książka przyda się każdemu młodemu rodzicowi. Autorzy w bardzo prostym języku podpowiadają co zrobić żeby dogadać się z dzieckiem i jednocześnie samemu na tym za bardzo nie ucierpieć (😉) - nie denerwować się, nie krzyczeć itp. Bardzo fajna książka ułatwiająca wychowanie dzieci. Polecam.

Jeśli ktoś stosuje kary cielesne i nie potrafi zupełnie porozumieć się ze swoim dzieckiem to ta książka będzie zbawienna. Teraz gdy rodzicielstwo bliskości i porozumienie bez przemocy jest wyborem większości rodziców i nowym standardem tem poradnik to nic odkrywczego. Zasada babci nie uczy jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jest raczej formą przekupstwa. Ciężko się to czyta. Sporo o empatii ale w mojej ocenie ta książka to bardziej tresura i na rynku wiele mądrzejszych tytułów

Tę książkę powinien przeczytać każdy rodzic bo jest praktyczna oczywiście też trzeba wszystko w granicach rozsądku stosować

Nie polecam, masło maślane a rady nijak się mają do rzeczywistości.

Nie polecam, masło maślane a rady nijak się mają do rzeczywistości.

Naprawdę? Naprawdę ta książka ma ocenę powyżej 7? Jako pedagog, który przeczytał mnóstwo książek o wychowaniu - jestem załamana tą książką. Jestem załamana radami, ale przede wszystkim podejściem zero-jedynkowym. W tej książce dostaniecie rady jak wyznaczać granicę dziecku,które się objada. Bo to,że się objada to wina niekonsekwencji i niestawiania granic przez rodziców. Tragedia. Co więcej, mam wrażenie że do każdego problemu/rozdziału są niemal takie same rady. Lanie wody o empatii i zachowaniu spokoju. Nie polecam.

Bardzo fajna książka, praktyczne porady i wskazówki. Zaznaczyłam sobie interesujące mnie tematy, do których będę wracać. Książka zostaje u mnie na półce :)

1974

Lubię czasami sięgnąć po poradnik dotyczący wychowania, ale za każdym razem nawet jeśli dochodzę do wniosku, że przekazuje on istotne treści, kiedy chcę je wprowadzać w życie okazuje się, iż teoria teorią, a praktyka praktyką.

Generalnie nie ma tu niczego odkrywczego - w zasadzie podświadomie działam w zgodzie z tym, co autorzy przekazują, ale nie wszystko da się zastosować do każdego dziecka, zwłaszcza bardziej wymagającego. Czarę goryczy przelał ostatni rozdział o śnie dziecka - autorzy ewidentnie nie mieli do czynienia z dzieckiem, które ma problemy ze snem, bo ich porady brzmią jak z bajki, a życie ze źle śpiącym dzieckiem tak nie wygląda.

Można przeczytać, a nawet co nieco wdrożyć w życie, ale bez rewelacji.

Poszukujesz idealnego rozwiązania, które dostarczy Ci odpowiedzi na to "co robić" a "czego nie robić", by wyznaczyć granice swojemu dziecku tak, by czuło się kochane?
Nie jesteś sama :),ponieważ takich rodziców jak Ty jest tysiące.
Na szczęście są gotowe poradniki typu "Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice",które poleca nam @wydawnictwomuza.
To książka, która służy pomocnymi informacjami, mówiącymi jak wychowywać dzieci, budować więź i zapewniać im wsparcie i bezwzględną troskę.
W ciekawy i przemyślany sposób opowiada o sytuacjach, kiedy czujemy zagubienie, bezradnosć, zmartwienie a czasami nawet wstyd.Pokazuje drogę,kiedy nie mamy już siły i żadnego pojęcia, co zrobić, by życie wróciło do normalności.
Radzi jakie wtedy stosować zasady i jak trzymać się obranego planu, by dziecko zrozumiało i czuło się bezpiecznie.Daje nam pewnego rodzaju receptę, która pokazuje że dyscyplina oznacza naukę prowadzącą do rozwoju samodzielności, pewności siebie i odpowiedzialności :)
Że każda sytuacja stanowi dobrą okazję do nauki i jeżeli się o tym szczerze rozmawia, to na pewno można nad nią zapanować, bo tylko razem da się budować lepsze jutro i lepszy świat ^^)

Polecam ten przewodnik obecnym i przyszłym rodzicom.Dlatego, ze jest to istotna skarbnica wiedzy, z której każdy może czerpać mądrość, kreatywność i zaradność spisaną przez badaczy, naukowców, nauczycieli i innych rodziców.Boż to od nas właśnie zależy na jakich ludzi wychowamy nasze pociechy (:

Nie jesteś sama :),ponieważ takich rodziców jak Ty jest tysiące.
To książka, która...

Jest weekend. A skoro weekend to wiadomo, że dzieci w domu. O ile pogoda dopisuje to można jeszcze jakoś te dwa dni sensownie zorganizować, ale kiedy za oknem deszcz to wiadomo, że im mniejsze dziecko, tym większe wyzwanie. Ten rodzic, który nigdy się nie zirytował na swoje dziecko niech pierwszy rzuci kamieniem 😅
W tych trudnych momentach ma pomóc książka @wydawnictwomuza „Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice”. Ta pozycja skierowana jest dla rodziców dzieci w rożnym wieku i opisuje różne problemy z którymi można się spotkać - od agresji i przeklinania przez kłamstwa, stres aż do niechęci do jedzenia czy sprzątania. Każdy rozdział to inny problem a w nim znajdziemy sam opis sytuacji, zdrowe podejście do problemu i przede wszystkim kilka rozwiązań jak zapobiegać na przyszłość tego typu zachowaniom i jak na nie reagować. Wiadomo, że większość z tych porad nie jest jakoś bardzo odkrywcza a z drugiej strony niby pewne rzeczy są oczywiste a jednak o nich zapominamy w krytycznych momentach. Ta książka pewne rzeczy porządkuje i warto ją przeczytać a później trzymać pod ręką żeby wrazie problemu do niej wracać. Choć poradników nie czytam to ten jest na prawdę warty polecenia 🙂

W tych trudnych momentach ma pomóc książka @wydawnictwomuza...

"Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice" Jerry L. Wyckoff, Barbara C. Unell to trochę takie poradnik dla rodziców napisany bardzo przystępnym językiem. I co najważniejsze zawiera mnóstwo ciekawych oraz wartościowych porad, w jaki sposób rozwiązać wiele problemów, które przytrafiają się na co dzień rodzicom i dzieciom.

Książka jest podzielona na 6 rozdziałów. Pierwsze pieć rozdziałów jest takim wprowadzeniem i wyjaśnieniem najważniejszych informacji. Dowiadujemy się z nich czym jest zdrowe podejście, jak unikać wywoływania u dzieci toksycznego stresu, poznajemy techniki wychowawcze oraz dowiadujemy się w jaki sposób książka ma nam pomóc, jak się nią posługiwać oraz jakie ważne informacje przemyca czytelnikom.
Ostatni rozdział jest najdłuższy i to właśnie on jest najbardziej interesujący. To w nim znajdziemy odpowiedzi na pytania jak poradzić sobie z najczęstszymi problemami wychowawczymi, jakie techniki możemy zastosować, a także poznajemy historie innych rodziców i dowiadujemy się jak oni poradzili sobie z konkretnym problemem.

Z książki dowiemy się m.in. jak poradzić sobie z marudnym dzieckiem, jak poradzić sobie ze złością dziecka, jak zapobiegać sytuacjom konfliktowym i jak sobie z nikim radzić. Poznamy również sposoby radzenia sobie z niejedzeniem, przejadaniem się dzieci, a także innymi zachowaniami niepożądanymi przez dorosłych.

Książka skłania do refleksji i sprawia, że zaczynamy zastanawiać się czy właściwie postępujemy. Mimo tego, że o wielu technikach wychowawczych wiedziałam to często uświadamiałam sobie, że w sytuacjach trudnych po prostu poddawałam się emocjom. A emocjonalne podejście do sytuacji trudnych z dzieckiem jest złym rozwiązaniem. Najważniejsze jest zdrowe podejście, na które sklada się: dialog wewnętrzny - uspokojenie, wyciszenie siebie oraz pozytywne nastawienie, empatia oraz nauka prawidłowego zachowania - tak, bo mały człowiek najpierw musi nauczyć się prawidłowych zachowań, a my jesteśmy dla niego przykładem.

Książka uczy empatii, zarówno okazywania empatii dziecku, jak i pokazuje jak nauczyć empatii dziecka. Pokazuje jak zbudować empatyczną relację z dzieckiem, wspierać je oraz uczyć.

Mnie książka bardzo się podobała. Uważam, że jest bardzo wartościowa i powinien ją przeczytać każdy rodzic. Przystępny język, dużo przykładów, a także historie innych rodziców sprawiają, że książkę czyta się przyjemnie.
Mimo wielu oczywistych (przynajmniej dla mnie) przykładów, techniki wychowania, książka pozwala usystematyzować wiedzę, a także zastanowić się nad własnym postępowaniem, postępowaniem dziecka. Szczerze polecam przeczytać każdemu rodzicowi oraz osobom, które mają wpływ na wychowanie dzieci!

Książka jest podzielona na 6 rozdziałów....

• Poradniki
  • Poradnik
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice