Idealna randka

2021-04-14
2021-04-14
9788381954525
Malwina Stopyra

Mam mieszane odczucia co do tej książki. Z początku bardzo mnie zaciekawiła i wciągnęła, byłam ciekawa co będzie dalej. Zapowiadała się fajna historia, ale ostatecznie była ona nieco nudna. Plus taki, że jest napisana przystępnym językiem i czyta się ją szybko, więc nie straciłam dużo czasu na słabą lekturę.

Był potencjał na ciekawą fabułę, został on nieco jednak zmarnowany.

Główna bohaterka mało wyrazista i bardzo nawina. Jej zachowania w którymś momencie zaczęły mnie bardzo irytować. Łatwo można było ją zmanipulować i szybko zapominała o wszystkich dziwnych i złych rzeczach.

Postać Alexa też mogła zostać lepiej nakreślona, powinna być bardziej intrygująca w tego typu powieści. Ostatecznie mężczyzna był nieciekawy.

Koniec bardzo rozczarowujący. Mam wrażenie, że miał być 'zaskakujący' plot twist, ale jakoś mnie nie urzekł.

"Idealna randka" nie wzbudziła we mnie żadnych większych emocji.

Był potencjał na ciekawą fabułę, został on nieco jednak...

Historia przedstawiona w książce była wciągająca i trzymająca w napięciu, aż do samego końca. Główna bohaterka, w niektórych momentach mnie denerwowała, przez to, że tak łatwo we wszystko wierzyła i nie miała żadnych podejrzeń, co do zachowania jej partnera. Swoją drogą ułatwiła mu tym manipulowanie sobą, co pokazuje, że jednak nie można lekceważyć wszystkich złych znaków. Mimo tego, że książkę czytało mi się przyjemnie, to po zakończeniu miałam niedosyt. Czegoś mi zabrakło w tej historii, tak czy inaczej książkę polecam.

Pierwsze spotkanie z ta autorka mogę uznać za średnio udane. Książka z fajną fabula ,niestety zakończenie rozczarowjace. Warto przeczytać.

Alex na skutek trudnego dzieciństwa stara się za wszelką cenę idealnie dopasować do ideałów swoich wybranek. Od początku obserwował Hannah i starał się spełniać wszystkie jej oczekiwania.
Osobą, która prześladowała kobietę , wysłała jej bukiet kwiatów i list z groźbami był jej kolega z pracy. Nieświadoma tego faktu Hannah po śmierci Alexa związuje się z Harrym.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony przeczytałam ją w niecałe dwa dni, więc zarówno fabuła, jak i styl pisarski autorki jak najbardziej są dla mnie na tak. Z drugiej strony naiwność bohaterki i ignorowanie przez nią wszystkich "red flags" sprawiała, że miałam ochotę uderzać głową w ściany. Co do zakończenia to mam wrażenie, że jednak to nie rozwinięcie fabuły, a zakończenie było dość rozczarowujące. Toczyło się aż zbyt szybko i koniec końców nie miało ono żadnej głębszej fabuły. Chociaż podobne odczucia mam też do wcześniejszych rozdziałów, a epilog to w ogóle jest trochę pisany z przymusu. Początkowo oceniłam na 7, ale koniec końców myślę, że jednak maks 6. Z pewnością sięgnę po inne książki autorki, bo czuję, że ma potencjał.

Ciekawy thriller psychologiczny, polecam

Ciekawy thriller psychologiczny, polecam

Dużo słabsze niż "Nasze małe kłamstwa". Myślę, że jakbym zaczęła od tej pozycji, to po kolejną bym nie sięgnęła. W "kłamstwach" mamy fajną pogłębioną psychologię, tu mamy pseudo nie wiem nawet co. Główna bohaterka mi się nie klei, z jednej strony umie doskonale wyrażać swoje potrzeby, asertywnie pokazywać swoje zdanie, z drugiej strony wykazuje ogromną potrzebę akceptacji u innych. Mnie to przekonuje, choć sama żyję bardzo ambiwalentnymi emocjami. Autorce daję trzecią szansę z "Nową żoną" i wtedy będę mieć wyrobione zdanie.

Akcja rozciągnięta do granic nieprzyzwoitości.
To, co ciekawe i trzymające w napięciu, zmieściło się na 30 ostatnich stronach.

Akcja rozciągnięta do granic nieprzyzwoitości.
To, co ciekawe i trzymające w napięciu, zmieściło się na 30 ostatnich stronach.

Każda kobieta marzy o idealnej randce, idealnym mężczyźnie i idealnym życiu.

Hannah z zawodu jest pracownikiem socjalnym,wraz z przyjaciółką podczas ich wspólnego wypadu na drinka postanawia założyć konto na portalu randkowym. Poznaje tam przystojnego, inteligentnego oraz idealnego mężczyznę według niej. Alex, mężczyzna, który zawładnie życiem Hannah oraz była żona i tajemniczy ktoś, kto nie chce aby kobiecie się ułożyło , bo skrycie marzy o wielkiej miłości z nią. Jest w stanie posunąć się bardzo daleko , aby zyskać to czego pragnie. Mocno i ciekawe skonstruowany thriller psychologiczny łączący w sobie obsesję, miłość, niesienie pomocy, przyjaźń oraz akceptację.

Autorka @suewatsonbooks w tej książce daje czytelnikowi ciekawą fabułę, z mrocznymi elementami dramatycznych wydarzeń oraz zwierzeń. Czytając zagłębiamy się co raz bardziej w postać Alexa, który według przyjaciółki Hannah ogranicza ją i chce mieć na wyłączność. Dobrze że Hannah nie zaślepiła jeszcze tak bardzo miłość do Alexa i w porę się orientuje, że ten idealny mężczyzna wcale taki nie jest , a miłość której szuka zawsze jest obok niej , gdzie dokładnie? W pracy. Harry to będzie kolejny mężczyzna którego Hannah dopuści do siebie, ale tak naprawdę nie wie , że wiele incydentów, które miały miejsce w czasie związku z Alexem, są bardzo mocno zbliżone do działań Harrego, aby zdobyć Hannah.

Każda kobieta marzy o idealnej randce, idealnym mężczyźnie i idealnym życiu.

„Całe życie czekała na kogoś takiego , jak Alex.”
Bardzo fajny thriller psychologiczny.
Polecam

„Całe życie czekała na kogoś takiego , jak Alex.”
Bardzo fajny thriller psychologiczny.
Polecam

• Audiobooki