365 wierszy i rymowanek na każdy dzień

wierszyki, piosenki
Wilga
2021-03-24
2021-03-24
literatura dziecięca wiersze brzechwa tuwim konopnicka broniewski wawiłów fredro krasicki wilga

Okładka książki Rymowanki bez trzymanki Wanda Chotomska, Krzysztof Kiełbasiński
Rymowanki bez ... Wanda Chotomska, Kr...
Okładka książki Zbaranieć można! Agnieszka Frączek, Jola Richter-Magnuszewska
Zbaranieć można! Agnieszka Frączek,&...
Okładka książki Paweł i Gaweł. Wiersze o dzieciach Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka
Paweł i Gaweł.... Jan Brzechwa, Aleks...
Okładka książki Miasteczko z bajki Dorota Gellner, Jola Richter-Magnuszewska
Miasteczko z b... Dorota Gellner, Jol...
Okładka książki Symfonia zwierząt Susan Batori, Dan Brown
Symfonia zwierząt Susan Batori, Dan B...

Mamy tu dużą, grubą książkę w przepięknej, twardej oprawie. Okładka jak i oprawa graficzna w środku naprawdę zachwycają, tak jak wybór wiedzy i rymowanek. Jest to naprawdę niezwykła książka, którą każdy mający doczynienia z dziećmi powinien mieć w domu

Mamy tu 365 wierszy, s co ciekawe i świetne, do każdej jest podany dzień, więc spokojnie możemy czytać jeden wierszyk dziennie, ten sposób praktykuj codziennie czytanie chociaż przez chwilę i wyrobić sobie takie świetny nawyk. W końcu wspólne czytanie to cudowny zwyczaj i mile spędzony czas.

Przy wierszach z tej książki na pewno miło spędzi się czas, bo są ciekawe, krótkie, długie, o zwierzętach, pasujące do pory roku, czy święta okolicznościowe. Barsoz szeroki wybór. Każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy dzień to coś innego.

To świetnie opracowana i przygotowana książka, z naprawdę bogatą ilością wierszy i przepiękną grafika aż chce się czytać. Świetna, bardzo polecam.

Wiersze w dużej mierze nie nadają się dla dzieci, skomplikowane słówka, sporo archaizmów przez co nawet dorosłemu ciężko się czyta

Wybitna pozycja - mogłaby być bardzo pożyteczna w szkołach.

Wybitna pozycja - mogłaby być bardzo pożyteczna w szkołach.

W dłoniach trzymam tomiszcze cudownych wierszy, które pewnie większość z was zna, ale są też takie, które pierwszy raz czytałam oraz, które uczyła się moja córka będąc w przedszkolu, a potem w zerówce.
Jak sami widzicie okładka jest cudowna, ale to, co znajdziecie w środku zachwyca jeszcze bardziej. Jak sam tytuł wskazuje w środku znajdziecie 365 wierszy/rymowanek, czyli każdego dnia coś miłego. Pierwsze, co ja zrobiłam jak tylko miałam odpakowaną książkę to razem z moją córką usiadłyśmy na dywanie i czytałyśmy te przypisane do dat urodzin wszystkich domowników. Było przy tym mnóstwo radości i wymyślanie pod wiersz różnych dziwnych historyjek.
Gdzie byś nie zaczął to i tak bądź pewien, że w ciągu roku poznasz wszystkie wierszyki zakładając, że jeden wiersz danego dnia itd.
Jeżeli czytają moją recenzję przyszli rodzice bądź rodzina, w której niebawem urodzi się maleństwo to uważam z ręka na sercu, że będzie to idealna pierwsza książka, którą można czytać dziecku każdego dnia, rok w rok potem pamiątka dla dziecka na dalsze już własne rodzinne życie. Wiersze w książce tak są dopasowane, że np. pasować pod święto kalendarzowe jak pierwszy dzień wiosny, dzień mamy itd.
Wydawnictwu Wilga dziękuję za możliwość zrecenzowania tej przecudownej księgi i jeszcze raz powtórzę, że z Helenką mamy mnóstwo zabawy przy czytaniu i wymyślaniu historyjek pod dany dzień.
Polecam, jako mama 8latki <3

W tym opasłym tomisku znajdziecie całą masę, a dokładnie 365 wierszy i rymowanek.
Jedne znane, inne słyszałam pierwszy raz w życiu.

💙 365 wierszy i rymowanek na każdy dzień💙

Wiersze poukładane są można powiedzieć, że sezonowo, czy też zgodnie z różnymi świętami, więc łatwo odnaleźć ciekawe pozycje. Książka pięknie wydana, pełna wierszy, ale też cudownych ilustracji.
Żeby przybliżyć twórczość to znajdziecie tam wiersze między innymi: Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Ignacego Krasickiego i wielu, wielu innych 💙💙💙

Polecamy 💙

Jedne znane, inne słyszałam pierwszy raz w życiu.

💙 365 wierszy i rymowanek na każdy dzień💙

Żeby...

Książka "365 wierszy i rymowanek na każdy dzień" od @wydawnictwo_wilga skrywa naprawdę bardzo oryginalne wnętrze. Wiersze oraz rymowanki są bardzo klimatyczne, na niektórych stronach pojawia się informacja odnośnie do obchodzonego święta oraz pojawia się wiersz, bądź rymowanka z tematycznym motywem. Przykladowo 21 marca obchodzimy PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY i z tego też powody pojawił się wiersz odnośnie do tej właśnie pory roku. Ukazane tam zostały zarówno klasyczne święta, jak i przykładowo Dzień Przytulania, Dzień Niezapominajki, czy też Dzień Rybaka.  Strona graficzna jest piękna i ciekawa. Barwna okładka zdecydowanie zwraca uwagę. Całość prezentuje się cudownie.
Pięknie wydana, bardzo bogata w treść oraz mądra pozycja zawierająca zarówno te klasyczne wiersze i rymowanki, jak i te mniej znane. Pojawią się tam twórczość między innymi Urszuli Kozłowskiej, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy, Władysława Bełza, Stanisława Jachowicza, Ignacego Krasickiego, Agnieszki Frączek oraz wielu innych. Możemy każdego dnia roku czytać naszym pociechom po jednym bardzo ciekawym i mądrym wierszyku, czy też rymowance. Zdecydowanie nie można tu mówić o nudzie nawet u najmłodszych dzieci, ponieważ pozycje są krótkie. Bardzo przypadł mi do gustu ten oryginalny zbiór

"365 wierszy i rymowanek na każdy dzień" to niesamowita księga, która moim zdaniem powinna znaleźć się w kolekcji każdego dziecka. Cudownym pomysłem będzie na przykład każdego dnia przeczytać dziecku jeden wiersz, a są one często tematycznie dopasowane na przykład na Święta, Dzień matki, Dzień kobiet, Dzień dziecka czy nie do końca znany wszystkim Dzień czekolady. Księga zawiera utwory znanych autorów m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Stanisława Jachowicza, Józefa Birkenmajera, Aleksandra Fredry, Ignacego Krasickiego i wielu innych. Myślę, że doskonale sprawdzi się w każdej rodzinie, na początku do wspólnego czytania, a później zapewne już do samodzielnego czytania przez dziecko. Ja osobiście jestem zachwycona tym wydaniem, jest przepiękne i zajmie na pewno szczególne miejsce w mojej biblioteczce. Polecam ogromnie. Myślę, że będzie też idealnym prezentem na Dzień Dziecka, a cena jak za tak wspaniałe wydanie i ogrom wierszy jest naprawdę niska. Nic tylko zamawiać. 🤍

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego warto czytać dzieciom wiersze? Czy w ogóle powinno się te krótkie i często rymowane fragmenty twórczości poetyckiej prezentować dzieciom? Otóż spieszę szybciutko z odpowiedzią, która jest raczej oczywista… Mianowicie dzięki temu, że są one krótkie i łatwo wpadają w ucho dziecko może z łatwością powtarzać za rodzicem ćwicząc tym samym pamięć i rozwijając swoją mowę. Oczywiście warto tez do tego dodać fakt, że wiersze czytane przed snem wyciszają dziecko i uczą pozytywnych zachowań.
Książka, którą widzicie na zdjęciu to najnowsza propozycja od @wydawnictwowilga „365 wierszy i rymowanek ma każdy dzień”. Znajdziecie tutaj mądre wiersze i wesołe rymowanki, które z pewnością znacie ze swojego dzieciństwa. Umieszczono tutaj całą klasykę poezji dziecięcej, która bawiła i uczyła wiele pokoleń, m.in. utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Danuty Wawiłow, Aleksandra Krasickiego, Aleksandra Fredry czy Urszuli Kozłowskiej.
Książka jest przepięknie wydana, twarda oprawa, doskonałej jakości papier i ilustracje, które przyciągną uwagę niejednego dziecka. Dodam też, że książka ma formę kalendarza w którym uwzględniono święta zarówno te znane i obchodzone przez wszystkich jak i te nietypowe. Bardzo polecam jako element biblioteczki dziecka czy też jako świetny pomysł na prezent.
A Wy jakie wiersze pamiętacie ze swojego dzieciństwa??

Czytacie z dziećmi wiersze? Nam czasem się zdarza a, choć bardzo rzadko. Jednak teraz dzięki wydawnictwu Wilga mamy okazję na codzienną dawkę pezji😊 A to za sprawą książki, która jest też kalendarzem - takie dwa w jednym, a mowa o "365 wierszach i rymowankach na każdy dzień". Jest ona idealnym sposobem by do naszego codziennego życia wkradło się trochę poezji. Nauczy również dzieci ważnych dat, bo do każdego dnia przypisany jest jeden utwór. Uwzględniono tu również święta powszechnie nam znane, jak i te nietypowe np. Dzień Niedźwiedzia Polarnego, Światowy Dzień Roweru, Dzień Muzyki, Dzień Marzyciela i wiele, wiele innych, o których nie ma się pojęcia. Zebrane tu utwory są mądre, ale i zabawne, a przede wszystkim ponadczasowe. Wychowały się na nich wcześniejsze pokolenia: nasi rodzice, dziadkowie... Znajdziemy tu twórczość takich autorów jak: Maria Konopnicka, Jan Brzechwa, Aleksandr Fredro, Julian Tuwim, Ignacy Krasicki i wielu innych.
Książka jest sporych rozmiarów, w twardej oprawie i opatrzona cudownymi grafikami. Środek jest minimalistyczny, ale tematyczny. Drobne rysunki i folklorystyczne wzory jako obramowanie stron dopełniają całości. Czytanie tej książki to czysta przyjemność. Polecam!

Dzieci uwielbiają wierszyki. Taka forma jest dla nich atrakcyjna i zabawna. Dużo łatwiej jest im wtedy przyswoić treść. Dzieci chętnie sięgają po wszelkiego rodzaju wyliczanki, w zabawach chętnie stosują wierszyki i rymowanki.

Wierszyki są doskonałym materiałem do czytania dla dzieci. Głośne czytanie wierszyków i bajek to mile spędzony z dzieckiem czas, to strawa duchowa dla dziecka, powinno więc dostawać ją regularnie, podobnie jak posiłki.

„365 wierszy i rymowanek na każdy dzień” to książka-kalendarz, w której do każdego dnia jest przypisany jeden utwór.
Uwzględniono w niej również święta – zarówno te dobrze znane i powszechnie obchodzone, jak Dzień Matki czy Nowy Rok, jak i te zabawne, nietypowe, np. Dzień Piegów, Dzień Czekolady czy Dzień Psa. Wszystkie tutaj wierszyki napisane zostały przez znanych polskich pisarzy jak Brzechwa, Krasicki czy Konopnicka.

Warto docenić tutaj naszych polskich, ponadczasowych poetów, na których wierszach i zabawnych rymowankach wychowują się kolejne pokolenia małych czytelników. Wszystko to uzupełniają tutaj kolorowe ilustracje.

• Dla dzieci
  • Od Autora/Wydawnictwa