Miłość szuka właściciela

Okładka książki Miłość szuka właściciela Abby Jimenez
Okładka książki Miłość szuka właściciela
Abby Jimenez Wydawnictwo: Muza Cykl: The Friend Zone (tom 2) literatura obyczajowa, romans
The Friend Zone (tom 2)
The Happy Ever After Playlist
Muza
2021-07-14
2021-07-14
2020-04-14
Paweł Wolak

Po tragicznej śmierci narzeczonego Sloan nie może się pozbierać. Trwa w zawieszeniu i porzuciła wszystko co kiedyś sprawiało jej przyjemność. Gdy jadąc autem pod koła wpada jej pies postanawia się nim zaopiekować. Pies ma dane kontaktowe właściciela, więc dziewczyna próbuje się z nim skontaktować. Niestety nie udaje się tak łatwo. Sloan przywiązuje się do psa i gdy uzyskuje kontakt do Jasona pana psa zdecydowanie nie chce mu go tak ławo oddać. Między nimi mimo samych rozmów i kontaktów smsowych zawiązuje się jakąś więź.

Jason rozpoczyna karierę piosenkarza i zaczyna jeździć po świecie. Jednak musiał zostawić przyjaciela pod opieką, którą jak sądził będzie bezpieczny. Niestety okazuje się, że się pomylił i pies trafił do zupełnie obcej osoby. Można powiedzieć, że zaprzyjaźnia się z dziewczyną bo bardzo go intryguje. Nie zdradza o sobie zbyt wiele. Nie wysyła mu zdjęć ze sobą, jedynie jakieś drobne urywki. Chłopak bardzo chce ją poznać osobiście i nie może się wręcz tego doczekać.

Historia tej dwójki jest wręcz niesamowita. Możemy zatracić się w świecie muzyki i problemów, z którymi pewnie nie jeden muzyk musiał się zmagać. Dochodzi tutaj również historia miłosna, która musi się dostosować do sytuacji, a to wcale nie jest takie proste. Z jednej strony marzenia, zobowiązania kontraktowe, dziennikarze, którzy potrafią nadpisywać historię, a z drugiej strony ona, ta jedyna i wyśniona. Jak poradzić sobie z sytuacją i tą presją z każdej strony?

Książka mimo grubości jest lekka do czytania i bardzo wciągająca. Okładka jest słodka i w moich ulubionych kolorach. Rozdziały są krótkie i mamy widok z perspektywy Sloan oraz Jasona. Zdecydowanie muszę przeczytać inne części tej serii. Nie ma tutaj zbędnych opisów, które potrafią zanudzić. Cała akcja dzieje się w odpowiednim czasie i nie sposób się zgubić. Mnie całkowicie pochłonęła i myślę, że nie jedna osoba również się wciągnie.

Wspaniała książka! Tego trzeba mi było. Opowiesc o miłości dwojga ludzi, nie obyło się bez problemów. Dzięki temu książka trzymała mnie w napięciu. Pod koniec nie mogłam się oderwać od czytania. Uroniłam kila łez, ale były też bardzo zabawne momenty.
Książka która przenosi w zupełnie inny świat, przeżywałam wiele emocji razem z bohaterami. Czułam się jak bym była wśród nich.
Polecam z całego serca,lekka, idealna historia by się zrelaksować czy oderwać od codzienności.

Sloan po dwóch latach od śmierci swojego narzeczonego nadal nie potrafi wrócić do codzienności. Nie uporała się jeszcze z przeszłością i nie jest w stanie ruszyć na przód. Pewnego dnia znajduje psa, bierze go pod opiekę i szuka jego właściciela. Kiedy poznaje Jasona, właściciela psiaka, nie spodziewa się, że dzięki niemu zacznij odkrywać świat na nowo i obudzi się z letargu. Tylko czy znajomość z nowo wschodzącą gwiazdą muzyczną to coś, na co jest gotowa?

Powieść obyczajowo romantyczna, którą niezwykle szybko i przyjemnie się czyta. Jest świetna na odstresowanie, na odpoczynek. Sprawdzi się idealnie jako forma rozrywki, od której nie oczekujemy wiele, a jednocześnie dostajemy fajną, lekką, ciepłą historię. Mimo, że książka porusza dość trudne tematy, nie są one ukazane w taki sposób, że mogłyby czytelnika przytłoczyć. Lekkie czytadło, fajnie napisane. Bardzo podoba mi się styl autorki i na pewno sięgnę jeszcze po jakieś jej pozycje, kiedy będę miała ochotę na odpoczynek z książką.

Ogólne wrażenie ok, ale tak szybko jak się ją czyta, tak szybko zapomina.

Ogólne wrażenie ok, ale tak szybko jak się ją czyta, tak szybko zapomina.

Książka mi się podobała tak do połowy, fajnie rozwijała się ich relacja na odległość, te rozmowy, smsy. Potem spotkanie, rozwijające się uczucie, Jason, który był cierpliwy i wyrozumiały. A potem było tego za dużo, rozstanie i drama z niczego, kłamstwa, cierpienie jednego i drugiego. Ciągło się to okropnie dlugo. Jakby nie mozn było porozmawiać i jakoś to ogarnąć, przecież mogła Sloan być z nim w trasie jakiś czas, potem wrócić sama i malować, jak skończy znów do niego dołączyć. Nie takie odległości i czas ludzi dzieli.
A tu zachowanie by to skończyć kłamstwem no co najmniej dziecinne.
Potem jakoś potrafili to ułożyć by być razem. Trzeba było odrazu to zrobić. Zwłaszcza że Sloan nie miała pracy w biurze gdzie musiała być na miejscu codziennie. No ale autorka tak to wymyśliła.

Daje 6 za pierwszą część tej książki.

Kolejna książka autorki, która nie zawiodła. Super się czytało. Uwielbiam wszystkie książki Abby.

„Miłość szuka właściciela” to druga książka z cyklu The Friend Zone.
W tej historii główną bohaterką jest Sloan, która pojawiła się już w pierwszej części z wyżej wymienionego cyklu. Fabuła książki zaczyna się około dwa lata zakończeniu pierwszej - „To tylko przyjaciel”. Sloan dalej pogrążona jest w żałobie po stracie Brandona. Dziewczyna nie potrafi wyrwać się z marazmu, w którym tkwi od lat. I tu z niespodziewaną pomocą pojawia się Tucker… psiak, który skrada jej serce.
Sloan chcąc zwrócić zwierzaka właścicielowi, który przebywa z dala od domu, poświęca czas na telefony i sms, które z czasem przestają dotyczyć samego Tuckera… Coś zaczyna iskrzyć między Sloan a Jasonem, właścicielem psa, który zaczyna być oczarowany dziewczyną nie widząc jej na oczy. Powoli mury wokół serca dziewczyny zaczynają pękać. W tle historii ukazane jest życie na świeczniku, w świetle fleszy i obecności paparazzi, gdyż Jason jest sławny. Para powoli zaczyna mierzyć się z kłopotami i intrygami…

Fajna historia, totalnie abstrakcyjna i nie realistyczna ale bardzo dobrze mi się ją czytało. To kolejna książka Abby Jimenez, która oprócz wzruszającej i historii miłosnej, porusza cięższe kwestie. W „ Miłość szuka właściciela” jest to motyw straty miłości w bardzo młodym wieku, próba pozbierania się i zaczęcia życia na nowo mimo rany, która nie jest jeszcze zaleczona i tęsknoty, która dalej jest w sercu… Jest to również opowieść o poświęceniu i wyrzeczeniach, jakie ponosi się w imię miłości. Finalnie książka uwieńczona jest happy end’em, co dodaje otuchy i pokazuje, że nawet po tak traumatycznym przeżyciu można wrócić do życia i otworzyć się na nowe uczucie.

„Miłość szuka właściciela” to druga książka z cyklu The Friend Zone.

Cudowna, wciągająca i wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości, pełnej poświęceń i wyrzeczeń. Czyta się bardzo szybko, trudno się od niej oderwać. Polecam gorąco

Znając poprzednią część tej historii - czytało mi się bardzo dobrze - choć zawsze mam z tyłu głowy, że to przecież tylko książka - takie rzeczy nie dzieją się w realnym świecie. Mimo wszystko czasem warto właśnie znaleźć się w tej idealnej przestrzeni, żeby zapomnieć o swoich problemach :)

Przyjemna książka na lato. Czyta się nieźle, jednak muszę zgodzić się z wcześniejszymi komentarzami, że lektura jest nieco przesłodzona a bohaterowie wręcz ,,za idealni ". Mimo wszystko polecam autorkę :)

• Romans