Twój na zawsze

Okładka książki Twój na zawsze Abby Jimenez
Okładka książki Twój na zawsze
Abby Jimenez Wydawnictwo: Muza Cykl: Part of Your World (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Part of Your World (tom 2)
Yours Truly
Muza
2024-04-10
2024-04-10
2023-04-11
Katarzyna Bieńkowska
Fake Dating Romans

Ta książka jest absolutnie idealna.

Ta książka jest absolutnie idealna.

Książka pod tytułem “Twój na zawsze" opowiada historię Briany oraz Jacoba, którzy są lekarzami na oddziale ratunkowym. Wydaje się, że są z pozoru różni, ale sporo ich łączy. Doktor Ortiz jest pełną energi ekstrawertyczką natomiast doktor Maddox jest spokojnym introwertykiem. Gdy Briana dowiaduje się, że to Jacob ma być dawcą nerki dla jej brata postanawia spełnić prośbę swojego kolegi z pracy i udawać jego dziewczynę przed rodziną doktiea Maddoxa podczas przygotowań do ślubu brata i byłej dziewczyny Jacoba. Im lepiej się poznają tym większe oparcie dla siebie stanowią i odkrywają, że każdy człowiek ma swoje ciemne strony z którymi walczą. Jacob zmaga się z fobią społeczną a Briana po ciężkim rozwodzie cierpi na depresję i lęki przed ponownym zangażowaniem w związek. Czy para młodych lekarzy razem pokona przeszkody, które stawia przed nimi ich własna psychika i znajdzie szczęście przekonaj się czytając poruszająca ważne tematy z zakresu zdrowia mentalnego ale pezy tym pełną humoru książkę autorstwa Abby Jimenez.

„– Wszyscy jesteśmy trochę popsuci, Briano. Każdy z nas jest mozaiką. Jesteśmy pozlepiani z kawałków, na które składają się wszystkie osoby, z którymi się zetknęliśmy, i wszystko to, czego doświadczyliśmy. Niektóre z tych kawałków są kolorowe, piękne, inne ciemne, o ostrych krawędziach. A ja kocham każdy fragment ciebie. Nawet te, które ty najchętniej byś usunęła.”

Abby Jimenez ma ten szczególny dar, który sprawia, że każda jej powieść oplata mnie swoimi mackami, które nie pozwalają się od niej oderwać. „Twój na zawsze” to kolejna w dorobku autorki książka, która kupiła mnie w stu procentach. Jej twórczość jest jak balsam dla duszy, jak dom otulający ciepłem i komfortem, którego nie chce się opuszczać. Nie inaczej było tym razem.

„Twój na zawsze” to historia dwóch złamanych dusz, które odnalazły się w niespodziewanym dla siebie momencie. Ona — ambitna lekarka, która właśnie finalizuje rozwód. Po zdradzie męża z przyjaciółką zamknęła się na relacje z mężczyznami, skupiając się na pracy i opiece nad ciężko chorym bratem. On — również lekarz, który niejako został zmuszony do zmiany miejsca pracy. Niespełna rok wcześniej rozstał się z dziewczyną, która kilka miesięcy później związała się z jego bratem, a obecnie planują ślub. Na dobicie – wszyscy pracowali w tym samym szpitalu. Chcąc odciąć się, trafił do szpitala Royaume Northwestern, a to zmienia życie ich obojga…

Briana to postać, z którą łatwo było mi się identyfikować na wielu płaszczyznach. Jej doświadczenia z mężem bardzo mnie poruszyły, autorka na jej przykładzie pokazała, jak destrukcyjne działanie na pewność siebie potrafi mieć zdrada. Jak odziera z godności, poczucia bezpieczeństwa i zaufania do drugiej osoby. Jednocześnie ukazuje ją jako słoneczko, które wyciągnęło ze skorupy zamkniętego w sobie Jacoba. I właśnie tym zdobyła moje serce, bo obserwowanie tego procesu roztopiło moje serce.

Abby stworzyła mi kolejnego męża! Brak mi słów, by opisać, jak cudowny jest Jacob Maddox. Musicie uwierzyć mi na słowo i po prostu go poznać, gwarantuję, że nie pożałujecie. Czytając tę historię, przekonałam się, że takie postacie jak on chciałabym poznawać o wiele częściej. Wrażliwe, ciepłe, uczuciowe – to naprawdę miła odmiana po wszechobecnych bad boyach czy aroganckich dupkach. Choć jego zdolności interpersonalne ze względu na lęki społeczne są znikome, to od samego początku jest szczery, może czasami nieporadny, ale przez to właśnie tak bardzo uroczy. Jego dobroć, troska, oddanie oraz umiejętność walki o ukochaną osobę wywoływały ten szczególny ucisk w klatce piersiowej. To właśnie świadczy o prawdziwej męskości.

Niesamowicie podobała mi się kreacja relacji Briany i Jacoba. Mamy niezbyt dobry początek, wynikający z nieporozumienia. Potem obserwujemy, jak rodzi się między nimi przyjaźń, co ze względu na przypadłość Jacoba wcale nie jest czymś oczywistym, by potem wkroczyć w etap udawanego związku, gdzie te uczucia stopniowo ewoluują w coraz cieplejsze. Tak więc miłośniczki „fake dating” i „slow burn” zgłoście się – to coś totalnie dla Was! Ten ich udawany związek nie kończy się zbyt szybko, po drodze pojawiają się pewne nieporozumienia, ale to właśnie one też przyczyniają się do umacniania ich więzi. Nie wierzę, że Abby tyle kazała mi czekać na zwykły pocałunek, ale wyszło genialnie! Jak przyszło co do czego, to poszły takie iskry, że aż się zarumieniłam. Kocham to oczekiwanie i późniejszą satysfakcję!

„Twój na zawsze” to powieść, która jest jak ciepły kocyk w chłodny wieczór. Jej emocjonalność bezbłędnie trafia w czułe struny czytelnika, a piękna historia miłosna rozczula i porusza do głębi. Pod pozorem lekkiej, zabawnej i romantycznej historii, dostajemy wartościową i skłaniającą do refleksji opowieść. Takie połączenie w wydaniu Abby Jimenez jak zwykle zapewnia wspaniałą przygodę książkową, pozostawia z pozytywnym niedosytem oraz bezsprzecznie kradnie serce ciekawą, wciągającą fabułą oraz świetnie wykreowanymi bohaterami. Na deser dorzucę, że spotkacie tu Alexis i Daniela z „To nie może się udać”. Nie możecie się nie skusić!

Abby...

@book.moodpl

„Twój na zawsze” to moja ulubiona książka od Abby Jimenez. Oczarowała mnie, tak samo jak główni bohaterowie. Byli niesamowici. A motyw fake dating, był genialny, nie znam lepszej książki z tym motywem. Jeżeli lubicie motyw udawanego związku to ta powieść jest dla Was obowiązkowa. W książce znajdziecie tak samo motyw listów, który niekoniecznie jest moim ulubionym, ale w tej książce podobał mi się bardzo. Pasował bardzo do całej fabuły oraz charakterów Briany i Jacoba. Poza tym główni bohaterowie są lekarzami, a romanse z nimi w roli głównej uwielbiam. Dlatego tak bardzo cieszę się, że poznałam tę wspaniałą książkę. Nie wyobrażam sobie jej nie znać. Jest to #mustread ❤️
Brianę możecie znać z poprzedniego tomu serii. Jest ona przyjaciółką Alexis z książki „To nie może się udać”. Jeżeli polubiliście bohaterów z poprzedniej części to mam dla Was dobrą wiadomość. W tym tomie nie raz ich spotkacie i dowiecie się co u nich słychać 🙂 Bardzo lubię takie nawiązania i serie. Wtedy z ulubionymi bohaterami mogę zostać na dłużej. Ale życie Briany i Jacoba nie jest usłane różami. Każde z nich przeżywa dosyć bolesne wydarzenia z przeszłości, a dzięki sobie nawzajem, zaczynają widzieć życie na nowo w kolorowych barwach. Te złe chwile idą powoli w zapomnienie. Na samym początku ich znajomości dużo rozmawiają, piszą do siebie listy, krótkie wiadomości, są przyjaciółmi. Dopiero później potrzebują, a bardziej Jacob mieć dziewczynę na niby. Jak zakończy się to ich udawanie ?
Jedna z lepszych książek tego roku ! ❤️

@book.moodpl

Książkowy rollercoaster. Książka pełna emocji.

Książkowy rollercoaster. Książka pełna emocji.

📚Abby Jimenez - "Twój na zawsze" 📚

Ta historia to jedna z lepszych powieści, jakie ostatnio przeczytałam! Jednak zacznijmy od początku.
❤️BRIANA ORTIZ
Sprawia wrażenie twardej babki, która wie czego chce. Obecnie znajduje się nieco w kryzysie, ponieważ mąż zdradził ją z jej przyjaciółką i dlatego jest w trakcie finalizacji rozwodu. Mieszka w starym domu, który na gwałt potrzebuje remontu, a w pracy nagle pojawia się nowy lekarz, który być może skradnie jej wymarzoną posadę szefa SOR-u - brzmi to strasznie, ale mimo to jest ona oparciem dla brata, który ma niewydolność nerek i potrzebuje przeszczepu, a wszyscy na oddziale ją lubią oraz szanują - zwłaszcza po tym jak odegrała się na prawie byłym mężu 🤭.
❤️JACOB MADDOX
Jest introwertykiem i ma zaburzenia lękowe związane z przebywaniem w nowym otoczeniu, jak i w hałaśliwych miejscach. Po tym jak jego dziewczyna zostawia go i związuje się z jego bratem, zmienia pracę, licząc, że nowe miejsce sprawi, iż szybciej dojdzie do siebie po rozstaniu. To postać pełna spokoju, humoru i charyzmy. Tak bardzo różni się od tych macho bad bojów, którzy może i mają swój urok, ale zawsze pozostawiają niedosyt. On zaś jest kompletny pod każdym względem. Ma całe mnóstwo cech, które sprawiały, że roztapiałam się, czytając tę historię.
❤️PIERWSZE SPOTKANIE I SKŁADZIK
Poznają się w mało sprzyjających warunkach, przez co na początku mamy małe nieporozumienie. Mężczyzna w poczuciu winy pisze do niej list z przeprosinami i wiecie co? To absolutnie najbardziej urocza forma okazania skruchy! Ja przepadłam z kretesem! 🫶. Bo któż nie chciałby otrzymać liściku zaadresowanego "Najdroższa (Twoje imię)"? Bohaterowie zawierają pokój, a miejscem ich spotkań jest... składzik 😁
❤️UDAWANY ZWIĄZEK
To jednen z moich ulubionych motywów 😁 A ta historia idealnie balansuje pomiędzy ludzkimi problemami, a niebanalnym humorem. Jeśli mam być szczera, obydwoje byli uroczy od początku ich związku na niby i kochałam każdą chwilę z nimi. Dla mnie to jedna z tych książek, których nie chce się kończyć. Taki comfort book. Bohaterowie idealnie się równoważyli i mieli niesamowity wpływ na siebie.
Nie chcę zdradzać za wiele, jednak to w pełni przemyślana powieść, która zaznacza jak kruche jest życie, jak i pokazuje, że z każdego kryzysu można wyjść obronną ręką.
Może ciut szybciej końcówka powinna się potoczyć, ale i tak powieść pozostawiła uśmiech na ustach.

Czytaliście już powieści autorki?
Ja koniecznie muszę nadrobić pierwszy tom, bo Alexis wydaje się być spoko babką 😁

📚Abby Jimenez - "Twój na zawsze" 📚

❤️BRIANA ORTIZ

Zdecydowanie najlepsza książka Abby Jimenez! Ależ mnie wciągnęła i nie puściła do końca. Rzadko kiedy zapamiętuję cytaty lub zaznaczam w książkach fragmenty, które mnie poruszają, ale tu było inaczej.
"Wszyscy jesteśmy trochę popsuci, Briano. Każdy z nas jest mozaiką. Jesteśmy pozlepiani z kawałków, na które składają się wszystkie osoby, z którymi się zetknęliśmy, i wszystko to, czego doświadczyliśmy. Niektóre z tych kawałków są kolorowe, piękne, inne ciemne, o ostrych krawędziach."
Całym sercem kibicowałam głównym bohaterom i chyba pierwszy raz tak bardzo się z nimi zżyłam.
Gorąco polecam każdemu!

„Człowiek nigdy nie wie, kiedy przeżywa najlepsze chwile w swoim życiu. To się dzieje, a potem się kończy, i dopiero z perspektywy czasu można to ocenić”

Dr Briana Ortiz to bliska przyjaciółka Alexis Montgomery, którą mogliśmy poznać „To nie może się udać”. Briana nie miała łatwo w życiu, a los ponownie rzuca kłody pod jej nogi i obecnie przeżywa bardzo trudny czas. Właśnie się rozwodzi, a jej ukochany młodszy brat pilnie potrzebuje dawcy nerki. Do tego szansa na awans, na szefową oddziału ratunkowego w szpitalu, na który liczyła zostaje oddalony przez pojawienie się nowego lekarza.

„Zabawne, jak bardzo pragnienie kogoś przypomina żal po czyjejś stracie. Bo chociaż ona była tuż obok mnie, mogłem myśleć tylko o tej sferze naszej relacji, której mi brakowało. Tej, która nigdy nie będzie mi dana.
Było mi dane kochać ją z bliska, a potem, ostatecznie, z oddali, a ona nigdy się o tym nie dowie ani nie odwzajemni moich uczuć”

Dr Jacob Maddox jest bardzo przystojnym, ale i cichym mężczyzną przez co nie robi najlepszego wrażenia w nowym miejscu pracy. I choć jest dobry i przede wszystkim empatyczny to jego pierwsze spotkanie z dr Ortiz nie należy do udanych. Bardzo ciężka atmosfera sprawia, że pewnego razu Jacob postanawia napisać do Briany list z przeprosinami. To powoduje, że życie tej dwójki całkowicie się zmienia…

„Kocham ciche, spokojne życie tego cichego, spokojnego mężczyzny. Chcę być na tyle odważna, żeby kochać go z zamkniętymi oczami. Nie sądzę jednak, że dam radę”

Kolejna cudowna historia autorki, która wciągnęła mnie od pierwszych stron i nie mogłam się od niej oderwać. Jacob to wymarzony, idealny facet, kolejny książkowy mąż. Bardzo emocjonalna książka poruszająca takie trudne tematy jak: walka z chorobą, zaburzenia lękowe, depresja. Bohaterowie walczą ze swoimi słabościami. Raz wychodzi im to lepiej raz gorzej. Dzięki perspektywie obu bohaterów możemy zobaczyć co czuli w danej chwili i jak brak rozmowy wszystko komplikował i sprawiał, że druga osoba odbierała dane zachowanie całkowicie inaczej. I choć związek tej dwójki zaczyna się od niechęci i złego pierwszego wejrzenia, z każdą kolejną stroną historia ich uczucia ogrzewa czytelnicze serce. Niestety ta dwójka będzie musiała zmierzyć się z własnymi słabościami, lękami i przeciwnościami losu. A wszystko to sprawia, że czyta się z zapartym tchem do ostatniej strony.
Jak zawsze gorąco polecam.

💔
„Jeśli śpisz obok osoby, którą kochasz, odczuwasz szczególny spokój. Kiedy zapadasz w ciemność, trzymając ją w objęciach, a potem budzisz się i ona wciąż tam jest, i wiesz wtedy, że wszystko, co dla ciebie ważne, jest blisko, wystarczy, że otworzysz oczy”

💔
„- Wiesz, o czym myślę, kiedy tak milczymy?
- O czym?
- O tym, że milcząc tak razem, zgadzamy się być dla siebie nawzajem niegroźni. Że współdzielimy tę samą przestrzeń i oboje pozwalamy sobie nawzajem być dokładnie takimi, jacy jesteśmy, i żadne z nas nie skrzywdzi ani nie zrani tego drugiego.
- Niegroźni dla siebie nawzajem? Podoba mi się ta idea. Zgadzam się na to z całego serca”

„- Jestem popsuta.
- Wszyscy jesteśmy trochę popsuci, Briano. Każdy z nas jest mozaiką. Jesteśmy pozlepiani z kawałków, na które składają się wszystkie osoby, z którymi się zetknęliśmy, i wszystko to, czego doświadczyliśmy. Niektóre z tych kawałków są kolorowe, piękne, inne ciemne, o ostrych krawędziach. A ja kocham każdy fragment ciebie. Nawet te, które ty najchętniej być usunęła”

Briana Ortiz jest lekarką, pracującą na oddziale ratunkowym. To inteligentna, pogodna kobieta, którą los naznaczył zdradą męża oraz poważną chorobą młodszego brata. W szpitalu poznaje nowego lekarza. Jacob Maddox jest typem samotnika, który nie lubi, gdy dużo się wokół niego dzieje. Cierpni na fobię społeczną i najlepiej czuje się w skromnym gronie osób, które zna.

Pomimo kiepskiego rozpoczęcia znajomości, Briana i Jacob zbliżają się do siebie - początkowo poprzez listy, a z czasem wynoszą swoją przyjaźń poza korespondencję. Gdy okazuje się, że Jacob chce oddać swoją nerkę bratu Briany, kobieta postanawia mu się odwdzięczyć. Mężczyzna prosi ją więc o przysługę - Briana ma udawać jego dziewczynę na rodzinnych spotkaniach oraz na ślubie brata. Dla lekarki jest to ekscytujące wyzwanie, ale z czasem zaczynają pojawiać się uczucia. A przecież przyrzekała sobie, że już nigdy się nie zakocha.

Ach, co to była za książka! Pełna ciepła, uroku, nieco dowcipna. Niejednokrotnie na mojej twarzy gościł uśmiech, podczas czytania tej historii. "Twój na zawsze" porusza kilka bardzo ważnych tematów takich jak: poważna choroba, fobie społeczne czy stany lękowe. Pomimo tego, książka nie traci lekkości, po prostu się przez nią płynie. Relacja między głównymi bohaterami rozwija się dosyć wolno, ale jest przy tym bardzo naturalna. Czego mi zabrakło? Może wzruszenia? Ale to taki naprawdę mały minusik.

Bardzo lubię pióro Abby Jimenez - to autorka, która buduje emocje, ale i rozczula. Tak było też w tym wypadku. Jeżeli szukacie książki, która Was pochłonie i przyprawi o motylki w brzuchu, "Twój na zawsze" się poleca ❤️

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu @wydawnictwomuza [Współpraca reklamowa]

Pomimo...

Och jaką ja miałam ochotę krzyczeć i mocno potrząsnąć bohaterami żeby w końcu otworzyli swoje oczy!!! Książka wzbudziła we mnie mnóstwo emocji. Świetnie wykreowane postaci. Nie da się ich nie lubić. Tematy, które porusza autorka chwytają za serce.

• Romans
  • Przeczytane 2024