Jak zwierzęta rozmawiają?

Okładka książki Jak zwierzęta rozmawiają? Marta Krzemińska
Okładka książki Jak zwierzęta rozmawiają?
Marta Krzemińska Wydawnictwo: Wilga Seria: Co i jak? popularnonaukowa dziecięca
2021-07-14
2021-07-14
56 min.
zwierzęta literatura dziecięca ciekawostki

"Jak zwierzęta rozmawiają" to 4 tom niezwykle popularnej serii "Co i jak", w której czytelnicy poznają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące roślin i zwierząt. Dlaczego trafiłam na nią dopiero teraz? Nie wiem.... Ale myślę, że nic straconego, nadrobie i pozostałe, bowiem myślę, że to naprawdę ciekawa książeczka dla młodych dzieciaków, które zadają mnóstwo pytań, a nie zawsze, my rodzice, jesteśmy w stanie na wszystkie sami odpowiedzieć. W serii znalazły się również takie tytuły jak: Dlaczego rośliny rosną? Dlaczego słońce świeci? oraz Dlaczego deszcz pada?

Książeczka Marty Krzemińskiej "Jak zwierzęta rozmawiają" kierowana jest do dzieci w wieku 3-5 lat, ale myślę, że i dla starszaków może okazać się naprawdę interesującą skarbnicą wiedzy. Dowiemy się m.in. w jaki sposób zwierzęta porozumiewają się między sobą, co tak naprawę mówi nasz pies, czy kot, poprzez swoje zachowanie, czy nawet nauczymy się rozpoznawać dzwięki wydawane przez zwierzęta. Wiedzieliście, że niektóre z nich wydają odgłosy, których ludzie nie słyszą? Echolokacja, czy infradzwięki to właśnie jedne z nich.

Książka zawiera w sobie sporo faktów i ciekawostek, które są przedstawione w bardzo fajny i przystępny sposób, tak aby najmłodsi z łatwością mogli je zrozumieć, przyswoić i zapamiętać. Do tego kolorowe obrazki, dzięki którym czytelnicy z łatwością przyporządkują odgłosy do danego zwierzątka. Naprawdę świetna ksiażka dla dzieci. Polecam 🤩

"JAK ZWIERZĘTA ROZMAWIAJĄ?" zaskakuje ilością wiedzy, która jest przedstawiona w bardzo przejrzysty sposób. Dzieci w łatwy sposób mogą przyswoić sobie wiele ciekawostek z tym związanych. Książka posiada ogrom barwnych i świetnie dopracowanych, co do każdego szczegółu ilustracji. Młodzi ludzie dowiedzą się między innymi tego, czym jest echolokacja i dlaczego wilki wyją. Książka odpowiada na wiele ciekawych zagadnień, np.:
[  ] Dlaczego wąż syczy?
[  ] Czy rośliny rozmawiają ze zwierzętami?
[  ] Czym jest ubarwienie obronne?
[  ] Czym są ultradźwięki?
Oczywiście pojawia się tam ogromna ilość innych informacji. Książka przedstawia mowę ciała psów i kotów. Opisuje porozumiewanie się za pomocą dźwięków. Mówi jakie zwierzęta potrafią ryczeć, a jakie wydają najpiękniejsze dźwięki wśród zwierzęcych odgłosów. Opisuje narządy wzmacniające głos i przedstawia przykłady. Bardzo wartościowa pozycja, zarówno dla młodszego, jak i nieco starszego czytelnika spragnionego poszerzania wiedzy. Seria jest genialnie wydana i bardzo ją Wam polecamy. Czekamy na kolejne tytuły i życzymy Wam, aby Wasz zapał do poszerzania wiedzy nigdy nie zginął!

Zastanawialiście się jak porozumiewają się ze sobą zwierzęta? Czy rozmawiają ze sobą tak samo jak ludzie? Marta Krzemińska w książce dla dzieci „Jak zwierzęta rozmawiają” przybliża nam zasady komunikacji w świecie zwierząt. Przyznam szczerze, że gdy tylko książka do mnie dotarła sama byłam jej bardzo ciekawa i tego, co mogłam się z niej dowiedzieć. Uważam, że jest bardzo wartościowa i warto mieć ją w biblioteczce swojego dziecka. Autorka w bardzo prosty i łatwy w przyswojeniu sposób wyjaśnia jak zwierzęta się ze sobą porozumiewają. Książka jest naprawdę urocza i niezwykła. Całość dopełniają piękne i kolorowe ilustracje, które przyciągają wzrok.

Wiedzieliście, że istnieją cztery główne sposoby komunikacji w świecie zwierząt? Bo ja nie. Nie zdawałam sobie sprawy, że za pomocą zapachów, czy ubarwienia zwierzęta mogą się ze sobą komunikować. Tyle ile jest gatunków zwierząt, tyle jest różnych dźwięków i mowy ciała. Jeżeli macie w swoich domach psa lub kota, to wasze dziecko nauczy się jak rozpoznawać jego potrzeby za pomocą ich mowy ciała. Przeczytają również o tym w jaki sposób dane gatunki wydają dźwięki. Poznają również czym jest echolokacja i infradźwięki. Oraz wiele innych ciekawych zagadnień.

Jestem pewna, że Wasze pociechy pokochają tę książkę tak samo jak Wojtek, który jest nią zachwycony. Codziennie czytamy po kilka stron i wspólnie je omawiamy. Jest to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu. Dziecko nauczy się wielu interesujących rzeczy, a przy tym świetnie będzie się bawiło. Cała szata graficzna tej książki jest wyjątkowo piękna i kolorowa oraz zachęca do czytania. Polecamy ją z całego serca.

• Pożyczone z biblioteki
  • Współpraca
  • Dzieciństwo W.
  • Dla dzieci
  • Zuśka

Dodaj cytat z książki Jak zwierzęta rozmawiają?