Dług honorowy

Okładka książki Dług honorowy Wojciech Chmielarz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dług honorowy
Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Bezimienny (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Bezimienny (tom 2)
Marginesy
2021-10-13
2021-10-13
literatura polska morderstwo tajemnica Powieść sensacyjna Dług

Wyróżniona opinia i

Dług honorowy

przeczytanych książek 4511 napisanych opinii 1542

Druga część fajna, ale pierwsza lepiej mi się podobała. Trzeba przyznać autorowi, że ciekawie to wszystko wymyślił, a bohater ciągle tajemniczy i niepokonany. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to druga część cyklu z bezimiennym. Akcja powieści rozgrywa się w Wilkach niewielkiej miejscowości położonej w województwie lubuskim. Główny bohater przyjeżdża z kolegą do wioski by odpocząć. Szybko okazuję się,że przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Miejscową społecznością wstrząsa tragedia-na łódce zostaje odnalezione zmasakrowane ciało młodej dziewczyny. Policja szybko znajduje podejrzanego. Wszyscy uważają,że mordercą dziewczyny jest właściciel łódki. W Wilkach pojawia się bezimienny by spłacić dług,który zaciągnął u czarnego. Mężczyzna ma pomóc w odnalezieniu prawdziwego mordercy dziewczyny. Szybko okazuję się,że mała miejscowość skrywa wiele tajemnic,a ich dalsze odrywanie może okazać się bardzo niebezpieczne. Odkrycie prawdy będzie wymagało zmierzania się między innymi z holenderskimi dilerami narkotyków. Na drodze do jej poznania stanie sołtyska miejscowości bez której zgody w wiosce nie dzieje się nic. Czy prawda zostanie odkryta i czy nikt nie zapłaci za nią najwyższej ceny? Tego wszystkiego dowiecie się czytając te książkę, którą bardzo Wam polecam 🙂 według mnie ten tom jest jeszcze lepszy od pierwszego. W najbliższym czasie biorę się za kolejny 😉

Wersja audio bardzo udana, natomiast pierwszy tom serii zdecydowanie lepszy.

Wersja audio bardzo udana, natomiast pierwszy tom serii zdecydowanie lepszy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wciągająca książka. Tytułowy dług to świetnie skrywana tajemnica!

Wciągająca książka. Tytułowy dług to świetnie skrywana tajemnica!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała. Szybko się czyta. Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Nie wiem czy to zasługa lektora, który jest rewelacyjny, czy fabuły , bohaterów, ale książka jest rewelacyjna. Zabieram się za kolejną część Bezimiennego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wojciech Chmielarz po raz kolejny mnie nie zawiódł. ,,Dług honorowy,, to wciągający kryminał o manipulacji i sterowaniu umysłami młodych ludzi. Dobre budowanie napięcia, pełnokrwiste postaci, malownicza lubuska wieś (czyt. wypizdowo),ciekawe dialogi, konkretny rozwój akcji, bez lania wody, wplecenie w fabułę wielu współczesnych tematów, a poza tym, cóż, sam sposób pisania, to wszystko sprawiło, że czytanie tej książki było czystą przyjemnością.

Trochę słabsza, mniej brawurowa od pierwszej części. Początek bardzo na tak, potem akcja się trochę rozjeżdża, niepotrzebnie aż tak z bliska poznajemy poszczególne postacie. Gdy jednak akcja rusza to się już nie zatrzymuje. Bezimienny jest prawdziwym twardzielem, chętnie przeczytam następną część.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To nie jest Chmielarz, jakiego znałam.
Niestety.
Książka jest zaledwie przeciętna. Akcja długo i wielowątkowo prowadzi do punktu kulminacyjnego. Czytelnik dosyć szybko orientuje się, jakie będzie rozwiązanie głównego wątku. Autor jakby na wydechu - krótko i rzeczowo - podaje rozwiązanie. Koniec zostawia uchyloną furtkę i łatwo się domyślić fabuły kolejnego tomu w tym cyklu.
Główny bohater - Bezimienny - to heros - nieustraszony, opanowany, silny, wysportowany, inteligentny. Nie ma sytuacji, w której by sobie nie poradził. Potrafi pokonać kilku przeciwników jednocześnie, sam wychodząc praktycznie bez szwanku. Samodzielnie rozwiązuje zagadkę, z którą nie poradziły sobie specjalistyczne służby. I nie oczekuje nagrody! Skromnie znika z pola bitwy i sprzed oczu czytelnika. Jest tak wspaniały, że aż nieprawdziwy.
Mimo wszystko książkę dobrze się czyta i nie żałuję czasu który jej poświęciłam. Czasem potrzebna jest prosta, nieangażująca emocji i intelektu rozrywka.

To nie jest Chmielarz, jakiego znałam.
Niestety.

Raz, dwa, trzy - Mozambik.

Raz, dwa, trzy - Mozambik.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Okej, za mną już druga część i ta książka była trochę słabsza od poprzedniej, ale mimo wszystko i tak super się bawiłam i nie mogłam się oderwać od czytania. Nie mogę się doczekać czytania trzeciej części.

• Audiobooki