Gry i zabawy ruchowe

Okładka książki Gry i zabawy ruchowe Staniszewski Tadeusz
Okładka książki Gry i zabawy ruchowe
Staniszewski Tadeusz Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wydawnictwo SBM
2021-09-22
2021-09-22
gry zabawa dom

Okładka książki Podstawy teorii i metodyki zabaw i gier ruchowych Bondarowicz Marian, Staniszewski Tadeusz
Podstawy teori... Bondarowicz Marian,...

🏃‍♀️Aktywność fizyczna zawsze była istotną kwestią mojej codzienności. Regularnymi ćwiczeniami od początku dawałam przykład córce, która z coraz większym zaangażowaniem przyłącza się do mnie.

🏊‍♀️ Zabawy ruchowe są też nieodzownym elementem naszej edukacji domowej. Staram się dbać o urozmaicenie naszych aktywności. Gdy już malutkimi kroczkami zaczęła się do nas wkradać rutyna, odbierająca zapał do działania, postanowiłam poszukać wsparcia i inspiracji do odświeżenia naszych zabaw ruchowych.

📗 Znalazłam to w książce "Gry i zabawy ruchowe" od @wydawnictwosbm

🖋️ Autor jest autorytetem w dziedzinie wychowania fizycznego. M. in. opracowuje, wdraża i koordynuje program nadobowiązkowych zajęć z wf dla klas I-III. Od początku miałam przekonanie, że mogę mu zaufać. I się nie zawiodłam.

❤️ Publikacja jest prawdziwą skarbnicą pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem w wartościowy i korzystny dla jego rozwoju sposób.

👉 Wszysykie propozycje są zaprezentowane bardzo przejrzyście. Obok opisu zastosowano też czytelne schematy graficzne. Zawarte też zostały kolorowe i motywujące ilustracje.

Wśród urozmaiconych aktywności znajdujemy zabawy:
🤸‍♀️ poprawiające sprawność fizyczną
⚽ zróżnymi przyborami
💦 związane z wodą
❄️ zimowe
🏫 w pomieszczeniach
👨‍👩‍👧‍👦 z rodziną w domu.

🤩 Wszystkie są atrakcyjne i zachęcające dla dzieci.

👌 Moim zdaniem książka jest przydatna nietylkodla rodziców, ale też dla nauczycieli, opiekunów czy animatorów. Znajdziecie w niej mnóstwo propozycji aktywności dostosowanych do Waszych aktualnych potrzeb, możliwości oraz panujących warunków pogodowych.

• Biblioteka Pedagogiczna

Dodaj cytat z książki Gry i zabawy ruchowe