W poszukiwaniu konwalii

Okładka książki W poszukiwaniu konwalii Ewelina Maria Mantycka
Okładka książki W poszukiwaniu konwalii
Ewelina Maria Mantycka Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Saga rodziny z Ogrodowej (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Saga rodziny z Ogrodowej (tom 4)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2022-03-08
2022-03-08
saga

Nadal podtrzymuje tezę, że ten cykl to przerost formy nad treścią....

Nadal podtrzymuje tezę, że ten cykl to przerost formy nad treścią....

2095

W tej części lepiej poznajemy Rajmunda i jego rodzinę.Na horyzoncie pojawią się dwie kobiety,w dodatku mające tak samo na imię;Ewa Jabłońska po latach wraca w rodzinne strony,chociaż jej serce przepełnia bolesna tajemnica,druga Ewa to była żona Raja,która po tym jak zostawiła go z małymi dziećmi,teraz postanawia je poznać i do siebie przekonać.
Jest to chyba najlepsza z części o rodzinie Żmudzkich.Polecam!!!

Jest to chyba najlepsza z...

Rodzinnych dramatów nie widać końca, ale widocznie ta rodzina ma tak mocne fundamenty, że przetrwa wszystko.
Tą część autorka poświęciła bardziej postaci Raja. Choć już wcześniej wiedzielismy jak potoczyło się jego życie, tak tym razem w miarę poukładany świat wkracza była żona Ewa i chce za wszelka cenę zbliżyć się do dzieci.
Po sąsiedzku zaś wprowadza sie dawna znajmona również Ewa, która przesladowana jest przez koszmary z dzieciństwa. Uparcie pojawia się w nich Iza i mnóstwo zagwmatwanych okoliczności.
Tom trzymajacy w napięciu wlaściwie do samego końca. Pokazujący ile może kryć się tajemnic w zasięgu wzroku. Pięknie pokazana miłość ojca do dzieci, wsparcie poszczegolnych członkow rodziny, zwlaszcza w trudnych momentach, to coś co jest niezwykle cenne. I szkoda ,że przede mną tylko jenda cześć z rodziną i bardzo się cieszę, że nie zrezygnowałam z czytania po pierwszym tomie, króry wydawał się niezbyt ciekawy.

Po sąsiedzku zaś wprowadza sie dawna znajmona ...

,, W poszukiwaniu konwalii" to przed ostatnia, czwarta część sagi.
Życie na Ogrodowej biegnie spokojnie i monotonne, do momentu pojawienia się byłej żony Raja, która burzy dotychczasową sielankę. Ewa wciąż i wciąż jest męczona koszmarami z przeszłości, które powoli wydobywają się z zakamarków jej pamięci.
Na całą rodzinę spada kolejna tragedia. Kinga zostaje porwana. Czy historia się powtórzy? Czy Kinga podzieli losy Izy i kim jest porywacz, który chce skrzywdzić kolejna dziewczynę?
To chyba najciekawszą część ze wszystkich książek, gdyż już wiemy kto jest mordercą Izy.
Polecam.

,, W poszukiwaniu konwalii" to przed ostatnia, czwarta część sagi.
Na całą rodzinę spada kolejna tragedia. Kinga zostaje...

Fabuła wciąga i zaciekawia. Książkę przesłuchałam z wielką przyjemnością zasługa też należy się lektorce. Piękna okładka.

"W poszukiwaniu konwalii" jest już czwartą częścią sagi rodziny z ulicy Ogrodowej. Jestem tą serią absolutnie urzeczona. Jak tylko zbliżam się ku końcowi danego tomu, to mam coraz większy apetyt na następny. Właściwie dla mnie ta opowieść mogłaby się nigdy nie kończyć. Co do fabuły, to spora część tego tomu poświęcona jest Rajmundowi, oraz jego dzieciom. Niestety mężczyźnie nie powiodło się w małżeństwie, A swoje urocze "stadko" musiał wychowywać jako samotny ojciec. Gdy w jego życiu, całkiem niespodziewanie zjawiają się dwie kobiety o tym samym imieniu, jego świat zostaje nieco wywrócony. Czy była małżonka zrujnuje to, co tli się między nim, a koleżanką z dawnych lat? Tego Wam absolutnie nie zdradzę i oczywiście zachęcam do samodzielnej lektury. Natomiast muszę uszczknąć rąbka tajemnicy i opiszę nieco obie panie. Jak pierwsza z nich, czyli była żona Raja przyprawiała mnie o ból głowy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, tak co do drugiej czułam momentami wielką sympatię. Ewa Jabłońska sporo w swoim życiu przeszła i poznając bliżej te postać, miałam odczucie, że jej serce jest bardzo otwarte, a wręcz głodne miłości. Pierwsza z pań wydaje się być jej totalnym przeciwieństwem. Wysłuchałam audiobooka z wielką przyjemnością, gratulacje dla Autorki i Lektorki! Z utęsknieniem czekam na piątą część.

Po raz kolejny zaglądamy na ulicę Ogrodową w Czarnowie.
Po raz kolejny w opowieściach rozdwajamy jaźń bo przenosimy się w czasie do okresu powstania dworu w Czarnowie i Rozalii Leszczyńskiej.
"Rozalia pomyślała że właśnie tak bywa w małżeństwie. Uświadomiła sobie nagle, jak bardzo ich życie przypominało rodzinę. Nie musieli składać przysięgi przed Bogiem, jeśli codziennie składali ją przed sobą."
Proza dobrze napisana, autorka dozuje napięcie i opowiada coraz głębiej o tym czego opowiedzieć się nie daje.
Trauma z dzieciństwa Ewy Jabłońskiej sięga zaginięcia i utonięcia jej przyjaciółki Izabeli Leszczyńskiej.
Aby odnaleźć początki historii wraca do Czarnowa i chce wyremontować dom rodziców.
Wspomnienia jednak wracają i dziewczynie ciężko wspominać.
Pomocną dłoń wyciąga Raj, kolega ze szkoły i dawna miłość Ewy.
Powoli, powoli dom staje się piękniejszy a przyjaźń z Rajem kwitnie.
Aż do momentu gdy historia zatoczyła koło.
Książkę czyta się szybko i z ciekawością.
Mam nadzieję że autorka nie poprzestała na części IV.
Polecam gorąco.

Po raz kolejny zaglądamy na ulicę Ogrodową w Czarnowie.

W poszukiwaniu konwalii to czwarty tom „Sagi rodziny z Ogrodowej”. Tym razem autorka skupiła się na rodzinnej historii i perypetiach Rajmunda Leszczyńskiego. Do Polski przyjeżdża, była żona Raja Ewa, która nagle zapałała miłością do dzieci i chce na nowo nawiązać z nimi relacje. Porzuciła je, jak byli mali, nie interesowała się ich losem przez lata.
Do Czarnowa powraca również Ewa Jabłońska, sąsiadka Raja, koleżanka z lat młodzieńczych. Bardzo trudne dzieciństwo, tragiczne wręcz relacje z rodzicami, odbijają piętno na jej dorosłym życiu. Serce mnie boli na wspomnienie, co Ewa jako dziecko przeżyła. Koszmary, jakie miewa, odbierają jej chwilami chęci do egzystowania. Dziewczyna wciąż zmaga się ze wspomnieniami związanymi z Izą, siostrą Raja, która zginęła, jak była małą dziewczynką.
Tak jak we wcześniejszych tomach, tak samo i tu emocje, emocje, emocje. Te doznania Kingi w trakcie rozmowy i przybywania z matką są tak realne, namacalne i mocno chwytają za serce. Jest dużo śmiechu, dialogi bliźniaków od początku wywołują u mnie sympatię.
Oczywiście nadal w książce unosi się duch Rozalii, prababki właścicieli dworku.
Czy bohaterowie znajdą tytułowe konwalie? O tak… znajdą i zrozumieją, jak również poznają brutalną prawdę.
Kolejny rewelacyjnie napisany tom. Przed nami jeszcze piąty i niestety ostatni moment na spotkanie z rodziną Leszczyńskich i Żmudzkich.

Do Czarnowa powraca...

Ewa Jabłońska wraca do Czarnowa. Remontuje stary dom i zaczyna spotykać się z Rajem.

Jednocześnie na horyzoncie pojawia się druga Ewa, jego była żona. Kobieta twierdzi, że chce być obecna w życiu dzieci. Nagle, po latach, sobie o nich przypomniała.

Kinga jest wzburzona jej zachowaniem i nie zamierza dawać matce szansy. Właśnie przeżywa pierwszą, nastoletnią miłość.

Nikt jeszcze nie wie, że ich rozterki sercowe zejdą lada moment na drugi plan. Zagrożenie nadchodzi z nieoczekiwanej strony. Kluczem do odnalezienia zaginionej dziewczyny mogą być nawiedzające Ewę koszmarne sny.

Listy spisane na papeterii w konwalie wyjawią tajemnicę, która zmieni perspektywę patrzenia na pewną osobę.

Autorka także w tym tomie powraca do wspomnień babci Rozalii, odkrywając je po odrobinie.

Charakterystyczne postacie, prosty, potoczny język i skrywane tajemnice sprawiają, że książkę się pochłania na jeden raz. Nie sposób się od niej oderwać, szczególnie kiedy wśród tej sielanki pojawia się zagrożenie.

Czekam z ciekawością na kolejny tom.

Nikt...

"W poszukiwaniu konwalii" jest już czwartą częścią sagi rodziny z ulicy Ogrodowej. Jestem tą serią absolutnie urzeczona. Jak tylko zbliżam się ku końcowi danego tomu, to mam coraz większy apetyt na następny. Właściwie dla mnie ta opowieść mogłaby się nigdy nie kończyć. Co do fabuły, to spora część tego tomu poświęcona jest Rajmundowi, oraz jego dzieciom, co nie ukrywam bardzo mnie ucieszyło. Powiem więcej, jest on moim ulubionym bohaterem całości. Niestety mężczyźnie nie powiodło się w małżeństwie, A swoje urocze "stadko" musiał wychowywać jako samotny ojciec. Gdy w jego życiu, całkiem niespodziewanie zjawiają się dwie kobiety o tym samym imieniu, jego świat zostaje nieco wywrócony. Czy była małżonka zrujnuje to, co tli się między nim, a koleżanką z dawnych lat? Tego Wam absolutnie nie zdradzę i oczywiście zachęcam do samodzielnej lektury. Natomiast muszę uszczknąć rąbka tajemnicy i opiszę nieco obie panie. Jak pierwsza z nich, czyli była żona Raja przyprawiala mnie o ból głowy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, tak co do drugiej czułam momentami wielką sympatię. Ewa Jabłońska sporo w swoim życiu przeszła i poznając bliżej te postać, miałam odczucie, że jej serce jest bardzo otwarte, a wręcz głodne miłości. Pierwsza z pań wydaje się być jej totalnym przeciwieństwem. Moim skromnym zdaniem "W poszukiwaniu konwalii" jest jak dotąd najlepszą że wszystkich 4 części, jakie już poznałam. Z utęsknieniem czekam na piątą część - tym razem już ostatnią.

• Przeczytane 2022
  • Własne