Edukacja klimatyczna. Scenariusze zajęć

interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Oficyna MM
2021-01-01
2021-01-01
smok bazyl edukacja edukacja klimatyczna edukacja ekologiczna nauczyciel scenariusze zajęć

Dzisiaj trochę z innej beczki. Propozycja dla wszystkich, którzy edukują dzieci.
Znacie Smoka Bazyla? Otóż ukazała się kolejna część serii związana z edukacją klimatyczną.

O tym, że edukacja ekologiczna jest bardzo ważna nie muszę nikogo przekonywać. Na każdym kroku w zasadzie słyszymy o tym, że powinniśmy podjąć konkretna działania, mające na celu ratowanie naszej planety, ograniczenie produkcji śmieci, emisji spalin etc. Umiejętność odpowiedniego podejścia do tematu powinniśmy zaszczepiać dzieciom już od najmłodszych lat.

Publikacja zawiera 40 szczegółowo rozpisanych scenariuszy zajęć, po 10 na każdą porę roku. Dołączono do niej:
✅ plakat z kalendarzem ekoświąt,
✅ plakat z ekomapą
✅ 40 naklejek ze Smokiem Bazylem
Dodatkowo można pobrać:
✅ 40 kolorowanek ze Smokiem Bazylem (identycznych jak w scenariuszach),
✅ 40 kolorowych sylwetek Smoka Bazyla,
✅ plakat z ekomapą do kolorowania w formacie A3 i A4,
✅ ekomapę w pełnej "oryginalnej wersji" oraz ekomapy do wyszukiwania różnic: 5 elementów, 10 elementów i 20 elementów. Co jest tutaj ważne - nawet jeśli nie możecie wydrukować ich w kolorze, dzieci bez problemu będą mogły wyszukać różnice, gdyż wzięto pod uwagę, że nie każdy ma w drukarce kolorowy tusz, tudzież, że można po prostu mapę skserować,
✅ zabawę "znajdź wszystkie ekosmoki",
✅ karty do gry memory ze Smokiem Bazylem - 40 par,
✅ regulamin konkursu "Godzina dla Ziemi".

Dodaj cytat z książki Edukacja klimatyczna. Scenariusze zajęć