Tata. Człowiek, mit, legenda

2022-05-12
2022-05-12
32 min.
Agnieszka Szling

Dobrze narysowana. Zabawna. Szkoda tylko, że tata jest tutaj przedmiotem drwin ze strony mamy. Nie tak sobie wyobrażałam obraz Taty - Bohatera.

Hej Tatusiowie! Kolejna odsłona książeczki dla dzieci o Was, dla Was i na Waszą cześć!
To piękna pozycja, ciesząca i radująca serca, że wśród niedosytu na rynku ukazuje się następna, bardzo wartościowa, poświęcona najlepszym Tatusiom na świecie! Czyli wszystkim Wam, bo jesteście wyjątkowi.

Przypomina mi się zaraz ,,Tata umie prawie wszystko'' Günthera Jakobsa czy też ,,Tato(wie)! '' Leszka Talko.
Ale ta też jest świetna, uwierzcie!

Jest to pean na cześć tatusiów.
Narratorem jest mały chłopiec . Tata jest widziany oczami tego malucha, ale myślę, że podobnie dostrzegany przez każde dziecko ,które jest tym szczęśliwcem, że ma swojego tatusia.

Tata jest silniejszy niż Wielka Stopa, potężniejszy niż Thor. Jest Tarzanem ,gdyż umie pokonać węża, choć to tylko szlauch w ogródku.
Tata potrafi latać, nie szkodzi ,że przy pomocy trampoliny, ale jego skoki są naprawdę spektakularne, szczególnie jak mama pospiesza ,by pędził nagle do sklepu.
Tata jest najlepszym kierowcą rajdowym, co nie przeszkadza ,że jeździ minivanem i pan policjant już mu wlepił kilka mandatów.
Ma zdolności detektywistyczne, potrafi wytropić zagubioną lalkę swojej córki.
Jest genialny ,gdyż rozwiązuje najdłuższe zadania matematyczne.
Potrafi czytać książkę z zamkniętymi oczami, szczególnie jak zasypia w fotelu ze zmęczenia ,a dzieciom obiecało się bajkę na dobranoc.
Ma niezwykłą umiejętność rozhuśtania dzieci na ramieniu, że lecą jak najdalej w kosmos.
Tata jest obdarzony jeszcze innymi supermocami .

Ale o tym może sami dalej poczytacie... i obejrzycie piękne, kolorowe ilustracje.

Jedno można powiedzieć ,że nie tylko dzieci szaleją za tatą, mama też go kocha i podziwia.
A tata jest wzorem do naśladowania przez dzieci i każde chce być w przyszłości jak on.

Na końcu książeczki jest wkładka w ramce do wypełnienia przez dziecko, co może powiedzieć o swoim legendarnym tacie.

Książkę polecam do czytania całym rodzinom. Kochajcie się i szanujcie wzajemnie, gdyż oboje rodzice są potrzebni dzieciom.

"Tatusiowie to najzwyklejsi mężczyźni, których miłość zmieniła w bohaterów, poszukiwaczy przygód, opowiadaczy bajek i piosenkarzy." Pam Brown

Reprezentantka książek stworzonych z myślą o rodzinnym czytaniu, chociaż kierowana do najmłodszych, to i dorosły fantastycznie się odnajdzie. Poznawanie jej sprawiło mnóstwo frajdy i radości, ale też nakłoniło do przywołania sympatycznych wspomnień i czynienia ciepłych refleksji. Nie tylko szalenie wartościowe przesłania o miłości w rodzinie, tacierzyńskiej pasji zabawiania, ogromnego wsparcia psychicznego i fizycznego, ale również ogromny ładunek wyśmienitego humoru napisanego w rytmie bijących gorących serc. Warstwa tekstowa i oprawa graficzna fantastycznie ze sobą współgrały. Nie potrafiłam wskazać, która z nich bardziej mi się spodobała. Każda oprócz wspólnych elementów zawierała też indywidualne barwne rysy, wyśmienicie się wciągałam.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/09/tata-czowiek-mit-legenda.html

Co tu dużo mówić...tata jest najlepszy❤ mądrzejszy od Einsteina, silniejszy od Thora... to prawdziwy bohater! Zawsze pocieszy, wesprze i pomoże. Jest wzorem do naśladowania. Jest Tatą ❤

Świetna książeczka opisująca silną więź z tatą. Wszak tata potrafi wszystko 😉 podoba mi się że jest pisana z perspektywy syna. Fajnie też że pojawia się w niej mama, która ma inne podejście niż tata, ale sprawia to jedynie że również za tatą szaleje ❤
Na końcu znajdziecie również ramkę w której można napisać za co cenimy tatę 😉 polecamy serdecznie nie tylko na dzień ojca . W końcu tata jest niesamowity codziennie 😉

„Tata. Człowiek, mit, legenda” to opowieść o tacie z perspektywy dziecka. W tym przypadku bohaterem książeczki jest tata Franka, silniejszy niż Wielka Stopa, potężniejszy niż Thor, mądrzejszy niż Einstein. Tata, który nigdy się nie męczy, nigdy nie ma dość i który ma wiele talentów. Potrafi na przykład czytać książki z zamkniętymi oczami, wystrzelić dzieci w kosmos lub przygotować jedyny w swoim rodzaju obiad: spaghetti z czekoladowymi drażami, sosem czekoladowym i chipsami. Który potrafi wesprzeć w trudnych chwilach, pocieszyć, przytulić i jak nikt inny umie okazywać miłość na milion różnych sposobów. I który dla dziecka jest autorytetem, jego osobistym bohaterem. Mimo wad (zazwyczaj zauważanych przez mamę, która czuwa również nad tatą) jest idealny, dokładnie taki jak ma być. Ta krótka opowieść jest wspaniałą, chwytającą za serce historią, która w przepiękny sposób wyraża te wszystkie uczucia wobec ojców, których często nie potrafimy wyrazić słowami. Nada się idealnie na prezent dla taty, z okazji Dnia Taty, jego urodzin, imienin lub dowolnego święta. Będzie też dobra do wspólnego czytania z dzieckiem.

Opowieść o tacie wydana została w wielkim, robiącym wrażenie formacie i wzbogacona wyjątkowymi ilustracjami, których autorem jest nagradzany artysta – Dani Torrent. Kartki książki są dość grube, a druk duży, dlatego tę książeczkę dziecko może czytać samo. No i jest naprawdę bardzo kolorowa i przyciąga wzrok. Ta niewielka, trzydziestodwustronicowa opowieść daje wiele frajdy także dorosłemu czytelnikowi, chociaż skierowana jest do młodszych dzieci. Jest zabawna, głównie przez fragmenty które odnoszą się do mamy, której stanowczość i opanowanie zawsze ogarną chaos stworzony przez bohaterskiego tatę. Bawi, ale potrafi też wzruszyć. Krótka, ale pełna wartościowej treści. Na końcu książki mały czytelnik znajdzie niespodziankę – specjalne miejsce na opowieść o jego wyjątkowym tacie. Może stworzyć własną listę, opowieść lub namalować rysunek. Na początku natomiast dziecko znajdzie miejsce, w którym może wpisać własną dedykację lub napisać tylko dla kogo i od kogo jest ta niezwykła książeczka.

„Tata. Człowiek, mit, legenda” to wyjątkowa, zabawna i niezwykle wzruszająca opowieść o miłości, która jest w stanie zmienić zwykłego rodzica w wielkiego bohatera. To książka, która pozwoli każdemu tacie choć przez chwilę poczuć się legendą. Serdecznie polecam!

Tata. Kim jest dla Waszych dzieci? Najodważniejszym superbohaterem? Światowej sławy szefem kuchni? A może najzabawniejszym animatorem? Dla małego Franka, bohatera książki, tata jest niezwyciężony! Silniejszy jest od Wielkiej Stopy, potrafi wzbić się wysoko w powietrze, a nawet czytać książki z zamkniętymi oczami. Nikt też nie jest lepszym Tarzanem od niego, żaden kierowca rajdowy nie może się z nim równać, a nad jego makaronem spaghetti z czekoladowymi drażami zachwycać się będzie każdy krytyk kulinarny! Tata chłopca to też prawdziwy geniusz i po prostu najwspanialszy człowiek pod słońcem!

Czyż to nie prawdziwy bohater?
Taki tata to skarb i wierzę, że większość dzieci takich ojców ma i właśnie w ten sposób ich postrzega.
Ta zabawna i pełna miłości opowieść przedstawia wyjątkowo przyjacielską relację syna i ojca. Udowadnia, że w oczach swoich dzieci jesteśmy najlepszymi rodzicami oraz to, że jesteśmy wystarczający, tak po prostu! Ze wszystkimi zaletami i wadami, tacy niedoskonali, ale mimo wszystko najwspanialsi! Zawsze chętni do pomocy i pocieszania w gorszych chwilach, gotowi do poświęceń, dbający o bezpieczeństwo, wspierający, oddani i bezwarunkowo kochający swoje pociechy- małe i te już całkiem wyrośnięte. Czyż nie tak jest?
Publikacja trafnie pokazuje, że dzieci często w przyszłości chcą być jak rodzice, zatem powinniśmy być dobrym wzorem do naśladowania.

Autor niejednokrotnie puszcza oczko do dorosłego czytelnika, a dorosły bez problemu to wyłapie i uśmiechnie się pod nosem. Po tej lekturze każdy tata dostanie skrzydeł i spojrzy na siebie z zupełnie innej perspektywy.

Na końcu książki jest miejsce do stworzenia opisu swojego wyjątkowego taty.

Tata, tatuś, tatko... Mistrz rozśmieszania, najwierniejszy klient dziecięcego salonu fryzjerskiego, najlepszy nauczyciel jazdy na rowerze. Tylko on potrafi z taktem wcielić się w rolę księżniczki i wypić herbatkę w towarzystwie lalek. Nieustraszony realizator najbardziej szalonych pomysłów, przyjaciel, pogromca zmartwień i stróż dziecięcych snów. Niezastąpiony "bajkoczytacz". W oczach wielu dzieci po prostu najwspanialszy człowiek (zaraz po mamie 😉).
Tak swojego ojca widzi również Franek, główny bohater książki Mifflin Lowe pt. "Tata. Człowiek, mit, legenda". Tata jest dla chłopca kimś niepowtarzalnym, jedynym i wyjątkowym. Silniejszym niż Wielka Stopa i potężniejszym niż Thor. Świetny detektyw, doskonały kierowca, analityk, mistrz "gaszenia pożarów", wybitny kucharz. W oczach syna autorytet. Franek marzy o tym, by być taki, jak on.
Historia przedstawiona w książce opisana została z dużą dawką humoru, bawi czytelnika i potrafi wzruszyć. Pokazuje, że za tatą wiernie stoi stąpająca twardo po ziemi i stanowcza mama, która mimo wszystko wspiera wszelkie ojcowskie działania, nawet te z góry skazane na katastrofę. Doskonale zilustrowana przez Dani Torrent cieszy oko. Świetna lektura na zbliżający się Dzień Ojca, do wspólnego czytania.

Zdjęcie profilowe kasia.rzymowska
kasia.rzymowska
Mifflin Lowe "Tata. Człowiek, mit, legedna"

Tata- pierwszy bohater syna i pierwsza miłość córki. Obok mamy najważniejsza osoba w życiu dziecka.

To z nim można więcej, niż mamą. Często bardziej skłonny do spróbowania nowości, pewnego rodzaju ryzyka. Widzi świat inaczej niż mama i inaczej sobie z nim radzi.

W tej książce na tatę patrzymy oczami Franka. Widzimy go przez pryzmat podziwu i miłości syna. Tata jest obdarzony supermocami, ogromną inteligencją i kreatywnością.

I tylko mama często nie do końca pojmuje te wyjątkowe umiejętności taty 😂

Ta książka będzie świetnym prezentem na nadchodzący Dzień Ojca 😁 Tym bardziej, że na końcu dziecko może wypisać supermoce swojego taty 😉

Zdjęcie profilowe kasia.rzymowska
kasia.rzymowska
Mifflin Lowe "Tata. Człowiek, mit, legedna"

W tej książce na...

„Tata. Człowiek, mit, legenda” opowiada dokładnie o takim tacie. To pełna humorystycznych wstawek, genialnie zilustrowana opowieść o tacie, największym bohaterze dla dziecka. Uwalnia syna z objęć węża (ogrodowego),z zaangażowaniem na poziomie detektywa szuka lalki córeczki (znaleziona w lodówce),pełny podziwu i dumy chwali wulkan zrobiony przez syna (który za bardzo wybuchł i włączył alarm). Dbający o dzieci i wierzący w to, że one mogą WSZYSTKO. A dziecko dzięki tej wierze wie, że może wszystko, ale najbardziej chce być takie jak jego tata.

Genialna lektura na codzień i wspaniały pomysł na prezent z okazji dni ojca. Na samym końcu dziecko może opisać swojego tatę superbohatera.

Tata to rewelacyjny dorosły, z niezrównaną fantazją podczas budowania bazy i super siłą, gdy podrzuca do góry.

Ale nie zawsze jest wyluzowanym wariatem, bo potrafi być wspierający, wyrozumiały i cierpliwy. Kocha tak, że dodaje skrzydeł i daje poczucie bezpieczeństwa, którego tak bardzo potrzebujemy.
Taki tata to skarb.

O takim tacie przeczytacie w tej książce. Geniuszu, rajdowcy, Tarzanie, detektywie. Nieidealnym i idealnym jednocześnie. Zabawnym i czułym, troskliwym i zwariowanym. Prawdziwym bohaterze swoich dzieci.

Świetnie zilustrowana, zabawna i wzruszająca książka, która pokazuje jak wspaniały może być tata.

Taki tata to skarb.

O takim tacie przeczytacie w tej książce. Geniuszu,...

• Dla dzieci
  • Dziecięce