Światła w oknach

Patrycja Żurek Wydawnictwo: Empik Go literatura piękna
Empik Go
2022-03-13
2022-03-13

Patrycja Żurek -kocham wszystkie jej książki. Jeszcze trochę ich mam do przeczytania ale też trochę za mną. Wszystkie są mocne, życiowe, niestety nie wesołe. Zawsze zaskakuje mnie dojrzałość autorki. Polecam.
Chociaż wiem, że nie każdemu może przypaść do gustu.

Chociaż wiem, że nie każdemu może przypaść do gustu.

1900

Dobra książka o różnych obliczach samotności. Polecam!

Dobra książka o różnych obliczach samotności. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sama recenzja już mnie zainteresowała.
Autorka lekko, porusza ważną kwestię i trochę chce rozebrać temat samotności na części....
Czy to się Jej udało i do jakich wniosków Nas prowadzi a do jakich dojdziemy... przekonać można się tylko w jeden sposób
Mnie nawet zaskoczyła i się podobała.
Miłej lektury.

Sama recenzja już mnie zainteresowała.
Mnie nawet zaskoczyła i się podobała.
Miłej lektury.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Światła w oknach" autorstwa Patrycji Żurek to książka, która porusza temat samotności. Jest to lektura dobra, jednak obecność trudnych i ciężkich tematów sprawia, że działa ona przygnębiająco.

Książka skupia się na ukazaniu głębokich emocji i doświadczeń samotnych ludzi. Autorka nie unika trudnych tematów takich jak depresja, izolacja społeczna czy bolesne straty. Czytając "Światła w oknach", nie można nie odczuwać przytłoczenia i smutku, które towarzyszą bohaterom w ich osobistych walkach.

Jest to zdecydowanie lektura dla osób, które czują się na tyle silne emocjonalnie, by poradzić sobie z takim ciężarem. Osoby, które same stoją w obliczu samotności lub przeszły przez trudne okresy życia, być może odnajdą w tej książce odzwierciedlenie swoich własnych doświadczeń i emocji. Choroby, rozstania, uzależniania czy śmierć - to codzienność bohaterów tej książki.

"Światła w oknach" to lektura, która porusza trudny temat samotności i obnaża głębokie emocje. Działa przygnębiająco i może być trudna do strawienia dla niektórych czytelników. Jednak jeśli jesteś gotowy na emocjonalną wędrówkę, zgłębienie się w bolesne historie samotnych bohaterów, ta książka z pewnością cię zaciekawi.

Przyjemna książka na popołudnie.

Przyjemna książka na popołudnie.

1931

Jaki jest dopuszczalny współczynnik dramatów i nieszczęść na jednego bohatera?

Patrycja Żurek tak się rozpędziła z obarczaniem swoich postaci dewastującymi doświadczeniami, że ten jej cały hiobowy kolaż zaczął przypominać karykaturę w stylu docu-soap, napędzaną jakimś sadystycznym przekonaniem, że dobry czytelnik to czytelnik zniszczony psychicznie. A tym, którzy doczołgali się do finału Autorka zaserwowała jeszcze jeden cios w żebra, bo właściwie dlaczego nie?

Nie znoszę wymuszeń w literaturze, a to właśnie językiem wymuszenia napisane są "Światła w oknach". Stanowczo nie polecam.

Jaki jest dopuszczalny współczynnik dramatów i nieszczęść na jednego bohatera?

Autorka zabiera nas do mieszkań bloku współczesnych Mysłowic.
Otwieramy drzwi aby poznać historię ludzi, których łączy SAMOTNOŚĆ.
SAMOTNOŚĆ i jej różne oblicza.

Świetnie przedstawione podłoże psychologiczne bohaterów.
Autorka bez owijania w bawełnę pokazuje obraz życia ludzi, którzy mogą być naszymi sąsiadami. Jedni są samotni z wyboru,  inni choć wybrali życie rodzinne samotności nie uniknęli.
Jedni zatracają się w pracy,  drudzy już są tak zgorzknienali,  że zapominają o swoich bliskich.  Egoistycznie zatraceni w swojej samotności.
Smutny obraz emocjonalnej agoni.

Czasami wystarczy słow o,  drobny gest by odmienić los, by zmienić życia bieg.

"ŚWIATŁA W OKNACH" utwierdziły mnie w przekonaniu, że ze wszystkich "dolegliwości" życia codziennego to właśnie samotności boję się najbardziej.

Autorka zabiera nas do mieszkań bloku współczesnych Mysłowic.
Otwieramy drzwi aby poznać historię ludzi, których łączy SAMOTNOŚĆ.
SAMOTNOŚĆ i jej różne oblicza.

Świetnie przedstawione podłoże psychologiczne bohaterów.

Ciekawa, wzbudzająca emocje, wciągająca proza życia.
Bohaterowie to mieszkańcy jednego bloku. Zapoznajemy się więc z losami każdego z nich, każdy ma inną historię, która oddziałuje na jego życie. Każdy z nich skrywa swoją tragiczna tajemnice. Losy ich łączą się, gdy w bloku wybucha pożar.

Ciekawa, wzbudzająca emocje, wciągająca proza życia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudowna książka o różnych obliczach samotności, która uczy zauważyć i docenić człowieka obok.
Polecam z całego serca.

Polecam z całego serca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetnie nakreślone portrety psychologiczne bohaterów. Książka pokazuje jak skomplikowane moze być ludzkie życie, jak można zostać uwikłanym w różne zależności, jak kształtuje się los człowieka oraz jak duży wpływ na to wszystko ma to, czego doświadczamy w dzieciństwie.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022