Skok do gwiazd

Bucketbook
2022-06-30
2022-06-30
YA LGBT Literatura LGBT Literatura młodzieżowa

Cudownie komfortowa książka. Przeplatają się w niej ciekawe wątki, relacje i postacie. Życzyłbym siebie spotykać na swojej drodze takich ludzi zdecydowanie częściej. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pomysł na książkę bardzo fajny, ale wydaję mi się, że trzeba by było popracować nad wykonaniem. Czytało się to tak, jakby ta powieść przeszła znikomą edycję. Trochę bym ją skróciła, bo za dużo w niej powielających się ciągle przemyśleń. Niekiedy uwierały mi również dialogi, szczególnie w rodzinie Kamila, które wydawały się zbyt słodkie i często nierzeczywiste. Rozumiem, że ci bohaterowie uwielbiają siatkówkę i jest to ich ogromna pasja, jednakże nie trzeba było tego podkreślać co 5 stron. Rotacja ważnych społecznie tematów też jest moim zdaniem zbyt duża, a za mało pogłębiona. Można przecież byłoby zostawić tematy dotyczące nietolerancji czy trudności w okresie dorastania na kolejne tomy, a nie wystrzelać się z nich w większości w pierwszej części. Jednakże, pomimo tego czytało mi się to całkiem przyjemnie i szybko. Na początku nie mogłam się połapać, bo bohaterów tutaj mamy ogrom, ale z czasem nie miałam już takiego problemu - niektórych nawet bardziej polubiłam niż Kamila i Mauricia. Wszystkie ww. mankamenty nie zmieniają faktu, że to interesująca propozycja cosy książki, która porusza ważne sprawy i zwraca uwagę na kwestie o których wielokrotnie zapominamy. Liczę, że autor poprawi swój warsztat w następnej części, bo na pewno po nią sięgnę.

Ciekawa, wzruszająca książka, jedna z moich ulubionych

Ciekawa, wzruszająca książka, jedna z moich ulubionych

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sięgnęłam po tę książkę zaciekawiona wątkiem siatkarskim. Kocham ten sport i towarzyszącą mu atmosferę. Niestety się rozczarowałam. Jakie to było złe… A pomysł był całkiem niezły. Gdyby ta książka przeszła porządną redakcję, gdyby skrócić ją o połowę i bardziej nad nią popracować, mogłaby być niezła. Bohaterowie byli dla mnie nijacy. W moim odczuciu (byłam na kilkunastu meczach i oglądałam setki) opisy siatkówki nie do końca oddawały klimat tego sportu. Relacja bohaterów… dla mnie wzięła się znikąd. Była beznadziejnie napisana. Wiele książek na Wattpadzie prezentuje wyższy poziom. Nie polecam, szkoda czasu.
(wysłuchana w audiobooku)

Bardzo przyjemna powieść, łatwo polubić bohaterów i wczuć się w ich historię. Taki otulający kocyk. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ależ to była książka! Po opisie nie do końca wiedziałam czego się spodziewać, ale przerosła ona wszystkie moje oczekiwania.

Ta książka to mieszanka wybuchowa uczuć.
Strach, wstyd, niepewność.
Szczęście, ekscytacja, nadzieja.
Rezygnacja, przyjaźń, miłość. Jest w niej wszystko.

Ucieczka zaczyna nowy etap w życiu Kamila. Etap, którego się boi, na który na pewno by się nie zdecydowało gdyby nie zmusiła go do tego sytuacja. Musi bowiem zacząć wszystko od nowa. Nowe miejsce zamieszkania, nowa szkoła, nowi znajomi. I stare lęki. Komu może zaufać, przed kim może się otworzyć. Czy historia sprzed kilku tygodni znów się powtórzy? Czy znów będzie musiał uciekać? Tylko dokąd tym razem?

Jak się okazuje tak dramatyczny początek przynosi jednak coś dobrego. Coś czego Kamil się nie spodziewać. Coś z czym jeszcze nie do końca się pogodził i czego nie do końca rozumie. Coś z czym jednak nie umie wygrać i nie chce. Nie teraz, nie tutaj, nie kiedy poznał Jego.

Historia jest cudowna. Każdy z bohaterów książki ma coś w sobie. Wydają się tacy autentyczni, tacy dobrzy. I jeszcze do tego wszystkiego "w tle" jest siatkówka. Idealne połączenie dopełniające historię.

Jestem urzeczona tą książką. Bólem i strachem głównego bohatera oraz chęcią pokonania tego co go spotkało. Determinacją w próbach pomocy mu przez jego nowych znajomych. Siłą męskiej przyjaźni i zażyłości członków nowej drużyny Kamila.

Książka jest napisana w taki sposób, że czytelnik odczuwa wszystko wraz z głównym bohaterem. Chciałam aby ta książka trwała i trwała. Nie mogłam się od niej oderwać. Dawno nie miałam do czynienia z tak wciągającą pozycją. Chciałabym aby powstała druga część na temat życia Kamila i jego najbliższych. Myślę, że w tej historii jest bardzo duży potencjał. Widzę ją nawet na ekranie. Tak, myślę, że filmowa adaptacja to byłby świetny pomysł!

Książki jak ta napawają mnie optymizmem, że z każdej sytuacji nieważne jak ciężkiej jest wyjście. Warto sięgać po takie pozycje.

Ta książka to mieszanka wybuchowa uczuć.
Strach, wstyd, niepewność.
Szczęście, ekscytacja, nadzieja.
Rezygnacja, przyjaźń, miłość. Jest w niej wszystko.

Kamil Wilczek jest chłopakiem jak wielu innych. Od lat gra w siatkówkę, a zamiłowanie to zyskał dzięki swemu kuzynowi. Niestety przychodzi dzień, w którym musi opuścić swoje dotychczasowe życie, uciekając do rodziny, której nie widział od lat. Oprócz porzucenia domu, szkoły, porzuca też swoją pasję, zaczynając zupełnie nowy rozdział. Tego co go zmusiło to podjęcia tak ciężkiej decyzji, musicie dowiedzieć się sami.

Książka po samej okładce wydawała się naprawdę przyjemna i lekka, jednak jej wnętrze pokazuje, że nie warto oceniać książki po okładce. Już w trakcie pierwszych minut przekonałam się, że mamy do czynienia z trudną historią Kamila, którą dane nam jest poznawać stopniowo. Mimo sprawiania wielu pozorów, chłopak nie ma łatwego życia, a to wszystko przez krzywdzące przeświadczenia społeczeństwa. Czy nowy etap życia pozwoli mu przed nimi uciec? Czy kolejny raz będzie musiał wyjść poza własną strefę komfortu? A może jego marzenia wreszcie się spełnią?

Wydawałoby się, że to tylko prosta historia o chłopaku, który uciekł przed prześladowaniem i zaczął życie od nowa. Odnalazłam w jej jednak tyle ciepła, które sprawiło, że w wolnych chwilach uciekałam do tego audiobooka, bo opowieść i głos lektora dawały siłę. Cudowna "comfort book". Zajrzę do innych tytułów autora.

Orzeźwiająca

Orzeźwiająca

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z lepszych książek autora. Czuć, że z każdą kolejną książką autor się rozwija.

• Audiobooki