Być jak Paddington. Książka pełna dobroci

Znak emotikon
2022-10-31
2022-10-31
Aleksandra Kamińska

Przygody Misia Paddingtona to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej uwielbiana przez czytelników na całym świecie. Pierwsza książka o tym sympatycznym niedźwiadku została wydana w 1958 roku. Od ponad 60 lat wychowują się na niej kolejne pokolenia regularnie powiększając grono wiernych wielbicieli. To właśnie dla nich powstała książka, którą dzisiaj chciałam wam pokazać.

"Być jak Paddington" to pięknie wydany zbiór luźnych, nie powiązanych ze sobą cytatów opowiadających o najważniejszych cechach niedźwiadka, poprzedzony wzruszającą przedmową autora.
Książka podzielona jest na dziewięć rozdziałów zawierających kluczowe sentencje będące kwintesencją całej serii.
Z pewnością nie jest to tytuł dla każdego. Ci którzy nie znają Paddingtona mogą poczuć się zawiedzeni. Na pierwszy rzut oka z cytatów niewiele wynika. Do ich zrozumienia potrzebny jest szerszy kontekst oraz chociaż pobierzna znajomość historii i bohaterów. Z kolei dla fanów tego sympatycznego misia będzie to sentymentalna podróż w czasie oraz możliwość ponownego przeżycia najpiękniejszych momentów jak i szansa pełniejszego zrozumienie bohatera oraz przekazu płynącego z tych jakże uroczych opowieści.

Paddington staje się niczym przewodnik duchowy będący nieustającym źródłem inspiracji oraz przykładem niesłabnącego optymizmu i pozytywnego nastawienia do życia.
Mądrość płynąca z sentencji przesiąknięta jest dobrocią, troską oraz wdzięcznością, której nie brak uroku tak charakterystycznego dla misia w niebieskim płaszczyku.

Jestem szczerze rozczarowany tą książką. Spodziewałem się czegoś na poziomie "Wielkiej Pandy i Małego Smoka". Tymczasem ta książeczka składa się z jakiś losowy wybranych cytatów, które nie tworzą żadnej historyjki i tym samym nie mają w sobie mocy przesłania.
Już lepiej było do cytatu dobrać jakiś obrazem i czytać dziecku "miś na zły humor zawsze miał ze sobą słoik marmolady", a następnie pokazać obrazek, aby dziecko miało radochę z łączenia słów i rysunku.

"Paddington westchnął z zadowoleniem i zamknął oczy. Dobrze jest być niedźwiadkiem. Zwłaszcza niedźwiadkiem o imieniu Paddington."
"Być jak Paddington. Książka pełna dobroci" to zbiór cytatów z wszystkim dobrze znanej serii o misiu Paddingtonie. Dowiemy się z nich między innymi jak być przyjacielskim i mądrym. Poznamy też odpowiedź dlaczego Paddington wylicza dobre rzeczy przed snem? I czemu wylizuje talerz po obiedzie? A wszystko wzbogacają piękne ilustracje autorstwa Peggy Fortnum.
Urocza i zabawna książka sprawdzi się na prezent zarówno dla małych jak i dla dużych. Ja spędziłam przy niej przemiły czas i wiem, że w gorszych chwilach chętnie będę po nią sięgać. Wystarczy bowiem jeden cytat, a uśmiech już wskakuje na nasze twarze. Serdecznie polecam.

Wiecie że dziś jest Światowy Dzień Pluszowego Misia?
Z tej okazji chcę Wam pokazać książkę pełną ciepła, a jest nią "Być jak Paddington. Książka pełna dobroci" od @znakemotikon ❤️

Nie jest to zwykle opowiadanie o Paddingtonie. To zbiór cytatów i złotych myśli tego zabawnego misia zaczerpniętych z książek o nim. Znajdziemy tu między innymi rady i przemyślenia jak być przyjacielskim, pomocnym, wdzięcznym czy uprzejmym ❤️
Zgadzam się w 100%, że jest do książka pełna dobroci i ciepła, którą można czytać codziennie, która poprawi nam humor i każdego dnia sprawi byśmy dostrzegali małe rzeczy za które możemy być wdzięczni ❤️
Jest też idealnym prezentem dla każdego fana Paddingtona 😉
Pięknie wydana i zilustrowana ozdobi każdą biblioteczkę ❤️
A wy lubicie Paddingtona ?

Wiecie że dziś jest Światowy Dzień Pluszowego Misia?

Książka dla młodszych czytelników oraz miłośników niedźwiadka Paddingtona. Przepiękny zbiór cytatów traktujący o tym, jak być Paddingtonem, a więc dobrym, troskliwym, opiekuńczym…

Książka zawiera przepiękne ilustracje, kolorowe i czarno - białe. Przyjemnie się ją nie tylko czyta, ale również ogląda. Do tego wydana została w twardej oprawie.

(cd recenzji na fb)

(cd recenzji na...

Światowy dzień misia. A wiadomo, że na świecie nie ma bardziej znanego misia jak Paddington.

A oto propozycja od wydawnictwa:
"Świętować możecie puchato, na Wasze puchate możliwości: z kakałkiem, pod kocykiem, z słoikiem marmolady, śpiąc lub wpadając w tarapaty, jak nasz przyjaciel."

Jeśli chcecie więcej propozycji jak ten dzień uczynić bardziej misiowym, zajrzyjcie co zrobić by być jak Paddington:
Być jak Paddington. Książka pełna dobroci- Michael Bond

Książka chyba dla każdego. Dla najmłodszych czytelników, ale i dla dorosłych może być inspiracją i drogowskazem. Piękną twarda okładka na pewno zapewni wygodne i wielokrotne korzystanie przez długie lata. W środku znajdziecie pełno wskazówek jak być przyjacielskim, dobrym, pomocnym, wdzięcznym, a także troskliwym, uprzejmym, pozytywnie nastawionym do życia, mądrym i oczywiście jak być po prostu Paddingtonem😉
Znajdziecie tu również odpowiedzi na niektóre zachowania naszego przyjaciela, a całej historii towarzyszą ilustracje które kradną serce.

Jeśli lubicie misia to jest to książka dla Was.
Natomiast jeśli jesze nie słyszeliście o Paddingtonie to najlepsza okazja żeby go poznać 😍

A oto propozycja od wydawnictwa:

“Być jak Paddington” to przepiękna książka dla najmłodszych, która zawiera lekcje, jak być dobrym misiem :) Jest tu niewiele tekstu, bo to raczej zbiór cytatów i myśli, ale niesie ona wiele dobroci i mądrości dla dzieci. Przeczytałam ją wraz z moją siostrzenicą, która była zachwycona książką i chciała, żebyśmy przeczytały ją jeszcze raz. Przyozdobiona pięknymi ilustracjami oraz piękną oprawą – ciężko nie powzdychać do niej, szczególnie jeśli jest się fanem tego absolutnie cudownego i kultowego misia.

Misia, który uwielbia marmoladkę,
Misia, który stara się być dobrym przyjacielem,
Misia, który patrzy na świat przez różowe okulary,
Misia, który lubi sobie pogawędzić,
Misia, który rozkochał i będzie rozkochiwać w sobie dzieci i dorosłych na całym świecie.

Dobrze jest być niedźwiadkiem.
Zwłaszcza niedźwiadkiem o imieniu Paddington.

Nie pozostaje nic innego tylko zrobić ciepłe kakao, kanapkę z marmoladą i spędzić parę magicznych, ciepłych chwil z najmłodszymi i Paddingtonem.

"Być jak Paddington. Książka pełna dobroci" to książka wyjątkowa.

Nie jest to zbiór kolejnych przygód dobrze nam znanego niedźwiedzia z Mrocznych Zakątków Peru, o nie. Tym razem jest to wybór złotych myśli, zaczerpniętych z książek o Paddingtonie.

Cytaty podzielono na 9 rozdziałów, będących jednocześnie pewnym rodzajem kategorii. "Jak być wdzięcznym", "Jak być pomocnym" czy "Być jak Paddington" to niektóre z nich.

Nie jest to książka, przez którą można przebiec, lecz pozycja, którą należy smakować, kontemplować, która daje do myślenia i karmi nasze potrzeby duchowego rozwoju.

Nie trzeba też znać przygód Paddingtona albo być jego miłośnikiem, żeby docenić wartość przytaczanych w niej myśli.

Piękne wykonanie, elegancka czcionka oraz niezawodne ilustracje Peggy Fortnum sprawią, że to pozycja idealna na prezent.

Z ogromną przyjemnością zagłębiałam się w przytoczone w niej wycinki z przygód Paddingtona i dużo satysfakcji sprawiało mi, gdy udało mi się rozpoznać z której opowieści pochodzą.

Cudna to książka i szczęśliwi, którzy trzymają ją w swoich rękach ❤️

"Być jak Paddington. Książka pełna dobroci" to książka wyjątkowa.

Paddington to miś o ogromnym sercu. Jest dobry, pomocny, uprzejmy, przyjacielski i troskliwy. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Sentencje jakie znajdziemy w tej książce wszystko to oddają. Niektóre z nich bawią, inne wzruszają a jeszcze inne stanowią dla czytelnika swoiste drogowskazy. Wszystkie natomiast bez wyjątku łączy osoba Paddingtona.

Na każdej rozkładówce znaleźć można uwielbiane przez dzieci fantastyczne kolorowe ilustracje. One również sprawiają, że ta lektura jest taka niesamowita.

Taki zbiór sentencji zachwyci wszystkich małych (i nie tylko) fanów uroczego misia Padingtona. Jego wnętrze jest przejrzyste i subtelnie i taka forma bardzo mi się podoba. Zawartość książki jest z kolei bardzo uniwersalna i ponadczasowa. Myślę, że każdy kto pokochał Paddingtona znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie. Jest w niej wiele mądrych i pięknych słów. Na pewno będzie pięknym prezentem dla fanów cyklu. ;)

Na każdej rozkładówce...

„Być jak Paddington. Książka pełna dobroci.” – Michael Bond

Paddington – Miś, który w swoim niedźwiadkowym świecie jest dobry i uczynny. Miś, który sprawia, że inni go kochają a i on nigdy nikogo nie odrzucił. Miś, który wzrusza i uczy. Paddington jest jak dobre lekarstwo na zły czas.

Książka jest podzielona na dziewięć rozdziałów.

Każdy z rozdziałów uczy nas jak być przyjacielskim, pomocnym, wdzięcznym, troskliwym, uprzejmym, optymistą i mądrym. Jak mieć: dobre intencje oraz co musimy zrobić by być jak Paddington

Najbardziej spodobał mi się ten fragment: „Spójrz, zanim wskoczysz – zwłaszcza przy deszczowej pogodzie.”

Każdy z rozdziałów zawiera przepiękne ilustracje w i których znajdujemy cytaty, które inspirują i uczą do bycia dobrym.

Przepięknie wydana, dzięki czemu świetnie nadaje się na prezent. Dla małych i dużych. Młodszych i starszych. Na pewno nie będą to źle wydane pieniądze.

I co jest dodatkowym plusem to twarda oprawa, która zawsze pięknie wygląda.

A Miś Paddington powinien zagościć w każdym domu. I nie jedni powinni się od niego uczyć dobroci i życzliwości.

„Być jak Paddington. Książka pełna dobroci.” – Michael Bond

Książka jest podzielona na dziewięć rozdziałów.

Każdy z rozdziałów uczy nas jak być...

• Samodzielne
  • Dla dzieci