Sowa i inne nocne zwierzęta

Okładka książki Sowa i inne nocne zwierzęta Friederun Reichenstetter
Okładka książki Sowa i inne nocne zwierzęta
Friederun Reichenstetter Wydawnictwo: Jedność Cykl: Przyroda to przygoda (tom 5) Seria: Książka z płytą CD literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Przyroda to przygoda (tom 5)
Książka z płytą CD
Jedność
2022-10-26
2022-10-26
32 min.
Magdalena Jałowiec
sowa nocne zwierzęta zwierzęta

Okładka książki Sikorka i jej przyjaciele Hans-Günther Döring, Friederun Reichenstetter
Sikorka i jej ... Hans-Günther Döring...
Okładka książki Biedronka i inni mieszkańcy łąki Hans-Günther Döring, Friederun Reichenstetter
Biedronka i in... Hans-Günther Döring...

Okładka książki Biblioteka Astrid Emilia Dziubak, Martin Widmark
Biblioteka Astrid Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Kot Moneta Cameron Becky, Lily Murray
Kot Moneta Cameron Becky, Lily...
Okładka książki Sennik dla dzieci Maria Brzozowska, Michał Rusinek
Sennik dla dzieci Maria Brzozowska, M...

@mamcia_tomusio_lilusiowa
Książka jest w twardej oprawie w formacie A4 z przepięknymi całostronnicowymi ilustracjami. W książce znajdziemy, krótkie rozdziały z których dowiemy się najważniejszych ciekawostek z życia nocnych zwierząt.
Poznamy tutaj m.in. sowę, dziki, świetliki, żbika czy salamandrę plamistą. Czy wiesz czym różni się żbik od kota europejskiego? Czy wiesz jak długo larwa przeobraża się w świetlika?
Dzięki przeczytaniu, a także wysłuchaniu tej książki będziecie wiedzieć😉

Do książki dołączona jest płyta CD na której znajduje się całe słuchowisko, którego tekst znajduje się w książce, a także znajdziecie tutaj odgłosy natury oraz qiuz sprawdzający zdobytą wiedzę.

To już nasza 4 książka z tej serii, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, bo moje dzieci lubią przyrodnicze ciekawostki, a ja sama często wykorzystuję płytę w pracy, odtwarzając ją moim przedszkolakom podczas poobiedniego odpoczynku.

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Ta niepozorna książka zwiera mnóstwo ciekawej wiedzy przyrodniczej. Dodatkowo książka ma płytę, na której można ją odsłuchać.

Ma cudne ilustracje, a informacje w niej zawarta jest bardzo łatwo przyswajalna.

„Sowa i inne nocne zwierzęta” opowiada o życiu zwierzęta, które w nocy są aktywne. Co robią w tym czasie, na co polują czy gdzie się wybierają.

„Sowa i inne nocne zwierzęta” to zbiór ciekawych informacji wraz z ciekawostkami o zwierzętach, które prowadzą nocny tryb życia dla najmłodszych.
Przepiękne ilustracje oraz łatwy w zrozumieniu tekst na pewno przypadnie do gustu naszym pociechom.

Na płycie cd dołączonej do książeczki możemy znaleźć opowiadania o życiu nocnych zwierząt oraz zgadywanki sprawdzające zdobytą wiedzę.

Czy rysie potrafią dobrze pływać❓️

Co się dzieje z młodymi szczurami wędrownymi, gdy dorastają❓️

Ile igieł nosi na grzbiecie dorosły jeż❓️

Dlaczego nietoperz śpi głową w dół❓️

Odpowiedzi na te pytania i wiele więcej znajdziemy w książce.
Jedna z naszych ulubionych książek 🥰

Sowa i inne nocne zwierzęta, to książka z serii Przyroda to przygoda od Wydawnictwa Jedność. W innych częściach cyklu można poczytać o życiu pszczół, sikorkach i ptakach, biedronkach i zwierzętach łąkowych, bobrze i zwierzętach mieszkających w pobliżu rzek oraz leśnych zwierzętach.

Urocza sowa na okładce, zachęca do poznania świata zwierząt, które budzą się, gdy słońce zachodzi… Oprócz wspomnianych sów, może się dowiedzieć więcej na temat m.in. dzików, żbików, jeży, nietoperzy czy popielic. Omawiany gatunek jest opisany prosto, można z niego poznać ciekawostki o stylu życia zwierzęcia, niezwykłych umiejętnościach czy innych pokrewnych gatunkach. Tekst jest również urozmaicony pytaniami i zwięzłymi odpowiedziami na nie.

Ilustracje w książce są bardzo przyjemne, w kolorach natury, a przedstawione zwierzęta są pokazane w realistyczny sposób. Zebrane informacje są ciekawe, nie przytłaczają objętością dziecka.

Sowa i inne nocne zwierzęta to książka interaktywna, ponieważ zawiera wewnątrz płytę CD, na której jest słuchowisko tj. przeczytane teksty z książki + dźwięki natury. Jeśli akurat nie macie pod ręka odtwarzacza płyt CD, żaden problem – po zeskanowaniu telefonem kodu QR nagrania może odtworzyć w samochodzie lub dowolnym miejscu. Czas trwania całości to ok. 30 minut.

Kiedy świat pędzi do przodu, czasami brakuje czasu aby zatrzymać się i skupić na tym co nas otacza.
Mam wrażenie, że od kiedy mam dzieci- pozwala zaobserwować więcej.

W końcu dziecięcą ciekawość budzi w nas pokłady kreatywności i potrzeby wiedzy.🏕
Uważność to ogromnie ważną umiejętność więc z radością czerpiemy z niej satysfakcję. 🌄

Przy tej okazji mam przyjemność przedstawić Wam kontynuację serii "Przyroda to przygoda ", od @wydawnictwojednosc, która uzupełniła poprzedni zbiór o pięknie zaprezentowane "Bóbr i inne zwierzęta znad rzeki", "Sowa i inne nocne zwierzęta" oraz "Las i jego mieszkańcy ". 😊

Nie tak dawno prezentowałam Wam pierwsze trzy części, a więc przypominajac- jest to seria, która zachwyca małego odkrywcę mnogością treści, ciekawostek i fantastycznych realistycznych rysunków kolejnych elementów przyrody.

Każda kolejna publikacja zawiera w sobie płytę CD oraz kod QR, dzięki którym maluch może posłuchać opowieści ze świata zwierząt. Daje to oczywiście świetną alternatywę dla głosu rodzica, lub własnego i uprzyjemnia czas spędzony na lekturze. 😉

Seria "Przyroda to przygoda" to kompleksowy przekrój przez kolejne ekosystemy.
Spójrz proszę na te tytuły.
Zachęcają nie tylko jednym prezentowanym gatunkiem, ale przybliżają całe środowiska życia z zaznaczeniem roślinności czy zwierzęcych zwyczajów.
Wiedza wskakuje do głowy w oka mgnieniu, a gwarantuje, że każdy rodzic wyciągnie dla siebie sporo wartościowych treści o których nie miał pojęcia.
🤭
Spośród tych trzech tytułów bardzo trudno wybrać ulubiony.
Każdy jest stworzony na równym poziomie i utrzymuje równy stopień zaangażowania malucha w poznawanie świata.

Zerknij do wewnątrz!
Jak Ci się podoba?:)

Mam wrażenie, że od kiedy mam dzieci- pozwala zaobserwować więcej.

Przy tej okazji mam przyjemność...

Chciałabym Wam dziś pokazać trzy bardzo fajne książeczki dla dzieci z Serii Przyroda to Przygoda, które ukazały się dzięki @wydawnictwojednosc i ich ogromnej miłości zarówno do książek dziecięcych i natury - czego najlepszym przykładem jest zebranie tego w jednym miejscu w postaci właśnie tej serii!

Jest to jedna z kilku wspaniałych serii, która otwiera dziecięce oczy na delikatność i różnorodność świata zwierząt i roślin. Seria, która w fascynujący sposób pokazuje różnorodność i odmienność wielu gatunków, ich podobieństwo do lepiej znanych nam osobników oraz wiele charakterystycznych cech, których na pierwszy rzut oka moglibyśmy nie zauważyć.

Ostatnio mieliśmy przyjemność poznać nocne zwierzęta, zwierzęta znad rzeki oraz las i jego mieszkańców. Każda część w prosty i ciekawy sposób pokazuje wiele zwierzątek, które spotykamy na naszej drodze co jakiś czas... Dzięki niej poznaliśmy małe puszczyki, przyjrzeliśmy się bliżej maleńkim warchlaczkom i nieco przeraziliśmy się czytając, że nietoperz może rozłożyć skrzydła na 170 cm!
Zaskoczyła nas ilość kolców u jeża, zachwyciliśmy się traszką górską i obejrzeliśmy z bliska pazurki bobra...
Coś fantastycznego!

Teraz pozostaje nam jedynie rozglądać się uważniej wokół i wypatrywać przyjaciół z książeczek!

- Las i jego mieszkańcy
- Sowa i inne nocne zwierzęta
- Bóbr i inne zweirzęta znad rzeki

Wydawca: @wydawnictwojednosc
Seria: Przyroda to Przygoda
Data premiery: 28.10.2022
Wiek: 3-5

#przyroda #natura #zwierzątka #zwierzęta #książkiozwierzętach #wydawnictwojednosc #przyrodatoprzygoda #książkidladzieci #dladzieci #czytambolubię #sowa #las

Jest to jedna z kilku wspaniałych serii, która otwiera dziecięce oczy na...

• Dla starszaka
  • 2023 dla dzieci

Dodaj cytat z książki Sowa i inne nocne zwierzęta