Czekoladowe kulki

Okładka książki Czekoladowe kulki Mia Öhrn, Urika Pousette
Okładka książki Czekoladowe kulki
Mia ÖhrnUrika Pousette Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Chokladbollar
Wydawnictwo Literackie
2022-11-09
2022-11-09
Ewa Wojciechowska
czekolada przepisy przepisy kulinarne książka kucharska desery desery czekoladowe słodycze

Czy lubicie eksperymentować w kuchni, czy wolicie raczej tradycyjne przepisy? Tak czy inaczej, dziś polecamy książkę „Czekoladowe kulki”. 😉 Szwedzka cukierniczka Mia Öhrn przedstawiła w niej wspaniałe pomysły na słodkie przekąski, które można wykonać samemu w domu. To doskonały pomysł na tegoroczne święta, aby urozmaicić nieco swoje domowe menu przygotowując prosty, ale smaczny deser. W książce znajdujemy przepisy na kulki przygotowane z różnych składników, które znajdują się chyba w każdej kuchni - płatków owsianych, rodzynek, czekolady. Znajdujemy tutaj różnorodne kulki - z kawy, oreo, batoników, na patyku, w muffince. ❤️ Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/04/czekoladowe-kulki.html

Lubicie coś przekąsić podczas czytania? Wolicie słodkie czy słone dodatki do lektury? 😏

Co powiecie na słodką, małą, własnoręcznie zrobioną przekąskę, którą możecie podjadać kiedy tylko przyjdzie Wam ochota. Albo takie, które postawicie na stole, gdy przyjdą goście? I to bez pieczenia!!! ☺️

Mamy tu kulki z płatków owsianych, które są tak proste w przygotowaniu, że nawet dziecko sobie poradzi 😁 (jak widać na jednym zdjęciu). Są takie, w których wyczuć można aromat kawy ☕ są kulki z oreo, lub z batoników Daim, takie na patyku lub w muffince. Jest nawet przepis na tort z masy kulkowej 🥰 coś dla starszych (z rumem lub baileysem) i coś dla młodszych (z napojem czekoladowym),a nawet kulki dla wielbicieli bekonu 😱
No i są w różnych kolorowych posypkach albo w polewie czekoladowej 🍫
Cieknie Wam już ślinka? Nie dziwię się 😁
Jeśli jesteście chętni na spróbowanie swych sił w kulkowym szaleństwie sprawdźcie przepisy w tej książce ☺️
Nasza rodzina jest zachwycona!!

Gotowi jesteście na czary?

Wrzuć do kociołka: szczyptę lub dwie kakaowego humoru, odrobinę cukrowo-pudrowej mgiełki, promień słońca zamknięty w owsianych płatkach i maślane spoiwo. Dopraw waniliowym zapachem dzieciństwa. Następnie znajdź parę, a nawet dwie, małych rączek, które miksturę tą połączą. Uformuj kuleczki i zanurz je w tęczowych posypkach. Aby efekt finalny zaskoczył twe podniebienie ferią smaków wstaw swe danie do lodowej komnaty.

I na koniec twej kulinarnej magicznej przygody - nie zapomnij się podzielić! 😉

---
Przyznam się, że gdy wszyscy w zachwytach rozpisywali się o kulkach mocy żony pewnego znanego piłkarza, to byłam dość sceptycznie do nich nastawiona. Do czasu gdy zrobiliśmy własne. Podejrzewam, że to dlatego, że jednak nie wiele mają wspólnego z tamtymi 😁. Ale proszę Państwa jak one smakują 😍. Jestem bardzo zadowolona z efektu finalnego i zaskoczona, że w sumie z niczego i to bez pieczenia wyszedł nam nie lada przysmak.

Dzieci już mi zapowiedziały, że zamiast ciastek robimy dla Mikołaja na 6 grudnia kulki mocy 😅. Niech się staruszek posili.

---
Kulki, które widzicie na nagraniu powstały z podstawowego przepisu, jednak w samej książę znajdziecie ich ponad 30. Do bazy możecie dodawać co Wam w duszy gra. Mamy wersje na słodko, na ostro i wytrawne. W wielu przepisach autorka sugeruje dodanie kilku łyżek kawy (to chyba ten magiczny składnik dodający mocy 😎) lub mleka. My postawiliśmy na mleko (z myślą o dzieciach). Przepisy są proste, a samo wykonanie jeszcze prostsze. Do tego jak widzicie to niezły trening sensoryczny.

Książka bogato ilustrowana, w nie za dużym formacie, będzie się pięknie prezentować w Waszej kulinarnej kolekcji. Tylko niech się tam za bardzo nie kurzy, bo byłoby szkoda 😉, zwłaszcza że to świetny pomysł na czas spędzony z dziećmi.

Choć słaba ze mnie kucharka, to o dziwo polecam! 😀

Gotowi jesteście na czary?

„Życie jest jak pudełko czekoladek  – nigdy nie wiesz, co ci się trafi”. Winston Groom, „Forrest Gump

„A L E Ż O N E S Ą P Y S Z N E” mówi sama autorka książki „Czekoladowe kulki” mistrzyni szwedzkich słodkości, Mia Öhrn.

Let’s roll - czytam we wstępie książki i już mnie to przekonuje. Czekoladowe kulki przyrządza się bardzo łatwo, ze składników które zazwyczaj mamy w domu, niedrogich składników. Nie potrzeba ich piec - to również ich zaleta, jak i to że robi się je bardzo szybko.

Autorka w swojej książce wykazała się niezwykłą kreatywnością, przedstawiając około 40 przepisów na czekoladowe kulki z płatków owsianych. Dodatkami do niektórych przepisów nawet mnie zaskoczyła, osobę która kulki czekoladowe zna od dawna, a najbardziej je polubiłam i częściej przyrządzam mieszkając w Szwecji, z kraju z którego pochodzi sama autorka książki i zwolenniczka kulek czekoladowych.

Nie chcę zdradzać zbyt dużo, chciałabym abyście poznali te przepisy i sami je wypróbowali. A jest w czym wybierać ( co powiesz na kulki kajmakowe z gorzką czekoladą i solą morską?, czy kulki z marakują? A może kulki semlowe ? Czy z herbatą matcha i nasionami konopi? )

Zbliża się Sylwester i przepisy na kulki czekoladowe podbiją serce niejednego łasucha! Polecam Wam serdecznie.

(Pięknie wydana, z apetycznymi ilustracjami, w twardej oprawie, idealna na prezent)

Czy wiesz, że... 11 Maja, to w Szwecji Dzień Czekoladowych Kulek!

Ile tak naprawdę wiesz o czekoladowych kulkach? Ja przyznam się bez bicia, że przed sięgnięciem po książkę Mii Öhrn i Ulriki Pousette wiedziałam o nich niewiele. Wprawdzie często wyświetlały mi się w różnych reklamach i mediach społecznościowych, jednak zawsze wydawało mi się, że musi być z nimi dużo roboty...

Nic bardziej mylnego!
Już po przeczytaniu pierwszego przepisu w głowie zaświtała mi myśl "przecież to brzmi banalnie". A to dlatego, że autorki w prosty sposób tłumaczą jak zrobić najlepsze kulki na świecie. Myślę, że każdy łasuch znajdzie tu przepis dla siebie, bo w książce jest wiele różnych wersji czekoladowych kulek. Moje oczy szczególnie przykuły dwie z nich, a konkretnie te z przepisu podstawowego oraz cytrynowe kulki z białą czekoladą. Zaskoczył mnie natomiast pomysł na kulki z herbatą matcha i nasionami konopi, czy też UWAGA! Bułka z kulką! Niewiarygodne połączenie, którego szczerze mówiąc, trochę się obawiam i raczej nie spróbuję. Za to już niedługo zamierzam wykonać kulki, o których wspomniałam, że mnie zaciekawiły! Oczywiście dam wam znać jak wyszły i zapewne podzielę się zdjęciami tych pyszności.

Do maja daleko, ale myślę, że kulki warto zrobić nie tylko na ich dzień, który obchodzą Szwedzi. W tym kraju kulek nie zabraknie na prawie żadnej imprezie dla dzieci, czy dorosłych. Autorki zadbały również o przybliżenie czytelnikowi historii powstania tytułowych łakoci. W końcowej części książki znajduje się również spis przepisów, co bardzo ułatwi szukanie przepisu na konkretną wersję kulek.

Pragnę jeszcze wspomnieć o przepięknym wydaniu, które wyszło spod ręki @wydawnictwoliterackie , któremu bardzo dziękuję za egzemplarz recenzencki!

Czy wiesz, że... 11 Maja, to w Szwecji Dzień Czekoladowych Kulek!

Dziś jest ten dzień kiedy śmiało możecie olać powiedzenie "nie oceniaj książki po okładce"!😉

Już sama okładka książki "Czekoladowe kulki" baaardzo przyciąga wzrok, tytuł sprawia, że zaczyna cieknąc ślinka, a potem otwierasz ją i pędzisz (dosłownie!) do sklepu po składniki!

W środku bowiem dzieje się magia. Ale ale, nie lubicie za bardzo spędzać czasu w kuchni? Gwarantuję Wam, że w tym przypadku polubicie. Znajdziecie tu przepisy, dzięki którym nie tylko zabłyśniecie, ale i zbytnio się nie napracujecie😉

Książka zawiera ponad 30 naprawdę fajnych przepisów na czekoladowe kulki. Wśród nich znajdziecie:
❤️ kulki z Nutellą,
❤️ kulki z malinami,
❤️ kulki z herbatą matcha i nasionami konopii,,
❤️ kulki z bekonem,
❤️ kulki piernikowe.

To świetna pozycja do wspólnego gotowania z dziećmi. Przepisy są naprawdę fajne (u nas bardzo się przyjął przepis podstawowy) a zdjęcia tak obłędne, że ma się ochotę skosztować wszystkiego.

Polecamy! U nas kulki na bank pojawią się na świątecznym stole 😉

“Czasem zapominam, jakim genialnym wynalazkiem są czekoladowe kulki, ale już po chwili szybko miksuję masę, formuję kulki i wbijam w nie zęby. I wówczas sobie przypominam. ALEŻ ONE SĄ PYSZNE”

“Czekoladowe kulki” to zbiór przepisów na tę przepyszną przekąskę. Jednak oby tytuł was nie zmylił, bo znajdziemy tu również przepis na kulki z bekonem, bułkę z kulką, czy tort z nadzieniem kulkowym. My przetestowaliśmy te z kawą i piernikowe.
Były przepyszne ! I mega proste do wykonania. Wystarczy zmieszać kilka składników, uformować kulki, wstawić do lodówki i już ! Mamy przepyszną przekąskę wykonaną z najprostszych składników. U nas cukier został zmieniony na stewię, a mielenie płatków owsianych zamieniliśmy na gotową mąkę owsianą. Wyszły przepysznie !

Lubicie książki z przepisami, że słodkimi przepisami? Jeśli tak, to świetnie trafiliście. Mamy tu dużą książkę, w twardej oprawie z przepiękną oprawą graficzną w środku i mnóstwem smakowitych przepisów.

Znajdziemy tu liczne przepisy na najróżniejsza kulki, słodki, smacznego, proste - czekoladowe, orzechowe, z owocami. Cały wachlarz smaków i możliwości, a wszystkie z apetycznymi zdjęciami, które zachęcają do wypieków.

Nie sądziłam, że można stworzyć aż tyle różnych rodzajów kulek czekoladowych. To bardzo bogaty zestaw przepisów dla wszystkich fanów słodkości. Pięknie i ciekawie przygotowany. Polecam.

Są tu jakieś łasuchy? .. przyznaję bez bicia, że ze mnie jest jeden wielki pochłaniacz słodyczy i najchętniej to kąpałabym się w wannie pełnej ciepłej czekolady.. tak to ja! 🛀🏻

Dlatego sami chyba rozumiecie, że nie mogłam się oprzeć książca ze zdjęcia! „Czekoladowe kulki” to pozycja idealna dla takich smakoszy! Jest w niej wiele przepisów na kulki w tradycyjnym (słodkim) wydaniu, wersji wytrawnej, ale również specjaliści od zdrowego odżywiania znajdą tutaj coś dla siebie. Ponadto znajdziecie praktyczne uwagi na temat samego robienia kulek, czy ich przechowywania. Do każdego przepisu przypisana jest piękna ilustracja, co dla mnie w książkach kucharskich jest swego rodzaju podstawą.. lubię po prostu widzieć co ma wyjść.

A jeśli chodzi już o moje pierwsze kulki.. postawiłam na te z ciastem czkoladowym! W przeciwieństwie jednak do oryginalnego przepisu, moich nie obtoczyłam w wiórkach kokosowych, tylko polałam je białą czekoladą. Wyszły pyszne! .. już zacieram ręce na kulki piernikowe (chcę zrobić na Święta),kulki cytrynowe z białą czekoladą, czy też (latem) kulki z truskawkami! Mniam!

Ode mnie duuuża polecajka!

WWW.ZABOOKOWANA.PL

_____

Lubicie szybkie przekąski? Coś słodkiego z dodatkiem czekolady? W książce znajdziecie przepisy na czekoladowe kulki, które są bardzo popularne w Szwecji i można znaleźć je w każdej kawiarni.

Zachwycicie się nie tylko pięknymi fotografiami, ale także prostotą podanych przepisów, które bazują głównie na płatkach owsianych i łatwo dostępnych składnikach. Są też bardziej wyrafinowane przepisy i zaskakujące połączenia smaków. Oprócz tego na końcu przeczytacie historię czekoladowych kulek, garść porad i propozycje posypek. Książka jest więc idealna dla każdego łasucha!

Plusem jest mała ilość składników, z których stworzymy kulki, a co za tym idzie, krótki czas przygotowania. Jeżeli brakuje Wam pomysłu na ciekawe przekąski – voila!

Tak jak wspomniałam, przepisy są różnorodne i nieskomplikowane, można do nich spokojnie zaprosić własne pociechy. Każdy przepis opatrzony jest apetycznym zdjęciem.

Podsumowując, Czekoladowe kulki to przepięknie wydana książka, z garścią prostych i szybkich przepisów dla każdego łasucha. Znajdziemy tutaj propozycje szybkich i wyrafinowanych deserów, które nie wymagają dużego nakładu czasu ani pracy. Myślę, że warto uwzględnić tę pozycję w liście do Świętego Mikołaja! Smacznego!

WWW.ZABOOKOWANA.PL

_____

• Domowa biblioteka
  • Kuchnia
  • Kulinaria
  • Książka do recenzji z wydawnictwa
  • Przepisy, żywienie
  • Współpraca z WYDAWNICTWEM LITERACKIM
  • Prezenty

Dodaj cytat z książki Czekoladowe kulki