Jadzia Pętelka ma gila

Okładka książki Jadzia Pętelka ma gila Agata Łuksza, Barbara Supeł
Okładka książki Jadzia Pętelka ma gila
Agata ŁukszaBarbara Supeł Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Jadzia Pętelka (tom 13) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
24 min.

Okładka książki Tygrys Cezary Harasimowicz, Marta Kurczewska
Tygrys Cezary Harasimowicz...
Okładka książki Wieloryb, który chciał więcej Rachel Bright, Jim Field
Wieloryb, któr... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Jadzia Pętelka czuje złość Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Zęby Wojciech Grajkowski, Wojciech Stachyra
Zęby Wojciech Grajkowski...

Jadzia budzi się z zatkanym nosem i temperaturą. Po co tata wyciąga odkurzacz? Jakie lekarstwa przygotuje mama? Jak wygląda inhalacja? Jaki jest ulubiony sposób mamy na katar?

Dla maluszków chorowanie i leczenie "od kuchni". Trochę chyba jestem wrażliwa, bo te wszystkie gile, smarki, ślurpy powodowały u mnie odruch...bleeergh. Ale przedszkolakom się pewnie spodoba:)

Cudowna Jadziusia, nawet gdy z gorączką i gilem. A leżenie w łóżku i całe to chorowanie wcale nie musi być nudne, wszystkie te ziółka, termometry, okłady, inhalacje. Niezła zabawa. Szczególnie jak się jest taką pomysłową dziewczynką, ma mamę z wyobraźnią i tatę, który wyciąga gile odkurzaczem.
Oto instrukcja co zrobić jak nosek jest pełny:
Jadzia nie potrzebuje odkurzacza, umie sama wydmuchać nos.
Mama trzyma chusteczkę, a Jadzia przyciska nosek.
Najpierw trzeba zatkać jedną dziurkę…
Potem nabrać buzią dużo powietrza…
I wydmuchać je przez nos.
- Mocno, z całej siły! - dopinguje mama.
Wyobraź sobie, że bardzo się złościsz!
Jadzia robi zdenerwowaną minę i mocno dmucha.
FLUP!
Glut wystrzela w chusteczkę.
HURRRA!

Ten FLUP i glut były dla naszego malucha tak atrakcyjne, że wzorem Jadzi sam potrafi wysiąkać nosek.
Brawo Jadzia, brawo Emma, a ja Państwu polecam tę książeczkę dla dzieci i zdrowia życzę.

Oto instrukcja co zrobić jak nosek jest pełny:
Jadzia nie potrzebuje odkurzacza,...

Cudowna

Cudowna

2081

Książka " Jadzia Pętelka ma gila" Barbary Supeł zabiera nas do trzynastego tomu cyklu o Jadzi.
Jadzia budząc się rano ma zatkany nos, przeziębiła się i ma gila. Dodatkowo Szczepcio i Jadzia mają gorączkę, a tata po nieprzespanej nocy jest zmęczony, ponieważ zajmował się dzidziusiem. Do akcji wkracza odkurzacz i wyciąga gluty.
To idealny temat do podjęcia przez dzieci korzystania z chusteczek higienicznych i dbania o swoje zdrowie.

To idealny temat do podjęcia przez dzieci...

Książeczka, która trafiła do nas w idealnym momencie :) Zbiorowe gile, kaszelki, gorączki na pokładzie!

,,Jadzia Pętelka ma gila'' od @wydawnictwo_zielona_sowa to kolejna część przygód naszych ulubonych bohaterów - Jadzi, Stasia, Szczepka i ich rodziców.

Tym razem wspólnie z tym uroczym rodzeństwem walczymy z chorobą - sprawdzamy temperaturę, czy termomentr zaświeci się na zielono, czerwono czy pomarańczowo, odciągamy katarek rurką podłączoną do odkurzacza, inhalujemy się oglądając w tym czasie książeczki...

No właśnie.. Idealnie nam pomaga teraz właśnie ta mała książeczka, która sprawia że naszemu juniorowi jest zdecydowanie raźniej czyścić nosek czy podłączać krówkę inhalatorkę.

Cieszę się, że ta książka trafiła w nasze rączki!

A czy Wy zdrowi?

Wydawca: @wydawnictwo_zielona_sowa
Seria: Jadzia Pętelka
Wiek: 2-4
Data premiery: 12.10.2022

#zielonasowa #wydawnictwozielonasowa #jadziapętelka #jadziapętelkamagila #rodzinapętelków #książkidladzieci #dladzieci #czytambolubię #czytamdzieciom #wspólneczytanie #katar #choroby #dziecichorują

„Jadzia Pętelka ma gila” to nasze pierwsze spotkanie z serią, jednak już teraz wiem, że nie ostanie. Książeczka ta w zabawny i bardzo pouczający sposób potrafi odczarować oczyszczanie noska, inhalacje czy przyjmowanie leków czego chyba żadne dziecko nie lubi. Jadzia pomaga rodzicom uświadomić dziecko, że w czasie choroby nie warto płakać i szybko trzeba działać żeby wrócić do zdrowia.
Do tego całość została pięknie zilustrowana dzięki przykuwa uwagę nawet młodszego dziecka.
Oli pomimo, że ma siedem miesięcy z zainteresowaniem słuchach historii rodziny Pętelków. Zdecydowanie polecamy!

Jakże na czasie ksiazka, od tygodni chorujemy gdy tylko Julka poszla do przedszkola. Smarkanie, kichanie, psikanie, inhalacje, smarowanie są nam nieobce jak u Pętelków. Serdecznie polecam !

Rodzina Pętelków skradła nasze serca dawno, dawno temu. Przygody Jadzi dedykowane najmłodszym, bawią i uczą jednocześnie.
"Jadzia Pętelka ma gila" to najmłodsze dziecko w serii opowiastek o kilkuletniej dziewczynce. Jadzia budzi się rano z niedrożnym nosem i temperaturą. Aby szybko pozbyć się objawów przeziębienia niezbędne jest regularne przyjmowanie lekarstw. Dziewczynka doskonale wie, że w powrocie do zdrowia pomagają również inhalacje, solidna dawka odpoczynku, dużo pysznej herbatki i czas ⏳
Polecamy całą serię!

Każda kolejna Jadzia to radość u nas w domu.

Nowość „Jadzia Pętelka ma gila” to idealna lektura na jesień.

Cała seria o Jadzi i Stasiu jest bardzo pomocna w różnych sytuacjach. Tym razem Jadzia pomoże wyjaśnić waszym pociechom, jak ważne jest przyjmowanie lekarstw, odpoczynek podczas choroby, inhalacje! Przy okazji pośmiejecie się Wy jako rodzice widząc odbicie swojej codzienności z zasmarkanymi dziećmi jedne po drugim.

Każda kolejna Jadzia to radość u nas w domu.

Nowość „Jadzia Pętelka ma gila” to idealna lektura na jesień.

O chorowaniu w atrakcyjny sposób. I o leczeniu też. Jestem na tak.

O chorowaniu w atrakcyjny sposób. I o leczeniu też. Jestem na tak.

• Audiobooki
  • Dla dzieci