Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście

2023-01-02
2023-01-02
32 min.
Anna Taraska-Pietrzak
wieś opowieści dla młodszych dzieci dla dzieci na wsi

Okładka książki Wycieczki Śmieciareczki. Spotkania i sprzeczki małej Śmieciareczki Marta Anna Jollant, Marcin Przewoźniak
Wycieczki Śmie... Marta Anna Jollant,...
Okładka książki Kołysanka zimowa Ramona Kaulitzki, Dianne White
Kołysanka zimowa Ramona Kaulitzki, D...
Okładka książki Gdzie się zwierzę spać wybierze? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Gdzie się zwie... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Mała Tarmosia. Czy borsuki się bawią? Ania Grzyb, Tomasz Samojlik
Mała Tarmosia.... Ania Grzyb, Tomasz ...

Czy jesteście szczęśliwi? Tu i teraz, z tym co aktualnie posiadacie? Potraficie to docenić i czerpać radość czy wciąż poszukujecie szczęścia i "czegoś więcej"?

Leoś to mały traktorek, pracujący w gospodarstwie państwa Nowaków. Zajęć mu nie brakuje przez cały rok. Przygotowuje glebę pod siew, sieje zboża, wywozi gnojówkę, kosi łąki.

Jednak twierdzi, że to nic wielkiego i każdy może go zastąpić. On za to marzy, by tak jak przyjaciele - kombajn Maks i cysterna Milena, przeżywać ciekawe przygody.

Postanawia więc opuścić gospodarstwo i wyruszyć w drogę.

Leoś stara się wcielić w inne role, podjąć zadania przeznaczone dla innych traktorów, jednak szybko okazuje się, że nie wszystkie prace są dla niego.

To powoduje, że traktorek zaczyna doceniać swoje gospodarstwo i wykonywaną tam pracę. Z radością wraca do domu, gdzie czeka na niego cała rodzina i przyjaciele.

Książka o traktorku spodoba się małym wielbicielom tego typu pojazdów i pracy w gospodarstwie. Czytając o przygodach Leosia mogą dodatkowo poznać zajęcia, jakie wykonują rolnicy m.in. w polu, w sadzie czy też przy uprawie winogron.

Jak się pewnie domyślacie traktorek podejmując się różnych innych działań, do których nie jest przeznaczony, zaczyna w końcu tęsknić za swoim domem. Dostrzega, że to właśnie jest jego miejsce na ziemi, że tam jest potrzebny i kochany. Zaczyna doceniać wykonywaną przez siebie pracę i dociera do niego, że do tego jest stworzony i nikt go nie zastąpi.

Ta urocza opowieść pokazuje czytelnikom, że należy czasem się zatrzymać i spojrzeć z boku na to co się posiada, na swoje życie, rodzinę, otoczenie. Czasem gonimy za czymś, co mamy na wyciągnięcie ręki.

Doceniajmy to co mamy! ❤️

Jednak twierdzi, że to nic wielkiego i...

Czym jest szczęście? Czy warto wyruszyć na jego poszukiwanie?
Myślę, że z pewnością tak, jednak często okazuje się, że chociaż byliśmy szczęśliwi, to zwyczajnie nie potrafiliśmy tego dostrzec. W końcu "najciemniej jest pod latarnią", a takie wyprawy w poszukiwaniu szczęścia mogą nam uświadomić, że nasze dotychczasowe życie było jak najbardziej w porządku.

Mały traktorek o imieniu Leoś przekonał się o tym "na własnej karoserii". Chociaż jego życie było jak najbardziej szczęśliwe, traktor odkrywa, że tak naprawdę nie widział w życiu zbyt wiele. Gdzieś poza gospodarstwem musi być przecież ciekawiej! A skoro tak, to warto ruszyć na poszukiwanie przygód.

Leoś przeżywa rozmaite przygody, poznaje kolejne pojazdy, ale ostatecznie odkrywa, że szczęście jest przecież tam, gdzie jego serce.

To cudowna książka z morałem. Myślę, że nie tylko dziecko, ale i niejeden dorosły może odnieść to przesłanie do siebie ❤️

Dodatkowym plusem jest także ilość maszyn, które tu napotykamy, a także opis zadań jakimi się zajmują. Mój niespełna 3,5 latek był zachwycony czytaniem o tych wszystkich maszynach rolniczych.

Czy zrozumiał głębsze przesłanie? Nie do końca, prawdopodobnie do tego potrzebny jest nieco starszy czytelnik, ale dzięki temu będziemy sięgać po tę książkę dłużej.

Czym jest szczęście? Czy warto wyruszyć na jego poszukiwanie?

Mały traktorek o...

Kto z nas nie chce być szczęśliwy? 🤔 Wciąż szukamy swoich patentów na szczęście, gonimy za nim, staramy się zrozumieć jego istotę. 🧡 Nie inaczej jest z małym traktorkiem Leonem - bohaterem książki "Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście" od @wydawnictwojednosc 🚜

Leoś mieszka w gospodarstwie państwa Nowaków. Wiosną i jesienią ciągnie po polach kultywator i przygotowuje glebę pod siew. 🌿 Latem kosi łąki, aby zimą zwierzęta gospodarskie miały pod dostatkiem paszy i ściółki. 🌱 Leoś jest wesołym i lubianym zielonym traktorkiem. Ale brak mu jednego. Przygód. 🙂 Uważa, że jego życie jest nudne i wyrusza w świat, aby znaleźć szczęście. 🌎 Kogo spotyka na swojej drodze, jakie przygody na niego czekają i czy wróci do domu? Przekonajcie się sami. 📖

Ta książka ma wiele zalet. Pokazuje sielskość życia na wsi. 🌞 Mimo, że pracy jest dużo, to każdy widzi w niej sens. Wertując kolejne strony aż czuć zapach żniw. Kto miał dziadków na wsi, ten doskonale wie, o czym mowa. 👩‍🦳 Książka jest przewodnikiem po maszynach gospodarskich. Maluch ma okazję poznać nazwy i funkcję pojazdów rolniczych. Zaznajamia się też ze specyfiką pracy na roli. 👌

Największym plusem propozycji Wydawnictwa Jedność jest stworzenie przestrzeni do dyskusji z dzieckiem o tym, czym jest szczęście i gdzie można je znaleźć. 👦 Jak się okazuje wcale nie trzeba daleko szukać, a wystarczy docenić to, co ma się pod nosem. 😉

"Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście" to piękna opowieść o radości z życia. 👍 Zachęca maluchy do bliższego poznania życia na wsi i stanowi pochwałę natury. 🌳 Ilustracje pełne kolorów, przypominają ekranizacje bajek dla dzieci - może dlatego tak bardzo podobają się najmłodszym. 👧 Nowość Wydawnictwa Jedność będzie doskonałym uzupełnieniem Waszej biblioteczki. 🙂

Leoś to bardzo uczynny i pracowity traktor, który codziennie służy w gospodarstwie państwa Nowaków. Pewnego dnia budzi się w nim żądza przygód. Zaczyna czuć się taki zwyczajny i pospolity w swoim gospodarstwie, a praca, jaką tam wykonuje - monotonna i nieciekawa. Następnego ranka wyrusza w poszukiwaniu... szczęścia.

Odwiedza kilka atrakcyjnych miejsc, gdzie wszystko wydaje się ciekawsze niż to, co robił do tej pory. Jednak żadna nowa praca ostatecznie nie cieszy go. Nie znajduje szczęścia w szkółce leśnej, ani w sadzie, w winnicy również nie odnajduje go, podobnie jak przy wycince drzew w lesie. Ale... jego mechaniczne serduszko zabije mocniej na widok traktorów pracujących w polu. Tam przypomni sobie, że szczęście, którego szukał, od początku miał tuż przy sobie.
Prócz tej przeuroczej historii, znajdziemy tutaj garść ciekawostek dotyczących specyfiki uprawiania roli. Poznamy nazwy i przeznaczenie maszyn rolniczych oraz cykl pracy rolnika.

Na szczególną uwagę zasługują przepiękne ilustracje przedstawiające życie i pracę na wsi.
Każdy mały miłośnik traktorów będzie usatysfakcjonowany.

Odwiedza kilka atrakcyjnych miejsc, gdzie wszystko...

Czy dobrze widzisz miejsce w którym jesteś teraz?
Doceniasz je?
Może udaje Ci się cieszyć chwilą i doceniać to co trwa tu i teraz? 🥰

Dziś podsunę Wam publikację pełną emocji, zawirowań a także zagubienia. Na tym się jednak nie kończy, ponieważ towarzyszące znużenie dało początek czemuś wyjątkowemu.

Poznajcie wspaniałego bohatera książki spod skrzydeł @wydawnictwojednosc "Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście ", autorstwa Suzu Kolb i Christiny Faust. 🚜

Historia dziejąca się na kartach książki opowiada o życiu na wsi, bardzo szczegółowo i dokładnie. Czytając sama dowiedziałam się całkiem sporo... Jako, że jestem maksymalnie miejska, od zawsze. 😄

Tytułowy traktorek to niezwykła postać. Niesie w sobie ogromne pokłady empatii i zaangażowania w zlecone zadania, jednak któregoś dnia odkrywa w sobie również tęsknotę.
Chciałby zobaczyć miasto, przemieszczać się po drogach których nigdy nie widział, obserwować place budowy, poznać nowych przyjaciół...
Planując swoją pierwszą, niesamowita przygodę natrafia jednak na innych wiejskich mieszkańców, którzy udowadniają mu jego znaczenie dla tego miejsca a ponadto wskazują niesamowitość wsi.

Książka jest napisana językiem, który rzadko spotykam w książkach dla dzieci. Poza oczywistą uprzejmoscia i serdecznością bohaterów można zauważyć wiele edukacyjnych treści, ktore napewno przypadną do gustu każdemu zainteresowanego fanu czterek kolek. ❤️

Historia niesie za sobą mądrość, która warto zakorzenić na dłużej w swoim umysle.
Doceniając siebie widzimy świat piękniejszym.
🥰

Czy dobrze widzisz miejsce w którym jesteś teraz?
Doceniasz je?
Może udaje Ci się cieszyć chwilą i doceniać to co trwa tu i teraz? 🥰

Poznajcie wspaniałego bohatera książki spod skrzydeł ...

Urocza książki od Wydawnictwa Jedność, której bohaterem jest mały traktorek mieszkający na wsi z pewną miłą rodziną. 🚜 Rodzice, dzieci i babcia zajmują się uprawą roślin, hodowlą zwierząt i dbają o swoje maszyny rolnicze. Traktorek Leoś pomaga w wielu aktywnościach w gospodarstwie między innymi przewozi ciężkie przedmioty lub orze. Pewnego dnia traktorek dochodzi do wniosku, że jego życie jest nudne, i postanawia wyruszyć w świat w poszukiwaniu przygód. Wyprawa staje się okazją do zwiedzenia różnych miejsc takich jak sad owocowy, plantacja orzechów, winnica. Podczas podróży traktorek poznaje maszyny pracujące w tych miejscach. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/02/leos-may-traktorek-znajduje-szczescie.html

Jeśli macie w domu małych miłośników pojazdów rolnych, ta książeczka zdecydowanie jest dla Was❤️

Leoś to mały traktorek, który mieszka i pracuje w gospodarstwie Nowaków. Przygotowuje on pole do siewu, spulchnia glebę, sieje, nawozi, kosi. Dużo ma chłopak pracy. Nic więc dziwnego, że pewnego dnia ma nieodpartą pokusę, by zmienić coś w swoim życiu i udać się w świat.

Leoś wyrusza w podróż, podczas której poznaje inne maszyny i pojazdy gospodarskie i próbuje swoich sił w zadaniach, które wykonują one na co dzień. Jak się jednak okazuje, w żadnym z nich się nie sprawdza i więcej robi szkód niż przynosi pożytku.

Po kilku tego typu przygodach traktorek zaczyna tęsknić za domem i doceniać swoje dotychczasowe życie. Pojawia się u niego zrozumienie, że w swoich zadaniach był niezastąpiony i że każdy ma własne talenty i predyspozycje. Postanawia więc wrócić do domu.

To bardzo przyjemna i ciepła opowieść, która niesie ze sobą ważne przesłanie. Pokazuje, że każdy z nas jest ważny i niepowtarzalny. Że nie musimy być świetni we wszystkim, bo mamy różne talenty, ale to właśnie dzięki współpracy z innymi możemy osiągnąć tak wiele.

Piękne ilustracje i imię głównego bohatera tym bardziej sprawiają, że chętnie do niej wracamy ❤️

Polecamy ❤️

Leoś...

Znacie powiedzenie „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma”? A może zdarzyło się Wam odczuwać nieznośne poczucie, że czegoś Wam brakuje, coś Wam umyka i ogólnie lepiej byłoby gdzieś indziej… Podobne myśli miał zielony traktorek z książki Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście., która została wydana przez Wydawnictwo Jedność.

Leoś to nieduży traktor, który pracował w gospodarstwie państwa Nowaków, wykonując potrzebne prace na polu i w okolicy domu. Pewnego dnia, dochodzi do wniosku, że praca gdzie indziej jest na pewno ciekawsza, dlatego też opuszcza gospodarstwo i rusza przed siebie. Wyprawa staje się okazją do zwiedzenia różnych miejsc np. sadu owocowego, plantacji orzechów, winnicy itd. oraz poznania maszyn pracujących w tych miejscach m.in. furgonetki, traktora sadowniczego, traktora leśnego… Leoś pracując wspólnie ze spotkanymi pojazdami, docenia swoje zalety i życie w gospodarstwie Nowaków…

Książka o traktorku to urocza opowieść o życiu na wsi oraz maszynach ułatwiających ludziom pracę. Na pewno zachwyci wszystkich małych miłośników traktorów i sprzętu rolniczego. W tekście nie brakuje fachowych określeń jak np. kultywator czy glebogryzarka. Drugie dno historii porusza temat akceptacji siebie, swoich zdolności, tego że każdy jest inny i ma predyspozycje do różnych zadań.

Na kartach książki, można obejrzeć przyjemne ilustracje obrazujące życie na wsi w czasie różnych pór roku, a także wiejskie zwierzęta. Fabuła jest ciekawa, zachęcająca do sprawdzenia gdzie Leoś dotrze, kogo jeszcze pozna oraz czy uda mu się znaleźć szczęście…

To opowieść nie tylko dla chłopców, moje córki także z ciekawością jej słuchały.

Leoś to nieduży traktor, który pracował w...

Czy Wasze dzieci też tak bardzo zafascynowane są pojazdami? U nas wszelkie pojazdy królują każdego dnia. Dużym zainteresowaniem cieszą sie też maszyny rolnicze - w końcu mieszkamy na wsi i chociaż już bardzo rzadko spotykamy traktor to jednak czasami mamy taką przyjemność :)

Dlatego też moich chłopców bardzo ucieszyła nowość od @wydawnictwojednosc - ,,Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście" . Przepiękny picturebook w dużym formacie, który na każdej stronie oczaruje Was urokami życia na wsi...

Nasz bohater - Traktorek Leon mieszka u Państwa Nowaków. Pomaga im w codziennych pracach na gospodarstwie: przygotowuje glebę po uprawy, dostarcza paszę zwierzętom. Czasami jego praca jest bardzo ciężka a Leon czuje się zmęczony i myśli o nieco innym życiu, przeżyciu jakiejś niesamowitej przygody poza gospodarstwem...

Czy nasz bohater znajdzie szczęście poza gospodarstwem u Państwa Nowaków? Zapraszam do lektury tej przepięknie ilustrowanej książeczki...

Wydawca: @wydawnictwojednosc
Wiek: 3-5
Data premiery: 27.01.2023

#jedność #wydawnictwojedność #leon #traktor #traktorekleon #książkidladzieci #rolnictwo #książkiorolnictwie #maszyny #pojazdy #dlachłopca #dladzieci #książeczki #czytambolubię #premiera

Życie na wsi do najłatwiejszych nie należy. Codzienne obowiązki czasem są nazbyt przytłaczające, a ich powtarzalność nużąca, o czym przekonuje się bohater książeczki pt. "Leoś. Mały traktorek znajduje szczęście", którą pragnę Wam dziś pokazać.
Leoś pomaga w gospodarstwie państwa Nowaków. Z zapałem i ogromnym zaangażowaniem wykonuje zlecone prace. Przygotowuje ziemię na zasiew, sieje, nawozi, kosi łąki, pracuje przy żniwach, a kiedy ma chwilę na odpoczynek marzy o przygodach.
Bardzo chciałby poznać nieco inny świat i miejsca tak odmienne od wiejskiego gospodarstwa.
Któregoś dnia wyrusza przed siebie w podróż pełną przygód. Poznaje w niej wiele pojazdów i prac, jakie mają do wykonania. Podejmuje wyzwania rzucane mu pod koła przez los. Jednak cały czas czegoś mu brakuje. Dokąd jego podróż go zaprowadzi? Czy odkryje, co sprawia, że czuje się szczęśliwy?
Ta urocza, pełna pięknych i przyjemnie barwnych ilustracji książeczka jest ukłonem w stronę trudnej wiejskiej pracy. Młodego czytelnika z pewnością zaciekawią licznie przedstawione w niej maszyny rolnicze. Historia Leosia zwraca uwagę, iż każda z tych maszyn jest ważna, potrzebna i ma do wykonania określone zadanie. Ma swoje miejsce.
Ta czytanka znajdzie sporo fanów wśród miłośników pojazdów rolniczych. Nasze serca skradła w całości 😊

• Dziecko
  • Dziecięca biblioteczka