Łowca pedofilów.

Okładka książki Łowca pedofilów. Tomasz Siwiec
Okładka książki Łowca pedofilów.
Tomasz Siwiec Wydawnictwo: Phantom Books Horror horror
50 str. 50 min.
horror
Phantom Books Horror
2023-02-01
2023-02-01
50 min.

Okładka książki Baźnie Aleksandra Bednarska, Adam Ciszewski, Adrian Gawin, Artur Grzelak, Jarosław Klonowski, Aleksandra Knap, Krzysztof Kotlarski, Rafał Łoboda, Kornel Mikołajczyk, Sylwester Nowicki, Michał Pięta, Joanna Pypłacz, Małgorzata Sanchez, Tomasz Siwiec, Krzysztof Szabla, Maciej Szymczak, Aleksandra Woźniak-Marchewka, Alan Żegota
Baźnie Aleksandra Bednarsk...

Krótkie opowiadania z bardzo ciekawym i niespodziewanym zakończeniem. Polecam.

Krótkie opowiadania z bardzo ciekawym i niespodziewanym zakończeniem. Polecam.

+18❗️Historyjka dla fanów horroru ekstremalnego.

Co byście zrobili, gdybyście dostali w swoje ręce pedofila, który skrzywdził Wasze dziecko?

Pewna grupa zajmuje się wyłapywaniem pedofili i przekazuje ich rodzicom ofiar, aby sami wymierzyli sprawiedliwość. I tak pewnego wieczoru pukają do drzwi małżeństwa Górczyńskich, zupełnie nieświadomych faktu, że ich córka jest ofiarą. Czy podejmą wyzwanie? Czy przekroczą tę moralną granicę?

Jest krwawo, brutalnie, sporo tu też różnego rodzaju latających części ciała.
Tomasz Siwiec w swojej najnowszej powieści stawia kilka pytań i skłania do refleksji, co gdyby wszyscy tak na własną rękę sami wymierzali sprawiedliwość?

To świetna gra pozorów i historia, w której nic nie jest takie jak się wydaje. Niezwykłe efektowne zwroty akcji, które na koniec zostawiają czytelnika z otwartą szczęką i głową pełną kłębiących się pytań.

Krótka historyjka, w sam raz na wolną chwilkę do kawy czy przejażdżkę autobusem. Fani horroru ekstremalnego nie będą zawiedzeni.

+18❗️Historyjka dla fanów horroru ekstremalnego.

Każdy rodzic myśli, że jego dziecka nie może spotkać nic złego. Ta książka pokazuje, jak bardzo mylne jest to przekonanie.
Pewnego dnia, w drzwiach rodziców dziewięcioletniej Oli zjawiają się panowie w maskach, nazywający się łowcami pedofilów. Wyjawiają przerażonym opiekunom, że ich córka czatuje w internecie z jakimś zwyrolem, który katuje ją brutalnymi wizjami rzeczy, jakie chciałby jej zrobić, przy okazji grożąc jej śmiercią rodziców, jeśli komukolwiek wspomni o ich korespondencji. Zamaskowani mężczyźni oferują opiekunom dziewczynki możliwość stanięcia oko w oko z pedofilem i wykonania na nim wyroku według swoich zasad, na co rodzice, nie bez obaw, przystają...
Ta krótka historyjka sprawiła, że wyszła ze mnie cała paleta emocji : od strachu, przez radość, aż do ogromnego szoku na koniec. Autor tworzy doskonałe, głębokie w swej prostocie historyjki. Spod warstwy okrucieństwa wybija naprawdę wiele autentyzmu w czynach, jakie człowiek może zgotować drugiemu człowiekowi, bez żadnej przyczyny, bez żadnego powodu. Ot tak, dla zabawy czy zaspokojenia swoich dzikich żądz. I właśnie to jest najbardziej przerażające, że to nie duchy ze starych zamczysk, ufoludki czy inne stwory chcą nam zrobić krzywdę. Potworem zawsze jest drugi człowiek.

Cytat:
W pomieszczeniu panował mrok, ale nie na tyle duży, żeby nie dostrzec, że ręce torturowanego były wkręcone w dwa potężne imadła i zostały zmiażdżone przez stalowe szczęki. Okrwawione i połamane kości sterczały w różnych kierunkach.
- Tomasz Siwiec, Łowca pedofilów

Członkowie OZO specjalizują się w śledzeniu, a następnie zatrzymywaniu pedofili. Tym, co ich wyróżnia, jest konspiracja i poczucie misji. Zwyrodnialcy przekazywani są rodzicom ofiar, którzy zyskują okazję do wymierzenia sprawiedliwości bez udziału policji czy opieszałych sądów.
Wizyta grupy OZO w domu Teresy i Jacka Górczyńskich zwiastuje poważne zmiany w ich szczęśliwym dotąd życiu. Dziewięcioletnia Ola Górczyńska pada ofiarą internetowego zwyrodnialca, snującego na czacie chore wizje ich współżycia. Górczyńscy przyjmują ofertę współpracy, ponieważ zboczeniec kierował groźby pozbawienia życia całej rodziny. OZO umożliwi pozbycie się problemu, choć nie bez komplikacji.
Z powodu objętości, trudno jednoznacznie sklasyfikować opowieść Tomasza Siwca. Stosunkowo krótka forma, zamykająca się w pięćdziesięciu stronach, oddziałuje mocno na emocje. Czytelnikom powinna przypaść do gustu logiczna i zwarta fabuła, rzeczowe dialogi oraz tzw. drugie dno. Na kartach książki doszukiwać się można nawiązań do opisu mąk piekielnych, a także rozważań nad ideą dobra i zła. Autor porusza trudne tematy wykorzystania seksualnego nieletnich, obnaża patologie życia społecznego oraz psychologiczne mechanizmy przemiany niedoszłej ofiary w kata. Duża ilość mocnych, ociekających krwią scen może przyprawić o dreszcze czytelników, którzy nie gustują w horrorze. Zaskakujące zakończenie rzuca nowe światło na wskazówki spisane między wierszami.
Jedyną wpadką jest powtórzenie na początku tekstu. Dowodzący OZO powiela wypowiedź o genezie grupy, co może niektórym przeszkadzać.
Opowieść powinna przypaść do gustu entuzjastom horroru oraz gore. Duszne miejsce kaźni staje się świadkiem wymyślnych tortur, które zastępują proces sądowy. Refleksja nas istotą człowieczeństwa oraz upowszechnieniem pedofilii dopełnia warstwę fabularną.
Kieszonkowe wydanie umożliwia codzienną lekturę chociażby w drodze do pracy. Dla wielbicieli antologii będzie to jednak minusem.

Szczegóły techniczne:
Liczba stron:50
ISBN 978-83-67042-13-0
gatunek: horror

Cytat:
- Tomasz Siwiec, Łowca pedofilów

Krótko, treściwie i na temat odejmuję trzy punkty za to, że autor wyhamował, a potrafi dokopać.

Pan Tomasz przyzwyczaił nas do okropieństw ekstremalnych i chyba nie ma tu żadnej niespodzianki. Tematycznie ślisko - pedofilia jest źle odbierana z definicji ale tu jej praktycznie nie ma. Da się przeczytać, nareszcie tekst książki wyjustowany i jest numeracja stron. Koniec nawet, nawet, miło zaskakuje. Można było jeszcze popracować nad treścią i trochę ją rozbudować. Tyle jedynek, że ja dla odmiany uznam ją za dobrą i dam 6

"W powietrzu wisiał zakrwawiony mężczyzna. Po krótkiej chwili [...] zdali sobię sprawę, że jest on nabity na zwisający z sufitu hak. Stal wchodziła w żebro, a ostra poplamiona krwią końcówka wychodziła tuż pod gardłem. Był nagi i miał zaklejone taśmą usta. Jego ciałem wstrząsały drgawki, kiedy jakaś znajdująca się przy nim para starała się zedrzeć z niego kolejny płat skóry.[...] Dopiero po chwili zauważył, że nogi mężczyzny są ogołocone do kości."

"Kobieta zbliżyła się do wyjącego z bólu pojmanego i jednym ruchem zsunęła mu bokserki. Jej partner skierował pręt między tłuste pośladki zboczeńca, a następnie zaczął go wsuwać do środka."

Zastanawiałeś się czasem co byś zrobił, gdyby w twoim domu pojawiła się grupa zamaskowanych ludzi i zaoferowała ci bezkarną zemstę na oprawcy twojej rodziny? Jakie emocje szalałyby w twojej głowie stojąc przed taką osobą, wiedząc że na moment jesteś Panem jej życia i śmierci? Uniósłbyś się na szczyt swojej moralności? A może rozkoszował bólem podsycanym przez swoje krzywdy?

Nie dam ci odpowiedzi na te pytania, ale mogę pokazać ci pewną perspektywę wysnutą w głowie Tomka Siwca. W jego najnowszym opowiadaniu pt. "Łowca pedofilów" wcielisz się na moment w rodziców, którzy dzięki pomocy pewnej grupy, mogą wymierzyć sprawiedliwość, tam gdzie system jest martwy.

"Łowca pedofilów" jest powieścią o objętości opowiadania i dokładnie tym czym miało od poczatku być, godzinnym szorciakiem, który wywołuje w czytelniku ogrom emocji, epatujący skrajnym okrucieństwem i co najważniejsze szokującym na każdym kroku. Zapewne pojawią się głosy krytykujące objętość historii, ale wiem, że nikt nie odmówi skrajnych emocji jakie wywoływała ta lektura. Szczególnie końcówka skrzywi każdego.

W swojej najnowszej mini powieści/opowiadaniu Siwiec postawił na cholernie ciężki temat, dlatego nie mam wątpliwości, że znaczna część odbije się od "Łowcy pedofilów". Wiadomo, że samo słowo pedofilia to nadal u nas tabu, a i bez tego horror ekstremalny nie jest zbytnio popularny.

Co ciekawe, nie jest to pierwsza taka rzecz Tomka. W swojej wieloletniej działalności w grozie już nie raz piętnował pedofilię i rozprawiał się w ciężki sposób z zwyrolami. Za przykład niech posłużą mi zapomniane już "Ciernie diabelskich grobów."

Tak jeszcze wspomnę, że na Zachodzie autorzy ekstremy nie mają oporów, co do epatowania tematem pedofilii. Kilka z nich się do nas przedostało, a wy zawsze możecie to sobie kiedyś sprawdzić i przeczytać "Dom nieskończoności" McKenzie'a czy "Uwodziciel" Athana.

Objąłem to patronatem medialnym i uważam, że z pewnych względów jest to pozycja godna polecenia, ale nie jestem tak głupi, żeby zachęcać "klasycznych" czytelników do jej lektury. Mogę Was tylko odesłać do lżejszych rzeczy, a w przyszłości zachęcić do powrotu i spróbowania się zmierzyć z większym kalibrem.

Łapcie link do sklepu:

• Horror ekstremalny
  • Autograf/dedykacja
  • Polskie
  • Pożyczone :)
  • Przeczytane, posiadam
  • Chcę

Dodaj cytat z książki Łowca pedofilów.