Percepcja psychiczna: magia mocy pozazmysłowej

Okładka książki Percepcja psychiczna: magia mocy pozazmysłowej Joseph Murphy
Okładka książki Percepcja psychiczna: magia mocy pozazmysłowej
Joseph Murphy Wydawnictwo: Świat Książki ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Świat Książki
2023-02-22
2023-02-22

Tchnie demagogią momentami. Książka jest zbiorem przypadków ludzi ,którym się udało wpłynąć na zmianę swojego życia. Wszystko jest proste na pstryk palcami, wystarczy sobie o tym pomyśleć. Ach żeby to w życiu było takie proste, bylibyśmy tylko szczęśliwi.

Jakieś bajki. Totalnie ta książka do mnie nie przemawia. Krótkie rozdziały szybko się czyta. Niestety tematyka nie dla mnie.

Bardzo fana pozycja, pomimo tego ze nawiązuje do przepisów z biblii ma cudowne przesłanie. Autor opisuje jak działa percepcja psychiczna i jak sami możemy wykreować sobie to o czym myślimy.

Potęga podświadomości zrobiła na mnie duże wrażenie. Ta książka wypadła jednak dużo gorzej. Autor wskazuje kary cielesne jako okazanie miłości dziecku, i jako obowiązkowy element wychowania. W podsumowaniach powtarzany jest cały materiał z rozdziału ze szczegółami - a nie tak jak w potędze podświadomości, z ogólnymi głównymi zagadnieniami - więc dochodzi do zbędnych powtórzeń, w zasadzie wystarczyłoby przeczytać same podsumowania.

"Masz w sobie coś, co nigdy się nie narodziło i nigdy nie umrze. Woda tego nie zmoczy, ogień nie spali, wicher nie zdmuchnie."

Bardzo dawno mnie tu nie było. w grudniu minie dwa lata. Brakowało mi czasu i trochę też motywacji, ale postanowiłam wrócić do Was i do pisania, bo chciałabym opowiedzieć o kolejnej książce - przeczytanej po bardzo długiej przerwie. Też tak macie, że książka „dopada" Was czasem z zaskoczenia? Ja miałam jechać w podróż pociągiem, poszłam do sklepu po coś do picia i ona z półki do mnie wołała. Przeczytałam opis i nie zastanawiając się długo, stwierdziłam, że będzie moja. Czy mój wybór był słuszny?

"Nie możesz na zawsze zatrzymać bliskich przy sobie. Zostali ci wypożyczeni przez Boga i muszą iść dalej. (…). Twoje dzieci nie należą do ciebie. Bóg posyła je do ciebie, ale nie zatrzymują się u ciebie na zawsze. Dziecko, które żyło godzinę albo które urodziło się martwe, nadal żyje i dźwięczy chwalebną nutą w wielkiej symfonii stworzenia."

„Percepcja psychiczna" to książka z zakresu rozwoju duchowego. Jest to tegoroczna pozycja Josepha Murphy'ego, który jest autorem m. in. „Potęgi podświadomości". Bardzo szybko przeczytałam kilka pierwszych rozdziałów, ale potem zniechęciłam się, zaczęło być nudno. Po przerwie dałam tej książce drugą szansę i nie żałuję. Choć od dawna interesuję się psychologią, działaniem mózgu i powstawaniem snów, książka dotycząca mechanizmu działania podświadomości wpadła pierwszy raz w moje ręce. Czy jesteście w stanie uwierzyć w to, że istnieje coś więcej niż jesteśmy w stanie dostrzec naszymi zmysłami? Czy poza racjonalnym myśleniem, jest coś, czemu warto się przyjrzeć? Okazuje się, że tak, zaskakująco duża ilość naszych codziennych zmartwień może zostać rozwiązana właśnie przy pomocy tytułowej podświadomości. Czym jest podświadomość zgodnie z definicją, którą zawiera w sobie ta lektura? Określiłabym ją jako część naszego umysłu podatną na sugestie naszej świadomości i jednocześnie mogącą zdziałać o wiele więcej niż jesteśmy w stanie objąć ludzkim rozumem.

Mniej więcej w połowie lektury stwierdziłam, że nie chcę tego już czytać, bo po postu nie jestem w stanie uwierzyć w to, co autor pisze. Gdy jednak dałam mu drugą szansę i nabrałam nieco dystansu, udało mi się przekonać do tej książki, a nawet uznałam ją za bardzo wartościową i poszerzającą horyzonty. Autor ma bardzo obrazowy styl pisania i podaje mnóstwo ciekawych przykładów na potwierdzenie opisanych przez siebie teorii. Książka ta wbrew pozorom nie jest tylko abstrakcyjną teorią, tematyka podświadomości bowiem dotyka wielu sfer naszego codziennego życia, a znajomość mechanizmu jej działania, pozwala osiągnąć wiele korzyści. Szczególnie zaciekawiła mnie wypowiedź autora w kwestii wychowania dzieci, ale poruszył też inne istotne kwestie, w których świadomość postrzegania pozazmysłowego może nam naprawdę pomóc.

Jeśli choć trochę Was zaciekawiłam, to zachęcam do sięgnięcia po lekturę. Znacznie zmienia sposób patrzenia na wiele rzeczy. Może komuś dzięki niej uda się zajrzeć do swojego wnętrza i wydobyć to, co od zawsze się tego domagało?

Pozytywnie nastraja.

Pozytywnie nastraja.

Książka Johna Murphy'ego to niezwykła pozycja dla osób, które poszukują swojej ścieżki rozwoju duchowego. Autor z pasją opisuje w niej, to że każdy z nas ma w sobie moc, która pozwala nam dostrzegać więcej niż tylko to, co zwykle jest widoczne za pomocą podstawowych zmysłów. Murphy zdecydowanie zachęca czytelników do odkrywania swojego potencjału i eksplorowania nadzwyczajnych umiejętności. W książce znajdziemy wiele sugestii dotyczących kolejnych kroków, które warto podjąć, aby rozwijać swoją duchowość. Autor zwraca uwagę na to, jak ważne jest, aby zwrócić uwagę na swoje przeczucia i korzystać z mocy pozazmysłowej.

John Murphy to znany autor poradników, których tematyka skupia się na rozwijaniu potencjału ludzkiego umysłu i ducha. Jego nowa książka "Percepcja psychiczna: magia mocy pozazmysłowej" kontynuuje ten nurt, przynosząc czytelnikom fascynujący przewodnik po drodze do odkrycia wewnętrznej mocy. Murphy przekonuje, że każdy z nas ma w sobie potencjał, który pozwala na postrzeganie wydarzeń i doświadczeń poza zwykłymi pięcioma zmysłami. W swojej książce zachęca czytelników do odkrywania swojej wewnętrznej mocy, która pozwala na to, aby dostrzegać więcej niż tylko to, co jest widoczne na pierwszy rzut oka.

Czytając tę książkę, naprawdę można poczuć, że otwiera ona oczy na wiele rzeczy. Murphy pisze w sposób bardzo przystępny, dzięki czemu nawet osoby początkujące w dziedzinie rozwoju duchowego będą w stanie zrozumieć jego przesłanie. Książka ta jest wspaniałym przewodnikiem, który może pomóc czytelnikom odkryć i rozwijać swoje duchowe umiejętności. Polecam ją każdemu, kto szuka możliwości na odkrycie swojego potencjału i poszukuje nowych sposobów na rozwój duchowy.

Autor przedstawia w "Percepcji psychicznej" zmieniające się myślenie ludzi o rzeczywistości i mówi o mocach, jakie każdy z nas posiada. Warto podkreślić, że Murphy przestrzega przed nadużywaniem tych mocy, takich jak jasnowidzenie czy umiejętność przepowiadania przyszłości, ponieważ mogą one mieć negatywny wpływ na nasze życie. Książka ta skupia się na sposobach, w jaki możemy zmienić naszą percepcję rzeczywistości, a także na tym, jak wykorzystać nasze umiejętności psychiczne w pozytywny sposób.

• Nieprzeczytane 2023
  • Kupione 2024
  • Do kupienia
  • Audio🎧
  • Legimi audio

Dodaj cytat z książki Percepcja psychiczna: magia mocy pozazmysłowej