Lato złamanych zasad

Lekka i przyjemna lektura

Lekka i przyjemna lektura

Uwielbiam, lekka książka na lato o

Uwielbiam, lekka książka na lato o

Bardzo chciałam polubić tę książkę, głównie dlatego, że miała być inspirowana twórczością Taylor Swift, więc jako swiftie nie mogłam przejść obok niej obojętnie.

Meredith odcina się od dawnych przyjaciół po tragicznej śmierci swojej siostry, a jedyne oparcie znajduje w swoim chłopaku Benie. Ślub kuzynki jest dla niej szansą na ponowne spotkanie z bliskimi i odnowienie dawnych przyjaźni. A może też na znalezienie miłości, która była jej pisana?

Mimo że ʟᴀᴛᴏ ᴢᴌᴀᴍᴀɴʏᴄʜ ᴢᴀꜱᴀᴅ porusza ważne tematy, to mam wrażenie iż robi to powierzchownie, bez większych emocji i zgłębienia tematu. Romans będący główną osią fabuły również jest mało wiarygodny - rozwija się niemal natychmiast, tuż po zakończeniu przez bohaterkę wieloletniego związku. Zupełnie nie czułam chemii między bohaterami, a co za tym idzie czytałam o ich relacji bez większego zainteresowania. Niestety cała książka jest dla mnie dość płaska i nudna, fabularnie niczym mnie do siebie nie przekonała.

Nawiązania do Taylor Swift? Poza tym, że jest kilka razy wspomniana w treści, a kuzynka Mer jest swiftie, ciężko je znaleźć. No może jeszcze fakt, że jeden z bohaterów ma na imię (hey) Stephen, ale to według mnie wciąż za mało by właśnie na tym opierać cały marketing.

Liczyłam na przyjemną wakacyjną książkę z wątkiem romantycznym i może jakimś głębszym przesłaniem, ale niestety spotkało mnie rozczarowanko. Nie jest to najgorsza książka, jaką czytałam i może dla kogoś rzeczywiście sprawdzi się jako wakacyjna lektura, ale ja się przy niej nudziłam i wielokrotnie miałam okazję odłożyć przed skończeniem.

Czytając te książkę słyszałam szumiące fale czy ciepło piasku na plaży. I bynajmniej nie jest to związane z moimi zaburzeniami! :)
Nawet zdarzyło mi się momentami wzruszyć.
Muszę jednak przyznać, że romans między głównymi bohaterami wydaję mi się zbyt pośpieszny i wręcz niedojrzały. Trochę brakowało mi napięcia związanego z stopniowym rozkwitem miłości i uczucia.
Fajnie wymyślona gra w "zabójcę" , od początku zżerała mnie ciekawość kto wygra. :)

Nawet zdarzyło mi się momentami wzruszyć.
Fajnie...

wydaje mi się, że trzy czy cztery wzmianki o Taylor to trochę za mało by umieszczać informację o tym, że jest to 'książka inspirowana twórczością TS'

,,Lato złamanych zasad'' trochę na mnie czekało, ale to z prostego powodu - nigdzie tej książki nie ma! Ani na Legimi czy Empikgo. Końcowo musiałam się zaopatrzyć w papierowy egzemplarz i niestety teraz tego żałuję.
Zacznijmy mimo to od pozytywnych aspektów książki.
Co mnie urzekło:
-Letni vibe i wyspa, której mapka również znajduje się w książce. Była to naprawdę piękna sceneria.
-Poruszenie trudnej tematyki jaką jest śmierć bliskiego członka rodziny.
Czego nie polubiłam:
-Ramy czasowe. Tydzień to zdecydowanie za mało by przedstawić wielką historię miłosną. Zwyczajnie nie jest wiarygodna.
-Tempo rozwoju relacji Stephena (aka Wit) i Meredith. Poznają się w niedzielę, w poniedziałek ona jak gdyby nigdy nic zasypia w łóżku obcego typa. Wtorek już się całują, a w środę well...idą na całość.
-Rodzice Meredith kompletnie mają wywalone na córkę i na to, że cała rodzina prędko dowiaduje się, że sypia u obcego chłopaka.
-Mer dopiero co rozstała się z Benem, z którym była aż 4 lata i dosłownie po chwili rzuca się już w nową relację. Gdzie jakieś przepracowanie rozstania?
-Graz w ,,Zabójcę'' końcowo wydaje mi się mocno infantylna. Czułam się jakbym oglądała zabawę dużych dzieci z pistolecikami na wodę.
-Zakończenie jest nijakie.
-Ach i wisienką na torcie głupot tej książki jest s@ks na plaży, gdzie w sumie każdy gość weselny mógłby ich nakryć.
W sumie nie wiem kto jest odbiorcą tej książki, bo wartości, które Mer przekazuje są bardzo wątpliwe.
Ocena:3/10.
Gdyby nie urok wyspy ocena byłaby jeszcze niższa. Meredith mnie bardzo irytowała, a jej "wielki" romans nie wywołał we mnie kompletnie żadnych pozytywnych uczuć. Fani Taylor Swift też tutaj nic dla siebie nie znajdą. Ładna okładka i tyle...

Zacznijmy mimo to od pozytywnych aspektów książki.
Co mnie urzekło:

Chcesz poczuć lato?
To jest idealna książka na przyciągnięcie letnich wspomnień.
Lekka i przyjemna książka na jeden dzień. Dość komfortowa i czasami zabawna relacja głównych bohaterów.

Chcesz poczuć lato?
To jest idealna książka na przyciągnięcie letnich wspomnień.

Cudownie ogrzać się w cieple tej rodzinnej historii miłosnej!

Cudownie ogrzać się w cieple tej rodzinnej historii miłosnej!

Niesamowicie przyjemny romans! Brak żenujących scen i toksycznych mężczyzn, świetny klimat lata a do tego gra w zabójcę, która urozmaica całą akcje 💕 Na 100% sięgnę po kolejną książkę od Walther

Jest to książka z wspaniałym klimatem wakacji dzięki niej czujemy się podczas naszych wymarzonych wakacji pełnych słońca, za to treść tej książki jest raczej przeciętna pod koniec dosyć nudna. Nawiązania do Taylor Swift są dla mnie wszystkim w tej książce ponieważ jestem jej ogromną fanką i ta pozycja jest idealna dla fanów Taylor Swift i te wszystkie delikatne informacje związane z Taylor naprawdę mnie cieszyły i zachęcały do czytania tej książki. Polecam ją przeczytać gdy koniecznie potrzebujemy trochę słońca w naszym życiu.

• Do kupienia
  • Przeczytane w 2023