Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc

Okładka książki Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc
Emily Winfield Martin Wydawnictwo: Mamania opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Dream Animals: A Bedtime Journe.
Mamania
2023-04-12
2023-04-12
40 min.
Zofia Raczek
sen na dobranoc zwierzęta oniryczna zasypianie

Okładka książki Wzorowe Jajo Jory John, Pete Oswald
Wzorowe Jajo Jory John, Pete Osw...
Okładka książki Wrr Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Wrr Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami Lydia Corry, Natasha Farrant
Dziewczynka, k... Lydia Corry, Natash...

Przepięknie ilustrowana książka:)))
Świetnie sprawdzi się w roli czytanki na dobranoc, gdyż przenosi małego Czytelnika do magicznego świata snów.
Polecam!!!

Przepięknie ilustrowana książka:)))
Polecam!!!

Łagodna, delikatna, taka do przeczytania szeptem w przytłumionym świetle, tuż przed snem. "Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc" to książeczka, która pokazuje maluchom magię snów, a przez to oswaja noc, uruchamia wyobraźnię i pozwala się wyciszyć.

Zwierzęta przecież towarzyszą nocy odkąd tylko zajdzie słońce – na niebie można zobaczyć konstelację sowy, delfina czy wiewiórki. One mogą zabrać malucha w świat pełen magii, gdy tylko zamknie oczy. Może z lisem wyruszyć do elfiej kryjówki, z rudzikiem polecieć ponad drzewami, a z tygrysem pobiec na przedstawienie. Te pozornie niebezpieczne, obce zwierzęta stają się przewodnikami i opiekunami podczas zachwycających podróży.

To książeczka, która urzeka wspaniałymi, niepowtarzalnymi ilustracjami. Ich autorka z dbałością o detale oddaje atmosferę historyjek – jest magicznie, nieco sennie, ale i przyjaźnie. Tekstu jest niewiele, ale dzięki ilustracjom książkę można za każdym razem czytać inaczej, na nowo.

Moje dzieci nie mają w swojej biblioteczce piękniejszej książeczki od tej. To książka dla najmłodszych, ale jako “usypianka” sprawdzi się także wśród starszaków.

Tytuł: "Wyśnione zwierzęta"
Autor: Emily Winfield Martin
Data premiery: 12.04.2023r.
Wydawnictwo: Mamania

Pamiętacie swoje sny?
Jaki z nich był najbardziej straszny/śmieszny/absurdalny?
"Wyśnione zwierzęta" to piękna książeczka. Ilustracje są wprost niesamowite! Ta książka aż prosi się o to by przytulić swojego malucha, okryć go kocykiem i ją przeczytać. Zwierzątka wymienione w bajeczce zabiorą Wasze pociechy w różne miejsca np. na radosne ucztowanie do misia w lesie, do elfiej kryjówki a może na herbatkę do podwodnego świata syren?
Czytałam ją już trzy razy i nadal nie mam dosyć 😁
Zresztą Piotrusiowi też bardzo się podoba. Wskazuje zwierzątka paluszkiem :)
Jeżeli nie macie pomysłu na prezent dla jakiegoś malucha w rodzinie to myślę, że to jest pozycja z której ucieszy się każde małe dziecko 💚
Polecam!

Tytuł: "Wyśnione zwierzęta"
Autor: Emily Winfield Martin
Data premiery: 12.04.2023r.
Wydawnictwo: Mamania

Pamiętacie swoje sny?
Jaki z nich był najbardziej straszny/śmieszny/absurdalny?

Autorka książek „Kiedy na Ciebie patrzę” oraz „Śnieżyczka i Róża” Emily Winfield Martin zabiera tym razem młodych czytelników i miłośników zabaw z książkami w magiczną podróż w towarzystwie różnych zwierząt. 🐻 Trzeba przyznać, że ilustracje są naprawdę piękne i w bajkowym stylu zabierają dzieci do krainy wyobraźni. Tekst książki jest napisany dość prostym językiem, który powinien być zrozumiały dla młodszych dzieci. Fabuła przedstawia dzieci, które spędzają czas w towarzystwie zwierząt. Znajdujemy tutaj różne gatunki, które są przyjaźnie nastawione do ludzi - lisa, zająca, niedźwiedzia, tygrysa. Nie brakuje także elfów czy syren. 🧚 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/04/wysnione-zwierzeta-podroz-na-dobranoc.html

Przepadliśmy w grafice tej książki, jest pełna magii i uroku, a historia jest idealna na wspólne wieczory, gdy po całym dniu chcemy poprzytulać się z naszymi pociechami, ukoić i wyciszyć się przed zaśnięciem.

W bajecznym świecie zobaczymy elfy i inne niesamowite stworzenia, którym Leoś przyglądał się z wypiekami na twarzy.
“Dzięki nim marzyciel każdy
trafi dziś w objęcia snu.”
Senne marzenia zostały przedstawione w niesamowitej odsłonie, co pozwoli pomarzyć, a na pewno też chętnie zasnąć, aby sprawdzić, czy przyśni się ta sama magia, którą widzimy na stronach tego wydania. To przepiękny sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni i kreatywności oraz zalążek niekończących się rozmów.

10/10

@trilingualmotherhood

“Dzięki nim marzyciel każdy
trafi dziś w objęcia...

To książka, która urzekła mnie swoimi cudownymi ilustracjami !
"Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc" Emily Winfield Martin

Muszę przyznać, że dawno nie widziałam tak cudownych ilustracji ! wyglądają niczym obrazy malowane na płótnie. Są delikatne, barwne wprost bajeczne . Okładka ma również bardzo ciekawą w dotyku fakturę. Tekst jest dosyć krótki napisany w formie rymowanki.

Przed snem przeniesiemy się wraz z naszymi maluchami w magiczną podróż do głębin oceanu na herbatkę z syrenami, wyruszamy w podróż z liskiem do kryjówki elfów, wpadniemy również do misia na smaczną ucztę, a tygrys zawiezie nas na występ do cyrku . Wraz z księżycem i gwiazdkami malucha otuli słodki sen .

Ta przepiękna książka oczaruje każdego swoimi cudownymi ilustracjami ! To idealna pozycja do czytania przed snem 🙂

To książka, która urzekła mnie swoimi cudownymi ilustracjami !
"Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc" Emily Winfield Martin

Pozwólcie się ukołysać do snu razem z przepięknym picturbookiem Emily Winfield Martin, gdzie w senne marzenia można tchnąć życie. Utulą Was magiczne ilustracje prowadząc przez niezwykle krainy w towarzystwie wyśnionych zwierząt.

Można się w nie wtulić w ciepłe futerko i dać się ponieść w leśne gęstwiny, gdzie mrok nie jest straszny, a elfy ucieszą się na Wasz widok. Albo wzlecieć wysoko na skrzydłach ptaka, lub zanurkować w morskie głębinny z narwalem, wprost na podwieczorek z syrenkami.

Tak cudownie jest dać się ponieść sennym marzeniom, gdzie wszystko jest możliwe. Gdzie spełniają się marzenia i radości nie ma końca. Gdzie gwiazdy migoczą na niebie, a księżyc mruga sennie jednym okiem.

Ta urokliwa historia to wspaniałe dopełnienie wieczornego rytuału. Kojące ilustracje wprowadzają w odpowiedni nastrój, otwierając bramę do krainy snu.

Ten zachwycający picturbook to książka idealna na dobranoc. Delikatny tekst, którego nie ma wiele, a subtelnie czytany będzie ukoi dziecięce serduszka.

Książka posiada stronę, na której można wpisać do kogo należy, co będzie też piękna pamiątką z dzieciństwa.

Przepiękna, klimatyczna nowość Wydawnictwa Mamania. Idealna do bliskiego czytania przed snem. Jej autorką jest Emily Winfield Martin, którą możecie kojarzyć z bestsellerowego „Kiedy na Ciebie patrzę”.

Delikatna jak piórko, rytmiczna jak kołysanka. Z ilustracjami, które zapierają dech w piersiach. Zachęca dziecko do wtulenia się w ukochaną przytulankę i przymknięcia oczek, bo oto nadszedł czas na wieczorną magię. Magię, która sprawi, że pluszowy miś zaniesie malucha na spotkanie ze swoimi przyjaciółmi. A rudy lisek pokaże swojej dziewczynce miejsce spotkań elfów. Rudzik z karuzeli nad łóżkiem pomoże wznieść się w powietrze, a mięciutki narwal popłynie z dzieckiem w morskie głębiny. W niezwykłą podróż zabierze nas tygrysek i ćma, która delikatnie oświetla pokój. A każda ta podróż prowadzi w jedno miejsce… Do krainy snów .

Jeśli szukacie ciepłej, magicznej, przepięknie zilustrowanej książki do czytania maluszkowi przed snem, gorąco polecam!

Coraz częściej zaskakuje mnie dobór słów autorów w publikacjach dla dzieci.
Jak to jest, że mniej znaczy więcej?🤍

Dziś przyszła pora na dotknięcie duszy małego czytelnika przy pomocy malowniczych ilustracji komponujących się w idealną całość z oszczędnym tekstem, zostawiającym pole do refleksji.

Czy widzieliście ostatnio naprawdę przepiękną książkę?
Jeśli nie, to pora zanurzyć się w wyjątkową historię prosto spod troskliwych skrzydeł @wydawnictwomamania o wdziecznym tytule: "Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc" autorstwa Emily Winfield-Martin. To nie pierwsza jej publikacja która dosłownie potrafi "wyrwać z butów ".🥰
Jeśli jesteś zainteresowany, czego się spodziewać to pora wziąć gleboki wdech i zerknąć na kolejne klatki mojej prezentacji . Każda kolejna strona wprawia w niesamowity nastrój.

Tutaj senne marzenia to rzeczywistość. Realia ustępują miejsca bezkresnej wyobraźni i zapraszają w niezmącony świat przyjaźni między dzieckiem a naturą.

Za sprawą poetyckiej opowieści o sennej krainie autorka tworzy kapitalne wprowadzenie dziecka do snu, w którym możliwe jest wszystko! Obcowanie z naturą jest przyjemnością, zwierzęta są czułymi przewodnikami małych marzycieli a ciałka dzieci niesione na ich plecach przez magiczny świat są lekkie i pozwalają się ponieść dalej, niż w rzeczywistym życiu.
Świat pełen elfów, czarów?
Tutaj wszystko jest możliwe.

Ksiazka jest doskonale wyciszającym narzędziem, które można z powodzeniem traktować jako dobranockę. Minimalistyczna treść i subtelność obrazu okazała się tutaj doskonałym połączeniem.

Coraz częściej zaskakuje mnie dobór słów autorów w publikacjach dla dzieci.
Jak to jest, że mniej znaczy więcej?🤍

Czy widzieliście ostatnio naprawdę przepiękną książkę?
Jeśli nie, to pora...

Jak powinna wyglądać idealna książka do snu? Każdy z nas z pewnością nosi w sobie takie wyobrażenie i potrafi dokładnie opisać co chciałby w takiej lekturze zobaczyć. Ja także mam własną wizję i tak się składa, że właśnie została ona urzeczywistniona.

"Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc" jest jak spełnione marzenie ❤️ To piękna, oniryczna podróż do krainy snu. Pisana wierszem, oszczędna w słowach - strona po stronie, zdanie po zdaniu jakby wkłada nas niespiesznie w objęcia snu.

Prezentuje dziecięce wyobrażenia o dzikich zwierzętach, w przyjaznym wydaniu, które pełnią rolę opiekunów i przewodników. Zabierają swoich dziecięcych podopiecznych do krainy marzeń sennych, w której mogą oni spełniać swoje najskrytsze marzenia. Dla wyobraźni bowiem wszystko jest możliwe! Mogą fruwać nad drzewami, dosiąść tygrysa czy wypić herbatkę z syrenami.

To naprawdę urocza, cudnie ilustrowana książka, utrzymana w spokojnej, wyciszającej konwencji. Jej wyraźny przekaz podświadomie skłania osobę czytającą do zwolnienia tempa, obniżenia tonu głosu, spokojnego przyglądania się grafikom.

Z pewnością zapewni wiele radości, ciepła i bliskości w niejednej dziecięcej sypialni ❤️

• Biblioteka
  • Dla szkrabów