Wegańskie smarowidła na domowym pieczywie

Okładka książki Wegańskie smarowidła na domowym pieczywie Iwona Orzechowska-Zeidler
Okładka książki Wegańskie smarowidła na domowym pieczywie
Iwona Orzechowska-Zeidler Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Wydawnictwo SBM
2023-02-14
2023-02-14
wegańskie kulinaria przepisy

Dziś chciałabym Wam zaprezentować książkę „Wegańskie smarowidła”, autorstwa Iwony Orzechowskiej-Zeidler wydanej przez wydawnictwo SBM
Nie jestem weganką, ani wegetarianką, chociaż nie wykluczam tego w przyszłości, dlatego ostatnio coraz częściej sięgam po takie inspirujące pozycje. Ta skusiła mnie ponieważ jestem typem kanapkowca. Bardzo lubię kanapki i najadam się nimi, a ich szykowanie szczególnie o poranku jest dla mnie najszybszą wersją śniadania. W dodatku przez większość życia byłam nauczona, że kanapka może być dobra i wartościowa tylko z wędliną. W tej książce pomysłów na smarowidła nie brakuje, są niebanalne, a jednocześnie dosyć proste w wykonaniu. Większość przepisów skomponowana jest z prostych, ale pożywnych składników. Spodziewajcie się kompozycji smakowych z użyciem między innymi różnych odmian fasoli, ciecierzycy, bakłażana, papryki, suszonych pomidorów, awocado, pieczarek, dyni, soczewicy, marchewki i innych. Większość książki poświęcona jest smarowidłom wegańskim, jednak pod koniec znajdziemy też kilka ciekawych przepisów dla osób, które nie wykluczają w swojej diecie produktów mlecznych i jajek. Ostatni rozdział poświęcony jest oryginalnym, zdrowy domowym chlebom, żeby było z czym jeść przygotowane smarowidła. U mnie ta książka od kilku dni leży na wierzchu, bo ciągle do niej zaglądam i myślę co by tu sobie dobrego do chlebka ukręcić. Zrobiłam już z tego guacamole a także dwa smarowidła z białej fasoli. Pierwsza to pasta z fasoli, czarnych oliwek z dodatkiem płatków chili oraz to co mnie najbardziej kulinarnie zadowoliło wege smalczyk z porem. Jadłam z nim kanapki przez trzy dni. W najbliższym czasie planuję pastę z pieczonych warzyw, prowansalską pastę z białej fasoli, pastę z soczewicy z suszonymi pomidorami a także wege pasztet grzybowy. Bardzo lubię książki kulinarne, w których wszystkie przepisy są uzupełnione zdjęciami. I tu tak właśnie jest. Książka jest w pięknej twardej oprawie, a w środku kolorowo, apetycznie. Warto ją mieć i z niej korzystać.

• Przepisy
  • Mam
  • Jedzonko

Dodaj cytat z książki Wegańskie smarowidła na domowym pieczywie