Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.

Okładka książki Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m. Marek Marcinowski
Okładka książki Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.
Marek Marcinowski Wydawnictwo: Anatta Seria: Podróże Julki i Krzysia literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Podróże Julki i Krzysia
Anatta
2023-07-31
2023-07-31
32 min.
góry Korona Gór Polski Tatry Beskidy Bieszczady

Kolejna część przygód Julki i Krzysia. Bohaterowie książki odkrywają Koronę Gór Polski, a przy okazji uczą się, jak zachować się na szlaku. Bajka niesie ze sobą wartości edukacyjne i promuje lokalną turystykę.

Podróże Julki i Krzysia doczekały się trzeciej części, drugiej o górach. Tym razem czeka nas Korona Gór Polski - Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.
14 szczytów, które możemy zdobywać razem z maszymi dziećmi. Opisane szczyty pomoże nam zdobyć rodzeństwo - Julka i Krzyś. Każdy to osobna strona, osobna historia. Historyjki są krótkie, dzieciaki same sobie poradzą z czytaniem, nie zdążą się zniechęcić 😉. A do tego książka pobudza wyobraźnię, i zachęca do zwiedzania. Pisana jest na prawdę przystępnym językiem, praktycznie nic nie musiałam tłumaczyć i dopowiadać moim dzieciom.
Muszę wspomnieć też o fajnych ilustracjach👍.
Na końcu książeczki jest quiz, z rozwiązaniem którego nikt nie powinien mieć kłopotów (po przeczytaniu całości). Np czy wiecie, czym są powodowane kwaśne deszcze lub jaką nazwę nosi najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego? Ja wiem, czytałam książkę 🤪
Na końcu książki jak w poprzednich częściach jest miejsce na przybicie pieczątki i wpisanie daty zdobycia danego szczytu.
Przy okazji mogę się pochwalić, że poprzednią część książki- szczyty poniżej 1000 m n.p.m. zabraliśmy na rodzinną wycieczkę, Łysica zdobyta, pieczątka wbita 😁
Jedyny zarzut jaki mogę podać, to za mało informacji praktycznych, jak najlepiej dotrzeć w dane miejsce...

Lubicie chodzić po górach🏔️ i zdobywać szczyty🏔️? Mam doskonałą książeczkę o tej właśnie tematyce. Zarówno dla małych jak i dużych. Przede wszystkim, możecie dowiedzieć się wielu ciekawych informacji i spędzić rodzinnie czas ;) Zaciekawieni? To zapraszam na moją opinię ;)

To już drugi tom cyklu przygód Julki i Krzysia. Tym razem, nasi bohaterowie wspólnie z rodzicami postanawiają zdobyć polskie szczyty 🏔️ liczące powyżej 1000 m n.p.m. I tak udają się między innymi na Orlicę, Turbacz, Śnieżnik czy Rysy. Każda z tych wypraw, niesie ze sobą niesamowite przygody. Ponadto, za każdym razem, dzieci dowiadują się czegoś nowego i mogą zobaczyć wiele niespotykanych dotąd gatunków roślin i zwierząt. A wiecie, co jest najfajniejsze? Że po zdobyciu każdego ze szczytów 🏔️, wbijają pieczątki z miejsc, w których byli. Dzięki niemu, gdy zdobędą komplet stempelków, będą mogli odebrać odznakę, która potwierdza ich dokonania. Jesteście ciekawi, jakie jeszcze szczyty🏔️ zdobyli nasi mali podróżnicy? Chcecie poznać ich przygody? Czy macie ochotę na dobrą zabawę? Jeśli na powyższe pytania odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, że ta lektura będzie dla Waszych pociech i dla Was bardzo interesująca ! 😃

Autor jak zwykle, w swoich książkach dla dzieci postawił na zabawę, aktywne spędzanie czasu, przyjemności a także naukę. Z książeczki dowiadujemy się, jakie mamy szczyty 🏔️ liczące ponad 1000 m n.p.m. na terenie naszego kraju. W jaki sposób należy się poprawnie przygotować, by móc wyruszyć w góry.🏔️ Oraz co możemy spotkać w poszczególnych miejscach. Ponadto Autor zwraca też uwagę na nasze zdrowie. Jeżeli nie czujemy się pewnie by wejść na dany szczyt, lepiej jest zdecydowanie zawrócić. I za jakiś czas spróbować ponownie się na niego wdrapać. Nie należy narażać naszego zdrowia, bo mamy je tylko jedno i należy o nie odpowiednio dbać.

Bardzo podoba mi się pomysł, że na końcu publikacji znajdziemy miejsce na nasze pieczątki. Jeśli jesteście miłośnikami gór🏔️, to wspólnie z waszymi pociechami możecie zdobywać górskie szczyty🏔️. A gdy wam się to uda, odpowiednio go podstemplujecie. Uważam to za świetną zabawę a przy tym motywację do wspinania się ;) Na końcu książeczki, znajdziemy również quiz, w który możemy się bawić na naszymi pociechami po przeczytaniu lektury. Po nim będzie doskonale wiadomo, czy nasze dzieci, słuchały z uwagą tego, co im czytaliśmy. Jest to świetne utrwalanie wiedzy i na pewno nie raz, będzie można z tej pozycji skorzystać.

Cenie bardzo książki Autora dla dzieci, gdyż zawiera w nich wszystko to, co lubię. Jest czas zarówno na zabawę jak i na naukę. Są kreatywne zajęcia do wspólnego wykonywania razem z dziećmi. Całości dopełniają pięknie wykonane ilustracje. Każda z historii jest zawsze wartościowa i dopracowana w najmniejszym szczególe. Ponadto uczę się z nich również ja. W prosty i przystępny sposób poszerzam swoją wiedzę na temat polskich gór🏔️ i mam co raz więcej pomysłów, gdzie jeszcze mogę pojechać ;) Z niecierpliwością oczekuję kolejnych książek Pana Marka, bo jestem ogromnie ciekawa, gdzie tym razem się przeniesiemy ;) Jako, że mieszkam nad morzem, marzy mi się książeczka o latarniach morskich... Kto wie 😁 Póki co, ogromnie Was zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę o szczytach polskich🏔️ liczących ponad 1000 m. Myślę, że świetnie spędzicie z niay czas i tak jak ja, dowiecie się wielu ciekawych rzeczy ;) Polecam Wam gorąco i bardzo dziękuję Autorowi za zaufanie i za możliwość patronowania tak wartościowej pozycji. ;) Z czystym sumieniem przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów 😃🏔️

Wspólnie z Julką, Krzysiem i ich rodzicami wybieramy się ponownie w górskie wędrówki, aby zdobyć resztę szczytów należących do Korony Gór Polski. Weekendowe wyjazdy bardzo cieszą naszych małych podróżników, bo nie dość, że są w ważnym celu, to pozwalają im poznać naturę odwiedzanych miejsc oraz żyjące tam zwierzęta. Dodatkowo pozwalają zadbać o kondycję fizyczną.

„- Wracam – orzekł tata. – Chęć zdobycia szczytu nie może przeważyć nad zdrowym rozsądkiem. Jeśli nasze organizmy mówią, że nie czas na dalszą wspinaczkę, to musimy ich słuchać. Trzeba wiedzieć, kiedy odpuścić. Słuchanie swojego ciała jest bardzo ważne.”

Marek Marcinowski znany jest z tego, że pisze mądre i uczące odpowiedzialności bajki dla dzieci. Dzięki tej pozycji młodzieńcy uczą się poznawać miejsca, które odgrywają w Polsce znaczącą rolę. Pokazują również, że wyprawa w góry to nie przysłowiowa bułka z masłem, gdyż, aby wybrać się w takie miejsce trzeba się najpierw do tego odpowiednio przygotować. Odpowiednie buty, ubranie na każdą możliwą pogodę, która może zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie oraz prowiant to podstawa. Dodatkowo wyprawy w góry mogą wiązać się ze spotkaniem po drodze różnej zwierzyny, czasem dla nas niebezpiecznej. Ważne jest zatem, aby dzieci miały wiedzę, jak w danym momencie mają się zachować. A pozycja naszego autora właśnie to im gwarantuje.

„- Góry nigdy mi się nie znudzą. Czuję się tu niesamowicie – powiedziała Julka.
- To prawda. Jest w nich coś magicznego, co sprawia, że chce się w nie wracać – dodał Krzyś.”

Wspólnie z Julką i Krzysiem zdobędziemy takie szczyty jak: Wielka Sowa, Wysoka, Orlica, Rudawiec, Wysoka Kopa, Mogielnica, Skrzyczne, Radziejowa, Turbacz, Tarnica, Śnieżnik, Śnieżka, Babia Góra oraz Rysy. Dowiemy się, który szczyt nazywano niegdyś Międzywierchem, czym są powodowane kwaśne deszcze czy też jakie zwierzęta napotkali nasi bohaterowie po drodze. Dodatkowo to wszystko ubarwią nam ilustracje wykonane przez Martynę Nejman.

Marek Marcinowski zadbał również o to, aby nasze pociechy po przeczytaniu tej pozycji, mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat przeczytanego tekstu w quizie znajdującym się na końcu. Są tam również pomysły na wspólne spędzenie czasu.

„- Okazji będzie jeszcze wiele. Czasem lepiej zrobić w porę krok w tył i mieć przed sobą jeszcze tysiące wypraw w góry, niż głupio zaryzykować i nie mieć już takiej szansy. Życie ma się tylko jedno. Musimy je cenić.”

"Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m." to kolejna ciekawa, inspirująca i ucząca pozycja w dorobku autora, która naszym młodym czytelnikom zapewni zdobycie interesującej wiedzy na temat gór i związanych z nimi wędrówek. Gorąco polecam!

„- Wracam...

Kochane moje Moliki te młodsze i te troszkę starsze, Pan Marek, autor nie tylko książek dla dorosłych, ale przede wszystkim twórca niesamowicie kolorowych i świetnych książeczek dla dzieci, powraca z przygodami lubianych dzieci — Julki i Krzysia.
Sympatyczne rodzeństwo, które tym razem za cel swoich pieszych wycieczek obrało Koronę Gór Polski i tu uwaga — znajdujących się powyżej jednego kilometra nad poziomem morza.
Młodzi bohaterowie po niezapomnianych przygodach na poprzednich górskich szlakach nie mogli się doczekać, kiedy znów uda im się wybrać na kolejną interesującą wyprawę. Po wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu i sprawdzeniu warunków atmosferycznych wyruszamy wraz z nimi i ich rodzicami w cudowną przygodę. Ponownie ma tu miejsce to, co już urzekło mnie w poprzedniej części, a mianowicie bardzo podobają mi się, przedstawieni rodzicie i ich rola, bo to oni kierują tym nietypowym przedsięwzięciem, okazują prawdziwe wsparcie, a na dodatek to właśnie oni są przewodnikami, którzy przekazują wszystkie najważniejsze informacje i wyjątkowe ciekawostki Dodatkowo udowadniają, że aktywność fizyczna i wspólnie spędzany czas też może być ekstra i to bez kolorowej i wszechobecnej elektroniki, która coraz bardziej nas otacza, a zwłaszcza tych najmłodszych. Młodzi czytelnicy dowiadują się również, że góry i otaczająca ich przyroda jest nie tylko piękna, ale może być niebezpieczna bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania, że należy zawsze wsłuchiwać się w swój organizm i mierzyć swoje siły względem swoich zamiarów. Autor w delikatny sposób ostrzega przed możliwymi zagrożeniami, które mogą się zdarzyć podczas podobnych wypadów oraz że czasami warto odpuścić, aby później w pełni wszystko wykorzystać. Oczywiście wszystko to znajdziemy w pięknie ilustrowanej i kolorowej książeczce, którą moje dzieci bardzo polubiły." Korona Gór Polski" to kolejna fantastyczna książka dla dzieci (i nie tylko 🙂 ),która w fajny i barwny sposób przemyca ogrom przydatnych i ciekawych informacji. Dołączone na końcu urozmaicenia dodatkowo jeszcze ją wzbogacają i są fantastyczną wskazówką do wspólnego spędzania czasu. Szczerze i gorąco polecam.

Zaplanowanie i odbycie wypraw ,aby zdobyć Koronę Gór Polski wymaga odpowiedniego przygotowania, pozwala zdobyć sporo turystycznego doświadczenia i jest znakomitym sposobem na aktywne spędzanie czasu.

" Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000m n.p.m." Marek Marcinowski to kolejna okazja odwiedzenia kolejnych szczytów .Autor zachęca nas do aktywności fizycznej, ale też pozwola bliżej poznać dane miejsca, ich specyficzny klimat, faunę, florę ,lokalną kulturę, czy – nieraz niezwykle skomplikowaną i niejednoznaczną historię. Przy okazji można spotkać i poznać ludzi dzielących tę samą pasję i nabierać sporo turystycznego doświadczenia.

Książka jest przepięknie ilustrowana, a sposób przekazania dostarczy młodym czytelnikom wielu emocji. Osobiście po lekturze wybrałabym się na górskie szlaki. Książka pobudza dziecięcą wyobraźnię, poszerza wiedzę i mam nadzieję zainspiruje Was do górskich wędrówek. Ja dzięki Autorowi zwiedzam Zamki Polski Południowej,ale już wiem co będzie naszym kolejnym celem . Już sprawdzamy z dzieciaki jak zapisać się do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski .

Z calego serca polecam Wam obydwie części cyklu Korona Gór Polski . Pamiętajcie że poza przygotowaniem się do samej wyprawy, wybraniem i spakowaniem sprzętu, trzeba zaplanować dojazd i nierzadko nocleg. Organizacyjnie to całkiem spore przedsięwzięcie, więc nie ma się co dziwić, że wielu Zdobywców Korony Gór Polski potrzebowało na całość kilku lat. Mam nadzieję że książka zaszcepi w Was chęć poznania wszystkich szczytów górskich i przekona Was do górskich wędrówek.

Marek Marcinowski jest pisarzem wszechstronnym. Zapoznając się z dorobkiem twórczym autora, znajdziemy w nim zarówno powieści dla dorosłych czytelników, które sama z przyjemnością czytam, jak i dla dzieci, które wzbogacają biblioteczkę moich siostrzeńców. I to właśnie na tej drugiej odsłonie talentu twórczego Marka skupimy się dzisiaj.
Jestem ciocią trzyletniego Jasia i ośmioletniego Karolka. Jako że na bieżąco śledzę rynek wydawniczy, to na mnie w mojej rodzinie spoczywa bardzo przyjemny obowiązek selekcjonowania i wyboru najciekawszych oraz oczywiście wartościowych książek dla moich siostrzeńców. Jeśli chodzi o literaturę dziecięcą, to ta, którą w ręce swoich małych czytelników oddaje Marek Marcinowski, jest dla nas numerem jeden. Moi siostrzeńcy te książeczki kochają i zawsze z niecierpliwością czekają, kiedy ciocia powie im, że już wkrótce będą mogli przeczytać coś nowego od Pana Marka. Mnie to bardzo cieszy, ponieważ mam pewność, że spędzając czas na ich lekturze, chłopcy dostaną wszystko, czego potrzebują, na najwyższym poziomie. Nie tylko przyjemność z czytania, ale także dużą dawkę wiedzy, a także ciekawostek, które rozbudzą ich wyobraźnię i ciekawość świata.

„Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.” Swoją premierę będzie miała już 31 lipca 2023. Dedykowana dzieciom w wieku 5- 12 lat
Na jej kartach będziemy towarzyszyć znanym i lubianym małym bohaterom - Julce i Krzysiowi oraz ich rodzicom w kilku górskich wycieczkach, których celem jest zdobycie szczytów należących do Korony Gór Polskich. W poprzedniej części cała rodzina zdobyła szczyty poniżej 1000 m n.p.m., a tym razem zaprawieni w boju postanowili podnieść sobie poprzeczkę wyżej.

Chcę zachęcić was do przeczytania tej książki wspólnie z dziećmi, gdyż jej czytanie będzie dla nich wspaniałą przygodą pełną wrażeń i ciekawostek, która poszerzy ich wiedzę i wzbudzi w nich zew poszukiwaczy przygód. Dzięki pięknym ilustracjom, które znajdziemy w książce, dzieci mają możliwość poznania pięknych górskich krajobrazów, a także ich zwierzęcych mieszkańców. Musicie wiedzieć, że z niektórymi górskimi szczytami, o których tutaj przeczytamy, wiążą się bardzo ciekawe legendy. Jeśli tylko przeczytacie, książkę, do czego gorąco was namawiam, na pewno je poznacie. Dowiecie się również między innymi, jak nazywa się, a także jak wygląda tradycyjne wiosenne wyprowadzanie owiec. A to dopiero początek czekających na dzieci w książce atrakcji. Dzięki niej poczują się nie tylko podróżnikami, ale także ornitologami, czy tropicielami zwierzęcych śladów.
Kochani rodzice nie wahajcie się dłużej i pozwólcie, żeby ta książka zabrała wasze dziecko na niezapomniane górskie wycieczki. Dzięki niej wasza latorośl nauczy się bezpiecznego zachowania podczas takich wypraw i na pewno nabierze wielkiej ochoty na to, aby samemu stać się zdobywcą szczytów Korony Polskich Gór.

Muszą jednak czytać bardzo uważnie, gdyż na ostatnich stronach książki autor przygotował dla małych podróżników quiz z pytaniami, na które odpowiedzi poznacie podczas lektury.

Taką literaturę dziecięcą chcę promować i polecać, dlatego jestem dumna, że blog Kocie czytanie ma przyjemność objąć obie te książki swoim patronatem medialnym.
[Materiał reklamowy] Autor Marek Marcinowski - profil autorski

Jestem ciocią trzyletniego Jasia i...

• Patronat medialny
  • PRZECZYTANE 2023
  • Od Autorów,Wydawnictw, Recenzenckie (przeczytane)
  • Dla dzieci
  • Czeka w bibliotece dziecięcej
  • Dzieciństwo W.
  • Patronat Czytaninki

Dodaj cytat z książki Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.