Okładka książki Nigdy już nie uciekniesz Cyryl Sone
Okładka książki Nigdy już nie uciekniesz
Cyryl Sone Wydawnictwo: Znak Koncept Cykl: Prokurator Konrad Kroon (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Prokurator Konrad Kroon (tom 3)
Znak Koncept
2023-10-16
2023-10-16
prokurator śledztwo przeszłość morderstwa zaginięcia

Z tomu na tom coraz bardziej przyzwyczajam się do specyficznego stylu autora. Albo to jemu wychodzi pisanie coraz lepiej...
Akcja książki jak zwykle osadzona została na tle dźwigów Kone, a fabuła opiera się na prawdziwych wydarzeniach.
Bohaterowie stworzeni w najmniejszym detalu. Trochę przeszkadzało mi, że nawet drugo-, trzecioplanowe postaci miały narysowany tak szczegółowe charaktery. Męczące było czytanie o wewnętrznych dylematach każdego z osobna. Nie polubiłam Zuzy, a Patrycji nie lubię już niemal równie mocno.
W ogólnym rozrachunku było całkiem dobrze. Wkrótce kolejny tom.

Nie znałam autora ale zainteresowanie moje wzbudziła historia z Trójmiasta,o której sporo wiedziałam. Cóż to było za emocjonujące słuchanie mocnej treści. Jest napisana tak sugestywnie, że sceny w mojej wyobraźni mnie pokonały. Żyły sobie...
Polecam.

Polecam.

Gdańsk. To tutaj latem 2010 roku znikają młode dziewczyny. Kto stoi za tymi zaginięciami? Sprawa zostaje nierozwiązana. Po latach wraca do niej prokurator Konrad Kroon. Już on dojdzie prawdy. Podejrzewa handel żywym towarem. Mówi się też o prostytucji w eleganckim klubie i zwyrodniałych gwałtach. W wolnym czasie prokurator Konrad Kroon uczestniczy w koncertach. A niebezpieczna sztuka co to zniewala umysły, zatruwa dusze i odbiera życie towarzyszy nie tylko jemu, ale i młodym ludziom podatnym na sekciarskie zagrywki guru czy innych mistrzów. Mowa o charyzmatycznym muzyku Alexie, jego muzyce i Groupies. To psychopata z przerośniętym ego i demiurg w jednym. Dwa słowa - człowiek niebezpieczny. Książka jak zwykle ciekawa i przesiąknięta Gdańskiem. Bardzo klimatyczna i muzyczna. Jednocześnie smutna i ponura. Undergroundowa sztuka . Przekraczanie granic tego co przyzwoite, legalne i dozwolone. Teatr jako ostateczna forma prezentacji bytu. Ucieczka od wszelkich ograniczeń, tantryczna muzyka i nagie ciało. Taka scenografia w cieniu olbrzymich dźwigów Kone. Dla mnie dalej rewelacja chociaż zauważam powtórzenia a tego nie lubię. Ciekawa jestem tomu czwartego. Zapewne niełatwo było go napisać, by było nie tylko ciekawie, ale i świeżo. Doczekamy się. Wiosna za pasem.

Pierwsza przygoda z książkami Cyryla Sona. Historie prokuratora Kroona zacząłem od tomu 3. Zaletą, tę historię czyta sią bardzo szybko. Niestety dla mnie (nie jestem polonistą) nie jest to powieść kryminalna, lecz rozbudowana forma opowiadania, opisy mają bardzo zwięzłą formę i ta książka oparta jest głównie na dialogach. 10 letnia córka Anity, która zadaje bardzo egzystencjalne pytania, ja tego nie kupuje. Na stronie tytułowej jest " najbardziej znany literacki prokurator ma poważną konkurencje", czy prokurator Szacki ma się czegoś obawiać ? Niestety na razie nie. Jak się czyta Miłoszewskiego, Czubaja, Małeckiego to czuje ten nastrój grozy, tajemnicy i jest w tym jakaś magia.

To już trzeci tom serii z Konradem Kroonem.

Tym razem akcja dzieje się w dwóch płaszczyznach czasowych.
W czasie teraźniejszym prokurator musi rozwiązać sprawę sprzed 14 lat. Po zakończeniu długoletniego związku ma nareszcie czas i siły żeby poważnie wgryźć się w sprawę. A jest w co się wgryzać! Z pozoru prosta sprawa gwałtów w Sopocie nie dość, że ma drugie dno to jeszcze zamieszanych w nią jest wiele osób.

Jednocześnie cofamy się właśnie te 14 lat wstecz do 2010 r. Kogo tam znajdziemy? Niewątpliwie młodego Konrada rozpoczynającego swoją karierę zawodową i psującego swoje życie prywatne. Charyzmatycznego i niebezpiecznego muzyka Alexa, który pociąga za sobą tłumy i niewinne nastolatki. Kilku gangsterów, zaciekłe bizneswomen prowadzących ekskluzywny nocny klub. Ich ofiary, które dały się złapać na obietnicę dużych pieniędzy za...
Spotkamy tu też małą dziewczynkę, która w przyszłości bardzo namiesza w życiu Kroona.

Losy tych osób połączyły się zarówno w 2010 roku, jak i dużo później. Nie wiedziały, że podejmując pewne decyzje skazały siebie i innych na szalone życie. Każda decyzja niesie za sobą konsekwencje.
Pamiętaj, że przed sobą nigdy nie uciekniesz...

Oczywiście gorąco polecam. Książka bardzo wciąga. Właściwie każdy kolejny tom serii wciąga coraz bardziej. Nie dość, że dostajemy nowe ciekawe sprawy lądujące na biurku prokuratora to jeszcze ciągle odkrywamy coś z przeszłości. Uwielbiam to :)
Wiosną dostaniemy tom 4 - "Wszystko co widziałeś"!

To już trzeci tom serii z Konradem Kroonem.

Tym razem akcja dzieje się w dwóch płaszczyznach czasowych.

Jak w poprzednich częściach książka podzielona jest na części a części na rozdziały. Jak dla mnie największy plus to wydarzenia z książki inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami związanymi min. ze słynną Zatoką Sztuki. Zaginięcia młodych dziewczyn, celebryci, politycy i cała ta otoczka, w której nikomu nie zależy aby wyszło na jaw jak bawi się "celebryctwo".
Czy tym razem uparty Prokurator Konrad Kroon rozwiąże sprawę? Co odkryje? 🤔
No i Zuza. Stuknięta, bez granic, której mam nadzieję, że już w kolejnej części nie będzie 😁

Książka warta polecenia 👍📖👍

Czy tym razem...

Super fabuła, książka bardzo mnie wciągnęła. Ale zakończenie lekko rozczarowujące, jakby było napisane na szybko byleby zakończyć pisanie. Brakuje mi szerszych opisów co stało się ze wszystkimi bohaterami

Fantastycznie ujęte klimaty "zatoki". Znając historię Cyryla Sonne widać jawną inspirację światem muzyki, którą sam kiedyś tworzył. Kawał dobrej książki!

"ᴋɪᴇᴅʏ ʙɪᴇᴅᴀ ᴡɪᴛᴀ sɪę ᴢ ᴘɪᴇɴɪąᴅᴢᴇᴍ, ᴛᴜż ᴢᴀ ᴢᴀᴋʀęᴛᴇᴍ ᴄᴢʏᴄʜᴀ ᴢʙʀᴏᴅɴɪᴀ".

To już trzeci tom przygód nieustraszonego prokuratura, tym razem Konrad Kroon opuszcza swoją bezpieczną przystań, wychodzi ze swojej strefy komfortu i rusza wreszcie na przód.
Gdy na jego biurko trafia stara sprawa sprzed lat, robi wszystko by dokopać się do prawdy, a kopać musi naprawdę głęboko!

W tej książce tak jak w poprzednich mamy wielowątkową fabułę przemyślaną w każdym calu, która wciąga i nie pozwala się oderwać, a prokuratorska narracja robi świetną robotę. Książka podzielona jest na sześć części, w każdej z nich teraźniejszość przepleciona została retrospekcją.
Nie jest to książka dla ludzi o słabych nerwach, wiele tu przemocy i to tej naprawdę brutalnej, przyprawiającej o dreszcze..

Obserwujemy nie tylko przemianę Kroona i próbę dotarcia do prawdy, ale także obrzydliwą rządzę wzbogacenia się kosztem życia innych.
Zakończenie intryguje i rozbudza ciekawość, jestem pewna, że kolejny tom również nas zaskoczy! Z niecierpliwością czekam do wiosny i premiery czwartego tomu :)

Jedynym minusem, o którym muszę wspomnieć jest sporo literówek w książce co po czasie zaczęło naprawdę razić w oczy.

"ᴋɪᴇᴅʏ ʙɪᴇᴅᴀ ᴡɪᴛᴀ sɪę ᴢ ᴘɪᴇɴɪąᴅᴢᴇᴍ, ᴛᴜż ᴢᴀ ᴢᴀᴋʀęᴛᴇᴍ ᴄᴢʏᴄʜᴀ ᴢʙʀᴏᴅɴɪᴀ".

W tej...

Dziś przychodzę do Was z kolejnym tomem z cyklu Prokurator Konrad Kroon. Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem #znakkoncept @ksiegarnia_znak i autorem @cyryl_sone mogę Wam zdradzić jej mroczne tajemnice.

Nigdy już nie uciekniesz

Juz sam początek jest przytłaczający jak młoda osoba odbiera sobie życie bo nie może poradzić sobie z nadmiarem emocji i wspomnień które ja prześladują.. A to dopiero początek..
Ci którzy czytali poprzednie książki autora wiedzą że lubi on ciężkie i mocne sprawy które trafiaja do głębi swoją brutalnoscia.
Także tym razem zawieszone śledztwo trafia do Konrada Konna. I juz wiadomo że nie będzie to prosta sprawa a on jako jeden z najbardziej dociekliwych osób dokopie się do sedna sprawy.
Jak się okazuje będzie to naprawdę trudna sprawa która zapoczątkuje lawinę nie do zatrzymania.
Tematyka bedzie dotyczyć młodych dziewczyn które wbrew swojej woli będą trafiać w wiadome miejsca.
Kim sa oprawcy w maskach? Ile ludzi młodych musi stracić życie w imię zasad pewnych mrocznych instytucji.
Autor z racji że sam jest prokuratorem pokazuje nam ten świat od zupełnie innej strony, nie tylko jako człowieka który poznał najgorsze dno ale również jako prawdziwego człowieka który oprócz ciężkiej pracy ma również wzloty i upadki w swoim życiu.
Wszystko w obecnym tomie zostalo sprostowane jesli ktoś by mial wątpliwości bądź pytania z poprzednich tomów.
Książka napisana jest świetnym jezykiem a fabula przepelniona jest emocjami i mrokiem. Akcja przeskakuje między osobami co sprawia ze mamy przed sobą naprawdę rozbudowana historię. Czy była łatwa? Nie czy byla warta by zarwać nockę? Tak 🙌
Oprócz samej w sobie fabuły autor pokazuje nam jak naprawdę wygląda życie ludzi którzy na co dzień muszą wyjaśniać rozne sprawy i sytuacje oraz walczyć psychicznie jak i fizycznie z niejednym demonem obranym w ludzką skórę 🙌jestem mega na tak

• Przeczytane 2023
  • Egzemplarz recenzencki