Dziewczyny, które zaginęły

Okładka książki Dziewczyny, które zaginęły Claire Douglas
Okładka książki Dziewczyny, które zaginęły
Claire Douglas Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
The Girls Who Disappeared
Filia
2023-08-16
2023-08-16
2022-09-15
Joanna Grabarek

To pozycja, która z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Autor przedstawia interesującą fabułę i wciągające postacie, co sprawia, że mimo pewnych niedociągnięć, książka potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika. Styl pisania jest przystępny i pozwala na płynne zanurzenie się w świecie wykreowanym przez autora. Chociaż nie jest to dzieło wybitne, ma swoje momenty, które mogą zaskoczyć i dostarczyć przyjemnych literackich doznań. Dla osób poszukujących lekkiej i niezobowiązującej lektury, ta książka będzie odpowiednim wyborem.”

Ciężko się wkręcić na początku, ale od połowy czyta się jednym tchem

Ciężko się wkręcić na początku, ale od połowy czyta się jednym tchem

Nie potrafiłam się wkręcić w fabułę tej książki, nudziła mnie. Samo zakończenie dobre, natomiast całość jak dla mnie totalnie bez szału. Do przeczytania jeśli nic innego nie ma pod ręką.

Ciekawa i wciągająca

Ciekawa i wciągająca

Bardzo przeciętne. Nie mogłam się wciągnąć, całość nie zaskakuje, a szkoda, bo myślałam, że mi się spodoba.

"Dziewczyny, które zginęły"
Claire Douglas

Małe miasteczko od dwudziestu lat żyje wypadkiem drogowym, w którym zniknęły 3 nastolatki i tylko jedna z nich pozostała w aucie. Zgadka do tej pory nie została rozwiązana.
W Wiltshire pojawia się dziennikarka Jenna, pragnąca ponownie wgłębić się w tę historię. Krótko potem dziennikarka zaczyna dostawać pogróżki, co uzmysławia jej, że mieszkańcy wiedzą o wiele więcej na temat wypadku niż powiedzieli wówczas policji.

Mroczny i tajemniczy thriller, w którym do samego końca nic nie jest pewne.
Rozwiązanie samej zagadki jest mocno zaskakujące i utwierdza w przekonaniu, że najwięcej tajemnic skrywają nasi najbliżsi.
Akcja toczy się w małym, hermetycznym środowisku. Napotkamy również odnośniki do handlu narkotykami, co dodatkowo podkręca całość historii.
Spodobał mi się styl i tajemniczość pisarki, więc myślę, że z chęcią sięgnę po inne jej książki.

Moja ocena : 7 /10

#recenzja #book #booklover #bookstagrammer #bookstagram #bookstagrampl #czytambolubie #czytamkryminaly #czytamthrillery #thriller #kryminał #rybnik #rybnikczyta

"Dziewczyny, które zginęły"
Claire Douglas

Bardzo ciekawy thriller, wciągnął mnie od razu i praktycznie do końca byłam ciekawa rozwiązania zagadki. Rozwiązanie okazało się dość zadowalające, wszystko się spieło w klamrę (poz jednym wątkiem, który był przesadzony ciut).Bardzo dobra książka. Polecam.

Zaczęłam czytać, nie porwała mnie.

Zaczęłam czytać, nie porwała mnie.

Naprawdę bardzo dobrze czytało mi się tę książkę. Akcja była wartka i na szczęście nie wiedziałam od pierwszej strony, co się wydarzy, co jest popularną bolączką w tego typu historiach. Tutaj raczej byłam zaskoczona obrotem spraw, choć przyznaję, że oczekiwałam czegoś nieco bardziej... Wykręconego, mówiąc kolokwialnie.
Czyta się szybko. Łatwo buduje się relacje z bohaterami. Jest po prostu fajnym thrillerem na wieczór - zdecydowanie polecam. Dla mnie spełnila wszystkie moje oczekiwania, jakie mam wobec tego typu książek.

Czyta się szybko. Łatwo buduje się relacje z...

Thriller z mocno rozbudowanym motywem psychologicznym. Historia pełna emocji i sekretów przepleciona wątkami obyczajowymi. Intryga trzyma w napięciu od pierwszej strony. Książka godna polecenia.

• Audiobooki