Pomoc domowa

Okładka książki Pomoc domowa Freida McFadden
Okładka książki Pomoc domowa
Freida McFadden Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Millie Calloway (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Millie Calloway (tom 1)
The Housemaid
Czwarta Strona
2023-09-27
2023-09-27
2022-04-26
Elżbieta Pawlik

Bardzo polecam, naprawdę dobry, aczkolwiek raczej lekki thiller. Książkę przyjemnie się czyta, napisana fajnym językiem, mniej więcej od połowy wciąga tak, że ciężko się oderwać. Osobiście wyczuwam tutaj lekkie podobieństwo do stylu B.A. Paris, którą uwielbiam. Podobny klimat, budowanie postaci i suspens. Fajna pozycja na 2 - 3 wieczory, z przyjemnością sięgnę po kolejną część.

Pierwsza część mnie na maksa wciągnęła i zaangażowała, a nawet wyciągnęła z zastoju czytelniczego. Część druga mocno mnie zaskoczyła i szokowała każdą następną stroną. Część trzecia miała swoje przewidywalne jak i zaskakujące momenty. Całość trzymała mnie w takim napięciu że w kilka chwil pochłonęłam książkę. Cudowna rozrywka, zdecydowanie polecam.

Pani McFadden pisze doskonale. W swoim życiu przeczytałam dużo kryminałów i thrillerów, jednak ta autorka za każdym razem potrafi mnie zaskoczyć. Wyraziste, kobiece bohaterki, ciekawa intryga, wciąga od pierwszej strony. Polecam!

Młoda i piękna Millie po wyjściu z więzienia z powodu braku środków do życia jest zmuszona do mieszkania w swoim samochodzie. Jest bardzo szczęśliwa kiedy udaje jej się znaleźć pracę. Kochające się małżeństwo wraz z dorastającą córką zatrudnia Millie jako pomoc domową i oferuje jej mieszkanie w małym pokoiku na poddaszu. Dziewczyna szybko zaczyna zazdrościć życia jakie wiedzie jej pracodawczyni.
Czy Millie uda się przełamać niechęć Niny?
Czy w tak pięknym i wspaniałym domu może grozić dziewczynie jakieś niebezpieczeństwo?
Książka mocno wciąga i ciężko jest oderwać się od lektury.

Dałam 6, trochę na wyrost. Po pierwsze, jak dla mnie, książka dopiero od połowy zaczyna się robić ciekawa. Główna bohaterka jest bardzo irytująca, że aż głupia. Poza tym mam wrażenie, że autorka wzorowała się na powieści B.A. Paris "Za zamkniętymi drzwiami", więc zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem.

Wciągająca od samego początku, koniec pozostawił leciutki nuedosyt. Sięgam po kolejną pomoc z nadzieją na podobne emocje

Było w tej książce od początku coś takiego, co mnie dosłownie do niej przykuło. I musiałam, po prostu musiałam przeczytać ją na jednym "posiedzeniu", od razu także zabrałam się za kolejną część. Styl autorki pochłania bez reszty! Fabuła oparta o schematy, które znamy już z innych powieści, zwroty wydarzeń ani zakończenie mnie nie zaskoczyły, to fakt, ale nie obniżyło to także mojego odbioru tej książki. Bardzo dobry thriller dla fanów gatunku.

Rewelacja ❤️

Rewelacja ❤️

Ten thriller musicie przeczytać! Styl, historia, dreszcze, to wszystko, co pokochaliśmy u Paris lata temu, wydarzyło się również tutaj. Ta autorka to moje kolejne objawienie, jeżeli chodzi o thrillery.

Kiedy macie na koncie przeszłość, o której wolelibyście zapomnieć, chwytacie się każdej pracy byle móc przetrwać. Kiedy nadarza się okazja, by stać się pomocą domową w bardzo zamożnym domu, główna bohaterka nie waha się ani chwili. To musiał być znak od losu, bo właściciele posiadłości nawet nie sprawdzili, kim ona właściwie jest... Ma pracę! W końcu koniec ze spaniem w samochodzie i jedzeniem kanapek, które smakują codziennie tak samo źle.

Dlaczego ogrodnik przeszywa ją wzrokiem? Czy można być podłym bez powodu? Kto tutaj manipuluje? Jak odkryć, gdzie leży prawda, o której wszyscy wiedzą, a nikt nie chce powiedzieć o niej na głos?

Wydaje Ci się, że jej nienawidzisz, nie znosisz ich córki, starasz się nikomu nie wchodzić w drogę, ale serce rzadko słucha rozumu. Chcesz i potrzebujesz tej pracy, więc dlaczego to wszystko takie trudne?

Zaskakująca, przerażająca, diabelnie wciągająca i śmiało mogę powiedzieć, że to 11/10.

Dobrze napisana książka, podobał mi się styl autorki, jednak podobny schemat występuje w wielu książkach, dlatego zakończenie kompletnie mnie nie zaskoczyło. O tym, że to z mężem jest coś nie tak domyśliłam się już po pierwszych stronach, właśnie przez tę schematyczność - idealny mąż, nieziemsko przystojny, dobry, miły, kochający, wybaczający wszystkie błędy i ignorujący toksyczność żony. Byłabym zaskoczona, gdyby jednak okazało się, że jest normalny.
Mimo wszystko czytało się szybko, idealna książka na nudny wieczór.