W szponach

Izabela Janiszewska Wydawnictwo: Czwarta Strona kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
2023-10-25
2023-10-25
literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo obsesja psychopata strach thriller trauma zabójstwo

Zakładnicy własnej przeszłości

2060 ocen

Książka ciekawa, jednak wolałabym aby koniec został bardziej wytłumaczony, a szczerze nie wiem czy to jak to przeczytałam ale nie jestem pewna co tam dokładnie się stało

Niesamowicie wciągający thriller. Akcja rozwija się dynamicznie i zaskakuje z każdą kolejną stroną. Książka o krzywdzie, zemście i nienawiści, o spirali zła w którą zapętla się człowiek kiedy nie potrafi wybaczyć.

„Stała się widzem w tym teatrze brutalności.”

#wszponach

Oh co cóż to była za piekielnie dobra uczta czytelnicza!
Nie dowierzam, że dopiero teraz sięgnęłam po twórczość @izabelajaniszewska.autorka! Genialnie skonstruowana historia, budująca napięcie i pełna niewyjaśnionych spraw! Śmiało mogę stwierdzić, iż autorka to nasza Polska Lisa Gardner, która w iście mistrzowskim stylu tworzy historię brutalne, z wielobarwnymi postaciami i takimi zagadkami, że do końca nie będziecie w stanie przewidzieć finału!

Polecam! Świetna pozycja! Love it! 🫶🏻🫶🏻🫶🏻

„Stała się widzem w tym teatrze brutalności.”

#wszponach

Oh co cóż to była za piekielnie dobra uczta czytelnicza!

Historie tragicznej śmierci Adama, męża Julii i ojca Beniamina oraz gwałt na nastoletniej Heli sprzed wielu lat kryją wiele tajemnic. Autorka w dwóch przestrzeniach czasowych pomału odkrywa przed czytelnikiem karty, kolejne wydarzenia jeżą włos na głowie i szybko okazuje się, że wiele wątków łączy się w spójną całość. Są to tak zaskakujące zwroty akcji, że,mimo mojej dużej wyobraźni, nie zdołałam ich przewidzieć w najmniejszym stopniu!
Czytaliście? Pewnie tak, a jeśli nie- nie traćcie czasu! Każdy wielbiciel thrillerów musi wpisać tę książkę na listę lektur obowiązkowych!

Bardzo dobra. Chłonęłam jak zaczarowana. Dwie historie, pozornie całkiem odległe, zaczynają się spajać w jedną. Jak to los jest przewrotny, a życie kpi z naszych planów. Zdecydowanie polecam!

Są takie książki, które powodują, że zatracasz się w nich od pierwszego zdania.
Książki dla których bez wahania zarywasz noc. To wtedy wyobraźnia się uwalnia a Ty czujesz z podwojoną siłą każdy szept, każdy oddech.
Takie są książki @izabelajaniszewska.autorka
Kocham jej pióro miłością wielką!
Autorka w mistrzowski sposób zagląda w najciemniejsze zakątki umysłu gdzie rodzi się strach i gniew. Drżące palce przekładają kartkę po kartce i czujesz ogromny strach, tak mocny jak szpony które wbijając się zostawią trwały ślad.

Gdy odchodzi ukochany tata Benia, chłopiec i jego mama zaczynają życie od nowa.Nowe miejsce, nowe otoczenie, nowe przyjaźnie. Chłopiec poznaje nowego przyjaciela, który jest bardzo tajemniczy. Czy istnieje on naprawdę, czy tylko w wyobraźni dziecka?

To było FENOMENALNE! Po raz kolejny zostałam oczarowa! Perfekcyjna intryga , świetnie wykreowani bohaterowie oraz świat gdzie teraźniejszość przeplata się z przeszłością. Mistrzyni suspensu robi to doskonale. Otumania czytelnika, osacza, wciągając go w aurę tajemniczości, która towarzyszy nam do samego końca.
Ta historia jest jak wyjątkowy spektakl, który przyprawia o dreszcze. Gdy się kończy, jesteś absolutnie zachwycony i obezwładniająco przerażony.

Ja jestem na TAK! Czytajcie! Dajcie się schwytać w szpony. Naprawdę warto !

Są takie książki, które powodują, że zatracasz się w nich od pierwszego zdania.
Takie są książki @izabelajaniszewska.autorka
Kocham jej pióro miłością wielką!

To byłaby dobra książka, gdyby autorka tak nie zamotała wątków, motywów i w ogóle wszystkiego.
Takiego galimatiasu dawno nie czytałem.
Nie polecam👎🏻

Takiego galimatiasu dawno nie czytałem.
Nie polecam👎🏻

Po dwóch słabszych pozycjach chciałem sięgnąć po książkę, która bardziej przypadnie mi do gustu.
I nie zawiodłem się. Świetny thriller mieszający czasy, wątki... Autorka potrafi skupić uwagę czytelnika i trzymać w napięciu. tym bardziej że Pani Janiszewska przyzwyczaiła mnie by zwracać uwagę na szczegóły. Książka wciąga choć nie jest bez wad. Zakończenie przynajmniej niektórych wątków jest dziwne. Alle polecam.

Moja trzecia książka tej autorki. Mając już za sobą "Ludzi z mgły", wiedziałam, że wskazówki są rozsiane w fabule i warto zwracać uwagę na wszystko. Podoba mi się, że można rozwiązać zagadkę, chociaż częściowo. Wielu autorów kryminałów wymyśla takie zakończenia, że nie ma szansy się domyślić. Zakończenie jest lekko otwarte, w sensie nie do końca wyjaśniona jedna sprawa, a ja lubię podomykane wątki, ale mam swoją teorię, więc nie ma tragedii ;)

WOW! Ale to były niesamowite emocje. WOW!
Autorka porwała mnie od pierwszych stron książki w szpony strachu. Brutalne sceny wywołały dreszcze emocji. Odkładałam książkę i ... wracałam do niej po chwili chcąc poznać jak najszybciej zakończenie.
Przeplatające się wątki, prowadzonej dwutorowo akcji, musiały się w końcu połączyć.
Czy śmierć Adama była powiązana z wydarzeniami sprzed lat?
Czy trauma Julii kiedyś się skończy a jej synek Beniamin zapomni o tajemniczym przyjacielu?
Czy po wielu latach osaczenia tragicznymi przeżyciami można się wydobyć ze szponów wspomnień???

WOW! Ale to były niesamowite emocje. WOW!
Czy śmierć Adama była powiązana z wydarzeniami...

• Audiobooki