Zuchozaur

32 min.
Barbara Supeł
dla dzieci wytrwałość

Okładka książki Pandki, które obiecały Rachel Bright, Jim Field
Pandki, które ... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Tuptozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Tuptozaur Rachel Bright, Chri...

Książka idealna dla najmłodszych. Mój syn pokochał Zuchozaura i jego babcię, tym bardziej, że sam jest na etapie nauki jazdy na rowerze z pedałami. Piękna grafika i mądra książka o nie poddawaniu się, gdy coś nie wychodzi. Polecam z całego serca.

Jeśli nie mieliście jeszcze w swoich rękach książek autorstwa Rachel Bright to musicie to jak najprędzej zmienić!
Ja szczególnie polecam Wam serię, którą ilustrował Jim Field ("Mysz, która chciała być lwem" to nasza ulubiona!).

Dziś natomiast przychodzę z nowością wydawniczą a zarazem nowością dla nas.

"Zuchozaur" to już kolejna część w serii z dinozaurami, tworzona tym razem we współpracy z Chrisem Chattertonem. Każda książka przekazuje dzieciom dużo mądrych zdań i wartości wspomagających radzenie sobie z codziennością.

W najnowszej odsłonie maluch poznaje Zuchozaura - dzielnego dinka, który chce wziąć udział w wielkim, rowerowym wyścigu. Problem jednak w tym, że nie do końca radzi sobie na dwóch kółkach. Zalicza upadek za upadkiem, aż w końcu traci zapał do ćwiczeń. Z pomocą nadchodzi Babciozaur i nie pozwala maluchowi zwątpić w siebie! Z ust wspaniałej babci pada wiele dodających wiary i odwagi słów!

"Zuchozaur" to picturebook, który porywa czytelnika swoją lekkością, perfekcyjnie łącząc rymowany tekst (w przekładzie Barbary Supeł) z prostymi, czytelnymi ilustracjami.

Ta przeurocza książka to idealny prezent dla malucha, który spotyka w swoim życiu wiele wyzwań na każdym kroku i być może niezupełnie sobie z nimi radzi, brak mu wytrwałości, zbyt szybko się poddaje tłumacząc sobie, że to nie dla niego. Wsparcie w postaci dzielnego Zuchozaura i jego babci może być tutaj bardzo cenne.

Sama często w rozmowach z synem lubię przytaczać książkowe postacie oraz sposób w jaki poradziły sobie z problemem, który aktualnie go męczy.

Zuchozaur trafił do nas w idealnym momencie bo starszy syn wciąż szkoli swoją jazdę na większym rowerze.

Ten dinozaur zostaje z nami i myślę, że niedługo dołączą do niego pozostali koledzy!

A w serii znalazły się także:
"Tuptozaur"
"Zmartwiozaur"
"Przytulozaur"

Dziś natomiast przychodzę z nowością wydawniczą a zarazem nowością dla nas.

"Zuchozaur" to już kolejna część w serii z dinozaurami, tworzona...

Dzisiaj mam dla Was coś wyjątkowego. Czwartą część niezwykłej serii opowiadającej o przygodach uroczych dinozaurów, która skradła nasze serca.
"Zuchozaur" autorstwa Rachel Bright to urocza opowieść, pełna zapału i wytrwałości, która zachwyca i bawi, równocześnie dostarczając cennych lekcji życiowych.

Mały Zuchozaur, bohater pełen pasji i chęci do zdobywania nowych doświadczeń, staje przed największym wyzwaniem - nauką jazdy na rowerze. Marzy o zwycięstwie w Wielkim Dino-wyścigu, oczami wyobraźni widząc sobie na podium. Jednak rzeczywistość okazuje się trudniejsza niż się spodziewał, a jazda na rowerze znacznie bardziej skomplikowana. Każda próba kończy się spektakularnym upadkiem, a każde niepowodzenie coraz bardziej podkopuje pewność siebie. Wtedy, niczym dobra wróżka, pojawia się Babciozaur, dzieląc się swoją mądrością i doświadczeniem podkreśla znaczenie wytrwałość i determinacji w dążeniu do celu i realizacji marzeń.

Każde dziecko, które kiedykolwiek próbowało nauczyć się jeździć na rowerze, z pewnością odnajdzie się w emocjach, które towarzyszą Zuchozaurowi. Początki zawsze bywają trudne, żeby osiągnąć wymarzony cel, trzeba być konsekwentnym i cierpliwym. Każdy upadek to krok do sukcesu, a każda porażka może być cenną lekcją.

Ta piękna opowieść napisana lekkim, rymowanym tekstem zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców. Urocze ilustracje dodają książce niepowtarzalnego uroku, a historia o wytrwałości i dzielności dostarcza cennej lekcji podkreślając wartość pasji i odwagi w dążeniu do celu

Mały Zuchozaur, bohater pełen pasji i chęci do zdobywania nowych...

Książki Rachel Bright na naszej półce zajmują wyjątkowe miejsce. To zabawne i bardzo mądre opowieści, z których każda niesie ważne przesłanie. Najnowsza, wydana nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa, porusza temat bliski niejednemu dziecku.

Zbliża się Wielki Dino-Wyścig. Mały Zuchozaur nie może się doczekać, kiedy wystartuje w zawodach na swoim nowym rowerze. Oczami wyobraźni już widzi siebie na podium. Zuchozaur siada więc na siodełku i rusza. Pierwszy trening nie kończy się dobrze. Rower się chwieje… bęc, bam, ała… Zuchozaur spada. Malec jednak się nie poddaje - ponownie wsiada na rower. I ponownie. I ponownie… Po kilku nieudanych próbach jest gotowy zrezygnować z wyścigu.

Wtedy na jego drodze staje Babciozaura, która sprawia, że Zuchozaur odnajduje motywację do dalszego treningu.

Czyżby Dino Babcia miała jakieś magiczne moce?

Sprawdźcie sami i pokażcie swoim dzieciom, że nauka nowej umiejętności wymaga wytrwałości i odwagi. Przecież każdy upadek może być krokiem do sukcesu! Mądre słowa babci, które dodały malcowi odwagi, mogą być też motywujące dla Waszych dzieci. Jednocześnie pokażą, że zawody to nie tylko konkurencja, ale też zabawa i miło spędzony czas.

"Zuchozaur" to piękny picturebook z dużymi, kolorowymi ilustracjami, wydany w twardej oprawie, może być ozdobą każdej biblioteczki. Wyborne tłumaczenie Barbary Supeł i uczynienie babci (nie taty, nie dziadka) nauczycielką i mentorką nauki na rowerze, czyni z tej pozycji nieprzeciętną lekturę!

świetna

świetna

Poznajcie Zuchozaura, który właśnie otrzymał swój pierwszy rower ! Bardzo by chciał wziąć udział w wyścigu, ale by do niego przystąpić musi nauczyć się jeździć. Dinozaur zakłada kask i wsiada na rower. Niestety podczas nauki niejednokrotnie spada z rowera. Z czasem traci cierpliwość i poddaje się. Z pomocą nadciąga Babciozaur ! Pokazuje wnukowi album ze zdjęciami, na których uwieczniono pierwsze upadki babci podczas jazdy na rowerze . Babciozaur tłumaczy Zuchozaurowi, że na wszystko trzeba czasu i nie wolno się poddawać lecz próbować nadal ! Z jej pomocą nasz dzielny dinozaur nauczy się jeździć samodzielnie .

"Zuchozaur" to piękny picterbook z cudownymi, dużymi ilustracjami. Książka jest bardzo barwna, w twardej oprawie. Krótki rymowany tekst spowoduje, że Wasze pociechy będą słuchały historii Zuchozaura z wielkim zaciekawieniem 😊

Nauka jazdy na rowerze to przede wszystkim nauka wytrwałości i cierpliwości. Z początku może być trudno i niejednokrotnie możemy spaść z rowera, ale warto próbować by osiągnąć swój cel 😊

Nie zawsze udaje nam się osiągnąć coś zgodnie z planem. Bywa, że nasze wyobrażenia mijają się z rzeczywistością i wszystko co tak skrupulatnie sobie zaplanujemy dalekie jest od ideałów.

Podobnie miał Zuchozaur, był zdeterminowany by zwyciężyć wielki wyścig rowerowy, nie spodziewał się jednak, że będzie to tak trudne, bo na samym początku musi opanować jazdę na rowerze, a to nie wychodziło mu w ogóle. Upadek, za upadkiem, porażka goni porażkę, a marzenia oddalają się w szalonym tempie.

Zamiast dalej próbować, gotowy był zrezygnować, gdy nagle ktoś bardzo bliski uświadomił mu jak ważne jest, aby się nie poddawać.

To cudowna książka, która uświadamia, że warto walczyć o marzenia i dążyć do celu. Droga może być kręta i wyboista, lecz pokonanie jej daje satysfakcję nie od opisania, szczególnie, gdy ktoś obok dmucha nam w żagle i wspiera.

Rachel Bright i Chris Chatterton po raz kolejny tworzą wspaniałą, wspierającą pozycję dla małych czytelników, która porusza tematy tak bardzo bliskie maluchom.

Zakochaliśmy się w tej serii już od pierwszego 'Zaura' i wszystko nam w niej pasuje - lekki i płynny tym, urocze ilustracje i wyjątkowe przesłanie, które można łatwo odczytać z kart książki.

Można nie czuć lęku, ale tylko ten, kto jest w stanie go przezwyciężyć, naprawdę dostanie się na szczyt. Babcia wymiata :D

• Dla dzieci
  • Dziecko