Olo i Awa. Znaki

Okładka książki Olo i Awa. Znaki Monika Skikiewicz
Okładka książki Olo i Awa. Znaki
Monika Skikiewicz Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Olo i Awa. Logopedyczna zabawa literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Olo i Awa. Logopedyczna zabawa
Media Rodzina
2023-09-27
2023-09-27
24 min.

Olo i Awa - to seria krótkich książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku mniej więcej 3-5 lat, czyli wtedy, kiedy właśnie najbardziej rozwija się mowa naszego malucha, wtedy, kiedy dziecko nie tylko powtarza dane słowa, ale chce także wejść w interakcję w każdy inny sposób, czyli gestem, zabawą plastyczną czy ruchem całego ciała.
Wszystkie pozycje z tej serii to książki aktywizujące, czyli takie przy których nie będziemy tylko słuchać, ale także wykonamy pewne czynności, a tu akurat pomożemy czy pobawimy się wraz z rodzeństwem o niespotykanych imionach - Olo i Awa.

"ZNAKI" to najnowsza część serii, która jak się już pewnie domyślacie, wprowadzi nas w tematykę drogową.
Olo przygotowując się do egzaminu na kartę rowerową będzie musiał sprostać wielu ćwiczeniom, nauczyć się znaczenia znaków drogowych czy części roweru. Jego siostra Awa pomagać będzie bratu w sposób plastyczny - razem ulepią z plasteliny te zwyczajne, jak i niezwyczajne znaki, po czym wybiorą się na krótki trening rowerowy i wspólnie z rodzicami przećwiczą swój refleks i umiejętność reagowania na światło zielone i czerwone.
A WY?
WY będziecie powtarzać, pokazywać, reagować, gestykulować, trenować, formować, ugniatać, wałkować, wymyślać, kreować, śpiewać, skakać, próbować i DOBRZE SIĘ BAWIĆ 😃

W serii znajdziecie również takie podtytuły jak: "Kredki", "Plamki" i "Piłki". Każda z tych książek opowie inną historię, ale każda z nich wniesie w Waszą zabawę taką samą wartość, dając Wam mnóstwo pomysłów do rozwojowej zabawy z Waszymi dziećmi.

Wszystkie pozycje z tej serii to książki...

Olo i Awa to świetna seria dla maluchów i chociaż do tej pory poznaliśmy dopiero dwie części, to dla nas właśnie ten tytuł jest faworytem.

Wiecie dlaczego? Moje dziecko nauczyło się w tym roku jeździć na dwóch kołach i od tej pory marzy o karcie rowerowej. W związku z tym ogromnie interesują Go znaki i wszystko inne co jest związane z jazdą na ulubionym jednośladzie.

Właśnie zdanie egzaminu na kartę rowerową jest zadaniem, które czeka Ola, a nam przyjdzie śledzić jego ćwiczenia 😊. Wraz z chłopcem powtórzymy z czego się składa rower, poznamy rodzaje znaków, a także nauczymy się znaczenia tych podstawowych.

Dodatkowym atutem serii jest jej interaktywność- musimy przykładowo przejechać trasę paluszkiem, pociągnąć się za lewe ucho prawą ręką i odwrotnie mówiąc "dryń, dryń", a także pedałować w powietrzu. Z pewnością Wasze dzieci uznają, że to wspaniała zabawa!

A jeśli o zabawie mowa to wraz z Awą będziemy się bawić w tworzenie dość oryginalnych znaków jak przykładowo znak ostrzegawczy o podlewaniu kwiatków, czy nakazu leżenia w łóżku o 19:30. Znajdziemy tutaj także pomysł na grę w zielone-czerwone, która również może się spodobać młodszym dzieciom.

My zdecydowanie będziemy sięgać do tej książki raz za razem 😊.

Przepraszam autorów i wydawnictwo za to, co napiszę, ale w życiu nie podejrzewałabym, że cykl książek "Olo i Awa logopedyczna zabawa" kryje w sobie aż taki potencjał! Odkrycie tej serii było dla nas pozytywnym zaskoczeniem.
"Znaki" - Olo będzie zdawać egzamin na kartę rowerową. Dzieci nauczą się nieco zasad ruchu drogowego, poznają części roweru, przypomną sobie kolory sygnalizacji świetlnej oraz wiele znaków drogowych. Ponadto będą miały okazję do stworzenia własnych znaków!

"Plamki" - Awa ma kiepski dzień. Co rusz pojawiają się niespodziewanie plamy: kakao na skarpecie, obiad na sukience, błoto...wszędzie! By umilić córce dzień, mama wyciąga farbki i opowiada bajkę o wesołych plamkach, wspólnie tworząc paluszkowe malunki. Czy plamki mogą poprawić humor?

"Piłki" - Olo pojechał na trening piłki nożnej. Trenuje z drużyną różne sztuczki, a my razem z nim! Jednak podczas treningu Awa się nudzi, lecz tata przychodzi z pomocą, proponując ćwiczenia z piłką. Slalomy, podskoki, podrzucanie, wspólna zabawa to podwójna radość!

"Kredki" - Awa na urodziny dostaje blok i kredki. Razem z bratem rysują to, co tylko przyjdzie im do głowy! Esy-floresy, balon, kwiatek. Prześledźcie paluszkiem zawijasy, dmuchnijcie w balon i powąchajcie kwiatek. Wystarczy odrobina wyobraźni, by ze zwykłej czynności uczynić ciekawą zabawę.
Logopedyczna seria łączy w sobie elementy rozwoju językowego oraz motorycznego, co daje skuteczniejszy postęp w rozwoju mowy. Motoryka jest w tej kwestii równie ważna, ponieważ wszelkie zaburzenia sensoryczne mogą negatywnie oddziaływać na mowę!

Książeczki świetnie pobudzają wyobraźnię i angażują małych czytelników do aktywnej zabawy nie tylko ruchowej, ale także artystycznej! Zachęcają do kreatywnych treningów z piłką, tworzenia plastycznych prac, ćwiczenia motoryki małej i zabaw w naśladowanie.
Wykonywanie poleceń autorki rewelacyjnie urozmaicają czas z lekturami i przynoszą przy tym mnóstwo radochy.
Barwne ilustracje na różnokolorowych tłach pomogą lepiej zrozumieć treść, ponadto pełne są emocji bohaterów.

Seria warta uwagi! Idealna do pracy w domu i w gabinecie. Polecamy!

"Olo i Awa. Logopedyczna zabawa" to wspaniała seria książeczek aktywizujących, zawierających ćwiczenia z zakresu motoryki dużej, sprawności manualnej oraz praksji oralnej. Rozwój językowy oraz motoryczny są ze sobą ściśle związane i autorka Monika Skikiewicz wykorzystuje to połączenie w genialny sposób. Tym razem Olo przygotowuje się do egzaminu na kartę rowerową, przypomina z jakich części składa się rower, co oznaczają poszczególne znaki oraz jakie są zasady ruchu drogowego. Młodsza siostra natomiast bawi się plasteliną. Dzieci łączą w zabawie swoje zainteresowania i lepią... znaki. Olo na wzór prawdziwych, Awa wymyśla własne. Rodzice jak zwykle również proponują wesołe aktywności, które nie tylko bawią, ale także uczą. Jak w każdej książeczce z serii, mamy tu sympatyczne obrazki do oglądania, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, sylaby i słowa do powtarzania oraz wesołe zadania do wykonania. Część "Znaki" sprawdzi się zarówno u dzieci, które jeżdżą na rowerze, uczą się lub nauka jest dopiero przed nimi. Nauka odczytywania znaków drogowych, czyli symboli, to dobry wstęp do nauki czytania. Lepienie z plasteliny natomiast rozwija sprawność manualną oraz kreatywność i wyobraźnię. Jeśli jesteś tym rodzicem, który unika książeczek aktywizujących, bo uważa, że jest mało kreatywny, to ta seria jest właśnie dla Ciebie i Twojego dziecka. Tu wszystko jest napisane co robić - kiedy skakać, klaskać, przybijać piątkę, robić miny, powtarzać. Dodatkowo aktywności przedstawione w książeczkach można przenosić na domowe zabawy. Seria sprawdzi się zarówno w domu, na zajęciach indywidualnych w gabinecie logopedycznym, jak i na zajęciach grupowych w przedszkolu. Gorąco polecam!

Sięgacie po serie książeczek logopedycznych?

Dla mnie to świetna pomoc, która przez zabawę wspiera rozwój mowy 🥰 Korzystam z takich lektur zarówno w pracy jak i w domu.

Do grona ulubieńców zdecydowanie mogę dodać poznaną ostatnio serię "Olo i Awa". Książeczki mają poręczny format i nie zajmują dużo miejsca, więc świetnie sprawdza się podczas wyjść i podróży. Z nimi na pewno nie grozi nam nuda - dzieci rozruszają nie tylko swoje buzie, ale też całe ciało. Pobudzona zostanie także wyobraźnia i kreatywność.

Nasza ulubiona część to "Znaki", ale jak już czytamy to i tak całą serię 😅 W "Znakach" Olo zdaje egzamin na kartę rowerową, więc musi poznać zasady ruchu drogowego. Pomoże mu w tym ciocia Eta, która jest policjantką. Bohaterowie wyklejają także znaki z plasteliny, co może być inspiracją do świetnej zabawy i wymyślania własnych znaków. Nie zabraknie tu ruchu np. łapania się prawą ręką za lewe ucho podczas mówienia "dryń, dryń" 😎

Jeśli szukacie kolorowych, edukacyjnych i ciekawych książeczek w dobrej cenie to warto zwrócić uwagę na serię "Olo i Awa". Mowa i ruch są ze sobą połączone, co jest idealnie wykorzystane w tych lekturach. Dobra zabawa gwarantowana a do tego wspieramy rozwój dziecka 👍

Sięgacie po serie książeczek logopedycznych?

Wiedzieliście, że poprzez ćwiczenia motoryczne ręki rozwija się mowa ?
Takie ruchy pobudzają elementy kory mózgowej odpowiedzialnej za ruch, a to aktywizuje ośrodek mowy.

Przedstawiam Wam dziś rewelacyjną serię książek "Olo i Awa Logopedyczna Zabawa" autorstwa logopedki Moniki Skikiewicz z prostymi, a zarazem uroczymi ilustracjami autorstwa Tomasza Samojlika.

Całość składa się z 4 książek o wdzięcznych nazwach :
🔸Kredki
🔸Plamki
🔸Znaki drogowe
🔸Piłki

Każda z tych części to zupełnie inna historia. Wszystkie książki posiadają zadania aktywizujace dzieci do ćwiczeń rączki, ciała czy języka. Ponadto znajduje się w nich mnóstwo wyrazów dźwiękonaśladowczych oraz kolorowych ilustracji do oglądania.

Bardzo podoba mi się formuła książki mobilizująca dzieci do aktywnego brania udziału podczas czytania . Przyznam, że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta seria. Moje dzieci uwielbiają książki, które zachęcają je do zabawy, a ta seria właśnie taka jest ! A co najważniejsze również stawia na rozwój czytelnika 😊

Dodatkowym atutem książki jest niska cena . Na stronie empik kosztują około 8 zł ! Ta cena zdecydowanie zachęca do zakupu 😊

Wiedzieliście, że poprzez ćwiczenia motoryczne ręki rozwija się mowa ?

Całość...

Książki aktywizujące czyli takie, które zachęcają dzieci do działania , powtarzania, a nawet pukania w książkę czy przybijania piątki. Takie właśnie pozycje mali czytelnicy lubią najbardziej!

Seria „Olo i Awa .Logopedyczna zabawa”, została stworzona przez Monikę Skikiewcz, którą na pewno wiele osób kojarzy jako Bajankę. Prowadzi ona warsztaty dla dzieci m.in. wokół takich znanych postaci jak Kicia Kocia czy Żubr Pompik oraz terapie logopedyczne.

Olo i Awa to rodzeństwo ,które przeżywa różne przygody i zdarzenia , a dzieci są zaangażowane do tego by im pomoc, trochę się z nimi pobawić . I to nie przypadek, że wszystkie tytuły serii mają hasło logopedyczna zabawa , dlatego że autorka daje nam świetne i krótkie instrukcje jak my rodzice mamy czytać tę książeczkę swoim dzieciom. Co uważam z punku widzenia rodzica jest bardzo cenne i pomocne.

”Olo i Awa. Logopedyczna zabawa.Znaki” to czwarty już tom z całej serii. Tym razem Olo przygotowuje się do egzaminu na kartę rowerową. Czy znaki nakazu, zakazu, informacyjne i ostrzegawcze przydają się tylko na drodze? Rodzi się pomysł żeby stworzyć takie znaki, które pomogą zadbać o ruch domowy. I tutaj już wkracza zabawa z dzieckiem. W ruch idzie plastelina, kredki, blok i wiele innych przydatnych materiałów. Nasi milusińscy uczą się spontanicznie, w zabawie i przy okazji. Dzięki tej historii dziecko nie tylko pozna podstawowe znaki drogowe, ale zrozumie, na czym polega istota symbolu.

Muszę przyznać, że dawno już nie widziałam tak fajnych i rewelacyjnie przemyślanych książeczek aktywizujących. Na dodatek są małe, cienkie i dzięki temu bardzo poręczne. Możemy je zabrać na rodzinną wyprawę, czy w podróż samochodem bądź pociągiem. Podoba mi się ograniczona ilość tekstu, na jednej stronie możemy znaleźć kilka zdań, ewentualnie krótki dialog, dzięki temu młody czytelnik nie jest przytłoczony nadmiarem informacji, ale są one mu przekazane w łatwy sposób. Plusem jest także wykorzystanie prostego słownictwa najbliższego otoczenia dziecka. Do tego świetne jak zawsze ilustracje Tomasz Samojlik.

Zajrzyjcie do pozostałych trzech części, tam też dużo się dzieje:)

Dziękuję @mediarodzina.wydawnictwo za egzemplarz.

@bajkowy.zawrot.glowy

• Recenzenckie