Nie tak miało być

Okładka książki Nie tak miało być Amy Lea
Okładka książki Nie tak miało być
Amy Lea Wydawnictwo: Wydawnictwo Young literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Woke Up Like This
Wydawnictwo Young
2024-04-24
2024-04-24
9788383219226
Natalia Laprus

Książka była bardzo ciekawa , były śmieszne jak i nieco straszniejsze momenty a sama w sobie była cydownie napisana . Idealny romans na wieczór przy kominku z kocykiem i ciepłą herbatą .

Ależ mi tego brakowało! Takiej typowej amerykańskiej młodzieżówki z hate to love, liceum i balem na zakończenie! Niby znane schematy, a jednak bawiłam się wybitnie! Lekki styl autorki, zabawne dialogi - miodzio. Choć to jest w opisie książki, to zupełnie nie spodziewałam się igrania z podróżami w czasie. Uważam, że to był świetny watek i cieszyłam się, że autorka nie zakończyła historii tym, że bohaterowie po prostu wracają do swoich czasów z gotowym przepisem na to, jak mają się zachować. tylko pociągnęła tę historię dalej. Polubiłam Rennera, no nie dało się go nie lubić, co do Charlotte to mam mieszane uczucia. Z jednej strony rozumiem jej zachowanie, jest nastolatką, trudno od niej oczekiwać poważnych zachowań i decyzji, z drugiej zabrakło mi w niej pazura, żeby wreszcie nagadała przyjaciółce oraz ojcu (te wątki z ojcami są według mnie w większości książek niedopracowane). Całość wypadła naprawdę dobrze, mogę śmiało uznać, że to jedna z moich ulubionych YA i rozważam kupienie papieru. Minus - zdecydowałam się na audiobooka i niestety lektorka się nie sprawdziła, brzmiała jak nastolatek przechodzący mutację.

hmm ... niby nie było źle ale niestety nie było też zachwytu. Przeczytałam bez większych emocji i zapewnę za jakieś dwa tygodnie zupełnie nie będę pamiętać o czym ta książka była.

Współpraca komercyjna @wydawnictwoyoung

,,Nie tak miało być” to książka, po której się płynie. Amy Lei udało się stworzyć historię pełną humoru, wspaniałych bohaterów i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Głównymi bohaterami są Charlotte i J.T., dwójka licealistów, którzy się nie znoszą . Charlotte oraz J.T. stanowią idealne przeciwieństwo. Ich konflikty i spięcia zapewniają nam śmiech i emocje. Uwielbiam ich duet i to jaką wybuchową mieszankę ze sobą tworzą.

Podczas dekorowania sali na bal maturalny, zdarza się coś niezwykłego niczym z filmu - Charlotte spada na J.T. i tracą przytomność. Gdy się budzą, okazuje się, że minęło trzynaście lat i są zaręczeni. To właśnie wtedy zaczyna się cała fabuła, która pozwala im spojrzeć na swoje życie zupełnie nowej perspektywy.

Autorka świetnie manewruje między humorystycznymi sytuacjami a poważniejszymi momentami, tworząc naprawdę wciągającą opowieść. Postacie są świetnie wykreowane, a ich rozwój przez całą książkę jest zadziwiający..

,,Nie tak miało być” to lekka i zabawna książka. Polecam tę książkę każdemu, kto szuka czegoś, co rozbawi i poruszy jednocześnie. Przysięgam że ta książka podbije wasze serca

Współpraca komercyjna @wydawnictwoyoung

ciekawa fabuła - trochę fantasy tu się wkradło :),książka zabawna i urocza , szybko się czytało , polecam !

Nie czytam młodzieżówek, ale tę postanowiłam przeczytać, bo potrzebowałam odmiany od fantastyki. Miałam problem z przyzwyczajeniem się do tego jak jest opisana ta historia. Koniec końców bawiłam się świetnie. Ta książka jest tak urocza i komfortowa. Już rozumiem, dlaczego tyle osób lubi czytać tego typu książki.

Nie spodziewałam się, że ta książka aż tak bardzo mi się spodoba. Zdecydowanie polecam osobom, które chcą się odprężyć i przeczytać coś słodkiego na poprawę humoru.

Dla niektórych główna bohaterka może się okazać trochę denerwująca, ale ja zapałałam do niej sympatią, jako że się z nią trochę utożsamiam. Jeżeli chodzi o głównego bohatera, to jest on najbardziej uroczym i czarującym chłopakiem o jakim dane mi było czytać w literaturze młodzieżowej.

Książka ta nie miała żadnych nudnych wątków, a akcja toczyła się w dość szybkim tempie. Ogólnie, nie dało się tej pozycji skończyć z negatywnymi uczuciami - była ujmująca od początku do końca.

Q: Jakie jet Wasze największe rozczarowanie roku? 📚

✨️Myślę, że tę książkę można opisać w jednym zdaniu: autorka miała ambitny pomysł, ale za bardzo chciała ją skończyć.

Byłam jej bardzo ciekawa, ponieważ wiele osób (nie widziałam jeszcze żadnej niepochlebnej opinii) pisało, że jest cudowna i dobrze się ją czyta. Ale niestety bardzo się na niej rozczarowałam.

✨️Główna bohaterka, Charlotte, niezwykle mnie irytowała. Może stanąć u mnie na podium najbardziej denerwujących książkowych postaci. Jej zachowanie jest nadwyraz dziecinne, chociaż jest prawie pełnoletnia. Inną rzeczą, która sprawiła, że Charlotte nie wzbudziła mojej sympatii, jest to jak się rządzi i próbuje wszystko kontrolować. Uważam, że jej lista przewinień wobec Rennera jest po prostu przezabawna. Aż dziwne, że nie dopisuje do niej czegoś w stylu: przez Rennera moja sznurówka się rozwiązała 🥲.

Mam wrażenie, że Charlotte jest całkiem ślepa, jaka toksyczna jest jej przyjaciółka. A kiedy w końcu nagle połączyła fakty, nakrzyczała na nią i uciekła pewna, że to koniec ich przyjaźni. Co się wydarzyło dalej? Kassie dała jej chipsy i wszystko było okay. No dobra dla mnie to jest przesada. Rozumiem, że Charlotte nie chciała stracić przyjaciółki, ale dla mnie to jest przesada - ich rozejmy i kłótnie, po których wciąż uważała, że Kassie jest dla niej najlepszą przyjaciółką, były śmieszne.

✨️To co jest dla mnie strasznie dziwne to to, że ta książka jest 12+. Pojawiają się wulgarne konwersacje i inne rzeczy opisane w taki sposób, że je przewijałam. Przecież coś takiego nie powinno pojawiać się w powieści o takiej kategorii wiekowej 😐 Jeszcze co do języka jest on moim zdanie okropnie potoczny i często pojawiają się powtórzenia.

✨️Teraz powiem o plusach, bo choć dla mnie ta książka jest bardzo słaba, to takowe się pojawiają. Na przykład mimo tego wszystkiego ta historia mnie wciągnęła i byłam dosyć ciekawa zakończenia (jednak kilka razy miałam ochotę ją po prostu zostawić) Są w niej również krótkie rozdziały, które ułatwiają szybkie czytanie.

Rozumiem, że ktoś może lubić ten rodzaj książek, ale to tylko moja opinia na jej temat.

Q: Jakie jet Wasze największe rozczarowanie roku? 📚

✨️Główna...

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑵𝒊𝒆 𝒕𝒂𝒌 𝒎𝒊𝒂𝒍𝒐 𝒃𝒚𝒄"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @amyleabooks
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwoyoung
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 12+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★★

❀ ,,𝑵𝒊𝒆 𝒕𝒂𝒌 𝒎𝒊𝒂𝒍𝒐 𝒃𝒚𝒄" to lekka, urocza, niezwykle przyjemna i naprawdę delikatna młodzieżówka. Rzadko mi się to zdarza, ale serio nie znalazłam tu ani jednego minusa 🤯 Ta książka jest wprost idealna! 🥺 Zakochałam się w tej historii już od pierwszych stron i jestem nią szczerze zachwycona. Stała się ona jedną z moich ulubionych książek, jak i nowym comfort read'em 💞

❀ Nie spodziewałam się, że ta książka aż tak bardzo mi się spodoba i przypadnie do gustu. Zachwyciła mnie swoim wyglądem, jak i opisem. Występują tu takie motywy jak: enemies to lovers, podróż w czasie, grumpy & sunshine, forced proximity, ostatnia klasa liceum i przeciwieństwa się przyciągają. Jeśli lubicie te wątki, ta książka jest idealna dla was 😘

❀ Styl pisania autorki jest genialny i bardzo mi się spodobał 💞 Napisana jest w lekki i przyjemny sposób, dzięki czemu podczas czytania świetnie się bawiłam. Często dosłownie uśmiechałam się do literek, bo humor w tej książce jest niesamowicie wyborny 🤭 Całkowicie nie mogłam oderwać się od czytania!

❀ Pomysł na fabułę jest ciekawy i intrygujący, przez co bardzo mi się spodobał. Sam wątek podróży w czasie jest niezwykle dobry i wciągający. Jeśli lubicie film,,Dziś 13, jutro 30", to napewno ta historia też wam się spodoba 😍

❀ Wątek romantyczny zdecydowanie jest moim ulubionym. Było tutaj dużo motywu enemies to lovers i zostało to doskonale ukazane 💋 Bardzo przyjemnie czytało mi się, jak relacja głównych bohaterów się rozwija. Przyznam, że ona mnie totalnie urzekła 💞

❀ Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, a każdy z nich ma inny i ciekawy charakter 🤍 Polubiłam praktycznie każdego z nich. Jednak najbardziej moje serce skradła urocza dwójka głównych bohaterów, czyli Charlotte i J.T.😘

❀ Książka bardzo mi się spodobała szczerze wam ją POLECAM!!! 💞 Jestem nią zachwycona! 🥺 Koniecznie musicie ją przeczytać, nie zawiedziecie się 💋

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑵𝒊𝒆 𝒕𝒂𝒌 𝒎𝒊𝒂𝒍𝒐 𝒃𝒚𝒄"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @amyleabooks
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwoyoung
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 12+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★★

Kocham Kocham Kocham!!
Była przewidywalna, tak jak tego typu książki, ale nie była ,,pustą" młodzieżówką. Polubiłam się (mało powiedziane) z główną dwójką bohaterów, to jak mimo różnic (i ,,nienawiści") Charlotte i Renner tak bardzo do siebie pasowali.
Przeniesienie się w czasie pozwala Char patrzeć na przyszłość z szerszej perspektywy i daje odpowiedzi na wiele pytań, które kłębiły się w jej głowie. Książka mocno mnie zaangażowała, sceny między bohaterami z rozdziału na rozdział były coraz bardziej urocze, a to co powiedział jej Renner po powrocie...aaa!! 🥹❤️ to ten typ książki, przy której szczerzyłam się jak nienormalna do kartek papieru😭🤞🏻
Uwielbiam ją!! mój nowy ulubienieć wśród młodzieżówek.

• enemies to lovers
• podróż w czasie
• grumpy & sunshine
• 12+

Kocham Kocham Kocham!!

Dodaj cytat z książki Nie tak miało być