Domek w Niebiosach

Replika
2024-02-27
2024-02-27
literatura polska

Zuzanna i Filip to asystenci znanej pary aktorskiej, która właśnie się rozwodzi. I chociaż za sobą nie przepadają, to zrobią wszystko, aby uniknąć skandalu i przejść przez cały proces najłagodniej jak się da. Czym im się to uda? A może los ma dla nich coś innego w zanadrzu?

„Domek w Niebiosach” to lekka historia, taka na jeden dzień, aby np. odpocząć po ciężkim tygodniu, o tym, że od nienawiści do miłości droga daleka wcale nie jest. Paulina Kozłowska świetnie pokazała to na przykładzie Zuzanny i Filipa.
„Domek w Niebiosach” to książka, która kusi pełną ciepła, przywołującą na myśl rodzinną atmosferę okładką. Nic bardziej mylnego. Nasi bohaterowie mają charakterki, więc sielsko i słodko to tu nie będzie. Za to momentami będzie zabawnie, a to za sprawą śmiesznych tekstów, które znajdziecie w tej powieści.
Jeżeli macie ochotę na komedię romantyczną której nie brakuje pazura, to jest to historia dla Was.

Fajna wciąga Dobrze spędzony czas. Podobają mi się książki p.Pauliny Kozłowskiej Polecam :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zaciekawił mnie tytuł i to w sumie by było na tyle, bo treść tylko czasami przyciąga uwagę, a tak ... no cóż ... nuda... a szkoda ... Coś tam niby iskrzy, ale jednak sama iskra przyciągania uwagi jest zbyt słaba...

Autorka ukazuje relacje damsko męskie, relacje w pracy, codzienność, która wcale nie jest taka miła i gdy pewnego dnia dochodzi do takiej a nie innej sytuacji, coś się zaczyna psuć a coś rozbudza ...

O co chodzi? Czy stwierdzenie - "kto się czubi ten się lubi" znajdzie tu swoje odzwierciedlenie? Czy Domek w Niebiosach zbliży bohaterów?

Opowieść krótka, przeczytana w jeden dzień, coś tam na chwilę wzbudziła refleksję, ale to by było na tyle...

Książka z cyklu lekka, łatwa i przyjemna. Zuza i Filip zachowują się jak pies z kotem. Jednakże kto się czubi ten się lubi… Do poczytania w podróży. Polecam 😊

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cieszę się gdy w moje ręce wpadnie lekka, zabawna i ciekawa powieść, przy której spędzę miło wieczór. Myślę, że nie tylko ja, bo wy również.

Patrząc na okładkę wyobrażałam sobie że będzie spokojnie i rodzinie. Lecz znając pióro autorki jest to mało prawdopodobne. Przeczytałam jej wszystkie powieści i wiem, że jej historie są pełne zabawnych dialogów, sytuacji i miłości, która musi przejść nie jedną próbę zanim zrozumie...

- W tej historii pomiędzy nie lubię a kocham jest bardzo cienka granica -

Bohaterowie powieści są bardzo pozytywni i potrafią oczarować każdego czytelnika.
I sam tytuł a raczej nazwa miejscowości Niebiosa, daje dużo do myślenia. To w tym domku mają rozstrzygnąć się pewne sprawy dotyczące pary aktorskiej Patrycji i Rafała po próbie rozstania się.
Zuzanna i Filip to ich asystęci, którzy mają za zadanie dopilnować, aby wszystko poszło tak jak powinno. Los jednak jest przewrotny i wszystkie plany poszły w łas.

Świetna książka przy której nikt nie będzie się nudził. Autorka o to się postarała i co chwilę rzucała, albo śmiesznym tekstem, albo sytuacją, która momentami wywołuje salwę śmiechu.
Spoko niespodziewanych wydarzeń, emocji i ciekawej lektury. Również nie zapominajmy o uczuciu, które z dnia na dzień coraz bardziej zakorzenia się w sercach bohaterów.
Zakończenie również jest jak najbardziej zadawalające.

Polecam książkę jak najbardziej z czystym sumienuem, i całym sercem.

Fajna, lekka, zabawna obyczajówka.
Można przeczytać, książka pisana na wesoło

Fajna, lekka, zabawna obyczajówka.
Można przeczytać, książka pisana na wesoło

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie najlepiej mi się czytała ta książka autorki.

Zdecydowanie najlepiej mi się czytała ta książka autorki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fajnie się czyta, cudowna książka dla relaksu ale zakonczenie wolalabym, zeby jeszcze rozwlec, czekałam na ciąg dalszy :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powielanie treści i wzorców krzywdzących dla kobiet, durne frazesy i odrealnione postacie. Szkoda czasu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o wcześniejszych powieściach pisarki, jednak nie miałam przyjemności żadnej przeczytać, dlatego też postanowiłam w końcu sięgnąć po jej najnowszą historię - "Domek w Niebiosach", która zainteresowała mnie swoim opisem i urzekła piękną okładką. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko. Ja historię bohaterów przeczytałam w jeden dzień i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam ich losy oraz relację. W książce znajdziemy motyw hate - love, który został w świetny sposób zaprezentowany. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona, natomiast bohaterowie zostali w świetny i niezwykle autentyczny sposób wykreowani. To postaci, które tak jak my popełniają błędy, mają swoje wady i zalety i postępują pod wpływem emocji, dlatego myślę, że z powodzeniem moglibyśmy się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się zmagają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Istotną rolę odgrywają tutaj także postaci drugoplanowe, czyli Patrycja i Rafał, którzy wprowadzają do życia głównych postaci dużo zamieszania, a tym samym wrażeń i emocji! Relacja głównych bohaterów została w rewelacyjny sposób poprowadzona, od początku dało się wyczuć wyraźną chemię między Zuzą i Filipem, a ich potyczki słowne wielokrotnie sprawiały, że na mojej twarzy pojawiał się uśmiech! Jedno mogę Wam zagwarantować, z tymi bohaterami nie będziecie się nudzić! Podobało mi się jak para stopniowo się przed sobą otwierała, mogłam wtedy całkowicie skupić się na gestach, słowach i odczuciach im towarzyszących. Autorka w interesujący sposób przedstawiła pracę Zuzy i Filipa, ale również pracę postaci drugoplanowych. Pokazała z czym wiąże się zawód asystenta, ukazując przy tym blaski i cienie tej profesji. Nie brakuje też przyziemnych tematów, które dotyczą każdego z nas. Pisarka na przykładzie swoich bohaterów pokazuje jak niezwykle ważne jest spędzanie czasu z ukochaną osobą, dbanie o związek, pielęgnowanie go i celebrowanie każdej chwili. Miło spędziłam czas z tą książką i bardzo chętnie w przyszłości ponownie sięgnę po historię spod pióra autorki! Polecam!

• Przeczytane 2024
  • ROK 2024