Wyrok namiętności

Okładka książki Wyrok namiętności Natalia Sońska
Okładka książki Wyrok namiętności
Natalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Seria z Aktami (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Seria z Aktami (tom 3)
Czwarta Strona
2024-03-13
2024-03-13

Kolejne spotkanie z Judytą Breszką i Piotrem Kosteckim, a zarazem ostatnie wywołało we mnie podobne emocje, co dwie poprzednie części. Książka nie należy do wybitnych i takich, do których będę wielokrotnie wracać, ale w ciągnęła mnie i udało mi się przeczytać ją w miarę szybko.

Historia romansu Judyty i Piotra rozwija się coraz bardziej, a problemy związane z zagrażającą im mafią jeszcze mocniej potęgują uczucia między nimi. Judyta zaczyna rozumieć co znaczy poświęcenie dla drugiego człowieka i jak troska o inną osobę może determinować podejmowane przez człowieka decyzje... Nawet do tego stopnia, że decyduje się poprosić o pomoc dwie osoby, do których nigdy w życiu nie planowała się odzywać - prokuratora Jakuba oraz swojego ojca. Piotr również odkrywa jak uczucie jest w stanie zmienić człowieka i zmienić dotychczas wyznawane wartości. Dodatkowo ciężki stan zdrowia jego ojca oraz napięcie między nim i Marcelem nie pomaga w przebrnięciu przez problemy, którym razem z Judytą muszą stawić czoła...

"Wyrok namiętności" czyta się lekko i szybko. Wątki kończą się trochę w sposób przewidywalny, bo tak na prawdę po przeczytaniu około 1/3 książki miałam już przeczucie co wydarzy się dalej, ale mogę polecić ją konserom lekkiej i przyjemnej lektury o wątku romantyczno-prawniczo-kryminalnym.

„Wyrok namiętności” to trzecia część serii z aktami. Serii, która jak się zacznie czytać to nie można przestać. Jest to wspaniałe połączenie romansu z kryminałem. Ale nie ma tutaj policjantów, a są prokuratorzy i prawnicy.
Judyta i Piotr i nie tylko świetni prawnicy, ale również para, której uczucie z każdym tomem staje się silniejsze. Nie do końca mogą jednak cieszyć się spokojem. Przez brata pani mecenas wpadli w kłopoty. Judyta próbuje je rozwiązać po swojemu i postanawia odezwać się do osób, z którymi obiecała sobie nie mieć nic już wspólnego. U Piotra w kancelarii również się dzieje, z czego nie jest zadowolony jego kolega Marcel. Czy uda im się w końcu doprowadzić do ostatecznego wyroku? Przekonacie się sami.
Problemy zawodowe przeplatają się tutaj z namiętnością. Jak zwykle będzie trochę niedomówień. Czasami również zabawnych sytuacji.
Cieszę się bardzo, że miałam możliwość przeczytać tę serię od razu całą. Jest ona rewelacyjna. Ciężko jest rozstać się z głównymi bohaterami, których nie da się nie lubić. Są świetnymi prawnikami a kłopoty, w które wpadli potrafią wywołać wiele emocji. Czytając byłam ciekawa jak zakończa się. Są również świetną, charyzmatyczną parą. Uwielbiam ich prywatne rozmowy, które nie jeden raz mnie rozbawiły.
Pani Natalia ma niezwykle lekkie pióro czaruje słowem. Ja jestem już dawno oczarowana jej powieściami i „seria z aktami” również stała się moja ulubioną.
Jeśli jeszcze nie czytaliście tej serii to bardzo polecam.

Zauważyłam, że każda kolejna część o parze prawników zaczynała być mniej interesująca- startowałam od oceny bardzo dobrej, a skończyłam na przeciętnej. Uważam, że ostatnia powieść była nieco wymuszona, a mnogość skomplikowanych terminów prawniczych raczej nie zainteresuje statystycznego Kowalskiego. Prawo gospodarcze czy karne to naprawdę coś trudnego, a skoro Natalia Sońska sama jest prawniczką, to powinna o tym pamiętać.

Szkoda, że początkowe wersy „Wyroku namiętności” nie zostały zaprojektowane tak, aby od razu czuć się swobodnie podczas czytania. Wiem dobrze, że wielu autorów dba właśnie o taką przypominającą konstrukcję, natomiast tutaj mi tego zabrakło. Nie zachęcam więc do wybiórczego sięgania po części cyklu- lepiej, by czytelnicy znali całą prawdę o parze fikcyjnych prawników. Ich postawy są bardzo specyficzne, a praca jest dla nich niemal wszystkim. Czy zatem w końcu dobrze zauważą siebie, mimo wciąż pojawiających się kłopotów natury prawnej, rodzinnej i uczuciowej? Zapraszam do lektury.

Całe szczęście, że poza opowieściami typowo prawniczymi autorka znalazła sporo miejsca na elementy pasujące do obyczaju. Czytelnicy mogą zauważyć, czym jest prawdziwa kobieca lub męska przyjaźń- zarówna ta mocna, jak i chwilami zachwiana. Możemy także zrozumieć, że niemal całkowite poświęcenie się pracy i siedzenie w biurze od rana do nocy nie jest dobre ani dla zdrowia, ani dla wątku miłosnego. Ważne jest też to, by znaleźć odrobinę czasu dla bliskich i doceniać ich drobne, ale szczere gesty. Inaczej może być na to za późno…

Podobały mi się też wypowiedzi Judyty Breszki i Piotra Kosteckiego odnośnie do instytucji małżeństwa. Czy jest to dla nich podpisanie cyrografu, nic nieznaczący papierek, a może forma życia dopięta na ostatni guzik? Warto się o tym przekonać.

Cóż, końcową, trzecią część cyklu, oceniam jako przeciętną. Cieszę się też że autorka nie będzie przedłużać historii bohaterów na siłę. Dla mnie nigdy nie ma to sensu. Plusem jest też odpowiednie zakończenie, które pasuje do całości cyklu.

Judyta i Piotr mają kłopoty, a na szali leży ich praca, a może nawet życie. Z mafią nie ma żartów, a oni ciągle szukają sposobu jak się bez szwanku wyplątać z tej afery. A może jest już za późno, a jedynym rozwiązaniem jest gra pod dyktando ich wroga?
Po tym jak Judyta wciągnęła Piotra w porachunki z mafią i to wobec niego zostały wystosowane żądania, a za brak współpracy miała zostać ukarana kobieta na której mu zależy, bardzo chciał się od niej odsunąć. Jednak pani mecenas nie jest w ciemię bita i bardzo szybko rozszyfrowała co jest na rzeczy. Teraz nie pozostaje nic innego, niż podjąć decyzję: współpraca czy wojna?
Piotr przyjmuje do kancelarii nową aplikantkę, która zdaje się bardzo nim zainteresowana. Judyta natomiast za plecami mężczyzny kontaktuje się Jakubem, na którego Piotr ma ewidentną alergię (a może zwyczajnie jest zazdrosny?). Jest jeszcze jedna osoba, do której Judyta miała przenigdy się nie odezwać, ale może być jedynym ratunkiem. Czy ta sprawa jest warta aż tyle, by łamać swoje największe postanowienia?
Finał Serii z Aktami wbija w fotel i trzyma w napięciu do samego końca. Judyta i Piotr dopiero niedawno się poznali, więc ich relacja przechodzi naprawdę ciężką próbę. Muszą wykazać się do siebie zaufaniem, szczerością i zgodnie współpracować, a przy ich temperamentach, a szczególnie temperamencie i sposobie bycia Judyty jest to trudne. Pani mecenas to kobieta charakterna, ale ma też sumienie i dumę. Czuje się odpowiedzialna za sytuację i postrzega jako swój obowiązek ich z tego wyplątać. Trochę inaczej sprawa wygląda z punktu widzenia Piotra, więc robi się jeszcze bardziej interesująco.
To była świetna przygoda, która zapewniła mi dużo emocji i relaks. Spędziłam z tą serią naprawdę miło czas, a wszystkie 3 tomy były równie ciekawe i wciągające. Polecam serdecznie.

Macie swoje ulubione serie książkowe?

Ja oczywiście mam i do nich między innymi nalezy ta od Natalii Sońskiej seria z aktami"Wyrok namiętności "
to ostatnia część
Przyznaję,że tęskniłam z głównymi bohaterami i zastanawiałam się co jeszcze zaserwuje im autorka.
I tym razem wciąga nas w prawniczy swiat,niedomówienia zostają rozwiązane. Zadry z przeszłości nabierają innego znaczenia.
Lekki styl I pazur sprawia,że książka czyta się błyskawicznie.
Ja spędziłam z nią miłe chwile.

Macie swoje ulubione serie książkowe?

to ostatnia część

Zakończenie super ale jak na 340 stron to trochę mało . Książka „ciągnęła „ sie strasznie . Ostatnie 40 str na plus .

Dokończenie historii Piotra i Judyty... Czyta się szybko i przyjemnie, fabuła bardzo wciągająca, nie brakuje humoru i ciętego języka.

Znów za dużo przemyśleń i analiz w myślach głównych bohaterów. Jakoś ciężej mi się ṭo czytało niż drugą część. Bez szału ale można przeczytać.

Judyta i Piotr z każdym dniem tworzą coraz bardziej zgrany zespół. Ich relacja wchodzi na wyższy poziom, a i w pracy nie mają sobie równych. Mogli by wieść spokojne życie gdyby nie problemy, które cały czas nie dają o sobie zapomnieć.
Judyta uważa, że skoro to ona je na nich sprowadziła to również do niej należy rozwiazanie ich. Postanawia pociągnąć za wszystkie możliwe sznurki, byleby Malczewski raz na zawsze zniknął z ich życia.
Niestety jej niezależność wprowadzi do jej i Piotra życia kolejne zawirowania.

Czy uda im się doprowadzić do finału sprawę z Malczewskim?

Za mną już ostatni tom serii z aktami od Natalii Sońskiej. Nie będzie zaskoczeniem kiedy powiem, że spodziewałam się trzymającej w napięciu historii i właśnie to otrzymałam. Nowa odsłona autorki bardzo mi się podobała, bo pomimo nutki pikanterii wszystko było napisane z wielkim smakiem i szacunkiem do czytelnika.
Historia Judyty i Piotra od pierwszego tomu wciąga czytelnika w świat prawników i problemów, z którymi muszą się zmagać, a uczucie i pożądanie jakie się między nimi rodzi sprawia, że czytelnik pragnie poznać jak najszybciej zakończenie.
Serdecznie polecam.

Wyrok namiętności to trzecia i ostatnia część serii z aktami.
Czekałam na ten finał bardzo!
Duet Judyty i Piotra już od pierwszych stron wciągał a iskry aż wyskakiwały między wyrazami, dlatego tak mocno im kibicowałam i czekałam na happy and.

W tej części wsystkie niedopowiedzenia, sprawy i niepewności miały zostać ujawnione. W poprzednich częściach czułam tę historię całą sobą i tym razem liczyłam na to samo.
Musze przyznać, że w ostatnim tomie akcja toczy się najwolniej i niestety dzieje się najmniej.
Emocji oczywiście nie brakuje, jednakże najwięcej pojawia się na sam koniec.
Moim zdaniem w poprzednich częściach było wiecej namiętności między bohaterami, tutaj bardzo wybił się wątek kryminalny. Nie przeszkadzało mi to ale jednak czułam pewnien niedosyt. Para mecenasow zdecydowanie zgubiła swój pazur.
Autorka pisze bardzo wciągająco, czaruje słowem i momentami bardzo ciężko się oderwać. Odkładając książkę często zastanawiałam się co dalej więc przeczytałam ją w dwa wieczory żeby zaspokoić swoją ciekawość.
Czy mi się podobało?
Tak. Bawiłam się dobrze, tęskniłam za tą parą i pozostałymi wątkami. Jestem usatysfakcjonowana zakończeniem i chętnie wrócę do tej historii jeszcze kiedyś!

Wyrok namiętności to trzecia i ostatnia część serii z aktami.
Czekałam na ten finał bardzo!

• Przeczytane na legimi
  • Kolejka

Dodaj cytat z książki Wyrok namiętności