Wniosek o wybaczenie

Okładka książki Wniosek o wybaczenie Natalia Sońska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wniosek o wybaczenie
Natalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Seria z Aktami (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Seria z Aktami (tom 2)
Czwarta Strona
2023-08-23
2023-08-23
Prawnicy Prawniczka Romans Romans prawniczy Warszawa Gdańsk Gwałt

Wyróżniona opinia i

Wniosek o wybaczenie

przeczytanych książek 939 napisanych opinii 645

Oj rozkręca się, rozkręca.
Takich zwrotów akcji w drugim tomie się nie spodziewałam. 🔥

Ta seria ma w sobie wszystko, trochę wątku kryminalnego, thrillera i coś z romansu. Świetne połączenie!
Judyta i Piotr to duet idealny, który zmierzy się z każdym zadaniem i rozwiąże nawet najtrudniejszą zagadkę.

Nie będę wam zdradzać zbyt wiele, bo to kontynuacja wydarzeń z pierwszej części. Powiem tylko, że nudzić się tutaj nie będziecie bo dzieje się, oj dzieje. 🔥

Jeśli jeszcze nie poznaliście serii z aktami to gorąco polecam. Co część to lepsza, już nie mogę doczekać się zakończenia i tego co jeszcze może spotkać naszych bohaterów.

Oj rozkręca się, rozkręca.
Takich zwrotów akcji w drugim tomie się nie spodziewałam. 🔥

Nie będę wam zdradzać zbyt wiele, bo to kontynuacja wydarzeń z...

Uwielbiam duet Judyty i Piotra. Mimo wszystko uważam, że oboje są silnymi osobowościami, ale różnią się na tyle, że świetnie się uzupełniają. Bliżej mi niestety do Piotra niż do Judyty, która mam wrażenie, że czasem po prostu musi się uprzeć jak... wół. Tak dla zasady. Żeby nie było nudno. Podziwiam, że Piotr to wytrwał, bo mnie by chyba nie starczyło pokładów cierpliwości. Chyba najbardziej irytowało mnie w adwokatce to, że była taka ostra w stosunku do Piotra, a sama nie była lepsza w kontaktach z ludźmi. Kiedy chodziło o jej rodzinę czy bliskich, łatwo było nią manipulować. Piotr z kolei nigdy nie tracił zimnej krwi i chyba to mnie w nim urzekło najbardziej.

„Wniosek o wybaczenie” to druga część „Serii z Aktami" Natalii Sońskiej , która nie tylko nie zawodzi, ale przekracza wszelkie oczekiwania. W "Wniosku.." obserwujemy jak Judyta Breszka, główna bohaterka serii, staje przed wyborami, które testują jej lojalność, uczciwość i granice moralności. Jej postawa wobec przyrodniego brata, Michała, który popadł w kłopoty z mafią, rzuca ją w wir niebezpieczeństwa i konfliktów. Judyta podejmuje się ryzyka, angażując się w sprawy Michała, wykazując niezłomną determinację i oddanie rodzinie.
W międzyczasie, jej relacja z Piotrem Kosteckim, który odgrywa kluczową rolę w życiu zawodowym kobiety, staje się coraz bardziej skomplikowana. Choć z początku trzymają się na dystans, nieuchronnie zaczynają być przyciągani do siebie, nawet pomimo konsekwencji, jakie to może mieć dla ich życia zawodowego i osobistego. Ta dynamiczna gra uczuć wzbogaca fabułę, dodając głębi i emocji.
Świat prawa, w którym poruszają się bohaterowie, staje się tłem dla intryg, spisków i nielegalnych działań, a wątek kryminalny dodaje powieści dreszczyku emocji i niepewności. W miarę jak historia rozwija się, czytelnik zostaje wciągnięty w wir zagadek i niebezpieczeństwa, razem z bohaterami starając się rozwiązać skomplikowane sytuacje i uniknąć pułapek, jakie na nich czyhają.
Co więcej, autorka wplata wątki obyczajowe i romantyczne, tworząc pełne emocji i zaskakujących zwrotów akcji narracje. Konflikty wewnętrzne bohaterów, ich zmagania z własnymi demonami oraz rozwijające się relacje między postaciami dodają książce głębi i autentyczności.
"Wniosek o Wybaczenie" to nie tylko historia walki o sprawiedliwość i przeżycie w niebezpiecznym świecie prawa i zbrodni, ale także opowieść o miłości, lojalności i odwadze, która wciąga czytelnika i nie pozwala mu oderwać się od książki aż do samego końca.

Coś nie do końca przekonuje mnie ta seria. To już drugi tom, a nadal czuję lekki niedosyt - to samo uczucie jak w przypadku tomu pierwszego.

,,Paragraf na miłość" zakończył się tak, że musiałam czym prędzej sięgnąć po tom drugi ,,Wniosek o wybaczenie". Po pierwszym tomie byłam bardzo zła na Piotra, bo prawie od początku czułam, że nie jest do końca szczery z Judytą. Jednak kłamstwo ma krótkie nogi i to co on zataił, też szybko wyszło na jaw. Tylko, że jak prawda dotarła do Judyty rozpętała się prawdziwa burza. I to wszystko stało się akurat w momencie, kiedy oboje zaczęli czuć coś więcej do siebie niż tylko sympatię. Błąd Piotra, czy raczej jego przewinienie będzie się mu czkawką odbijać przez prawie cały tom drugi.

Judyta próbuje pomóc swojemu bratu. Będzie chciała znaleźć sposób, by wydobyć brata z bagna w jakie się wpakował. A to będzie łączyć się z kontaktami z bardzo niebezpiecznymi ludźmi. Przez to wszystko, niebezpieczeństwo będzie grozić nie tylko jej, ale także osobom bliskim jej sercu. Problem polega na tym, że Ci źli ludzie nie wiedzą kim jest Judyta, a ona trzyma potężnego asa w rękawie.

W tym samym czasie Judyta nadal prowadzi sprawę męża swojej kuzynki, Edyty. Oczywiście razem z mecenasem Kosteckim. Judyta postanowiła trzymać Piotra na dystans, a po skończeniu sprawy zerwać z nim kontakt. Każde ich spotkanie kończyło się wewnętrzną walką zarówno Judyty jak i Piotra. Oni jeszcze tego nie wiedzą, ale zakochują się w sobie, przez co każde spotkanie jest dla nich istną katorgą. Judyta chce być z Piotrem, ale duma nie pozwala jej na ten krok. Serce mówi kochaj, a rozum uciekaj. Kogo posłucha Judyta?

Czy pożądanie zwycięży ten pojedynek? Czy Judyta wyciągnie brata z kłopotów? Jakim asem dysponuje pani mecenas? Czy Piotr i Judyta mają szansę na miłość?

Wow!!! Jakie to było świetne!!!! Drugi tom nie ustępuje pierwszemu. Jest równie dobry, jak nie lepszy. Mamy tu wątek kryminalny, intrygi, tajemnice, do tego odrobina pikanterii. Zakończenie jest świetne, muszę przeczytać trzeci tom!!!!!! Koniecznie!!!!

Judyta nadal jest twarda, a szczególnie wobec Piotra. Jednak coraz częściej dopuszcza do głosu swoje serce i patrzy na Piotra łaskawszym wzrokiem. Będąc przy nim trudno jej zapanować za pożądaniem i namiętnością, jaką w niej wywołuje sama jego obecność. To samo dzieje się z Piotrem. Przy Judycie nie może myśleć racjonalnie! W każdej wolnej chwili jego myśli wędrują do niej.

Ta książka to nie tylko sercowe perypetie naszych bohaterów. Mamy tu intrygi i tajemnice, które wyjdą na jaw i niestety ugodzą serce Judyty. Poza tym wejdziemy na niebezpieczne tereny organizacji przestępczej. I tu zacznie robić się naprawdę ciekawie, kiedy Natalia postanowiła zakończyć tom drugi. Udusić to mało!!!! Tak nie można kończyć książek!!!! Nie pozostaje mi nic innego jak czytać trzeci tom.

Kończąc polecam Wam tą książkę i z resztą całą serię! Natalia ma świetne pióro. Jej książki czyta się lekko i z przyjemnością. Myślę, że Wam też się spodobają.
Dziękuję za egzemplarz do recenzji,

Polecam

Judyta ponad wszystko ceni lojalność. Piotr też, tyle, że tym razem wybrał tą do klienta i ponosi tego skutki. Ona natomiast po raz kolejny rusza z pomocą przyrodniemu bratu, który nie omija kłopotów. Nie przeszkadza jej w tym nawet konieczność wyłożenia 20 tys. zł, aby ratować jego tyłek z opresji, po czym okazuje się, że to tylko odsetki.
Michał zadarł w mafią i za nic nie chce przyznać się do tego ojcu. Prosi o pomoc Judytę, jednocześnie narażając ją na niebezpieczeństwo. Jak można walczyć z mafią? Może pokonać ją jej własną bronią, albo znaleźć haka, na tyle mocnego, że dadzą spokój Michałowi. Judyta właśnie takiego haka szuka, gdy zostaje nakryta, a Piotr ją ratuje z opresji.
Ani Judyta, ani Piotr nie zdają sobie sprawy, że wcale nie mogą odetchnąć i cieszyć się zmyleniem przeciwnika. Ten jest czujny, przebiegły i ma wobec Piotra plany, a jego kartą przetargową jest mecenas Berszka…
Uwielbiam tą serię. Z przyjemnością wróciłam więc do relacji Piotra i Judyty, która jest burzliwa, pełna iskier i wystawia tych dwoje na ciągłe próby. Jednak nie same uczucia są tu najważniejsze. Wątek ten doskonale przeplata się także z takim prawniczym i kryminalnym, dzięki czemu powstała mieszanka o idealnych proporcjach, która trzyma w napięciu, zapewnia moc wrażeń i nie pozostawia miejsca na nudę.

Michał zadarł w mafią i za nic...

Związek Judyty i Piotra zakończył się właściwie zanim tak naprawdę zaczął się. Adwokat zawiódł zaufanie pani mecenas, choć dobrze wiedział ile znaczy dla niej lojalność i szczerość. Jednak muszą doprowadzić do końca sprawę i dowieść niewinności wspólnego klienta.
Nie będzie to łatwe zadanie, bo między nimi cały czas „iskrzy”. Do tego Judyta musi zmierzyć się z kłopotami w jakie wpadł jej przyrodni brat.
Czy wspólne wyjazdy do Gdańska na nowo zbliżą do siebie prawników? Czy Judyta w końcu wysłucha Piotra i zrozumie co nim kierowało?

Seria „Z aktami” to mieszanka różnych gatunków, którą ja uwielbiam!! Mamy tu coś z powieści obyczajowej, trochę romansu, sensacji i wątek kryminalny. A wszystko współgra ze sobą idealnie!
Poznajemy coraz lepiej naszych bohaterów, okazuje się że nie tylko Piotr coś ukrywał. Również pani mecenas ma swoje tajemnice. Sprawa, którą wspólnie prowadzą, nabiera rozpędu, pojawiają się nowe, zaskakujące fakty. Okazuje się, że cała intryga została dobrze przemyślana i uknuta przez… no właśnie! Przez kogo? To już musicie sprawdzić sami! I wierzcie mi! Warto! Ja dałam się zaskoczyć 😉
Jednak nie wszystkie wątki zostały rozwiązane i bardzo dobrze! Bo ja nie mam ochoty rozstawać się z tymi bohaterami i już się nie mogę doczekać momentu, w którym trzecia część wpadnie w moje ręce!!!

„Wniosek o wybaczenie” Natalia Sońska.

Judytę i Piotra poznajemy w trakcie trwania sprawy Mariusza, męża przyjaciółki kobiety. Jakaś przeszłość już za nimi a oni obecnie próbują pomóc klientowi za wszelką cenę.

Pomimo uczuć i wspólnych wspomnień starają się oddzielić życie zawodowe od prywatnego. Nie pomaga im w tym pojawienie się brata Judyty, który ma kłopoty oraz przedsiębiorcy Malczewskiego wmieszanego w szemrane interesy.

Czy kobieta będzie umiała pomóc Michałowi ?
Czy Piotr znajdzie w sobie siłę aby profesjonalnie i bez zastrzeżeń wywiązywać się ze swoich obowiązków ?
Jak nowe sytuację połączą ścieżki tej pary ?

Coś mam szczęście do zaczynania historii od kolejnej części 🙃🙃Tutaj nie było to problemem choć wyczuwamy, że TO rozpoczęło się wcześniej.

Ciekawa opowieść o zasadach i normach prawnych. O trudnym i wymagającym zawodzie oraz decyzjach, które zmieniają całe nasze życie.

Mamy dwie osoby walczące i oddane. Zaangażowane i próbujące odnaleźć się w prawniczym świecie. Mamy porywy serca i rozumne kalkulację.

Z jednej strony na szali jest kariera i praca z drugiej rodzina i uczucia. Dostrzegamy wewnętrzne rozterki bohaterów z tym związane i czekamy na decydujące starcie.

Widzimy romans z nutką pikanterii. Prawnicza rzeczywistość miesza się z mafijnymi porachunkami.
Osobiście trochę zabrakło mi sądowych przepychanek i burzliwych rozpraw.

Całość jest ciekawa i wciągająca. Wątki się uzupełniają i przeplatają. Czytamy i czekamy co też wydarzy się za chwilę, gdyż ze strony na stronę nic nie jest oczywiste.

Sporo książek i serii w tej tematyce pojawiło się w ostatnich latach ale tą wyróżnia spory nacisk na analizę i pokazanie wnętrza bohaterów oraz tego jak bardzo pomimo odpychania się niczym jednoimienne magnesy przyciąga ich niewidzialna siła.

„Wniosek o wybaczenie” Natalia Sońska.

Drugi tom historii Judyty i Piotra, w którym jeszcze więcej się dzieje.

Relacja Judyty i Piotra rozpadła się po tym, jak mężczyzna okłamał kobietę. Teraz łączy ich tylko sprawa sądowa. Judyta za wszelką cenę chce go unikać, jednak los sprawia, że ich drogi krzyżują się częściej niż zwykle.

We “Wniosku o wybaczenie ” dowiadujemy się o dalszych losach bohaterów. Piotr zaniechał zaufanie Judyty i w tej części będzie próbował je odzyskać, co nie będzie łatwo rzeczą, ponieważ Judyta tak łatwo nie wybacza, a szczególnie w kwestii zaufania. Bardzo mi się właśnie spodobała nieustępliwość bohaterki, to że nie dała sobą pomiatać i nie pozwalała, aby wszelkie małe gesty Piotra doprowadziły do szybkiego wybaczenia mu.

Tutaj muszę przyznać że wątek romantyczny bardzo mi się podobał. Zostało on bardzo dobrze przedstawiony. Można powiedzieć, że odgrywa on tutaj większe skrzypce niż w poprzedniej części. Podobał mi się rozwój relacji bohaterów.

W tym tomie oprócz właśnie sprawy prowadzonej przez Piotra i Judytę, rozwija się kolejny nowy wątek związany z przyrodnim bratem bohaterki. Bardzo podobało mi się dodanie tego elementu do książki, bo dzięki niemu historia zyskała większego dreszczyku i zdobyła moje większe zainteresowanie. I patrząc na końcówkę tego tomu, już wiem, że w kolejnej części będziemy mieli o wiele więcej na ten temat.

Poprzedni tom całkiem mi się spodobał, jednak druga część o wiele bardziej skradła moje serce. Nie dość, że autorka bardzo fajnie nam rozwinęła całą fabułę; przedstawiła wszystkie wątki i skupiła się tutaj także na rozwijaniu relacji bohaterów; to dodatkowo czytało też się historię bardzo szybko.

Drugi tom historii Judyty i Piotra, w którym jeszcze więcej się dzieje.

Całą pierwszą książkę z serii czekałam, aż coś się zacznie dziać, a się okazało, że cała akcja jest w drugiej. Zdecydowanie Wniosek o wybaczenie, jest ciekawszy, niż pierwsza część. Cały czas Judyta i Piotr tańczą wokół siebie i choć raz chcą być razem innym razem nie koniecznie, widać, że zaczynają darzyć siebie coraz głębszym uczuciem. Na szczęście w drugiej części autorka nie skupiła się tak jak w pierwszej jedynie na ich relacjach i wprowadziła sporo akcji. Mamy tu brata Judyty zaangażowanego w szemrane interesy. Mamy w końcu rozwiązanie sprawy szwagra Judyty, który był oskarżony o gwałt i tu muszę przyznać, że rozstrzygnięcie jest dość zaskakujące (czyli tak jak lubię). Oprócz tego jeszcze lepiej poznajemy bohaterów oraz ich rodzinne sprawy. Muszę przyznać, że drugą część pochłonęłam zdecydowanie szybciej i była naprawdę ciekawa. Jeśli tak dalej pójdzie to trzecia część powinna być już mistrzowska.

• Przeczytane 2023
  • Przeczytane w 2023