Ktoś inny

Ktoś inny
NieZwykłe
2024-05-01
2024-05-01

Chris porzuca swoje marzenia i zajmuje się rodzinna pizzerią. Od dawna podoba mu się Livia,która przyjmuje do pracy. Jednak gdy okazuje się że dziewczyna spotyka się z jego znienawidzonym bratem, który od dziecka znęca się nas nim psychicznie,dochodzi do sytuacji która zmusza go do wyjazdu. Gdy wraca odmieniony postanawia się zemścić.

_____________________________

Wow🔥
To chyba pierwsze słowo które nasuwa się po przeczytaniu tej książki.
Autorka funduję nam rollercoaster emocji, sprzecznych uczuć i zaskakujących zwrotów akcji. Kreacja bohaterów to majstersztyk tej historii. Oryginalna i nieprzewidywalna fabuła sprawia że z ciekawością śledziłam losy bohaterów. Autorka w specyficzny sposób pokazuje jak złe wspomnienia z przeszłości mogą wpłynąć na życie człowieka i jego stosunek do innych. Zemsta najlepiej smakuje na zimno o czym przekonuje się Chris. Jego relacja z bratem od dziecka była trudna. Derek to wyrachowany i podły młodszy brat, który gdyby nie silna psychika Chrisa,z pewnością złamał by go bez skrupułów. Jednak przemiana jaka przechodzi główny bohater,sprawia,że staje się silniejszy i krok po kroku odwdzięcza się bratu na wszystkie krzywdy.To historia o przyjaźni, utraconych marzeniach i ślepej miłości. W ciekawy sposób został wpleciony wątek przemocy domowej i niesienia pomocy ,co mnie wzruszyło. Nie mogło zabraknąć również dobrego humoru i gorących scen, których mamy tu niewiele ale przedstawione w pikantny sposób.
Książkę czyta się jednym tchem a zakończenie,którego kompletnie się nie spodziewałam pozostawia niedosyt. Jednak jest dobrym dopełnieniem przesłania jakie kryje w sobie tą historia.
'Ktos inny" to wyjątkowa książka, która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Gorąco zachęcam do lektury ❤️

Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję @liliana.wiecek

_____________________________

Wow🔥
To...

Książkę czytało się szybko ,od początku byłam ciekawa jak się potoczy, bo fabuła sama w sobie była interesująca. Opinie super więc przrczytalam ją szybko. Pierwszą połowę pochłonęłam wręcz, zachęcona czekałam na jakieś wow w drugiej połowie. Pomimo oczekiwania na książkę i super opini, do mnie książka nie do końca przemówiła. Zakonczenie jakies takie nijakie. Chyba wolałabym już jakieś oklepane i przewidujące, bo to mnie rozczarowało i czuję po niej niedosyt. Raczej nie zostanie w mojej pamięci na dłużej. Plus że fajnie i szybko się czytało.

"Są sytuacje, kiedy człowiek potrzebuje czasu, by zrozumieć, że niekiedy najłatwiej jest zacząć wszystko od zera."

Chris Wood miał wielkie plany i marzenia związane ze studiami geologicznymi. Jednakże życie bardzo szybko te plany zweryfikowało. Choroba ojca i praca w rodzinnej pizzerii całkowicie go pochłonęła. Jedynym jasnym punktem okazała się być Livia Kent, dziewczyna, która od dawna mu się podobała. Kiedy więc, dziewczyna pojawia się w pizzerii w sprawie pracy, Chris bez wahania ją przyjmuje. Niestety owe uczucie nie zostaje odwzajemnione przez dziewczynę, głównie przez jego wygląd. Wkrótce okazuje się, iż Livia spotyka się z Derekiem, młodszym bratem Chrisa, który od zawsze znęcał się nad nim psychicznie. Późniejsze wydarzenia jakie będą miały miejsce, zmuszą Chrisa do wyjazdu z Detroit. Mijają lata. Powrót Chrisa wzbudzi wiele kontrowersji i niejedną osobę zaskoczy, nie tylko nowym wyglądem ale i zachowaniem.

"Gra kończy się, gdy król upada, a nie gdy pionek zabiera królową."

"Ktoś inny" to całkiem nowa odsłona autorki. Książka, która ukazuje jak w życiu nie jest ważne wnętrze człowieka, a jedynie wygląd. Osoby z nadwagą bardzo często są osądzani i wyśmiewani. A najgorzej jest wtedy, kiedy to stają się powodem do drwin ze strony najbliższych. W tym wypadku Derek nie miał żadnych zahamowań by upokarzać na każdym kroku brata. Swoim zachowaniem niejednokrotnie działał mi na nerwy, a padające pod jego adresem inwektywy nie były pozytywne. Zaskoczyła mnie również postawa Livii. Jej zapatrzenie i często niesprawiedliwe osądy, były również nie do przyjęcia. Tym razem moim ulubionym bohaterem okazał się Chris. Być może zaślepiała go zemsta i dopuszczając się jej tracił bliskich, ale czy nie stracił ich już wcześniej?

Dziękuję autorce za możliwość przeczytania tej historii, a wam bardzo gorąco ją polecam.

Bardzo fajna historia - polecam !

Bardzo fajna historia - polecam !

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

💙 RECENZJA 💙

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @liliana.wiecek @wydawnictwoniezwykle

Pod tak niepozorną okładką skrywa się historia, która do samego końca trzyma w napięciu. Ten klimat jest niepowtarzalny rzadko zdarza się, aby książka od pierwszej do ostatniej strony zaskoczyła manipulacjami, sekretami oraz kłamstwami. A tu mamy idealny przykład, jak można manewrować ludzi, aby nie odkryć kto rozdaje karty.

Gra się skończy, wtedy kiedy król upada, a nie kiedy pionek zabiera królową.

Autorka słynie z emocjonalnych historii, ale ta jest trochę inna. Przypomina misternie ułożoną grę, zaplanowaną do samego finału, który zaskoczy niejednego czytelnika.Zemsta miała dać oczyszczeniem i pokazać, prawdziwą twarz jednego z braci. Tylko jeśli czegoś bardzo pragniemy nie zawsze rezultaty są zadowalające.

Oryginalna historia z ciekawymi motywami, która powoduję , że nie można odłożyć jej na późnej. Wszystko skrupulatnie zaplanowane, przemyślane. Zwartka akcja, która wciaga nas w niebezpieczną grę.

Czasami zadawałam sobie jedno zasadnicze pytanie. Od czego zaczęła się ta cała nienawiść braci. Jeden uważał się za lepszego, bo był sportowcem. Czy może dlatego, że drugi pracował, by młodszy nie musiał tego robić.A może dlatego że nie wpasował się w kanon piękna preferowany przez młodszego brata.

Bohaterowie bardzo dobrze wykreowani na zasadzie różnic. Każdy inny, ale swoim charakterem wnosili bardzo dużo do fabuły. Widać tę przepaść, niechęć. Zatargi są tak głęboki, że nawet szczera rozmowa nie pomoże w tym przypadku.

Chris to ciekawa postać. Nie miał on lekko w życiu. Wyśmiewany, poniżany zawsze na drugim miejscu. Kiedy brat zabiera mu coś, co jest najważniejsze w jego życiu puszczają mu nerwy. Bo ile można być przysłowiowym kozłem ofiarnym. Nie będę go uwielbiać, bo niektóre jego zachowania też są paskudne. Ale niech każdy się zastanowi jak on by postąpił na jego miejscu.

Zakończenie na pewno należy do tych oryginalnych i pokażę kto faktycznie był królem a kto pionkiem. A może wcale nie było wygranego 🤭

Książka, która pokazuje, że czasami rodzina to jedynie nazwa. A wsparcie i zrozumieniem otrzymamy od obcych ludzi.

💙 RECENZJA 💙

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @liliana.wiecek @wydawnictwoniezwykle

💎KTOŚ INNY💎
@liliana.wiecek
(#współpracareklamowa)

" W życiu można grać, udawać, stawiać tarota, wbijać szpilki w krocze laleczki voodoo i liczyć na inne różne cuda, ale nie da się nikogo ani przekonać, ani zmusić do miłości "

Pierwsze co przychodzisz mi do głowy po przeczytaniu książki to woow! Wielkie brawa dla autorki, za stworzenie takiej historii! 👏💙

Ale zacznijmy od początku☝️
Chris Wood musiał porzucić swoje marzenia o studiach geologicznych i zająć się rodzinną pizzerią. Zatrudnił do pomocy Livię, którą od dawna miał na oku.Przez nadwagę był zakompleksionych, bez pewności siebie mężczyzną.
Ale do czasu...Gdy dowiaduje się, że jego znienawidzony brat Derek spotyka się z dziewczyną, a później się jej oświadcza - czara goryczy się przelewa.Mężczyzna za namową starszego przyjaciela Freda postanawia wyjechać i zrywa kontakt z bliskimi.
Ale wraca.By walczyć o swoje, udowodnić wszystkim, że on jak każdy zasługuje na szacunek i to nie zależy od kg,które wskazuję waga. Tylko tak po prostu,po ludzku.

"Ktoś inny" to cudowna książka, która opowiada o zmaganiach z otyłością,o braku szacunku ze strony brata oraz wsparciu rodziny.
Brat dokuczał mu na każdym kroku i coraz śmielej dopuszczał się innych wymyślnych fantazji zrodzonych w jego małym móżdżku 👿Znęcał się psychiczne i fizycznie.
Autorka stworzyła fenomenalną fabułę, która już od pierwszych stron nie pozwala odłożyć książki na bok,a dynamiczna akcja napędza wszystko niczym koło zębate.
Książka pisana z perspektywy Chrisa i Livii, jednak kilka rozdziałów otrzymamy od pobocznych bohaterowie. Postać mężczyzny skradła moje serducho do razu. Jego upór, determinacja, chęć wali i samozaparcie było na podziw.
Ja czułam,że jego powrót będzie niczym zrzucenie bomby nuklearnej,ale tego co zaserwowała Lilka nie spodziewałam się. Czapki z głów!
Wrócił całkiem odmieniony. Przystojniak z wytatuowanym i umięśnionym ciałem i cudownym uśmiechem, który wyobrażałam sobie nie raz 🤭 Podziwiałam go za to, że potrafił trzymać nerwy na wodzy, bo mi już brakowało cierpliwości na Dereka.
Ahh zapomniałabym o Fredzie to taki pozytywny koleś, który wzniósł do fabuły masę pozytywnej energii i świeżości.
Książka zaskakująca, pełna zwrotów akcji i humoru, ale równiez pokazuje, jak słowa potrafią krzywdzić i ranić dogłębnie, a pozostawić szramy, które do końca będą przypominać osobę za to odpowiedzialną. Przemina bohatera była nie tylko zewnętrzna, ale i wewnętrzna. Nie jest to cukierkowa historia, ale niezwykle ważna. Potrzebna. Życiowa i bardzo realna. A sceny uniesień, gorące, pobudzające zmysły, a moja wyobraźnia szalała 🥵🤭 Szach - mat Dereczku! 😂YUCK! Po co Ci to było!? Nie wiesz, że karma to s@ka! Czytajcie! Nie zwlekajcie! Nie pożałujecie! Bawcie się dobrze! ❤️ Lilka do następnego ❤️

💎KTOŚ INNY💎
@liliana.wiecek
(#współpracareklamowa)

"Ktoś inny" spod pióra Liliana Więcek - strona autorska to niezwykle wciągający i intrygujący romans z totalnie nieprzewidywalną fabułą. Autorka stworzyła historię o relacjach rodzinnych, rywalizacji między braćmi, niesprawiedliwemu trraktowaniu przez rodziców, planowanej zemście, intrygach, tajemnicach i demonach przeszłości oraz poszukiwaniu miłości.

Chris Wood planował studia geologiczne. Niiestety na skutek choroby swojego ojca musiał zająć się rodzinnym biznesem. Kiedy w jego pizzerii pojawia się Liwia Kent chłopak od razu ją zatrudnia. Zakompleksiony i otyły Chris wie, że nie ma u niej szans, ale traktuje ją jak przyjaciółkę. Chris zastaje Liwię i swojego podłego brata Dereka w intymnej sytuacji. Kiedy młodszy brat doprowadza do zniszczenia kolekcji Chrisa ten nie wytrzymuje. Pobił Dereka po czym ucieka z Detroit zrywając kontakt z bliskimi.
Po kilku latach jest już innym mężczyzną. Przystojny, umięśniony i pewny siebie postanawia wrócić do Detroit i zemścić się na swoim podłym bracie oraz zniszczyć mu życie. Szczególnie, że ten robi karierę i zaręczył się publicznie z Liwią.

Jesteście ciekawi, do czego doprowadzi zemsta?

Autorka stworzyła historię pełną emocji i pokazała ludzką psychikę. Obserwowałam przemianę Chrisa i byłam pod wrażeniem tego jakim stał się człowiekiem. Po takich przejściach nie jeden załamałby się. Chris przez rodzinę cierpiał na depresję jednak na szczęście na jego drodze stanął człowiek, który pomógł mu wyjść z dołka i stanąć na nogi. Autorka porusza też temat przemocy domowej i tą historią pokazuje, że nie trzeba wstydzić się poprosić o pomoc, bo samej nie jest łatwo odejść bez pieniędzy od tyrana. To też historia o tym, że nie warto dawać się wykorzystywać rodzinie i być ich popychadłem. Czasami warto uciąć chore relacje i pójść w swoją stronę. Świetnie bawiłam się obserwując poczynania Chrisa, który krok po kroku mścił się na bracie. Jednak myślę, że nie warto szukać zemsty, bo to nam nie służy. Pamiętajcie, że karma zawsze wraca.
Znajdziecie tutaj też chwile namiętności, które sprawią, że zrobi się Wam gorąco.
Będzie pikantnie, a zwroty akcji przyprawią Was o dreszcze ekscytacji.
Autorka ma świetny styl pisarski i przyjemne pióro więc książkę czyta się szybko.
Czekam na kolejne powieści Liliany.

Polecam!

Chris Wood...

Dwóch braci, których dzieli wszystko! Są tak różni jak tylko się da... Jak ogień i woda... Ale jednak są braćmi... Jeden jest niemal idealny, przystojny, wysportowany, synek mamusi. Drugi: pracowity, ale z brzuszkiem, opiekuje się rodzinnym interesem.. Jak myślicie, który z nich jest "lepszy"? Oczywiście... Synek mamusi 🥺🙈

Chris zajmuje się pizzerią, porzucając swoje największe hobby, oczywiście nadal się tym interesuje ale bardziej jako hobby. W jego lokalu zatrudnia się Livia, śliczna dziewczyna dla której chłopak staje się przyjacielem, bo wie, że nie ma u niej szans... Dlatego pomaga jej jak potrafi, by po jakimś czasie przyjąć najgorszy cios... Widzi coś, czego nie powinien, a wtedy jego życie zmienia się całkowicie .. wyjeżdża, oddaje się swoim pasjom, a gdy wraca w jego głowie jest tylko jeden plan.. zemsta na bracie.. Czy powrót będzie łatwy? Czy będzie w ogóle możliwy? Co czeka Chrisa na miejscu?

Powiem Wam jedno! Zdecydowanie jestem zaskoczona! NAPRAWDĘ, spodziewałam się romansu, dość lekkiego.. a co dostałam? Kawał dobrej historii o walce o siebie, o kłamstwach, zdradach, poczuciu krzywdy i niesprawiedliwości. Czytając tą historię bardzo współczułam Chrisowi, jednocześnie bardzo dobrze go rozumiejąc! Oczywiście, nie wszystkie jego zachowania mi się podobały! Przecież jest tylko człowiekiem i to bardzo skrzywdzonym! Mocno poruszająca, otwierająca oczy historia jak jeden manipulator może zniszczyć wszystkim życie i odwrócić to przeciw komuś...
Bardzo mocno doceniam postacie drugoplanowe, przyjaciela mężczyzny oraz siostrę Livi kocham ją 🤣❤️.

Zakończenie? Mimo wszystko mnie zaskoczyło 🥹💔 choć z drugiej strony po przemyśleniu uważam, że tak właśnie być musiało... No cóż.. Autorka emocjami, pomysłem, bohaterami i tak trudną historią przedstawioną w sposób bardzo realistyczny skradła moje serce, z przyjemnością sięgnę po inne książki Autorki 💜❤️

Chris zajmuje się pizzerią, porzucając swoje...

✨Recenzja
Prawdziwy 💎 książkowy!
Chris Wood musiał zrezygnować ze swoich marzeń o studiach geologicznych, aby zająć się rodzinną pizzerią po tym, jak jego ojciec zachorował. Pewnego dnia do lokalu przyszła Livia Kent, poszukując pracy. Chris od dawna był nią zauroczony, więc bez wahania zdecydował się ją zatrudnić. Jednak jego niskie poczucie własnej wartości, wzmocnione problemami z nadwagą, sprawiało, że nie wierzył w możliwość nawiązania bliższej relacji z Livią.
Sytuacja skomplikowała się, gdy okazało się, że Livia spotyka się z jego młodszym bratem Derekiem, który od dzieciństwa znęcał się nad nim psychicznie. To odkrycie i kolejne niegodziwe zachowanie Dereka, skłoniło Chrisa do dramatycznej decyzji o wyjeździe z Detroit i zerwaniu kontaktu z rodziną.
Po latach Chris wraca jako zupełnie odmieniony człowiek. Z nadwagi nie pozostało śladu - teraz jest umięśnionym, wytatuowanym mężczyzną pełnym pewności siebie i determinacji. Co skłoniło go do powrotu? Braciszek zaręczył się z Livią, a jego kariera sportowa kwitnie. Co chce osiągnąć? Wyrównać rachunki i odzyskać swoje życie.
Czy mu się to udało? Nie mogę powiedzieć, to musicie sami sprawdzić. Mogę tylko powiedzieć, że to była mistrzowska partia szachów.
“Gra kończy się, gdy król upada, a nie gdy pionek zabiera królową.”
Znam pióro Liliany nie od dziś i mniej więcej wiedziałam, czego mogę się spodziewać w tej historii i wiecie co? Sprawdziły się tylko moje przypuszczenia w sprawie humoru, poza tym jestem w szoku. Fabuła jest absolutnie genialna i pełna zaskakujących zwrotów akcji. Jeśli miałabym powiedzieć, że nie mogłam się oderwać, to zdecydowanie za mało! Tak, zarwałam noc! Było warto! Liliana jak mało kto potrafi uchwycić emocje i wprowadzić w istny wir uczuć, których intensywność trudno opisać słowami - a ona robi to perfekcyjnie! Kreacja każdego z bohaterów brylantowa wręcz.
Kiedy czytałam o tym jak brat Chrisa go gnębił i wykorzystywał, to miałam ochotę go udusić gołymi rękami! Chociaż cisną mi się na usta niecenzuralne słowa, to napisze tylko tyle, że charakterek iście padalski. I jak najbardziej kibicowałam mu w tej zemście! Egoista i narcyz. Czy dostał za swoje?
Livia “przyjaciółka” Chrisa, a potem dziewczyna jego brata. Można by o niej powiedzieć, że pusta, interesowna i egoistka. Mało ambitne dziewczę, które zostało perfekcyjnie zmanipulowane. Kto jej pokaże, co o niej myśli i kim dla niego była?
Chris chłopak z sercem na dłoni, którego nikt nie doceniał i mało kto zauważał. Nawet jego rodzice. Mamusia ślepa jak kret, faworyzująca tylko jednego syna. Mamusie goniłabym po rozżarzonych węglach dopóki, by jej klapki z oczu nie spadły! A czy spadły?
Fred - przyjaciel, którego Chris poznał przez internet i połączyła ich pasja do minerałów. Cudowny starszy pan z iście diabelskim charakterkiem i niesamowitą stylówką wizualną. Kurcze Liliana chciałabym taką osobę spotkać ;-) Taki przyjaciel to skarb.
I na koniec tajemnicza postać - Piczula-Abdula ;-) Kim jest? Kimś kto stał w cieniu do samego końca, a czy z niego wyjdzie? A pojawienie się tej osoby na zakończenie historii spowodowało, że zbierałam szczękę z podłogi zarówno z zaskoczenia i uśmiechu.
Są też tu postacie drugiego planu, które uatrakcyjniają fabułę i warto je poznać. Mały chłopiec i jego mama, którzy stanęli na drodzę Chrisa. A także siostra Livii, która bardzo przysłużyła się Chrisowi.
Zakończenie tej historii ewidentnie sugeruje, że Liliana Więcek nie powiedziała jeszcze “ostatniego słowa” i być może doczekamy się drugiego tomu. Osobiście na to liczę!
Z tą książką można się naprawdę dobrze bawić, ale jest to też historia o przemianie, walce z niską samooceną i dążeniu do sprawiedliwości. Ale nie tylko, bo jest także o pięknej męskiej przyjaźni, o poszukiwaniu miłości i błędach jakie można popełnić po drodze.
Polecam serdecznie 💝

Na koniec kilka moich ulubionych fragmentów, cytatów:
“Zanim zastanowisz się, dlaczego ktoś cię nie lubi, najpierw zastanów się, dlaczego cię to w ogóle interesuje.”
“G*wno zawsze będzie g*wnem, nawet owinięte w złotko od Ferrero Rocher.”
“Czy ci to na rękę, czy nie, to przeciwnik zaczął robić postępy, i jeśli chcesz pociągnąć go w dół, to musisz być zawsze krok przed nim, by w odpowiedniej chwili podstawić mu nogę tak, by się spektakularnie wypie***lił.”
“Albo mnie wspieraj, albo spie***laj z mojego życia.”

✨Recenzja
Prawdziwy 💎 książkowy!

💙"𝑲𝒕𝒐ś 𝒊𝒏𝒏𝒚" 𝑳𝒊𝒍𝒊𝒂𝒏𝒂 𝑾𝒊ę𝒄𝒆𝒌

[współpraca reklamowa]

Recenzja:
"Ktoś inny" to książka, która od samego początku wciągnęła mnie tak, że ciężko było mi się od niej oderwać. Byłam bardzo ciekawa jak potoczy się cała akcja, ze względu na świetną fabułę, no i nie zawiodłam się. To moje drugie spotkanie z twórczością tej autorki i z pewnością nie ostatnie, ponieważ po raz drugi pozytywnie mnie zaskoczyła. Mamy tutaj historię chłopaka, który był dręczony przez swojego brata z powodu otyłości. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że najbliższe mu osoby nie stanęły po jego stronie. Bardzo było mi go szkoda, ale kiedy wrócił po trzech latach zupełnie odmieniony, nie mogłam się doczekać, aż rozpocznie swój plan zemsty, który okazał się doskonały. Ja się mega zaangażowałam w całą akcję, że dosłownie sama odczuwałam te wszystkie emocje wraz z bohaterami. Jeśli lubicie książki, w których zemsta ma słodki smak, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję!

💙"𝑲𝒕𝒐ś 𝒊𝒏𝒏𝒚" 𝑳𝒊𝒍𝒊𝒂𝒏𝒂 𝑾𝒊ę𝒄𝒆𝒌

[współpraca reklamowa]