Wonder

Karolina Glabisz Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2024-04-03
2024-04-03

Życie... Nigdy nie wiem co się wydarzy, jednak potrafi ono mocno zaskoczyć. Czasami pozytywnie, czasami negatywnie, ale wszystko po to, aby stać się silniejszym, aby więcej zrozumieć, aby wyciągnąć wnioski i znaleźć w końcu swój kawałek nieba na Ziemi.
Dzisiaj przedstawiam Wam emocjonalną pozycję spod pióra Karoliny Glabisz, która przedstawia wzloty i upadki młodzieży. Wcale nie dziwię się, że podjęła się napisania fabuły w oparciu o nastoletnie emocje i doświadczenia, gdyż to one w pewnym sensie ukierunkowują człowieka. To bardzo ważny etap w życiu, dlatego też książki o tej tematyce poruszają czytelnika, dają nadzieję na lepsze jutro, w pewnym sensie ostrzegają, ale przede wszystkim ukazują obraz młodzieńczych lat, w których każdy ma prawo do błędów, pierwszych uniesień i miłości.
Bohaterowie książki ,,Wonder" są właśnie takim przykładem z jednej strony tej młodzieńczej delikatności, wiary w cuda, a z drugiej strony dorosłości naznaczonej już sporym bagażem doświadczeń. Simon i Aimee to bohaterowie, których rozumie się, nie potępia za złe decyzje, przede wszystkim kroczy się razem z nimi i przeżywa się ich błędy, aby później cieszyć się z tego, że wyciągają wnioski i kroczą dalej, nie poddając się i walcząc o swoje szczęście. Szukanie własnego miejsca na ziemi wcale nie jest takie proste. Naznaczone jest wieloma upadkami.
Historia tej dwójki zapadła mi w pamięć. Autorka doskonale manewruje emocjami, zachwyca, ukazuje młodość z różnej strony, zostawia wolne miejsce na refleksję dla czytelnika.
Zgadzam się ze słowami na okładce w 100%. Życie jest pełne cudów. Tylko wystarczy je dostrzegać, bo tak naprawdę wszystko jest cudem.
Piękna książka i z przyjemnością sięgnę po kolejną część.

„Życie jest pełne cudów”

W sercu wielu z nas drzemie pragnienie odnalezienia swojego miejsca na ziemi i wiary w cuda. To właśnie te uniwersalne tęsknoty są tematem przewodnim książki "Wonder" autorstwa Karoliny Glabisz.

"Wonder" to poruszająca historia o spotkaniu dwojga ludzi, których losy splatają się po długiej przerwie. Simon i Aimee, po dwóch latach rozłąki, niespodziewanie spotykają się ponownie w kawiarni. To zaskakujące spotkanie ożywia bolesne wspomnienia i stawia pytania, które dotąd pozostały bez odpowiedzi.

Fabuła książki prowadzi czytelnika przez labirynt emocji i refleksji bohaterów. Aimee, starająca się odnaleźć się w dorosłym życiu po ukończeniu studiów, staje w obliczu niespodziewanego powrotu Simona do Toronto. Wraz z jego powrotem do jej życia, burzą się dotychczasowe pewności i rutyna. Autorka zgrabnie prowadzi narrację, ukazując wewnętrzne konflikty i wzloty bohaterów.

Tematem przewodnim książki jest poszukiwanie własnego miejsca na ziemi i wiary w cuda. Poprzez historię Aimee i Simona, czytelnik odkrywa, że życie nie zawsze układa się zgodnie z planem, ale warto wierzyć, że niespodziewane wydarzenia mogą przynieść szczęście i zmienić bieg wydarzeń.

Glabisz wplata w narrację także wątki uczuciowe, przedstawiając złożone relacje pomiędzy bohaterami. Ich emocje, wątpliwości i pragnienia stają się sercem książki, sprawiając, że czytelnik wraz z nimi przeżywa każdą chwilę.

"Wonder" to lektura, która porusza i zachwyca równocześnie. Dla miłośników gatunku New Adult będzie to pełna emocji podróż przez skomplikowane światy uczuć i wyborów. Karolina Glabisz stworzyła powieść, która nie tylko wciąga od pierwszej strony, ale także zostawia czytelnika z refleksją nad własnym życiem i jego niespodziewanymi zwrotami.

"Wonder" to książka, która porusza i inspiruje do refleksji nad własnym życiem i relacjami międzyludzkimi. Karolina Glabisz wplata w swoją narrację bogactwo emocji i złożoność ludzkich uczuć, tworząc historię, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Mimo że życie bohaterów nie zawsze układa się zgodnie z ich planami, to wiara w cuda i odwaga stawienia czoła przeszłości sprawiają, że historia Aimee i Simona zostaje w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury.

Czy książkę polecam? Zdecydowanie polecam lekturę książki "Wonder" wszystkim miłośnikom gatunku New Adult, którzy poszukują poruszającej opowieści o miłości, poszukiwaniu siebie i wiary w możliwość odnalezienia szczęścia nawet w najtrudniejszych chwilach życia. Karolina Glabisz stworzyła powieść, która zachwyca swoją głębią emocjonalną i uniwersalnym przesłaniem o sile wiary i nadziei.

„Życie jest pełne cudów”

Simon i Aimme widzieli się po raz ostatni lata temu. Przez ten czas wiele się wydarzyło. Jego kariera niestety stanęła w miejscu, a ona kończąc studia zaczyna wcale nie łatwe dorosłe życie.

Aż wpadają na siebie w kawiarni. To zaskakujące jak jedno przypadkowe spotkanie może wiele zmienić. Jak los stawia na swojej drodze ludzi, którzy zdaje się już o sobie zapomnieli. Ale to tylko pozory. Spotkanie ludzi wiele wspomnień, pytań i emocji. Czy teraz uda im się wszystko wyjaśnić?

To życiowa historia o trudzie dorastania, o miłości, marzeniach. Piękna.

Mijają dwa lata od ostatniego spotkania Aimee i Simona. Dziewczyna skończyła studia i próbuje odnaleźć się w dorosłym życiu. Jednak czy będzie to takie proste? Na jej drodze znowu wyskoczy wiele przeszkód, a wiatr będzie dmuchał w oczy.
Wszystko, co miała do tej pory poukładane zacznie sypać się jak domek z kart.

Niespodziewanie Simon wraca do swojego rodzinnego miasta. Coraz częściej natrafiają na siebie z Aimee. Powoduje to powrót bolesnych wspomnień oraz przyspieszone bicia serc…

Ta historia wciągnęła mnie już od pierwszej strony. Historia o młodych ludziach wkraczających w dorosłość, popełniających błędy, za które później przychodzi płacić. Opowieść o pierwszej, tej wyjątkowej miłości.

Kibicowałam głównej bohaterce od samego początku. Jest ona postacią z racjonalnym podejściem do życia, a przede wszystkim ze sporym bagażem doświadczenia, niestety niekoniecznie tego pozytywnego… Zdaje sobie sprawę z błędów, jakie popełniła w przeszłości i potrafi się do nich przyznać, za co złapała ode mnie ogromnego plusa.

Postać Simona też została fajnie wykreowana. Młody utalentowany chłopak, który bierze to, co życie mu daje. W końcu nie każdy ma możliwość być sławnym. Jednak czy kariera jest w życiu najważniejsza? Czy może co innego powinno znaleźć się na pierwszym miejscu?

Przyjaciele, jakimi otacza się ta dwójka są takimi „wymarzonymi przyjaciółmi”. Myślę, że każdy z nas marzy mieć obok siebie ludzi, na których zawsze można liczyć.

Nie będę streszczać fabuły, czy przywoływać niektórych momentów, bo nie o to w tym chodzi. Nie chcę rzucać spoilerami, bo uważam, że jest to jedna z tych książek, które trzeba przeczytać. Skłania ona do sięgnięcia przemyśleń na temat tego, co w naszym życiu jest najważniejsze i pokazuje, że po każdej burzy może wyjść słońce.

Autorka ma bardzo przyjemne pióro, dzięki czemu książkę czyta się szybko. Jest to druga część przygód Aimee i Simona - pierwsza nosi tytuł „Heaven”, czytaliście? Ja nie 🫣 , jednak w niczym mi to nie przeszkadzało. Było kilka rozdziałów, które opowiadały przeszłość głównych bohaterów i dzięki nim mamy mniej więcej obraz wcześniejszej historii.

ŻYCIE JEST PEŁNE CUDÓW.

Czytajcie 🩶

Wszystko, co miała do tej pory poukładane zacznie sypać się jak domek z kart.

Niespodziewanie Simon wraca do swojego rodzinnego miasta....

• Współpraca recenzencka
  • Książka papierowa