Przebiegnę maraton w każdym kraju świata! 66 maratonów w 66 krajach

Okładka książki Przebiegnę maraton w każdym kraju świata! 66 maratonów w 66 krajach Wojciech Machnik
Wojciech Machnik Wydawnictwo: Pascal sport
sport
Pascal
2024-03-27
2024-03-27
literatura polska bieganie sport maraton poradnik biografia

Sama akcja zasługuje na duże uznanie i szacunek - tutaj życzę Wojtkowi powodzenia. Nawet jeśli dopiero po lekturze książki zrozumiałem, że to projekt komercyjny, w którym były korpoczłowiek odnajduje się idealnie.

Książka bardzo płytka. "Pojechałem, przebiegłem, poleciałem dalej". Co jakiś czas opisana jakaś przygoda (niektóre naprawdę ciekawe),a podejrzewam, że było ich o milion więcej.

Brakuje też czasów, w jakich te maratony zostały ukończone - wiem, że nie o to tutaj chodzi, ale wyobraźnia działa, że skoro autor tyle biega, to pokonuje je w dość niezłym tempie. A jest inaczej.

Brakuje też informacji, skąd pieniądze na to wszystko - nie wierzę, że udaje się zarobić z tego "biura podróży", na które Wojtek wiecznie nie ma czasu, bo musi biegać. Na koszulce partnerzy już są - pewnie nie zapłacili za lokowanie w treści książki ;-)

Brakuje zwierzeń, jak Wojtek radzi sobie z byciem w zasadzie samemu ze sobą przez tyle czasu - wiem, że dołączają do niego koledzy-biegacze, ale nie o to tutaj chodzi. Do tego dochodzi zmęczenie, regeneracja... Rozumiem, że to indywidualna sprawa autora, ale... właśnie dlatego to sprawia, że książka nie jest bardzo ciekawa.

Generalnie brakuje dużo w tej książce, domyślam się, że był to skok na pieniądze (chociaż ponoć na książkach ciężko zarobić),a niestety widać, że korpoludek z Wojtka nie wyszedł i chyba tutaj dużo się nie zmieni. Pewnie wyda drugą część - tak to już działa :)

Książkę dostałem w prezencie, bo sam przebiegłem maraton (jeden i nigdy więcej :-D) i przeczytałem ją dość szybko, tym bardziej, że jest sporo zdjęć (ale w zasadzie medali, czyli mało ciekawe). Gdybym zapłacił, to po lekturze za te kilkadziesiąt złotych wolałbym się jednak zapisać na jakiś bieg.

Mimo wszystko - Wojtek, jeszcze raz powodzenia!

• SPORT
  • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

Dodaj cytat z książki Przebiegnę maraton w każdym kraju świata! 66 maratonów w 66 krajach